GM Discovery mi alayım S3 mü?

Bu konuyu okuyanlar

Androıdx

Asistan
Reaksiyon puanı
70
S3 le gmd arasında farklar var bu kadarda bir tutmayın iki cihazı

zerkara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 al keyfine bak. GM iyi güzel de o telefon ne kadar güncel kalacak ve parçaları ne kadar kaliteli o tartışılır. Kafanda soru işareti olmasını istemiyorsan S3 al. Benim tercihim de S3 olurdu.

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
,

iyice saçmaladın utanmasan galaxy note 3 ten daha iyi diceksin ( genel olarak ) :D :D quad core işlemci 2 sindede s3 bile az da olsa sonuçta fark atıyor, ama incelik ve şıklık tabiki gm discovery ama donanımda s3 ezer

Saçmaladığım falan yok.Yok yok o kadarda demem merak etme.Kim ne derse desin arkadaş.Bence Gmd,S3'ten daha iyi.Bir kere Gmd'nin fiyatı yeter.Bide şu yazılımındaki arıza ile şarj yerini düzeltseler tam olucak.S4 bir kere o kadarda iyi bir cihaz değil ki.Şu ana kadar S4 kullanan 7 kişiye sordum.(Hatırladıysan sanada sormuştum. :))
3'ü memnun,diğer 4'ü memnun değil.Bende ara sıra kullanmış ve incelemiş biri olarak memnun kalmadım cihazdan.Doğrudur,belki Gmd'den daha iyi olabilir.Ama bence S4 bir fiyasko.Geçen yeğeni izledim biraz,Minecraft'ı açtı.Minecraft'ta bile takılmalar,kasmalar oluyor arada.Bir ara kısmetse Dungeon Hunter 4'üde denicem.Bakıyım ondada kasma,vb. durum olcak mı. :)

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Saçmaladığım falan yok.Yok yok o kadarda demem merak etme.Kim ne derse desin arkadaş.Bence Gmd,S3'ten daha iyi.Bir kere Gmd'nin fiyatı yeter.Bide şu yazılımındaki arıza ile şarj yerini düzeltseler tam olucak.S4 bir kere o kadarda iyi bir cihaz değil ki.Şu ana kadar S4 kullanan 7 kişiye sordum.(Hatırladıysan sanada sormuştum. :))
3'ü memnun,diğer 4'ü memnun değil.Bende ara sıra kullanmış ve incelemiş biri olarak memnun kalmadım cihazdan.Doğrudur,belki Gmd'den daha iyi olabilir.Ama bence S4 bir fiyasko.Geçen yeğeni izledim biraz,Minecraft'ı açtı.Minecraft'ta bile takılmalar,kasmalar oluyor arada.Bir ara kısmetse Dungeon Hunter 4'üde denicem.Bakıyım ondada kasma,vb. durum olcak mı. :)

Çok Merak ediyorum nu samsung düşmanlığı nereden geliyor acaba. S3 ten neresi daha iyi? Kamera, işlemci, malzeme kalitesi, hafıza, yazılım desteği? Bi durup adam akıllı düşünmek lazım. Acaba mantıklı konuşuyor muyum diye.

CuriousDroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S3 tabi ki. Bi telefonda her şey işlemciden RAM'den ibaret değil. Kabul edin kamera ve ses konusunda S3 daha önde. Bu kadar abartmayın GMD'yi

SertKhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
general mobile diss ne la .d öyle bi model alan olduda ben mi görmedim. güldürmeyin beni

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok Merak ediyorum nu samsung düşmanlığı nereden geliyor acaba. S3 ten neresi daha iyi? Kamera, işlemci, malzeme kalitesi, hafıza, yazılım desteği? Bi durup adam akıllı düşünmek lazım. Acaba mantıklı konuşuyor muyum diye.

Benim bir kere Samsung düşmanlığım falan yok.Başlarda olmak üzere,S2 ve Note 2 favorilerimden.Gmd'nin,S3'ten daha iyi yanlarına gelirsek:S3'den daha stabil,daha hızlı,daha uygun fiyatlı,daha şık(Bu kişiden kişiye göre değişebilir ama.),pixel yoğunluğu daha fazla.Hafızaya bir kere hiç girmeyelim bile.Çünkü,Gmd 32 Gb'a kadar genişletilebiliyor.S3'te 64 Gb'a kadar genişletilebiliyor.32 Gb günümüzde çok yeterli bir kapasite.64 Gb'a gerek yok.32 Gb gayet uygun ve yeterli.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

