GM Neden Üretmiyor

Bu konuyu okuyanlar

ZaferA41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Abi General Mobile neden tablet,leptop,ses teknolojileri üretemiyor?

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Üretemiyor değil, şuanda gm önü çok açık olan bir marka değil malesef. Yerli firma ama kendi ülkesinde önü kapatılıyor. Şöyle ki mağazalarda bile satış danışmanları gm almak isteyeni başka ürüne yönlendiriyor. Selahattin Beyin röportajını okudunuz mu bilmem, satışlar inanılmaz düşmüş durumda. Sırf bu nedenle Türkiye'deki üretime devam edemeyeceklerini söylemişlerdi hatta. Böyle bir piyasa içindeyken yeni üretimlere girmeleri zor. İnşallah girerler tabi, ben isterim ki yerli markamız daha çok büyüsün.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Çünkü cok zeki insanimiz gm herhangi bir cihaz cikarttigi anda aaaaaa çöp geldi ahahah bunu alan kerizdir bunu alacaginiza gidin hıyar alın daha işe yarar diyor. Şimdi buraya eski cihazlarsa soyle boyle hata var demeyin Allah aşkına. Çok begendikleri samsung patladiktan sonra almaya devam ettiler. Hayir kendileri sevmez anlarim da baskasinin almasina niye engel oluyosun.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Üretmesinler telefonlarından yeterince çekiyoruz

erdenX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Üretmeyeceğinin garantisi yok. Her şey sırayla. Samsung da zamanında dozerdi mesela :D Ne oldu dünya devi oldu. Her şey sırayla. Ama bu kadar garip sektör değişimi olur mu bilmiyorum :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Üretmesinler telefonlarından yeterince çekiyoruz
Yerli olsun, kronik problem olmasın , garanti servisi başta olmak üzere satış sonrası hizmeti düzgün olsun sadece yoksa telefonları f/p olarak giriş orta segmente en iyi malzeme kalitesi+kamera deneyimini veriyor Türkiye’de satisi olan cihazlar arasında

Reaksiyon puanı
16,118
Üretmeyeceğinin garantisi yok. Her şey sırayla. Samsung da zamanında dozerdi mesela :D Ne oldu dünya devi oldu. Her şey sırayla. Ama bu kadar garip sektör değişimi olur mu bilmiyorum :D
Sektor degistirmedi ilave etti dunyanin en buyuk tersanesi samsung'un her sektore girdi General Mobile gayet iyi benim tel GM5P yeterli Turkcell satti onu.

erdenX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Sektor degistirmedi ilave etti dunyanin en buyuk tersanesi samsung'un her sektore girdi General Mobile gayet iyi benim tel GM5P yeterli Turkcell satti onu.
GM5plus güzel telefon. Gm8le benzer özelliklerde ama aralarında kararsız kalırdım açıkçası

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
çok önyargı var zaten telefonlarını zar zor satıyorlar
bence bu kadar türkiyede kalmaları mucize

hgaziyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kardeşim gm5 plus kullanmıştı. O kadar uyarmasına rağmen gm9 pro aldım. Kağıt üzerinde çok iyi diye düşündüm. Düşündüğüm gibi çıkmadı. Alalı 7ay oldu ekran arızasından servise gitti. Kardeşim hayırlı olsun açılışı yapmışsın dedi. Zaten ses sorunu vardı kamera yakın çekimde (evrak vs.) sorunluydu Kızdım ama haklı galiba bi sürü arıza vermeye başlar. Garanti bitince arıza verirse kırar çöpe atarım ben bidaha gm almam alan alsın ama ben almam...

Reaksiyon puanı
16,118
Turkcell 'in sattiklari daha iyi cikti benim ki ordan alinan GM5P sifir sorun kulaklik sesi çok iyi.
1570947031474_Screenshot_20191012-152641.png

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Dünyayı yeniden keşfe gerek yok üretim için parçalara para verip burada monte ediyoruz bu daha ucuz. Maalesef ülkemiz de ar-ge ye harcanan para bildiğim kadarıyla yıllık 3milyar $ sadece amazonun 100 milyardan fazla makas o kadar fazla ki çok can sıkıcı

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Şimdi bayramlık ağzımı açacağım.

Ya kardeşim, Samsung olsun Xiaomi olsun Apple olsun bunlar SoC ve kartlarını, ekranlarını ağırlıklı nerede üretiyorlar? Efendim?

