GigaByte anakart ve Mushkin marka ramler hakkındaki düşünceleriniz

Bu konuyu okuyanlar

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Arkadaşlar yeni bir sistem topluyorum kardeşim için ve anakart'ı gigabyte alacağım. anakart önerisi yapmayın fikrim kesindir. ama ramler için karar veremedim bir türlü Mushkin 2X2 GB 1066 Mhz DDR2 Ram Kit i almayı düşünüyorum. fakat takıldığım konu şöyle uyumluluk sorunu yapar mı acep..

aramızda gigabyte anakart ile mushkin ram kullanan arkadaşlarımız var ise eğer, bu marka ramler için önerilerinizi bekliyorum....

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yeni bir sistem topluyorum kardeşim için ve anakart'ı gigabyte alacağım. anakart önerisi yapmayın fikrim kesindir. ama ramler için karar veremedim bir türlü Mushkin 2X2 GB 1066 Mhz DDR2 Ram Kit i almayı düşünüyorum. fakat takıldığım konu şöyle uyumluluk sorunu yapar mı acep..

aramızda gigabyte anakart ile mushkin ram kullanan arkadaşlarımız var ise eğer, bu marka ramler için önerilerinizi bekliyorum....

Gigabyte anakart kullanıyorum ancak ram olarak A-data kullanıyorum.. 2*2 4 GB 800 Mhz Ram Uyumu harika.. Isınma problemi yok.. Bir çok teste tabi tuttum.. Oldukça başarılı.. 2*1 1066 Mhz Vitesta Extreme inceleyiver pişman olmazsın;

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=326&pid=2219

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
açıkcası OC için iyi performans veren Mushkin ramleri gözüme kestirdim. alacağım bilgisayarda uyumsuzluk sorunu yaşamak istemiyorum. mushkin marka ram kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa sevinirim....

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
OCZ veya mushkin ramlar iyidir o/c için. Zaten her markanın o/c için özel ürünleri var.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
peki mushkin ramler gigabyte board da çakışma gibi bir sorun yaratabilir mi sizce. bence yaratmaz ama deneyimi olan kişilere sormak lazım yine de...

2X2 GB 1066 Mhz DDR2 Kit alacağım da...

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
niye olsunki? anakart ramlerin mhz'i destekliyorsa birşey olmaz merak etme.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
bazen uyumlu bile olsa sorun yapabiliyo. mutlaka karşılaşmışsınızdır. deneyen var mı diye sorayım dedim. ramlar ucuz bir şey değil. alacağım yer bana ne uyumlu seçseydin o zaman diyebilir...

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
o zaman ocz veya kingston gibi daha ünlü markaları tercih et. eğer o/c düşünüyorsan. Kingston'un hyperx serisi var. Ocz'nin de platinium serisi var.
benim bi arkadaşım çok iyi bir sistem dizmişti, ram alırken kingston tavsiye ettim, ufak miktardan kaçınmıştı, twinmos almıştı şimdi çok şikayetçi, keşke kingston alsaydım diyip duruyor. Zaten aynı seviyede ramlerde çok fiyat farkı oynamaz. alıyorsan en kalitelisini al derim. Mushkin i de duydum iyi diyorlar ama bildiğinden şaşma derim.
" Ne demişler en kestirme yol bildiğin yoldur."

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. geçen gün vatan bilgisayara gittim ve oradan 5-5-5-15 tepkimeli Corsair Dominator fanlı ramlerinden aldım. yarın da işlemcim ve ekran kartım gelicek bakalım nasıl olacak sistem...

PC Donanımı şöyle:

Intel Core 2 Quad 2.4 Ghz (8 Mb Cache) FSB galiba 1066 mhz idi
Gigabyte EP45-DS3R Anakart
Corsair Dominator 2X2 GB (Fanlı)
Axel 8800 GT 512 mb ekran kartı
Cooler Master 690 kasa (460 Watt)

gerisi hikaye zaten...

LEONX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rem alacaksan kardeş kingston almanı tavsiye ederim DD3

kedi-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam,
başlığı siz remleri aldıktan sonra okudum. umarım çekindiğiniz uyum problemini yaşamıyorsunuzdur. Maalesef ben aynı anakart ve OCZ 2x1G 1066 repair kitle yaşıyorum. ram üzerinde pc 8500 yazmasına rağmen easy tune6'da pc 5300 olarak görünüyor ve her parçanın seri numarası aynı:fffff
belki üçkağıda geldim belki bilmediğim teknik bir analizi var vatan bilgisayara gidip öğrenicez. bu arada WoW oynarken sık sık ram dan kaynaklandığını düşündüğüm nedenlerle oyun hatta sistem çöküyor vs. en iyisi anakartın internet adresinde açıklanan ram uyum listesine göre hareket etmek. uzun lafın kısası çok para her zaman iyi bilgisayar anlamına gelmiyor.