Gezginler-Tamindir Siteleri güvenli mi?

Bu konuyu okuyanlar

Bedirhan K.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhabalar.Yavaştan konuyu açıyım,Gezginler sitesinde genellikle ``Virüssüz`` diye bilinir,Fakat bu tamamıyla yalandır.Gezginler sitesi size virüssüz diye bilinir ama gezginler sitesi yavaşça performansınızı düşürür.(Tam indir içinde aynı şey).Gezginler ve Tamindir sitelerine güvenmeyin o siteler size basit ama bulunması zor performans düşürücü virüsler atarlar.Böyle sitelere güvenmeyin.Size uyarılır.Konu hakkında düşüncelerim bunlardır,İyi günler dilerim!.

Not:Bu olay bana olmuş bir olaydır.Bunlara kanmayınız.

Ardtorx69

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar.Yavaştan konuyu açıyım,Gezginler sitesinde genellikle ``Virüssüz`` diye bilinir,Fakat bu tamamıyla yalandır.Gezginler sitesi size virüssüz diye bilinir ama gezginler sitesi yavaşça performansınızı düşürür.(Tam indir içinde aynı şey).Gezginler ve Tamindir sitelerine güvenmeyin o siteler size basit ama bulunması zor performans düşürücü virüsler atarlar.Böyle sitelere güvenmeyin.Size uyarılır.Konu hakkında düşüncelerim bunlardır,İyi günler dileriz!.
Full program indir var o güvenli

Bedirhan K.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Tamam fakat siz yinede öyle sitelerden indirmeyin [kendi düşüncem]

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Tam İndir rezalet bi site. Ama gezginler için aynısını söyleyemem.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sağlamindir.net ve fulprogramlarindir(menzil) en iyisidir. başka site tanımam bunlardan başka :)

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
tamindirle gezginler dosyaların orjinalini paylaşıma sunarlar tam tersine fullprogrm felan oynanmış halini koyduğu için tabiki tamindir gezginler daha güvenlidir.

Bedirhan K.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sanada hak veriyorum kardeşim.Fakat öyle crackli diye korsan oyun indirilen sitelere güvenilmez.Ben güvendim pc çöktü

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
fullprogramlarda ve sağlamindirde de orjinaller var ama fullenmiş halleri de var. gezginler ve tamindir ise sadece kısıtlı sürümleri filan veriyor ancak, kendi setelerinden indir daha iyi...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanada hak veriyorum kardeşim.Fakat öyle crackli diye korsan oyun indirilen sitelere güvenilmez.Ben güvendim pc çöktü

ben hep buralardan indiririm ama bilgisayar çökmedi ve gayet de güzel çalışmakta. bu bir önyargı bence, iyi derecede bilgisayara hakimsen bilgisayarın çökmesi zor bir ihitmal sırf bu sitelerden program indiriyorsun diye :)

Son düzenleme:

Bedirhan K.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Aynen,Gezginler-Tamindir gibi siteler CS:GO,GTA5 oyunlarının multiplayerini kısıtlıyor.Haklısın

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Bu siteler download siteleridir. Böyle sitelerde genellikle indirmek istedeğin programı değil de başka bir programı indirebiliyorsun. Bu yüzden kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Bunun dışında herhangi kötü bir yanı yoktur. :)

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
dikkatli kullanırsan bir sorun olmaz ben ikisinden de indirme yapıyorum gezginlerden ben de şüpheliyim ama tamindir iyidir

Bedirhan K.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Dikkatli kullanmak gerek ama pek güven olmaz.Alcaksan kendi sitesinden al

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Aslında crack ya da warezli paylaşım yapan siteler değil bunlar, asıl onlarda tedirginlik yaşanmalı. Bu siteler ile istesemde haşırneşir olamıyorum bir uygulamaya ihtiyacım olduğunda bunu sistemin uygulama marketinden ya da indireceğim programın depo adresinden faydalanıyorum... Böylece sıfır risk oluşuyor.

erngame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar.Yavaştan konuyu açıyım,Gezginler sitesinde genellikle ``Virüssüz`` diye bilinir,Fakat bu tamamıyla yalandır.Gezginler sitesi size virüssüz diye bilinir ama gezginler sitesi yavaşça performansınızı düşürür.(Tam indir içinde aynı şey).Gezginler ve Tamindir sitelerine güvenmeyin o siteler size basit ama bulunması zor performans düşürücü virüsler atarlar.Böyle sitelere güvenmeyin.Size uyarılır.Konu hakkında düşüncelerim bunlardır,İyi günler dilerim!.

Eskiden bu gibi sitelere ihtiyaç duysam da şuan için herhangi bir şey indirmedim. Daha çok kendi orjinal sitelerinden indiriyorum daha sağlıklı oluyor.