Peki madem bu şekilde üretimler var 1099 dolarlık iPhone 11 Pro Max'ın 490 dolarlık maliyeti var diyelim. Aradaki farkı da işletim sisteminden aldığını varsayalım. Marka bilinirliği, pazarlama, lojistik vs.

Peki bu afedersiniz terbiyesiz GM ne yapıyor?

Muadil cihazlardan çok daha ucuza satması, yanında promosyon yapması gerekirken neden gidip "Para kazanmalıyım aga" diyerek fiyatları yükseltiyor?

1 tane component'i GM'mi tasarlıyor. Hadi üretmesini geçtim.

E işletim sistemi de Android.

Bildiğin montaj sanayii. Casper'dan hallice.

Ben GM'nin yerinde olsam önce fiyat kırar girerim, sonra satış sonrası ile gönülleri fethederim. Üstüne de güncellemeleri Pixel ile aynı anda vermek için ekip kurarım. (Güncelleme manyağı güruh çok dünyada)

Misal bir cihazda sıkıntı oldu, baktım müşteri mağdur, yapıştırırım sıfır cihazı. Al derim.

Var mı bunlar? Yok

Sonra gel benim cihazı al.
Sonra "Vay GM çok aşağılanıyor , yerli malı yurdun malı" vs vs

Bizi şey yapmadıkları kalmış yerli cihazların.

kafalarını gömdükleri kumdan bir çıkarsınlar önce.

anlatknkdinliyorum

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
çok önyargı var zaten telefonlarını zar zor satıyorlar
bence bu kadar türkiyede kalmaları mucize
İyi satışlar var diye biliyorum. Türkiye dışında 30 küsür ülkeye daha satış yapıyor adamlar. Bazı ülkelerde de ilk 5te en fazla satılan telefonlar içinde. Tabi bilmemek de normal

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Şimdi bayramlık ağzımı açacağım.

Ya kardeşim, Samsung olsun Xiaomi olsun Apple olsun bunlar SoC ve kartlarını, ekranlarını ağırlıklı nerede üretiyorlar? Efendim?

Peki madem bu şekilde üretimler var 1099 dolarlık iPhone 11 Pro Max'ın 490 dolarlık maliyeti var diyelim. Aradaki farkı da işletim sisteminden aldığını varsayalım. Marka bilinirliği, pazarlama, lojistik vs.

Peki bu afedersiniz terbiyesiz GM ne yapıyor?

Muadil cihazlardan çok daha ucuza satması, yanında promosyon yapması gerekirken neden gidip "Para kazanmalıyım aga" diyerek fiyatları yükseltiyor?

1 tane component'i GM'mi tasarlıyor. Hadi üretmesini geçtim.

E işletim sistemi de Android.

Bildiğin montaj sanayii. Casper'dan hallice.

Ben GM'nin yerinde olsam önce fiyat kırar girerim, sonra satış sonrası ile gönülleri fethederim. Üstüne de güncellemeleri Pixel ile aynı anda vermek için ekip kurarım. (Güncelleme manyağı güruh çok dünyada)

Misal bir cihazda sıkıntı oldu, baktım müşteri mağdur, yapıştırırım sıfır cihazı. Al derim.

Var mı bunlar? Yok

Sonra gel benim cihazı al.
Sonra "Vay GM çok aşağılanıyor , yerli malı yurdun malı" vs vs

Bizi şey yapmadıkları kalmış yerli cihazların.

kafalarını gömdükleri kumdan bir çıkarsınlar önce.
çok haklısın kardeşim ????

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
GM yoksa vestel var. :D

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Vestel ayrı gm ayrı, vestel kendi üretir çoğu kısmını gm sadece montaj yapar :)

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Vestel i pek beğenmedim ama gm5 im var baya memnun kaldım keşke uretsede desteklemeye devam etsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keşke iphone a değilde vestel e general mobile verseniz hem daha uygun

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Kıymetini mi bildiniz. Hemen herkes çamur atmaya yer arıyor bizim insanları anlamak zor kimsede demiyor ki dur yahu bu yerli üretim sahip çıkalım gm türk malı üretimi ama Hollanda daha çok sahip çıkıyor. Belki her ufacık hatayı büyütüp samanı ateşe vermesek onlarda diğer ürünleri üretir!!
Hocam burada GM'yi savunmayın lütfen! GM Discovery en somut örneği. Telefon 1000 TL'ye satılıyor. Ama 3 tane sorunu var. Bakın ben GM Discovery (4 GB hafıza) kullanmış kişiyim. Berbat. Ama babam GM 9 Go aldı ucuz diye. Telefon iyi ancak ileride göreceğim ben onu.