S3 tabi ki. Bi telefonda her şey işlemciden RAM'den ibaret değil. Kabul edin kamera ve ses konusunda S3 daha önde. Bu kadar abartmayın GMD'yi

Tabiki,haklısın.Kamera doğrudur ama sesi bilemiyicem.Dediklerin doğru,fakat cihazın performansı ve fiyatıda çok önemli.Bunlarıda işe katarsak S3'ü geçiyor.Ben zaten S3 kötü falan demiyorum,yanlış anlasılmasın.Sadece Gmd,S3'ten daha iyi diyorum.

burty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birde şöyle bi durum telefonu yapan general mobile değil telefon avrupada blue dıye bı fırma yaptı arastırırsaız bulabılırsınız general mobıle bunu turkıyeye getırdı ve turkcelestırmesını yaptı telefonu yapan gm degıl ayrıca telpa 2 yıl garantılı

Dostum güncelleme almaz gibi bir şey kastetmek istemedim Samsunga bile güncellemeler baya geç geliyor Gm de durum daha sıkıntılı olacaktır diye tahmin ediyorum tabi tek amiral gemisi Discovery olan gm bizi yanıltadabilir bakalım.5 güncelleme aldığından bahsetmişsin telefon yeni çıkmış ve tutmuş ufak tefekte eksiklikleri var mecburen bunları düzeltmek zorundalar önemli olan bundan sonrası için gelecek ana güncellemeler
zaten 2 tanesı ana guncellemeydı boyutları 100 mb gecıktı

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ben s 4 ten memnun değilim derken extreme ( olağanüstü ) mükemmelliyetçi bi zihniyet oldugumdan dolayı memnun değilim dedim , yoksa piyasadaki %90 telefonun yapamadıklarını yapıyor ,

1 günde 2-3 kez oyunda takılıyorsa gm discovery 30 kere takılıyodur . aç asphalt 8 i dene .

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben s 4 ten memnun değilim derken extreme ( olağanüstü ) mükemmelliyetçi bi zihniyet oldugumdan dolayı memnun değilim dedim , yoksa piyasadaki %90 telefonun yapamadıklarını yapıyor ,

1 günde 2-3 kez oyunda takılıyorsa gm discovery 30 kere takılıyodur . aç asphalt 8 i dene .

Yok,sen zaten:''genel olarak memnunum telefondan'' demiştin.
Ben pek senin gibi düşünmüyorum.S4'te Asphalt 8'i deneyebilirsem denerim.Bir ara güvenilir ve kesinlikle çok beğenip,kullandığım bir siteden indirmiştim Asphalt 8'i.Sertifika hatası verip,oyun kapanmıştı.Oynayamamıştım.Ama Gmd'de ancak videolarda gördüğümü veya çevremde kullanan kişiler varsa,onlardan gördüklerimi söylerim.Gmd'nin elime geçeceğini,bizzat özel olarak oyunu Gmd'de deniyebileceğimi en azından şuan sanmıyorum.Çünkü,şuan çevremde Gmd'i kullanan 2 kişi var.Biri bizim orda bir okul var.O okuldaki bir müdür yardımcısının oğlu,diğeri ise sınıf arkadaşımın abisi.Müdür yardımcısının oğlunu uzun zamandır görmüyorum.Sınıf arkadaşımında abisi işe giderken telefonunu yanına alıyor.Yani arkadaşımın sınıfa getirme olasılığı yok denicek gibi bişi.Ama telefon bizzat kendi elime geçerse mutlaka denerim.

sinefil90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birde şöyle bi durum telefonu yapan general mobile değil telefon avrupada blue dıye bı fırma yaptı arastırırsaız bulabılırsınız general mobıle bunu turkıyeye getırdı ve turkcelestırmesını yaptı telefonu yapan gm degıl ayrıca telpa 2 yıl garantılı

zaten 2 tanesı ana guncellemeydı boyutları 100 mb gecıktı

Dostum benim demek istediğim 6 ay sonrada bu güncelleme desteğini sürdürecekmi mesela 4.4 Kit Kata ne kadar sürede geçecek veya geçecekmi,tel. yeni eksikliklerini kapatmak için şimdilik full destek sağlıyo,satış grafiğide iyi destek normal yani.Note 10.1 den önce 4.2 ye güncellemeyi sağladı ,şaşırtmaya devam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İşlemci hız farkı gıdımcık. 3-4 senedir s3 ü olupta nfc desteğini bir kere kullanan kaç kişi vardır ? 3-5 sene sonra belki aktif hale geçecek nfc desteği için 500 lira daha fazla ödeyeceğine o 500 lira ile bir de bulaşık makinası alırım. Discovery alacaklara kesinlikle tavsiyem 50 TL daha fazla verip 16 GB. alsınlar. Ben ikinci haftaya girdim çok memnunum Allah bozmasın. Aldığım gibi android son sürüme güncelleme yaptım.

