GM 9 Pro alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Xiaomi Mi 8 lite aldım almaz olaydım wifi bulamıyor 15 saniyeye buluyor ama sonra kopma yapıyor 100 mb dosya bile indiremiyorum, 4.5G'yi geçtim 3g'ye bağlanmıyor neyse iade ettim telefonda sorun var diye farklı satıcıdan aldım oda aynı çıktı onuda iade ettim rezil rüsva olduk kılıf ve ekran koruyucuda boş masrafı oldu. Neyse gelelim meseleye o defteri kapattık şimdi bende GM5 Plus var her yeri bozuldu ekranı sarardı geçen tekrar garantiye gönderdim, telefon kendi kendine açılıp kapanıyor diye ve garantisi var ama telefon su almış kullanıcı hatası diyerek 175 TL kitlediler telpa general mobile dolandırıcı ve utanması yok. Telefonları parça kalitesi çöp ama 1630 TL'ye bu özellikte telefon yok ama işte sabıkalı marka. Kullanan tavsiye eden var mı?

Son düzenleme:

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
burdan bir arkadasin tavsiyesiyle aldim gm pro 9 u annem icin, acikcasi cok pisman aldim. ön kamerasi resmen cöp. Hayatimda gördügüm en berbat görüntüyü veriyor (annemle whatsapp üzerinden görüntülü konusuyoruz). Annem de cok sevmemis telefonu (tabi performans testi vs yapmadi o ayri). Ben üstüne biraz koyup v30 plus alirdim..

almak istiyorsan satabiliriz sana :D Telefonu alali sanirim 1.5 ay falan oldu..

bi de mal gibi o telefona 2020 tl vermisim.. 1.5 ayda telefon 400 tl deger kaybeder mi.. Bir daha asla türk mali ya da sözde türk (cin) mali ürün almam. Arkadaslara televizyon aldim, bi ara gözüm vestel'e kaydi 4k vs diye ama bu gm aklima gelince, aman aman dedim üstüne biraz daha koyup adam gibi bir marka alayim dedim samsung aldim.... Uzak dur arkadasim böyle telefonlardan..

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
burdan bir arkadasin tavsiyesiyle aldim gm pro 9 u annem icin, acikcasi cok pisman aldim. ön kamerasi resmen cöp. Hayatimda gördügüm en berbat görüntüyü veriyor (annemle whatsapp üzerinden görüntülü konusuyoruz). Annem de cok sevmemis telefonu (tabi performans testi vs yapmadi o ayri). Ben üstüne biraz koyup v30 plus alirdim..

Hocam gm9pro ön kamerası çöp diyorsunuz beğenmiyorsunuz herhalde saygı duyarım, beğenende var ama v30+'da ön kamera olarak daha iyi değilki. V30+ esprisi ön kamerası dandik ama geriye kalan yönleri ile üst seviye olması zaten. Ne güzel tavsiye verdiniz.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Hocam gm9pro ön kamerası çöp diyorsunuz beğenmiyorsunuz herhalde saygı duyarım, beğenende var ama v30+'da ön kamera olarak daha iyi değilki. V30+ esprisi ön kamerası dandik ama geriye kalan yönleri ile üst seviye olması zaten. Ne güzel tavsiye verdiniz.

evet hatirladim onu hocam ama ben bu gm 9 gibi olacagini düsünmüyorum.. Adamlar kamera degil sanki baska bi sey koymus.. Bu kadar kötü kamera benim ilk telefonumda yoktu.. Eminim lg nin telefonunun kamerasi 10 kat daha iyidir bundan.. Elbette telefon konusunda uzman arkadaslar tavsiye etsin. Benim amacim tavsiye degildi aslinda, yakinmaydi.. Keske lg alsaydim diye.. Son pismanlik fayda etmez..

