Gizli Windows 7 özellikleri su yüzüne çıktı

Konusu 'Windows' forumundadır ve aliça tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.


 1. aliça

  aliça Asistan

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  350
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  - Gizli Windows 7 özellikleri su yüzüne çıktı

  Bir programcı, geliştirdiği araç sayesinde Windows 7'nin gizli özelliklerini su yüzüne çıkardı.
  Blue Badget isimli araç, Windows 7'nin gizli hazinelerini kullanıcılara sunuyor.

  Bir programcı, Windows 7'nin alpha sürümünü kullanan kullanıcılarından saklanan henüz tamamlanmamış bazı gizli özellikleri su yüzüne çıkardı.

  Virginia merkezli bir güvenlik yazılımı şirketinde çalışan Rafael Rivera, geçtiğimiz günlerde içlerinde explorer.exe ve shell32.dll dosyalarının da bulunduğu Windows 7'deki 9 adet sistem dosyasını güncelleyen Blue Badge ismini verdiği bir araç yayınladı. Söz konusu araç, Windows 7 alpha kullanıcılarından gizli tutulan bazı özelliklerin önündeki engeli kaldırıyor.

  Örneğin, Rivera'nın geliştirdiği araç sayesinde kullanıcılar, Microsoft'un Ekim ayında gerçekleşen PDC'de üzerinde ısrarla durduğu Windows 7'nin yeni görev çubuğuna da erişebiliyor.

  Öncelikle Windows 7'nin 32-bit sürümü için geliştirilen Blue Badget isimli aracın 64-bit sürümü de yayınlanmış durumda...

  Not: Bu küçük uygulamanın Microsoft ile bir ilgisinin olmadığını ve Microsoft dışından bir programcı tarafından hazırlandığını unutmamakta yarar var. Denemek isteyenler, alacakları riskleri de baştan kabul etmiş oluyor...
  kaynak:
  http://www.chip.com.tr/konu/Gizli-Windows-7-ozellikleri-su-yuzune-cikti_9607.html
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş