Gm8 cızırtı

Bu konuyu okuyanlar

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Arkadaşlar hepinize merhaba.Gm8 telefon modelini kullanıyorum.Telefonumun ön yerinde kameranın yanında ses dinleme hoperlöründen cızırtı geliyor.Bu modeli kullanıp bu sıkıntıyı yaşayanlar varsa yardım edebilir mi yada bilgisi olanlar lütfen yardım etsin.Duruma göre teknik servise gidicem.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Şuana kadar öyle bir sorun yaşansaydı SDN gündemini yapardı. Sen en iyisi teknik servise götür.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Şuana kadar öyle bir sorun yaşansaydı SDN gündemini yapardı. Sen en iyisi teknik servise götür.
Aynen teknik servise götürücem.Şunu söyleyim kulağımda sorun yok ve etrafımda başka yerden gelen cızırtı yok.Bu cızırtı sessiz ortamda daha iyi duyuluyor.Arkadaşlarıma söylüyorum cızırtı yok diyor.Şimdi ben bu telefonu teknik servise götürdüğümde oradaki adam ses duymuyorum derse ne yapacam.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Aynen teknik servise götürücem.Şunu söyleyim kulağımda sorun yok ve etrafımda başka yerden gelen cızırtı yok.Bu cızırtı sessiz ortamda daha iyi duyuluyor.Arkadaşlarıma söylüyorum cızırtı yok diyor.Şimdi ben bu telefonu teknik servise götürdüğümde oradaki adam ses duymuyorum derse ne yapacam.
Bir şey sorucağım bu cızırtı müzik çalarken mi oluşuyor yoksa hiçbir şey yapmazken de mi böyle?

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Sesi başka bir telefon ile kayıt altına alıp cızırtıyı duyup duymayacağına da bir bakmanı tavsiye ederim.
Hmm bunu deneyim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yöntemi denedim ama ses kayıta gelmiyor.Kulağa dayayınca sessiz ortamda geliyor.Zaten iki arkadaşımda ses geliyor dedi.Teknik servisteki adam ses gelmiyor diye bir şey diyemez.Dersede uğraşçaz artık.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
eski tarihi eser Motorola telefonumda olurdu telefon masada duruyor sende yatağında yatarken duymuyorsan teknik servisçi kesinlikle duymaz o sesi onların atolyeleri gürültülü olduğu içinde duymaz zaten bu durumda çözüm spotify ile Jack White çalman olur Jimi Hendrix de olabilir...

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Bı deniyelim teknik servise gitmeyi...

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Ben aldığım mağazaya gittim.Bana teknik servise götürün değişim isteyin dediler.Ben telefonu verip paramı almak istiyorum bu mümkün müdür.Yardım eder misiniz?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Ben aldığım mağazaya gittim.Bana teknik servise götürün değişim isteyin dediler.Ben telefonu verip paramı almak istiyorum bu mümkün müdür.Yardım eder misiniz?
yok öyle bir dünya cihaz arızalı ,hatalı mı? servis görür sağlamsa iade olur sahibine geri alma olmaz satın aldığında sim kartı takmadan değişim,iade olurdu geçti.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hmm bunu deneyim.

Yöntemi denedim ama ses kayıta gelmiyor.Kulağa dayayınca sessiz ortamda geliyor.Zaten iki arkadaşımda ses geliyor dedi.Teknik servisteki adam ses gelmiyor diye bir şey diyemez.Dersede uğraşçaz artık.

Gelmiyor demesi çok saçma tekrar deneyin. Kabul etmezlerse şikayet edin.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
yok öyle bir dünya cihaz arızalı ,hatalı mı? servis görür sağlamsa iade olur sahibine geri alma olmaz satın aldığında sim kartı takmadan değişim,iade olurdu geçti.
Hem şimdi benim ne yapmam lazım.Ben mağazaya gittim kadın değişim talep et dedi servise.Para olmuyorsa değişim olur mu?Onu merak ediyorum çünkü ses artık duyuluyor adama versem adam duyar.

İnternette baktım 30 iş günü içinde kullanıcı ürün ayıplı malsa.Ürün bozulduysa değişim,iade yapabilirmişiz.Öyle gördüm bu doğru mu?

Son düzenleme:

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Teknik servise verdim.Değişim dediler.1 hafta içinde yenisini vericekler.Şimdi ben ambalajı açılmamış alıcam.Açık verirlerse almam.Birde merak ettiğim konu var.Ambalaj sıfır hat çizgileri düzenli ama kutunun içine 2 el telefon koyabilirler mi?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Arkadaşlar hepinize merhaba.Gm8 telefon modelini kullanıyorum.Telefonumun ön yerinde kameranın yanında ses dinleme hoperlöründen cızırtı geliyor.Bu modeli kullanıp bu sıkıntıyı yaşayanlar varsa yardım edebilir mi yada bilgisi olanlar lütfen yardım etsin.Duruma göre teknik servise gidicem.

Birebir aynı sorun gm5 plus'ta vardı ve kronik bir sorundu. Ben kullandığım dönemde öyle bir ses duymazken, konudan şikâyet eden arkadaşlardan sonra sessiz bir ortamda dinlediğimde benim telefonumda da olduğunu farkettim ama sorun etmemiştim.

Kısacası değişim bile yapılsa yeni cihazda aynı sorunun olup olmadığını mutlaka kontrol edin, eğer kronik bir sorunsa ve kafanıza takacağınız bir durumsa para iadesi isteyebilirsiniz...

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
bizde iki tane var ses yok gm5p...

Hocam zor duyulan bir ses ama insan takılınca da takılıyor, dediğim gibi bende de kullandığım dönemlerde vardı ama kafama takmadım.

O dönem gm5 plus'ta ışık sızmasından tutun da, şarj soketi sıkıntısına kadar bir ton kronik sıkıntı vardı. Bende şarj soketiyle ilgili sorun da çıkmadı ama diğer ıvır zıvır sorunları da hiç umursamadım, sonuçta 1000tl'lik telefondan amiral gemisi kalitesi beklenmemeli..

Belki de sizdeki cihazların üretildiği seride düzeltilmiştir sorun, yoksa gm5 plus konusunun başlarında ve ortalarında 'hoparlörden telefon boştayken cızırtı gelme sorunu' çok konuşuldu...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Hocam zor duyulan bir ses ama insan takılınca da takılıyor, dediğim gibi bende de kullandığım dönemlerde vardı ama kafama takmadım.

O dönem gm5 plus'ta ışık sızmasından tutun da, şarj soketi sıkıntısına kadar bir ton kronik sıkıntı vardı. Bende şarj soketiyle ilgili sorun da çıkmadı ama diğer ıvır zıvır sorunları da hiç umursamadım, sonuçta 1000tl'lik telefondan amiral gemisi kalitesi beklenmemeli..

Belki de sizdeki cihazların üretildiği seride düzeltilmiştir sorun, yoksa gm5 plus konusunun başlarında ve ortalarında 'hoparlörden telefon boştayken cızırtı gelme sorunu' çok konuşuldu...
bizdekilerde hiç sorun yok...

veyselbsm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aynı sorunu yaşıyorum gönderdim değişim diye güncelleme yapıp verdiler

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Ben de aynı sorunu yaşıyorum gönderdim değişim diye güncelleme yapıp verdiler
Valla bende teknik servise vermiştim.Bana 0 telefon verdiler.Gel gelelim 0 telefondada aynı sorun var.Ben başka telefonlarıda denedim.Samsung telefonu denedim telefonlar biraz ısınmıştı kulağıma dayadım bi baktım o telefonlardada geliyor.Yani bi bizim telefonda değil.Sizde kendi ve yakınınızın telefonunu deneyin sesiz ortamda değişik ses gelicek kulağınıza dayadığınızda.Ben telefonlar sıcakken denedim.

Benim bu gm8 cihazında sıcakken ses geliyor soğukken gelmiyor. Zaten telefon ince olduğu için ses biraz fazla gelebiliyor.

Son düzenleme:

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Arkadaşlar ben sormayı unuttum.Benim telefon sıfır gelmişti.Değişim kağıdında imei numaranız ayıpsız olduğu görülmüştür.Yeni cihazada aynı imei numarası uygulanmıştır yazıyor.İmei nasıl değiştirmişlerdir bilen varmı.Birde telefon kutudaydı ambalajını gözümün önünde açtılar.Kağıtta birde swaps yazıyor o ne demek.

nihat_nlbnt68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende

veyselbsm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla bende teknik servise vermiştim.Bana 0 telefon verdiler.Gel gelelim 0 telefondada aynı sorun var.Ben başka telefonlarıda denedim.Samsung telefonu denedim telefonlar biraz ısınmıştı kulağıma dayadım bi baktım o telefonlardada geliyor.Yani bi bizim telefonda değil.Sizde kendi ve yakınınızın telefonunu deneyin sesiz ortamda değişik ses gelicek kulağınıza dayadığınızda.Ben telefonlar sıcakken denedim.

Benim bu gm8 cihazında sıcakken ses geliyor soğukken gelmiyor. Zaten telefon ince olduğu için ses biraz fazla gelebiliyor.
Tekrar gönderdim bakalımne olacak bbildiği bir nnoktavarsa bana ilet

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Tekrar gönderdim bakalımne olacak bbildiği bir nnoktavarsa bana ilet
Bu telefonlarda bu sesin çıkması normalmiş.Birde telefon ince olduğu için daha çok ses gelebilme ihtimali var.Bobinlerle alaka bir ses.Ben kafamı takmıyorum.O yüzden sesi duymuyorum.Ha bide bi tek bu telefon için değil başka telefon markalarındada böyle ses çıkabiliyor.Rahatsız oluyorsanız para iadesi yada sözleşmeyi feshedin.Çünkü gm8 in bu serisinde bu ses var büyük ihtimal.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ses arıza değil sorun değil bobinler ve kondansatörler ses çıkartabilir cpu ve gpular ramler hızlandığı için ses kaçınılmaz her telefonda olur.