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu arada akılma gelmişken şunuda belirtiyim:
Önceki yorumlarımda General Mobile Discovery için,genel olarak S3 ve S4'ten daha iyi demiştim.Bir süre sonra tekrar düşününce,eski düşüncelerimin kısmen yanlış olduğunu anladım.Önceden Gmd için,S4'ten daha iyi demiştim.Fakat,yanıldığımı ve Samsung'a ayıp ettiğimi belirtmek istiyorum.S4'ten daha iyi değil.Bu konuda haksızım.Heleki S4,4.3 güncellemesini alınca son derece haksız olduğumu anladım.(Çünkü,S4 hem daha iyi performans vermeye başladı,hemde şuanki en son Android güncellemesini aldı.)Gmd'de iyi bir telefon,ama S4'ten daha iyi değil.S3'e gelincede;Gmd,ancak kısa kullanım olarak daha iyi S3'ten.Ama uzun kullanım için kesinlikle değil.Şuda var ki;Gmd,birkaç ay kullanımda S3'ten daha iyi gözükebilir,ama 6 ay veya üstü bir süre kullanımdan sonra bunun yanlış gözüktüğünü anlıyorsunuz.Hatta bazen 2-3 ay sonra bile anlıyorsunuz.Dolayısıyla S3,Gmd'den daha iyi.Ayrıca CuriousDroid arkaşında dediği gibi;herşey performanstan ibaret değil.
Bunun yanında,kamera,işçilik(S3'ünde işçiliği kötü olabilir,ama Gmd'den daha iyi olduğu kesin.),yazılım desteğide çok önemli.(Sesi ve stabiliteyi yazmıyorum.Çünkü,bunları yazarsam işler biraz karışabilir.Ama yinede S3 üstün çıkar.)Bu özellikleride işe katmak lazım.Gmd'nin en büyük avantajı fiyatı.Bu fiyatıda,yazılım desteğine,kameraya vb. şeylere sayın.Biliyorum,tam olarak aradaki farkı kapatmaz,ama işte ne biliyim,o kısımlara sayın.Ayretten,ben burda Gmd'i kötülemiyorum.Kısa kullanım için zaten en iyisi Gmd.(0-6 ay.)

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
,

iyice saçmaladın utanmasan galaxy note 3 ten daha iyi diceksin ( genel olarak ) :D :D quad core işlemci 2 sindede s3 bile az da olsa sonuçta fark atıyor, ama incelik ve şıklık tabiki gm discovery ama donanımda s3 ezer

S4üde görüyoruz. Donanımı hayvan gibi ama o donanımın yarısı kadar performansı anca veriyor. Discovery s3ten iyidir. Yok şöyle yok böyle geçiçeksiniz bu işleri.

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
S4üde görüyoruz. Donanımı hayvan gibi ama o donanımın yarısı kadar performansı anca veriyor. Discovery s3ten iyidir. Yok şöyle yok böyle geçiçeksiniz bu işleri.

Haklısın,ama 4.3 güncellemesi ile S4'ün performansı yüzde 25 civarında arttı.S3 kısmına gelirsek,Discovery S3'ten daha iyi olabilir.Ama Discovery'nin ömrü az.Max. 1 sene.Hatta 1 seneyi bile bulmuyor,bulmazda.Şuan bile alanların bazılarında 2 ay gibi bir süre sonra,şarj problemleri,kendi kendine arızalanma gibi sorunlar oluşmaya başlamış.Bu kısa dönem memnuniyetide şuna benziyor:Hani bazı büyüklerimiz der ya:Evliliğin ilk yılları günlük gülüstanlık,ama sonraları felaket... İşte bu durumda bunun gibi birşey.Discovery kullananların ilk ayları günlük gülüstanlık,ama sonraları felaket.Fiyatının hakkını veriyor.Ona birşey diyemem.Ama bir süre sonra çöpe atmak zorunda kalıyorsun.Zaten bu cihazdan ne beklenebilir ki.Zaten verdiğin para 650 Tl-700 Tl.Samsung,Sony,Htc ve daha birkaç firmanın yaptığı telefonlar gibi,uzun bir süre kullanım için uygun olacağı tabiki beklenemez. :)

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Haklısın,ama 4.3 güncellemesi ile S4'ün performansı yüzde 25 civarında arttı.S3 kısmına gelirsek,Discovery S3'ten daha iyi olabilir.Ama Discovery'nin ömrü az.Max. 1 sene.Hatta 1 seneyi bile bulmuyor,bulmazda.Şuan bile alanların bazılarında 2 ay gibi bir süre sonra,şarj problemleri,kendi kendine arızalanma gibi sorunlar oluşmaya başlamış.Bu kısa dönem memnuniyetide şuna benziyor:Hani bazı büyüklerimiz der ya:Evliliğin ilk yılları günlük gülüstanlık,ama sonraları felaket... İşte bu durumda bunun gibi birşey.Discovery kullananların ilk ayları günlük gülüstanlık,ama sonraları felaket.Fiyatının hakkını veriyor.Ona birşey diyemem.Ama bir süre sonra çöpe atmak zorunda kalıyorsun.Zaten bu cihazdan ne beklenebilir ki.Zaten verdiğin para 650 Tl-700 Tl.Samsung,Sony,Htc ve daha birkaç firmanın yaptığı telefonlar gibi,uzun bir süre kullanım için uygun olacağı tabiki beklenemez. :)

Aslında herşey yazılım. İphonelerin öyle düşük donanımla öyle stabil ve güçlü olması yazılımdan kaynaklanıyor. Discoverynin donanımı fiyatına göre çok uygun. Ve bu fiyat bu telefonu rakiplerinden yukarı çıkarıyor. S3ten daha iyi performansı bana sorarsanız. Ve neredeyse yarı fiyatına. Bence gayet iyi. O problemlerde bence firmanın tecrübesizliğinden. Sonuçta general mobile'nin ilk adam gibi android telefonu.

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Valla bu .haftasonu kardeşim s3 babam gm aldı daha kısa bir süre geçti ancak ikisi arasında çok fark göremedim ben.

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu arada akılma gelmişken şunuda belirtiyim:
Önceki yorumlarımda General Mobile Discovery için,genel olarak S3 ve S4'ten daha iyi demiştim.Bir süre sonra tekrar düşününce,eski düşüncelerimin kısmen yanlış olduğunu anladım.Önceden Gmd için,S4'ten daha iyi demiştim.Fakat,yanıldığımı ve Samsung'a ayıp ettiğimi belirtmek istiyorum.S4'ten daha iyi değil.Bu konuda haksızım.Heleki S4,4.3 güncellemesini alınca son derece haksız olduğumu anladım.(Çünkü,S4 hem daha iyi performans vermeye başladı,hemde şuanki en son Android güncellemesini aldı.)Gmd'de iyi bir telefon,ama S4'ten daha iyi değil.S3'e gelincede;Gmd,ancak kısa kullanım olarak daha iyi S3'ten.Ama uzun kullanım için kesinlikle değil.Şuda var ki;Gmd,birkaç ay kullanımda S3'ten daha iyi gözükebilir,ama 6 ay veya üstü bir süre kullanımdan sonra bunun yanlış gözüktüğünü anlıyorsunuz.Hatta bazen 2-3 ay sonra bile anlıyorsunuz.Dolayısıyla S3,Gmd'den daha iyi.Ayrıca CuriousDroid arkaşında dediği gibi;herşey performanstan ibaret değil.
Bunun yanında,kamera,işçilik(S3'ünde işçiliği kötü olabilir,ama Gmd'den daha iyi olduğu kesin.),yazılım desteğide çok önemli.(Sesi ve stabiliteyi yazmıyorum.Çünkü,bunları yazarsam işler biraz karışabilir.Ama yinede S3 üstün çıkar.)Bu özellikleride işe katmak lazım.Gmd'nin en büyük avantajı fiyatı.Bu fiyatıda,yazılım desteğine,kameraya vb. şeylere sayın.Biliyorum,tam olarak aradaki farkı kapatmaz,ama işte ne biliyim,o kısımlara sayın.Ayretten,ben burda Gmd'i kötülemiyorum.Kısa kullanım için zaten en iyisi Gmd.(0-6 ay.)
100 defa aynı şeyi benim konuda tartıştık paran varsa s3 paran az discovery

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Aslında herşey yazılım. İphonelerin öyle düşük donanımla öyle stabil ve güçlü olması yazılımdan kaynaklanıyor. Discoverynin donanımı fiyatına göre çok uygun. Ve bu fiyat bu telefonu rakiplerinden yukarı çıkarıyor. S3ten daha iyi performansı bana sorarsanız. Ve neredeyse yarı fiyatına. Bence gayet iyi. O problemlerde bence firmanın tecrübesizliğinden. Sonuçta general mobile'nin ilk adam gibi android telefonu.

Aynen,dediklerine katılıyorum.İş firmalarda bitiyor.En önemlisi yapan firma.

100 defa aynı şeyi benim konuda tartıştık paran varsa s3 paran az discovery

Evet öylede,senin konunda bunları tartışmamıştık ki. :)
Neyse,haklısın.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 kesinlike daha iyi bir ürün önce bunu anlamak gerekir. Fakat FP açısından tartışmasız Discovery almalısın dostum.

kuklaadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar benim bi sorum olacaktı ben discovery alalı 1 ay oldu benım söle bi sıkıntım var örn kulaklıkla radyo dinlerken bi anda şarkılara gecio ve kendiliğinden sarkı duraklıo tekrar basslıo baya sapıtıyo ben nasıl bunu düzelte bilirim acaba yüklediğim programlara ilgili olabilrmi ?

ysfzyzdmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ben s3 kullnıcısıyım tabiki s3ü sana tavsiye edebilirim ancak gm discovery fiyatına göre özellikleriyle harika bi telefon bence kesinlikle gm discovery almalısın...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir GMD kullanıcı olarak s3 diyorum. Şarj sıkıntısı seni delirtir , sensör yok , internette gezinirken ışığın kapanır , sürekli ekrana tıklaman gerekir. hoparlör arka da dümdüz kapağın içinde yer alıyor cebinde veya masanın üzerinde sırt üstü yatan GMD nin ufak bir gürültü ortamında duyulması imkansız gibi birşey . Bunları sana 200 lira için rezil olma diyerekten bütün samimiyetimle yazdım .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
imkanın varsa s3 al geç s3 50 milyon sattı destek güncelleme vs. gmd den daha fazla olur. samsungun en iyi yaptığı ve en çok satabildiği telefon s3tür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de bir GMD kullanıcısı olarak telden memnunum riptide 2 i dahi çalıştırıyor ekran olarak da s3 ten çokda iyi ayrıca arayüzü de çok stabil herkese tavsiye ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S3 alın diyenler, s3'ün ekranını kazayla kırınca, servise gidip fiyatını öğrenince ve neredeyse discovery'nin yarı fiyatı olduğunu anlayınca keşke discovery alsaymışım ya diyeceksiniz :))

alexdemahsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
GM Discovery kullanıyorum. Kesinlikle s3 alınmalı.
-S3 bütün dünyanın en iyi benchmark testlerinde discoveryden çok daha iyi çıkıyor. Discovery s2den biraz daha iyi diye gözüküyor.
-S3 güncelleme olarakta, rom desteği olarakta muhteşem. GM Discoverye daha 4.2.2 bile tam anlamıyla çıkmamışken S3e cyanogenle 4.4.2 bile yükleyebilirsin. S1 bile discoveryden önde bu konuda.
-GM Discovery stabilite olarak kötü bir telefon. Ben rom düzenleyen biriyim. Rom paylaşırım. Türlü türlü sorunlar çıkarıyor discovery.
-Discoveryde telefonların hepsi aynı kalitede değil. 1. parti 2. parti son parti diye bir saçmalık var. Gittikçe daha ucuz mal kullanıyor Gm. Mesela son partilerde düzenlenmiş rom kurunca arka kamera çalışmıyor. Bazı partilerde dokunmatik sapıtması oluyor vs vs sorunlar.
-Telpa hepimizinde bildiği gibi çok sorunlu bir servis.
-Telefon fiyat performans olarak iyi fakat ben yerinizde olsam 1-2 ay daha bekler s3 alırdım.
Diyeceklerim bunlar. Karar sizin.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Teyzemin oğlu o ses Türkiye'nin resmi sitesine girdiğinde videoları izlemeye başlıyor, 15 20 saniye geçmeden video duruyor, 2 tane Discovery de denedik sonuç aynı. Farklı tarayıcılarda fayda etmiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 te uygulamaları klasöre taşıyoruz general mobile da klasör oluşturabiliyor muyuz?