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

bi de mal gibi o telefona 2020 tl vermisim.. 1.5 ayda telefon 400 tl deger kaybeder mi.. Bir daha asla türk mali ya da sözde türk (cin) mali ürün almam. Arkadaslara televizyon aldim, bi ara gözüm vestel'e kaydi 4k vs diye ama bu gm aklima gelince, aman aman dedim üstüne biraz daha koyup adam gibi bir marka alayim dedim samsung aldim.... Uzak dur arkadasim böyle telefonlardan..
Böyle bir cevaptan sonra sizin verdiğiniz bilgilere güvenmem mümkün değil teşekkürler. Kullanıcı arkadaşlar yorum yapabilir. Bu arada telefonun kamerası 90 puan almış size Google camera 3.1.025 kullanmanızı tavsiye ederim biraz araştırın. Benim yok ama sizden iyi biliyorum gerçi annenizin kullandığı telefonu bana böyle anlatmanızda yanlış kirlilik sadece.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Böyle bir cevaptan sonra sizin verdiğiniz bilgilere güvenmem mümkün değil teşekkürler. Kullanıcı arkadaşlar yorum yapabilir. Bu arada telefonun kamerası 90 puan almış size Google camera 3.1.025 kullanmanızı tavsiye ederim biraz araştırın. Benim yok ama sizden iyi biliyorum gerçi annenizin kullandığı telefonu bana böyle anlatmanızda yanlış kirlilik sadece.

güvenilirlik testi yapmana gerek yok, ben sadece gördügümü söyledim.. Acayip kötü bir kamerasi var. Belki kamerasi bozuktur bilmiyorum ama cok kötü.. Ben uzun yillardir sadece iphone kullaniyorum. O yüzden karsilastirdigimda arada cok büyük farklar var ve acayip kötü görünüyor. Neyse umarim aradiginiz telefonu bulursunuz

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Arkadaşın bazı dedikleri doğru olabilir dxo'dan 90 alan arka kamera. Yanlış dediğide v30+ ön kamerası hakkında.
Siz ne kadarlık bir cihaz baktınız ayrıca öncelikleriniz nedir?

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşın bazı dedikleri doğru olabilir dxo'dan 90 alan arka kamera. Yanlış dediğide v30+ ön kamerası hakkında.
Siz ne kadarlık bir cihaz baktınız ayrıca öncelikleriniz nedir?
1500-1700 bandında.. P Smart 2019 elime aldım teknosada baktım güzel ama kamera sensör işlemci gm 9 pro + amoled ekran. Ne diyorsun hocam sence ne alayım? edit: + type -c var. Huaweide yok.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Gm 9pro'ya da bakın güzel cihaz ama ön kamera kuşkulandırdı ayrıca psmart 2019 servis kaliteside iyi deniyor. Toplam genel paket olarak gm9pro daha iyi ama siz nasıl uygun görürseniz tabi. Çünkü psmart 2019 kısıtlı bir cihaz ama sorun oldumu da ilgilenen var :)

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Gm 9pro'ya da bakın güzel cihaz ama ön kamera kuşkulandırdı ayrıca psmart 2019 servis kaliteside iyi deniyor. Toplam genel paket olarak gm9pro daha iyi ama siz nasıl uygun görürseniz tabi. Çünkü psmart 2019 kısıtlı bir cihaz ama sorun oldumu da ilgilenen var :)
Youtube'de videolara baktım bu fiyat segmentinde en iyi kamera desem yalan olmaz. Bu arkadaş telefondan anlamıyor belli zaten ya ayarını bozmuştur yada telefonunda arıza vardır. Sensör belli çünkü neyse ben GM 9 alayım siyah 1500 bandına insin direk alacağım bu paraya bu zaten o zaman şahane olur. gold 1000 lira olsa yine almam biraz pembe gibi duruyor. Teşekkürler.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Rica ederim hayırlı olsun ama dediğim gibi siz yine bir şu ön kamerayı araştırın haklı olabilir arkadaş yada belki onun telefonun kamera sıkıntılı olabilir dediğiniz gibi... hayırlısı diyelim.

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Rica ederim hayırlı olsun ama dediğim gibi siz yine bir şu ön kamerayı araştırın haklı olabilir arkadaş yada belki onun telefonun kamera sıkıntılı olabilir dediğiniz gibi... hayırlısı diyelim.
Araştırdım sıkıntı yok Mi 8 Lite kamerasından iyi.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Fp olabilir ama kalitesiz
Fiyatları bile birden düşüyor vestel gibi

