Girişimcilik fikrim hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

Bu konuyu okuyanlar

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Merhaba saygı değer büyüklerim ve küçük kardeşlerim . Ben Hasan Hüseyin Karaduman . Ankara'da lise son sınıf öğrencisiyim YKS'ye hazırlanıyorum . Benim 1 senedir takip ettiğim shiftdelete'nin forumuna yeni kayıt oldum . Benim aklımda hep gelecek düşüncesi vardı hep aklımda kendi ofisim olsun kendi çalışanlarım olsun diye düşünüyordum . Benim karşımada Hakkı Alkan çıktı . Kendisini çok sevdiğimi belirtmek isterim . Düşündüm düşündüm ne yapabilirim ilerde diye . küçüklüğümden buyana hep merak ettiğim telefon , oyun , sosyal medya bu konular hakkında haberler yazmaya karar verdim . Bu fikri shiftdelete'den esinlendim . Aynı kopya içerik üretmiyorum ama aynı konular üzerinden makaleler yazmaya çalışıyorum . Şuanlık blogspottan açtığım site 4 günde 4.153 görüntülenme aldı . Hiç bir yerde reklam yapmayarak . Biraz zaman geçsin .com'a dönüştürecem . Haberler çoğu yerde olduğu gibi benim sitemdede aynı haberler olabiliyor . Ben haberleri yazarken birçok yerden araştırıyorum gidiyorum ürünün kendi sitesine bakıyorum kendim üretmeye çalışıyorum . Sizce ben bu hayalimdeki işi başarabilirmiyim . Ne kadar erken ,o kadar iyi SİTEM İÇİN TIKLA

Bu arada siteme yazar arıyorum gönüllü arkadaşlar varsa ciddi buyursun bana e-mail atsın . Sitem hakkında düşünceleriniz ve hayallerim hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum !!! Herkese sevgiler <3

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Kendim için sormuyorum fakat, gönüllü mü arıyorsunuz yoksa gerçekten karşılığında 2-3 bir şey verecek misiniz? Verseydiniz daha çok kişi bulurdunuz. Harcama olmadan girişimcilik zor olur

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Kendim için sormuyorum fakat, gönüllü mü arıyorsunuz yoksa gerçekten karşılığında 2-3 bir şey verecek misiniz? Verseydiniz daha çok kişi bulurdunuz. Harcama olmadan girişimcilik zor olur
Tabikide ilerde geliştimi karşılığını vereceğim ama şuanlık gönüllü arıyorum . Olmasada olur yani gelisene kadar ben idare edebilirim . Sitem hakkında düşüncen nedir

Arandomguy

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Tabikide ilerde geliştimi karşılığını vereceğim ama şuanlık gönüllü arıyorum . Olmasada olur yani gelisene kadar ben idare edebilirim . Sitem hakkında düşüncen nedir
Geç açılıyor. Blogspottan çıkarsa daha iyi olur tabii ki uzun vadede
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazarlık hakkında hiçbir deneyimim yok ama ps tasarım için sorarsan yardımcı olurum. İnstagram gönderisi hazırlayabilirim

Ya da logo yapabilirim. Bir markanın, sitenin, kuruluşun logosu ne kadar sade olursa akılda kalıcılığı o kadar fazla olur. Ama ben de öğrenciyim hani :)
Hiç uğruna birkaç saat gömmek benim tarafımdan da saçma olabilirdi objektif olunmak gerekirse

Son düzenleme:

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44

Yazarlık hakkında hiçbir deneyimim yok ama ps tasarım için sorarsan yardımcı olurum. İnstagram gönderisi hazırlayabilirim
[email protected] mail atabilirsen yardımına ihtiyacım olabilir .

Ya da logo yapabilirim. Bir markanın, sitenin, kuruluşun logosu ne kadar sade olursa akılda kalıcılığı o kadar fazla olur. Ama ben de öğrenciyim hani :)
Hiç uğruna birkaç saat gömmek benim tarafımdan da saçma olabilirdi objektif olunmak gerekirse
desteğine ihtiyacım olabilir e mail olarak bana mesaj atabilirmisin ?

Reaksiyon puanı
5
Sitenin arka fon rengini değiştirebilir ve dark mode ekleyebilirsin okuyucular daha rahat okurlar sonuçta konfor da şart ayrıca siteni ve başlıkların ziyaretçiyi okumaya sevk etmesi gerçekten güzel böyle devam et.Bir de hakkımızda ve künye kısmına birkaç tane daha şey ekleyebilirsin ve tabi daha iyi bir logo (yanlış anlama gerçekten güzel bir site).Çevreme soracağım teknoloji hakkında bilgisi olan ve meraklı kişiler varsa sana gönüllü olurlar mı diye sorarım.