İyi Forumlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
ben en güvenilir gezginler ile tamindir bilirdim.full program, sağlamindir onlarda bazen virüsler çıkıyor

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bir yandan dediğiniz doğru çünkü bu insanlar küçük işletme çapında. Yani sunucularındaki her uygulamayı anti - virüs testinden daha öte test edebilecek kapasiteleri yoktur. Ama bunu yapabilen kaç site var ki zaten? Bence sorun uygulamayı bizlere sunanlar değil o uygulamayı yazanlarda.
Sitelerinde belki binlerce uygulama mevcut. Hangi birinin her güncellemesini kontrol edebilirler ki? Google misal googleplay içerisinde kaç tane zararlı yazılım mevcutdur koskoca google bile bazen önüne geçemiyor.

emirardagumus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Senelerin siteleridir bu siteler. Güvenilirlikle ilgili bir sorun yaşatacaklarını hiç zannetmiyorum. Kendileri zaten korsan, morsan illegal siteler değil.

Spond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

1 olarak kanıtsız bir şekilde bu denli iftira atman hoş değil o site yıllardır aktif ve kaliteli bir şekilde çalışıyor ayrıca bunu kanıt olmadan iftara atarak tam indir'e ve gezginlere hiç bir yere gelemezsiniz milletin başarılarını kıskanmak yerine çok biliyorsanız kendiniz kurun bir site ayrıca dediğiniz gibi virüslü dosyalar veriyor olsa bunu sizden önce bir sürü kişi ifşa ederdi ki adamların böyle bir şey yapmaya ihtiyaçları yok zaten google da şunu indir dediğin zaman en üst sırada çıkan bir site büyük bir çamur atma girişiminde bulunmuşsunuz yazık gerçekten.

Reaksiyon puanı
5,172
1 olarak kanıtsız bir şekilde bu denli iftira atman hoş değil o site yıllardır aktif ve kaliteli bir şekilde çalışıyor ayrıca bunu kanıt olmadan iftara atarak tam indir'e ve gezginlere hiç bir yere gelemezsiniz milletin başarılarını kıskanmak yerine çok biliyorsanız kendiniz kurun bir site ayrıca dediğiniz gibi virüslü dosyalar veriyor olsa bunu sizden önce bir sürü kişi ifşa ederdi ki adamların böyle bir şey yapmaya ihtiyaçları yok zaten google da şunu indir dediğin zaman en üst sırada çıkan bir site büyük bir çamur atma girişiminde bulunmuşsunuz yazık gerçekten.
Keşke bir buçuk yıl önceki konuyu hortatmasaydınız:) neyse haklısınız. Bu siteler genel anlmada güvenli. Gezginlerden indirdiğim bir programın aynısını programın orjinal sitesindende indirdim ve md5 testine tabi tuttum. Test sonucu dosyalarda bulunan verilerin birebir aynı olduğu çıktısı elime ulaştı.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Gezginler sitesi genel olarak barındırdığı çoğu yazılımın indirme linklerini orjinal sitelerinden ekliyor ayrıca bilinmedik siteler üzerinden de çok yazılım indirdim şimdiye kadar bilgisayara virüs bulaştırmadım bilgisayarıda kullanılamaz duruma getiremedim birazda bilinçli olmak gerekiyor..

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Gözün kapalı güvenilir ne kadar test etsen de sıkıntısız sorunsuz...

Spond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keşke bir buçuk yıl önceki konuyu hortatmasaydınız:) neyse haklısınız. Bu siteler genel anlmada güvenli. Gezginlerden indirdiğim bir programın aynısını programın orjinal sitesindende indirdim ve md5 testine tabi tuttum. Test sonucu dosyalarda bulunan verilerin birebir aynı olduğu çıktısı elime ulaştı.
Farkındaydım ama kendimi tutamadım bu denli güzel bir siteyi lekelemeye çalışmak ayıp gerçekten ama özür dilerim hortatma konusunda.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Gezginler'e kullanıcılar yüklüyor bu sayede isteyen virüs koyabiliyor. Alttaki yazıyı okumadınız sanırım. Bazı utanmazlar rootkit'i yerleştiriyor bazıları normal dosyalar veriyor.

Edit: aşağıya baktım bu sefer girip öyle bir yazı yok ben yanlış söyledim özür dilerim

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Gezginlerden indirdiğim bir programın aynısını programın orjinal sitesindende indirdim ve md5 testine tabi tuttum. Test sonucu dosyalarda bulunan verilerin birebir aynı olduğu çıktısı elime ulaştı.
Gezginler için tespit doğru, şimdiye kadar ben de bir olumsuzluk yaşamadım. Her uygulamayı kendi orijinal indirme bağlantısından indirmek üzerine kurgulanmış bir web sitesi. Avira Türkçe indirecekseniz yönlendirme bize Avira sunucusunun bağlantısını çalıştırıp indirmeyi ordan yaptırıyor.

Tamindir kullanmadığım ve bilmediğim bir site, yorum yapmam doğru olmaz.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Tamindir eskiden bir şey indirdiğinizde internet exploer ana sayfanızı değiştirirdi. Şimdi dikkat etmez ve next'e abanırsanız avast falan yanında geliyor diye biliyorum.
2014 te falan tamindirden bişey indirenlere next next next sonra gelsin yandex derdik :)

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
2 tane çok kaliteli site var ama tamindir zaten ücretli ve birşey indirene kadar 10 saat geçiyor.

hasan yener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
indirbak benim site isterseniz ona bakabilirsiniz. Ama öyle full program crackli program yok şimdiden söyleyeyim. Lisans durumlarını bildiriyor programların