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Fp olabilir ama kalitesiz
Fiyatları bile birden düşüyor vestel gibi
Kaliteli marka olsa zaten amoled ekran, sony sensör kamera, sd 660, 4gb ram, type-c, bu paraya olmaz. Duruma göre bakacağız 1500 düşerse alınır ve büyük fırsat olur. Devlet vergi kıyağı yapmasaydı bunlar batacaktı ellerinde stok vardı binlerce telefonu sattılar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kaliteli marka olsa zaten amoled ekran, sony sensör kamera, sd 660, 4gb ram, type-c, bu paraya olmaz. Duruma göre bakacağız 1500 düşerse alınır ve büyük fırsat olur. Devlet vergi kıyağı yapmasaydı bunlar batacaktı ellerinde stok vardı binlerce telefonu sattılar.
Vatanda 1550 olmuş şansa gördüm hadi inşallah iyi çıkar alıyorum.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Bunlar iş bilmediklerinden dolayı böyle önce tek renk ve olabilecek en kötü rengi çıkarttılar, sonra 2750 fiyat çektiler. Mal ellerinde kalınca tutuştular fiyatları dip yaptılar ama dediğin gibi istesende bu özelliklerde xiaomi dahil bu fiyata cihaz yok.

Birde bu telefonda ötv zammı vurabilir bilgin olsun.

https://www.vatanbilgisayar.com/general-mobile-gm9-pro-tek-sim-space-gray-akilli-telefon.html

Kap hemen gm'ci 1550tl :D

Son düzenleme:

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bunlar iş bilmediklerinden dolayı böyle önce tek renk ve olabilecek en kötü rengi çıkarttılar, sonra 2750 fiyat çektiler. Mal ellerinde kalınca tutuştular fiyatları dip yaptılar ama dediğin gibi istesende bu özelliklerde xiaomi dahil bu fiyata cihaz yok.

Birde bu telefonda ötv zammı vurabilir bilgin olsun.
Devlet vergi indirip yardımcı oldu yoksa batmışlardı, vergisiz alıyoruz diye biliyorum ve dediğinizde haklısınız 1550 TL bu özellikte space gray bulduğum için şanslı hissediyorum inşallah pişman olmayız. Xiaomi 2 kere iade ettim bozuk yazılım hepsi mi foruma girin bakın botlar övüyor sadece.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Suan youtube da bir video izledim bunun önkamerasi ile ilgili

burda cok güzel görünüyor. Telefon eve geldigi gün ben yurtdisina ciktigim icin ayarlama ya da bakma sansim olmadi.. Ya kamera bozuk ya da "varsa" ayarlarinda büyük bir sikinti var. Cünkü cidden görüntü acayip bozuk, sanki bir kac resim üstüste bindirmis gibi bir hale bürünüyor.. Türkiye'ye döndügümde inceleyecegim.. Fikri olan varsa bu konuyla ilgili paylasirsa sevinirim..

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Suan youtube da bir video izledim bunun önkamerasi ile ilgili

burda cok güzel görünüyor. Telefon eve geldigi gün ben yurtdisina ciktigim icin ayarlama ya da bakma sansim olmadi.. Ya kamera bozuk ya da "varsa" ayarlarinda büyük bir sikinti var. Cünkü cidden görüntü acayip bozuk, sanki bir kac resim üstüste bindirmis gibi bir hale bürünüyor.. Türkiye'ye döndügümde inceleyecegim.. Fikri olan varsa bu konuyla ilgili paylasirsa sevinirim..
Bu adamın telefonu sarı çekiyor bunda ya oynama var yada sıkıntı var alınan tepkiler ve puanlar kameranın fiyat performans canavarı olduğunu gösteriyor. Ve pie 9 güncellemesi ile daha iyi olacağını düşünüyorum. Şimdi sipariş verdim inşallah bu sefer düzgün telefon çıkar uğraşmam dediğim gibi bu özellikte telefonu şuan 1550 TL'ye aldım. Geçen ay millet 2200'e almış onlarada yazık oldu. hele 2900 verenede akıllı demem işte.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Devlet vergi indirip yardımcı oldu yoksa batmışlardı, vergisiz alıyoruz diye biliyorum ve dediğinizde haklısınız 1550 TL bu özellikte space gray bulduğum için şanslı hissediyorum inşallah pişman olmayız. Xiaomi 2 kere iade ettim bozuk yazılım hepsi mi foruma girin bakın botlar övüyor sadece.