Vestel i pek beğenmedim ama gm5 im var baya memnun kaldım keşke uretsede desteklemeye devam etsem

Keşke iphone a değilde vestel e general mobile verseniz hem daha uygun
Eee hocam Vestel yerli marka değil ki. Sadece ismi yerli.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Hocam burada GM'yi savunmayın lütfen! GM Discovery en somut örneği. Telefon 1000 TL'ye satılıyor. Ama 3 tane sorunu var. Bakın ben GM Discovery (4 GB hafıza) kullanmış kişiyim. Berbat. Ama babam GM 9 Go aldı ucuz diye. Telefon iyi ancak ileride göreceğim ben onu.

Eee hocam Vestel yerli marka değil ki. Sadece ismi yerli.
Senin gibiler yüzünden iphone a para gidiyor sonra suriye deki teroristlere giden silah parası nerelerden geliyor senin kafayla devam etsek türkiyenin geleceği pek parlak değil kusura bakmada

Discovery serisinden telefon alınmaz ama gm serisini ben baya begendim 699 tl ye gm5 aldım 1.5 senedir kullanıyorum ne diyeceksin ?

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Senin gibiler yüzünden iphone a para gidiyor sonra suriye deki teroristlere giden silah parası nerelerden geliyor senin kafayla devam etsek türkiyenin geleceği pek parlak değil kusura bakmada
Hocam Vestel telefonun içini açıyorlar. Aynı şekilde GM'nin içini de açıyolar. Ekran dışında parçaların hepsi yabancı. Hocam ben asla almam aldırmam demiyorum ki. İleride GM 9 Plas alma hedefim var. Veya GM 9 Go.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Artık telefonu nasıl kullanıyorsanız telefona acıdım

Hocam Vestel telefonun içini açıyorlar. Aynı şekilde GM'nin içini de açıyolar. Ekran dışında parçaların hepsi yabancı. Hocam ben asla almam aldırmam demiyorum ki. İleride GM 9 Plas alma hedefim var. Veya GM 9 Go.
İnşallah hocam

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Artık telefonu nasıl kullanıyorsanız telefona acıdım
Hocam inanır mısınız ben GM Discovery telefonuma çok iyi baktım. Devamlı ekran,şarj girişi,batarya hatası veriyordu. Parayı verdik. Telefondur. Bozulur dedik. Burada Google'ın da büyük suçu var. Bir güncelleme ile telefon domates oldu. Google'ı tutan herkesin Allah belasını versin! Ha hocam ileri telefonlar iyi. Ancak GM 9 Pro için sistem çok az yükseltilir ise telefon efsanevi olur. Android 10 beta sürüm alacak. Ama Snapdragon 660 (RAM gayet yeterli) değiştirilmesi gerekir. Güncel oyunlarda iyi bi performans sunmaa!.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Hocam inanır mısınız ben GM Discovery telefonuma çok iyi baktım. Devamlı ekran,şarj girişi,batarya hatası veriyordu. Parayı verdik. Telefondur. Bozulur dedik. Burada Google'ın da büyük suçu var. Bir güncelleme ile telefon domates oldu. Google'ı tutan herkesin Allah belasını versin!
Kendi gooogle ini yapsa daha uzun ömürlü olur
Hocam neden biliyor musun "hepsi abd nin oyunları" ?

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Kendi gooogle ini yapsa daha uzun ömürlü olur
Hocam neden biliyor musun "hepsi abd nin oyunları" ?
Aynen Hocam ya. Google'ın tek işi
Ben telefonları bi güncelleme ile bozayım. Millet yeni telefon alsın. Paralar cebime doluşsun. Mantık bu.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Aynen Hocam ya. Google'ın tek işi
Ben telefonları bi güncelleme ile bozayım. Millet yeni telefon alsın. Paralar cebime doluşsun. Mantık bu.
Farkettiysen ios da android de amerika ama sadece android i paylaşıyor amerika çünkü ios gibi sağlam bir işletim i kendine saklıyor