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Sitenin arka fon rengini değiştirebilir ve dark mode ekleyebilirsin okuyucular daha rahat okurlar sonuçta konfor da şart ayrıca siteni ve başlıkların ziyaretçiyi okumaya sevk etmesi gerçekten güzel böyle devam et.Bir de hakkımızda ve künye kısmına birkaç tane daha şey ekleyebilirsin ve tabi daha iyi bir logo (yanlış anlama gerçekten güzel bir site).Çevreme soracağım teknoloji hakkında bilgisi olan ve meraklı kişiler varsa sana gönüllü olurlar mı diye sorarım.
Çok tesekkur ederim . ❤

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Güzel bence ilerledikçe daha iyi olur

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Başarılarınızın devamını dilerim. Çok iyi site şimdiden.

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Son düzenleme:

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
2-3 sene önce ingilizce olarak denemiştim, tutturamadım ve bıraktım. Bol şanslar, buna ihtiyacın olacak :D

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
2-3 sene önce ingilizce olarak denemiştim, tutturamadım ve bıraktım. Bol şanslar, buna ihtiyacın olacak :D
Hangi sistem uzerinden denedin bloggermi . Ve kaç ay ya da sene calistin .

Banada yazar lazım istersen yazar olarak alayım seni . Adsense den kazanmaya başlarsam sanada ücretini veririm ?

Son düzenleme:

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353

Kendi özel domain ve hostingim vardı. Günde 200-400 arası ziyaretçi alıyordum 1,5-2 ay denedim Google AdSense bir türlü kabul etmedi. bende bıraktım.

Yapmaya çalıştığın şey güzel, kısa haber içerikleri vs. fakat bu tür haber sitelerinden ziyade insanlar artık video haberler izliyor mesela YouTubeda Teknoseyir kanalının Haftalık Gündem Değerlendirmesi serisi var belki biliyorsundur. Ben şahsen haber okumak yerine orayı takip ediyorum, haber siteleri hit alma uğruna 3 kelimeyle anlatılacak bir haberi 10 kelimeyle anlatıyor buna SDN de dahil. Benim önerim YouTube kanalı açıp oradan yürümen yönünde olur. Haber ve blog sitelerinin geleceğinde kazanç yok.

Örneğin Hakkı Alkan bunu 2013lü yıllarda anlayıp SDN'yi tamamen YouTube'a taşıdı. Diğer haber siteleri bunu geç farketti şu an SDN'nin abone sayısı diğerlerinin çok üzerinde. Özetle, YouTube'da yayın yapmanı öneririm :)

WualHasan

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Kendi özel domain ve hostingim vardı. Günde 200-400 arası ziyaretçi alıyordum 1,5-2 ay denedim Google AdSense bir türlü kabul etmedi. bende bıraktım.

Yapmaya çalıştığın şey güzel, kısa haber içerikleri vs. fakat bu tür haber sitelerinden ziyade insanlar artık video haberler izliyor mesela YouTubeda Teknoseyir kanalının Haftalık Gündem Değerlendirmesi serisi var belki biliyorsundur. Ben şahsen haber okumak yerine orayı takip ediyorum, haber siteleri hit alma uğruna 3 kelimeyle anlatılacak bir haberi 10 kelimeyle anlatıyor buna SDN de dahil. Benim önerim YouTube kanalı açıp oradan yürümen yönünde olur. Haber ve blog sitelerinin geleceğinde kazanç yok.

Örneğin Hakkı Alkan bunu 2013lü yıllarda anlayıp SDN'yi tamamen YouTube'a taşıdı. Diğer haber siteleri bunu geç farketti şu an SDN'nin abone sayısı diğerlerinin çok üzerinde. Özetle, YouTube'da yayın yapmanı öneririm :)
Onun hepsini ben düşündüm birqz ilerleyim gelişiyim direk youtube gideceğim ama elimde fazla para yok en fazla site icin domain ve hosting alabilirim . Youtubede ne tanitacamki . Siteden gelir elde ediyim direk youtubeye gideceğim

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Onun hepsini ben düşündüm birqz ilerleyim gelişiyim direk youtube gideceğim ama elimde fazla para yok en fazla site icin domain ve hosting alabilirim . Youtubede ne tanitacamki . Siteden gelir elde ediyim direk youtubeye gideceğim

YKS'ye hazırlan o zaman şu an için boşa zaman kaybedersin. Başarılar ?