Cihazı kullananlar beğeniyor alın kullanın geçin hocam birazda kılıf ve koruyucu ile dikkatli kullanmak gerek size tavsiyem ilerde batarya değişimini kendiniz bir serviste yaptırın güzel bir yer varsa bence sıkıntısız 3/4 yıl götürür. Bunu dememin sebebi servisi rezalet. :)

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Cihazı kullananlar beğeniyor alın kullanın geçin hocam birazda kılıf ve koruyucu ile dikkatli kullanmak gerek size tavsiyem ilerde batarya değişimini kendiniz bir serviste yaptırın güzel bir yer varsa bence sıkıntısız 3/4 yıl götürür. Bunu dememin sebebi servisi rezalet. :)
GM4G var şarj soketi dışında telefon canavar gibi 600 liraya falan almıştım hala kullanıyorum, GM 5 Plus kaliteli telefon ama ekran sararması sıkıntısı çok belli etmiyor birde parça kalitesi zayıf ama bizde telefonu sömürüyoruz öyle kullanıyoruz 175 TL ödedim geçen, garanti dışı dediler su almış falan hoparlör çalışmıyordu buzzer ve board değişti zaten bunun 130 TL'si batarya oluyor şimdi öğrendim hiçbir servis ölü bataryayı değişmiyormuş. Hayırlısı diyelim yinede GM sabıkalı firma korkmuyorum değil çünkü 2 telefonunu kullandım. Servisi rezalet olduğu doğru umarım servisle işimiz olmaz. Kvk, delta, genpa bakarsanız bütün servisler aynısının kopyası zaten tuşlu telefonlar bitti servisler para koparmaya başladı. Şikayetvar üzerinden baksanız zaten hepsi kanunsuz dolandırıcı.

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Şimdi siparişi iptal ettim telefonun ses sorunu varmış şaşırmadım GM sabıkalı dedim zaten ve telefon almaktan vazgeçtim eldeki ile mutluyum artık alacak telefon yok 150 dolarlık telefonu 1800'e satıyorlar hepside çöp eldekinin onlardan farkı yok. Ne hallere düştük 2000 TL bandında telefon bulamıyoruz Allah sonumuzu hayır etsin yakında İran'dan beter olacağız paramızın değeri sıfırlanacak.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Psmart 2019/ a7 2018/meizu x8'de bakın :D
Para zaten çöp... tuvalet kağıdından hallice olmuş.

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Telefonumun şarj soketi bozulmuştu toplam 45 TL'ye yan sanayi şarj soketi ve belkin marka usb kablo aldım telefon mis gibi oldu kullanıyorum. Artık telefon eriyene kadar kullanırım 3 telefon aldım iade ve iptal ettim böyle rezillik yok. :) Para gerçekten tuvalet kağıdından hallice olmuş 2000 liraya telefon bulamıyorum alsam eski telefonumdan farkı yeni olması olacak.

çöp alınmaz başına dert alırsın
Başımda 2 tane general mobile derdi var zaten birde bozuk çıksa dolandırıcı telpa ile uğraşılmaz hata yapmadım iyi oldu.

çöp alınmaz başına dert alırsın
Başıma 2 tane
Psmart 2019/ a7 2018/meizu x8'de bakın :D
Para zaten çöp... tuvalet kağıdından hallice olmuş.
Telefon almıyorum tuşlu telefon kullanacağım bilgisayar bana yeter ^^ sosyal medya olmasa ve milletin mal mal bakmayacağını bilsem kullanırdım da neyse. :)

Son düzenleme:

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108

Kardesim görüntülü konuşmayala değilde ön kamera çekimlerine bakarak bu yorumu yaparsan daha sağlıklı olur. Ben gm 9 pro kullanıyorum gayette memnunum abarttığınız kadar kötü değil. Hatta hiç kötü değil. Sadece ön kamerası yapay ışık altında orta derece de çekim yapıyor iyi derecede değil. Onun dısında hic bir sorunu yok alacak olanlara ben tavsiye ediyorum.

Bu adamın telefonu sarı çekiyor bunda ya oynama var yada sıkıntı var alınan tepkiler ve puanlar kameranın fiyat performans canavarı olduğunu gösteriyor. Ve pie 9 güncellemesi ile daha iyi olacağını düşünüyorum. Şimdi sipariş verdim inşallah bu sefer düzgün telefon çıkar uğraşmam dediğim gibi bu özellikte telefonu şuan 1550 TL'ye aldım. Geçen ay millet 2200'e almış onlarada yazık oldu. hele 2900 verenede akıllı demem işte.
Kardesim hayırlı olsun pişman olmayacaksın emin ol. tek eksiği ön kamera biraz yapay ısık altında düşük çözünürlükte çekiyor ama kesinlikle kötü değil. Pili işlemcisi arka kamerası harika, Hatta ben Arkadasın İphone 8 plus'ıyla karsılastırma yaptım benimkiyle arasında fark yok arka kamerada, sen boş yorum yapanlara bakma bu model gayet güzel. Şimdiden güle güle kullan :)

Son düzenleme:

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kardesim görüntülü konuşmayala değilde ön kamera çekimlerine bakarak bu yorumu yaparsan daha sağlıklı olur. Ben gm 9 pro kullanıyorum gayette memnunum abarttığınız kadar kötü değil. Hatta hiç kötü değil. Sadece ön kamerası yapay ışık altında orta derece de çekim yapıyor iyi derecede değil. Onun dısında hic bir sorunu yok alacak olanlara ben tavsiye ediyorum.

Kardesim hayırlı olsun pişman olmayacaksın emin ol. tek eksiği ön kamera biraz yapay ısık altında düşük çözünürlükte çekiyor ama kesinlikle kötü değil. Pili işlemcisi arka kamerası harika, Hatta ben Arkadasın İphone 8 plus'ıyla karsılastırma yaptım benimkiyle arasında fark yok arka kamerada, sen boş yorum yapanlara bakma bu model gayet güzel. Şimdiden güle güle kullan :)
Sabah uyandım ben niye mallık edip GM aldım dedim iptal ettim :) kaç gün geçti. Ses sorunu varmış zaten general mobile çöpünü kullanmış biri olarak özelliklere kandım ama telefon yine bozulunca anladın sen. Birde 175 TL su almış diye telpa sahtekarı geçirdi neyse sana da hayırlı olsun GM kumardan beter bir şey alırsın iyi çıkma şansı 1000/1 oran. Son yazdıklarımı okumadınız galiba ondan şey yaptınız. ;)

Android 10 çıkacak hala sözlerini tutup güncelleme vermemişler bu telefon 2 hafta sonra 1300 TL olur kimse almıyor çünkü birde utanmadan 2900 TL'den satışa çıkarmışlardı ulan bu kadarda olmaz 1400 TL indirim mi olur ne ayak bunlar? bunların amoledi lcd'den kötüdür kağıt üstünde bildiğin çin telefonlar gibi iyi.

Son düzenleme:

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Sabah uyandım ben niye mallık edip GM aldım dedim iptal ettim :) kaç gün geçti. Ses sorunu varmış zaten general mobile çöpünü kullanmış biri olarak özelliklere kandım ama telefon yine bozulunca anladın sen. Birde 175 TL su almış diye telpa sahtekarı geçirdi neyse sana da hayırlı olsun GM kumardan beter bir şey alırsın iyi çıkma şansı 1000/1 oran. Son yazdıklarımı okumadınız galiba ondan şey yaptınız. ;)

Android 10 çıkacak hala sözlerini tutup güncelleme vermemişler bu telefon 2 hafta sonra 1300 TL olur kimse almıyor çünkü birde utanmadan 2900 TL'den satışa çıkarmışlardı ulan bu kadarda olmaz 1400 TL indirim mi olur ne ayak bunlar? bunların amoledi lcd'den kötüdür kağıt üstünde bildiğin çin telefonlar gibi iyi.
Usta o kadar da kötü değil abarttın sende bundan önceki modelleri öyle olabilir ama bu bence baya iyi bir cihaz

Shaarawy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Usta o kadar da kötü değil abarttın sende bundan önceki modelleri öyle olabilir ama bu bence baya iyi bir cihaz
Youtube'de video çeken editörleri izle ve forumlara bak ses sorunu varmış yani şaşırmadım. Bizim arkadaşta var ben sesin kesik kesik geliyor diyordum buna buda mallık ettim gittim GM aldım diyemediği için şebeke sorunu varmış diyordu bana şimdi çözdüm :) GM sabıkası 10 milyon dosya olmuştur marka ismi ahmet mobile olsa daha çok güvenirdim. Bu arada gerçekten hala 9.0 almamış biz saf androidiz google 2 yıl güncelleme garantisi verdi diyorlardı ahahaha.

Bu arada space gray diyor ama çerçeveside arka kapağıda siyah neyin kafasını yaşıyor bunlar.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam o video ses sorunu dışında her yönü ile başarılı bir cihaz ama o paraya alacağın başka marka cihaz o kaliteyi vermiyor birde böyle bakın. Cihaz ısınmıyor, kameraları başarılı, amoled ekranı beğeniliyor, şarj sorunuda yok bence o fiyata kötü bir paket değil. Ses sorunuda bazı cihazlarında yaşanmış.

Gm harika değil ama gördüğümü dedim.

Son düzenleme: