GM Discovery costum rom kurma ve rootlama hakkında !!

Bu konuyu okuyanlar

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bende general mobile discovery kullanıyorum.Bir yerde rootlama ve costum rom yükleme çok güzel anlatılmış.Şimdiye kdr hiç ne root yaptım nede costum rom yükledim merak ediyorum root yapınca garanti gidiyor mu.Bide telefon rootluyken çökebiliyormuş bu durumda ne yapılır.Gene bir yerde okudum ayarları geri yükleyince root olduğunu anlamıyormuş servis ancak telefon kapanıp hiç açılmazsa nasıl bir çözümü olur bu konuda bilgisi olanlar varsa paylaşsın lütfen.Ona göre yükleme yapacağım.İyi forumlar herkese.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bir yer diye bahsetmene gerek yok hepimiz DH olduğunu biliyoruz. :D

Telefon kapanıp hiç açılmazsa o senin şanssızlığın. Root'u başarıyla yaptıktan sonra kapanma falan olmaz.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir yer diye bahsetmene gerek yok hepimiz DH olduğunu biliyoruz. :D

Telefon kapanıp hiç açılmazsa o senin şanssızlığın. Root'u başarıyla yaptıktan sonra kapanma falan olmaz.

Root yaptıktan hemen sonra değil genel olrak mesela telefonda donanımsal bir sorun oldu kapanırsa açılmazsa nasıl olcak garantiye yollarsan adamlar anlıyacak rootlu olduğunu bu sefer sıkıntı olmayacak mı?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Root yüzünden donanımsal sorun olmaz, sen overclock yapıp aleti yakmadıktan sonra.

Telefonda normal yollardan bi sorun oldu açılmıyor kapandı öyle tuğla gibi duruyor diyelim, anlayabileceklerini sanmıyorum çünkü tüm yazılım gitmiş telefon uçmuş belki board falan değişecek göremezler. Anladılarsa da dediğim gibi o da senin şanssızlığın olur.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Verdiğim uğraşa değmedi en iyisi orjinali rom falan hikayeymiş bunu da anlamış oldum.:blushing:

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu cihaza niye root atilsin ki zaten güncel ve gayet stabil değil mi (şahsi görüşüm)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu cihaza niye root atilsin ki zaten güncel ve gayet stabil değil mi (şahsi görüşüm)
Aynen öyle zaten akıcı çalışıyor rom yükleyince değişik özellikler geliyor ancak tlfnun kendi güzel bazı özellikleri de gidiyor.Dediğim gibi en iyisi orjinal rom.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ZhuoDaShi-setup-2.4.0.1 ile rootladım telefonu ancak telefonun bazı uygulamaları çince karaktere dönüştü bunun Türkçe versiyonu yokmu nasıl yapcaz şimdi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:confused1:rootladım sonra beats audio installer i kurdum reboot dedi ama artık telefon discovery yazısında kalıyor yardım eder misiniz:confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Discovery yazısında kalan arkadaşlar lütfen biraz araştırın. Orjinal romdaysanız internetten aynı orjinal rom dosyasını bulup hafıza kartına atın. Kartı telefona takın, cihaz açılırken kapama tuşuyla ses açmaya basın. Gelen menü telefonun recovery menüsü. Ordan "update zip" ya da "install zip from SD Card" deyin.(Bu arada sadece ses kısma tuşu menüde gezer, ses açma tuşu seçer.) Hafıza kartındaki dosyayı seçin, işlem tamamdır. Telefoncu bunu yapamıyorsa yazıklar olsun, ben olsam yapar 30 lirayı alırdım.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar bence rom atmak saçma bu telefona.. Diğer markalar telefonla birlikte saçma sapan uygulamalar geliyor. Ama gm de öyle uygulamalar çok az.. Ben Şahsen sadece root attım.. Onuda frameroot ıle kı cok kolaydı.. uygulamayı yukle yenıden başlat ve hop root lu.. Gerekli rootla çalışan uygulamaları kullanıyorum luzumsuz olanları sıldım tertemız bır telefon..

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Öncelikle bende general mobile discovery kullanıyorum.Bir yerde rootlama ve costum rom yükleme çok güzel anlatılmış.Şimdiye kdr hiç ne root yaptım nede costum rom yükledim merak ediyorum root yapınca garanti gidiyor mu.Bide telefon rootluyken çökebiliyormuş bu durumda ne yapılır.Gene bir yerde okudum ayarları geri yükleyince root olduğunu anlamıyormuş servis ancak telefon kapanıp hiç açılmazsa nasıl bir çözümü olur bu konuda bilgisi olanlar varsa paylaşsın lütfen.Ona göre yükleme yapacağım.İyi forumlar herkese.
root atarken sıkıntı olmazsa daha sıkıntı olmaz root u başarıyla geri alırsan garantisi devam eder anlamazlar ama yaparken dikkatli ol bence önceden yapmadıysan root bilen birine yaptırmanı tavsiye ederim...

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hangi romları denediniz?
Google secret edition üstte arkadaş site ismi vermiş zaten.Donanım haberde discovery için çok daha fazlasını bulabilirsiniz tarayıcınıza general mobile discovery ana konu yazmanız yeterli ben satalı baya oldu g2 kullanıyorum şuanda.

isacivak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google secret edition üstte arkadaş site ismi vermiş zaten.Donanım haberde discovery için çok daha fazlasını bulabilirsiniz tarayıcınıza general mobile discovery ana konu yazmanız yeterli ben satalı baya oldu g2 kullanıyorum şuanda.

Yok romları biliyorum. Şu son güncellemeden sonra orijinal rom sapıtınca custom düşünmeye başlamıştım. Ancak hangisini kursam diye düşünmekteydim. Hani kullanan birisi olarak kötünün iyisi anlamında hangisini tercih edersiniz diye soracaktım. G2 hayırlı olsun bu arada.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Tel'in 2 yılı dolsun ondan sonra root custom rom atın.
Ne gerek var teli riske atmaya. Stok rom gayet güzel çalışıyor. Birçok uygulamayı hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Custom rom denemeden bilemezsiniz sayın Honami. Stok romda takılan fifa 14, asphalt 8 gibi oyunlar xperia rom'da yağ gibi akıyor. Telefonun şarjı daha iyi gidiyor ve değiştirebildiğiniz governor, i/o schedular'larla telefon performans canavarı oluyor. General mobile'ın bu kadar tutmasının sebebi budur. Çünkü insanlar içindeki donanımı biliyorlar ve stok rom'un onu kullanamadığının da farkındalar. Ayrıca stok'a dönüş mevcut, telefonu garantiye de verebiliyorsunuz. Öyleyse neden telefonu 2 sene takıla takıla kullanalım? Sonra da ömrü dolar satarız zaten ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sa atayımmı root arkadaşım atmıştı galaxy w ye gidicem onlara şimdi ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
---''Discovery yazısında kalan arkadaşlar lütfen biraz araştırın. Orjinal romdaysanız internetten aynı orjinal rom dosyasını bulup hafıza kartına atın. Kartı telefona takın, cihaz açılırken kapama tuşuyla ses açmaya basın. Gelen menü telefonun recovery menüsü. Ordan "update zip" ya da "install zip from SD Card" deyin.(Bu arada sadece ses kısma tuşu menüde gezer, ses açma tuşu seçer.) Hafıza kartındaki dosyayı seçin, işlem tamamdır. Telefoncu bunu yapamıyorsa yazıklar olsun, ben olsam yapar 30 lirayı alırdım.''___ bunu denediğimde DOSYA YOK idye mesaj geliyor lütfen detaylı bilgi alabilirmiiym