GM 9 Pro almamak için nedenler...

Bu konuyu okuyanlar

muhsinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Aslında almak istiyorum. Kısmen yerli olması, pili, amoled ekranı, ses ve kamerası, yeterli işlemcisi, güncelleme alacak olması, TR garantili olması vs... Niye almamalıyım??? Rakip olarak mi 8 lite olması mı??? (TR gar. Değil)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Rengini beğenmiyorum ama siyah-gri olanı çıkacakmış yakında. 2000 TL için israf mı bu telefon?

Son düzenleme:

'Alpha'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Ben olsam xiaomi mi 8 lite alırıdım çünkü general mobile malzeme kalitesi olarak çok düşük uzun süre kullanabileceğin bir telefon değil yinede bu şahsi görüşüm ayrıca mi 8 lite daha uygun ve siyah rengi de şu anda satışta beklemene gerek yok bence;)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Gavurun mobile derler ona...:)

muhsinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Rengini beğenmiyorum ama siyah-gri olanı çıkacakmış yakında.

Güven sorunu var GM'ye biliyorum. Ama güvenmek istiyorum. Bu telefon en iyi telefonu markanın. Bununla imaj düzelteceklerine inanıyorum. İnanmak istiyorum ? Ben bu telefonu almak ıstiyorum yaa. Biriniz al desin, iyi desin... ( En az doçent olsun lütfen rütbe ??)

Son düzenleme:

muhsinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Güven sorunu var GM'ye biliyorum. Ama güvenmek istiyorum. Bu telefon en iyi telefonu markanın. Bununla imaj düzelteceklerine inanıyorum. İnanmak istiyorum ? Ben bu telefonu almak ıstiyorum yaa. Biriniz al desin, iy

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Alma

'Alpha'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Ben çok eskiden ikinci telefon olarak discovery kullanmıştım ikinci hafta yavaşlamıştı telefon yamulmuştu filan bataryası hemen ölmüştü 1 sene kullanabildim sonra kırdım attım çünkü satılmıyacak bi haldeydi yani ALMA en son zamanda çıkardığı telefonlarıda inceleme imkanı buldum ama yine aynı kalitesizlik devam ediyordu bazen donanımsal olması hiçbir işe yaramaz.
Güven sorunu var GM'ye biliyorum. Ama güvenmek istiyorum. Bu telefon en iyi telefonu markanın. Bununla imaj düzelteceklerine inanıyorum. İnanmak istiyorum ? Ben bu telefonu almak ıstiyorum yaa. Biriniz al desin, iy

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ucuz maliyetle üretiliyor parçaları kaliteli değil içini bile açınca gm nin hep ucuz parçalar var

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Çok istiyorsan al. Ama sen istiyorsun diye al. Ben şahsen önermem çünkü riskli olabilir.

muhsinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Aslında GM 9 pro almak istiyorum. Kısmen yerli olması, pili, amoled ekranı, ses ve kamerası, yeterli işlemcisi, güncelleme alacak olması, TR garantili olması vs... Niye almamalıyım??? Rakip olarak mi 8 lite olması mı??? (TR gar. Değil)

Rengini beğenmiyorum ama siyah-gri olanı çıkacakmış yakında. 2000 TL için israf mı bu telefon?
Rengini beğenmiyorum ama siyah-gri olanı çıkacakmış yakında.

Güven sorunu var GM'ye biliyorum. Ama güvenmek istiyorum. Bu telefon en iyi telefonu markanın. Bununla imaj düzelteceklerine inanıyorum. İnanmak istiyorum ? Ben bu telefonu almak ıstiyorum yaa. Biriniz al desin, iyi desin... ( En az doçent olsun lütfen rütbe ??)

Eyvallah. herkese teşekkür ederim yorumlarınız için.

Son düzenleme:

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Bir güven sorunu var.

Yerli üreticilerin daha fazla güven vermesi lazım.

Ben Vestel'e şunu önermiştim: Bir telefonda ilk 3 ay içerisinde Vestel kaynaklı bir sorun çıkarsa, telefonu direk değiştirin!

Sen malına güvendiğini göstereceksin ki millet de güvenecek.

Diğer taraftan şunları da söyledim: Go ve E Modellerinden vazgeçin! Bunlar firmanın imajına zarar verir. En düşük model V Serisi olsun! Orta seviye telefonunuz ise VS, VQ veya VX olsun! Yazılım yönünden de telefonları geliştirin!

Ne yazık ki yanaşmadılar.

Ben 8 aydır Venüs V4 kullanıyorum. Telefonumdan da çok memnunum ama diğer insanlar korkuyorlar. Bu korkuyu kırmak lazım!

GM 9 Pro da iyi bir telefon ama dediğim gibi yerli üretici olarak endişeleri gidermek gerekiyor!

Bir de yerli üreticilerin garip satış stratejileri var: Telefon çıktığında stokları tüketmek, parayı en kısa sürede kasaya koymak ve yeni modellere odaklanmak yerine telefon çıktığında fiyatı yüksek tutmak ve 2 sene sonra fiyatı düşürüp satmak veya telefonun turşusunu kurmak gibi:)

Fiyatları yüksek tutarak marka yaratılmaz, sevilen bir marka olmak zaman ve sabır işidir...

Fiyatları yüksek tutarak marka yaratılmaz, ilk önce insanların ürünleri kullanması ve tanıması lazım.

Kısaca sevilen bir marka olmak zaman ve sabır işidir. Öncelikli pazar Türkiye'dir...

Venüs V4'ün Evrimi - Youtube

Son düzenleme:

tugaycivgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende gm 9 pro var ancak android 9 pie güncellemesi gelmedi hala. Sözde android one :/ Xiaomi mi a2 lite vs modelleri bile daha önce güncelleme aldı.

Ekli dosyalar

• gm9pro.jpg
    gm9pro.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 564

muhsinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bende gm 9 pro var ancak android 9 pie güncellemesi gelmedi hala. Sözde android one :/ Xiaomi mi a2 lite vs modelleri bile daha önce güncelleme aldı.
Telefonun Pubg performansı nasıl. Bir süre sonra fps düşüyor mu. Pili nasıl gidiyor. Cevaplarsanız sevinirim

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefonun Pubg performansı nasıl. Bir süre sonra fps düşüyor mu. Pili nasıl gidiyor. Cevaplarsanız sevinirim
En yüksek olarak HD grafikte 30fps alabilirsin.

30fps gayet oynanışlı. Fakat işlemci uzun süre sonra çok ısındığından performansını düşürecektir. O zamanda ise kasmaya başlayabilir.

Fakat bu durum her telefonda oluyor.

tugaycivgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pubg oynamadım ancak 60 seconds, life of boris gibi oyunları gayet iyi oynatabiliyor. Pil performansı bana göre gayet iyi. Sony Xperia XA1 Ultra kullanırken powerbank ile dolaşıyordum ancak bunda şimdilik gerek kalmıyor.

muhsinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Teşekkür ederim cevabınız için. Fakat Xiaomi mi 8 lite(6-128) almaya karar verdim. Umarım sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız.