GIGABYTE Anakartlarda kandırılıyor muyuz?

Bu konuyu okuyanlar

serkan_0023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumu dışardan takip eden birisiydim ancak son yaşadığımdan sonra ben de katılmaya ve sesimi duyurmaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde GIGABYTE'ın H61M-DS2 anakartını satın aldım. Ancak merakımı gidermek için küçük bir araştırma yaptığımda ciddi bir sahtekarlıkla karşılaştım.

Satın aldığım anakartın, elime geçenle hiçbir alakası yok. Vatan'ın sitesinden aldığım modelin görseliyle elimdeki anakartın içeriği farklı.

Aşağıda özellikle fotoğrafını çektiğim kısımlarla Vatan'ın sitesindeki görseli karşılaştırırsanız fark edersiniz.

Hemen CPU'nun sol altındaki kısmı, Vatan'ın sitesindekiyle karşılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda üstündeki MOSFET'lerin sayısı da düşmüş.

Görselleri Gigabyte'ın Türkiye sitesiyle karşılaştırdım. Orada birden fazla revizyon olduğunu ve Vatan'ın sitesindekinin 1. revizyon, elimdeki kartın ise 4.0 revizyonu olduğunu görebilirsiniz. Vatan sitesinde revizyon numarasıyla ilgili bir bilgi vermiyor. Hadi onu geçtim, Gigabyte'ın sitesinde revizyon ayrımı olmasına rağmen, bu revizyonlarda anakart üzerinde kullanılanlarla ilgili değişiklikle ilgili en küçük bir ibare bile yok.

Gidip böyle ucuz bir üründe bile çakallık yapıyorlarsa, kimbilir daha neler yapıyorlardır.

YAZIK. Bundan sonra bir daha Gigabyte markalı herhangi bir şey almayacağım ve elimdeki kartı da iade edeceğim. Sizi bilgilendirebildiysem ne mutlu bana. Böyle bilinçli tüketicilerin olması cidden iyi hissettiriyor insanı.

Bu modelin Vatan sayfası:

http://vatanbilgisayar.com/gigabyte...oket-1155-ddr3-1333mhz-usb20-vga-anakart.html

Bu da Gigabyte'taki sayfası:

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-h61m-ds2rev_10

Not: Anakartın 5. revizyonu da çıkmış, kimbilir neleri kaldırdılar da söylemiyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olay vatanbilgisayar kaynaklı bilgi eksik be hatalı GIGABYTE ile alakalı değil...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Gigabyte'in sucu yok, sorun vatanda. Hicbir ürün hakkinda yeterli bilgi vermiyorlar.

serkan_0023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yine de Gigabyte'ın sitesinde de azalan komponentlerle ilgili bilgi verilmemiş. Nereden bileyim ben MOSFET sayısının azaltıldığını?

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Gidip itiraz edebiliyorsun, tüketici haklarınla iligli bilgi almak için 175'i arayabilirsin.

serkan_0023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İtiraz edeceğim etmesine de bunu bilmeyenler kazıklanmış olmuyorlar mı?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Güncel revizyon olmasinin sana ne gibi bir zarari var?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrica donanim da ciddi bir degisiklik göremedim ben.

serkan_0023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncel revizyon olmasinin sana ne gibi bir zarari var?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrica donanim da ciddi bir degisiklik göremedim ben.

MOSFET sayıları düşmüş, güç fazları azaltılmış. Kart çok ısınınca ne olacak? Hadi tamam diyelim sorun çıkmayacak da neden bunu sitene yazmazsın ki?

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Boşuna şikayet etme bence bişey tutturamazsın üretici firma Rev 1.0 , Rev 2.0 gibi değişiklikler yapma hakkı saklıdır zaten böyle bir değişiklik yapma hakkı olmasa farklı seri numarası ile satış yapması gerekirdi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Her zaman söylerim anakartta gigabyte ssd de kingston ekran kartında amd harddiskte toshiba laptopta casper psuda trust alınmaz arkadaş

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kingston usb'de de bozmuş 12liraya 4gb datatreveler 112 alma hatasında bulundum keşke sandisk alsaymışım ...