Gitar hakkında yardıma ihtiyacım var!

Bu konuyu okuyanlar

crylord37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Klasik bir gitarım var ve bende yeni tel aldım.Galiba aldığım tel benim gitarıma uymuyor,yani yanlış almışım.Nasıl tel almalıyım ya da şuan takılı olan tel kalsa sorun çıkar mı?
Hayatımda hiç gitar çalmadım.Ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Gitarın ve tellerin fotoğrafları:

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Fotoğrafta takılı olanlar yeni alıp takılanlar mı yoksa zaten takılı olanlar mı?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Daha önceden takılı olanları ve taktıklarını belirtir misin? Ona göre öneri ve fikir sunalım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
yeni tellerin fotosunu koy resim yükleye tıkla resmi seç tam resimi tıkla birde telisatan dükkan ise onlar takar.

Nickbulamadim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim klasik gitarımda 3 naylon 3 çelik tel var. Seninkinde 2 naylon 4 çelik var. Aldıkların eğer full çelik ise evet yanlış almışsın.

crylord37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telleri internetten aldım şuan takılı olan teller yeni hepsi bakır,anladığım kadarıyla benim naylon tel almam gerekiyormuş
telleri ben taktım eski telleri baya kötüydü bitanesi yoktu hatta bende tel alayım takayım dedim (eski teller elimde bulunmuyor şuanda)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Misina tel kullanır klasik gitar. Gördüğüm kadarı ile ya elektro ya akustik gitar teli takmışsın. Metal tellerdir. Biraz el keserler :D Alışması misina telden zordur. Müzik merkezlerine götürebilirsin. Orada teli de satın alırsın, takarlar da :) Herhangi bir müzik mağazasına gir, gitarımın telini değiştirmek istiyorum de. Yardımcı olurlar :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
vatandan 60TL'ye ucuz klasik gitar alıp ona akutik gitar teli takasım var da axess uncle muhalif oluyor...
akustik gitar telleri daha iyi olur bence.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
vatandan 60TL'ye ucuz klasik gitar alıp ona akutik gitar teli takasım var da axess uncle muhalif oluyor...
akustik gitar telleri daha iyi olur bence.
Akustik gitar teli Akustik gitara takılır. 60TL'lik gitardan memnun kalacağını hiç sanmıyorum :) Eğer akustik gitar istiyorsan;
Epiphone Pro-1 Akustik Gitar Trans Blue - Dore Müzik
Belki iyi bir tercih olabilir. Bir müzik mağazasına git, ucuz gitarları al eline, tellerine dokun biraz, seslerini duy :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben de bu gitarın hastasıyım ama çok pahalı :D
@ConfickerBelasi benim gitar da bu :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Akustik gitar teli Akustik gitara takılır. 60TL'lik gitardan memnun kalacağını hiç sanmıyorum :) Eğer akustik gitar istiyorsan;
Epiphone Pro-1 Akustik Gitar Trans Blue - Dore Müzik
Belki iyi bir tercih olabilir. Bir müzik mağazasına git, ucuz gitarları al eline, tellerine dokun biraz, seslerini duy :)
Ben de bu gitarın hastasıyım ama çok pahalı :D
@ConfickerBelasi benim gitar da bu :D
ona verecek para ne gezer bende? elektro gitarım olsa süper olurdu örnek tarz: