Gerçekten sd855, sd845'li cihazlara gerek varmı?

Bu konuyu okuyanlar

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
sd855'li sd845'li cihazlara sadece chipsetinden dolayı 5-6 bin tl vermek ne kadar mantıklı?Bakıyorum konulara oyun oynıcam en az sd845'li telefon söleyin.Şuan bildiğim kadarıyla mobilede en gelişmiş en büyük oyun pubg mobile ve bu oyunu sd660'lı cihaz en yüksek grafikte 0 kasma ile kaldırıyor.Yani yeni çıkan sd855'lerin sd875'lerin bize adından ve fiyatından başka artısı varmı ki?.Sonuçta yeni oyun çıkmıyor yeni uygulama çıkmıyor?Bana göre telefon alacak arkadaşlar bence chipsetine yada ne bileyim gpu frekansına göre değilde kamera, veya f/p odaklı olarak telefon almalılar?4bin tl'ye pubg oynamak için telefon alan kişiler var sonuçta.Biraz saçma konu oldu ama idare edin can sıkıntısı.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
sd855'li sd845'li cihazlara sadece chipsetinden dolayı 5-6 bin tl vermek ne kadar mantıklı?Bakıyorum konulara oyun oynıcam en az sd845'li telefon söleyin.Şuan bildiğim kadarıyla mobilede en gelişmiş en büyük oyun pubg mobile ve bu oyunu sd660'lı cihaz en yüksek grafikte 0 kasma ile kaldırıyor.Yani yeni çıkan sd855'lerin sd875'lerin bize adından ve fiyatından başka artısı varmı ki?.Sonuçta yeni oyun çıkmıyor yeni uygulama çıkmıyor?Bana göre telefon alacak arkadaşlar bence chipsetine yada ne bileyim gpu frekansına göre değilde kamera, veya f/p odaklı olarak telefon almalılar?4bin tl'ye pubg oynamak için telefon alan kişiler var sonuçta.Biraz saçma konu oldu ama idare edin can sıkıntısı.
Orası sana kalmış. Eğer PUBG gibi bir oyun oynamak için alıyorsan snapdragon 835 bile maksta oynamak için yeter sana. Dediğin gibi zaten 660 bile yüksekte açıyor.

Ama pubgden daha ağır oyunlar var ve onları en yüksekte oynamayı düşünüyorsan yeni işlemcili cihaz almak daha mantıklı olur.

Play storeda bildiğim en ağır oyun madout 2(gta 5/online çakması). S855 olsa bile maksta 15fps,a12 ile 25fps küsür alıyorsun. Sadece 2018 ipad pro 30+fpste oynatabiliyor. Ama tüm şeyleri sayarsak en ağır şeyler bence emülatorler.

845’li cihaz olarak sana LG G7’yi öneririm. Alternatif olarak mi8,meizu 16th,mi mix2s gibi cihazlar da öneririm ama sanırsam onların bulunması biraz daha zor.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben bu zamana kadar amiral seviyesinde telefon kullanmadım genelde orta segmentti. Artık bir amiral cihaz alıp telefon işini düşünmek istemiyorum açıkçası. 855 işlemcili cihazı sırf uzun ömürlü olması için istiyorum şahsen zira orta seviye cihazlar 2-3 yıl sonra kasma ve donmalara sebep olabiliyor. Oyun kasması demiyorum ben zaten mobilde oyun oynamam anismasyon atlamaları vs. beni bezdiriyor şahsen. Üst seviye telefon alınacaksa bence minimum 3 yıl kullanılması lazım. Kimisi de orta seviye telefon alıp 2 yılda bir değiştiriyor.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Sd 845 li telefon 2800 liraya bulunuyor.5 bin liraya kim neyi alıyor ??
Ya arkadaşım fiyata takılıyorsan sonrada en düşük fiyatlı sd845 barındıran cihaza bakıyorsan ben ne diyeyim ki sana.Bende o zaman mi 9 ve op 6'yı örnek veriyorum.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Aslında sadece öneri olarak yazıyorum konı ile alakası yok
Annemin microsoft windows phone hala yaşıyor 8.1 ile :D ama tabiki en uzun ömürlüsü nokia 1100 doğduğum yıldan beri çalışıyor şimdi ben kullanıyorum (bugün istiklal marşından sonra kapanış yiyecek başka tuşluya geçiyorum :D)
Telefona o parayı vereceğinize pc alın emülatörle oynayın hali hazırda telefon tamir ve yenisini alma masraflarına da hiç girmeyin

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sırf çipset için verilmez o para aslında hiç bir şey için verilmez ama millet alıyor ortalama bir kullanıcı yani yüksek grafik oyun oynamayan kullanıcı için 2000tl/3000 arası her türlü uyan cihaz var. Bu biraz istenilene bağlı ha alan adamda benim işimi bu görüyor tl'nin değeri kalmadı der o da haklı eğer telefon alacaksanız ihtiyacınızla beraber limitini belirtin yardımcı olan olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında sadece öneri olarak yazıyorum konı ile alakası yok
Annemin microsoft windows phone hala yaşıyor 8.1 ile :D ama tabiki en uzun ömürlüsü nokia 1100 doğduğum yıldan beri çalışıyor şimdi ben kullanıyorum (bugün istiklal marşından sonra kapanış yiyecek başka tuşluya geçiyorum :D)
Telefona o parayı vereceğinize pc alın emülatörle oynayın hali hazırda telefon tamir ve yenisini alma masraflarına da hiç girmeyin

Aslında temiz orjinal bir w810i yada n91 8gb olsa müzik için ne gider ama ya kalmadı yada orjinal değil satan adamda pahallı satıyordur.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
s10 mu iphone8 plus mı .işlemci ve kamera açısından

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Ya arkadaşım fiyata takılıyorsan sonrada en düşük fiyatlı sd845 barındıran cihaza bakıyorsan ben ne diyeyim ki sana.Bende o zaman mi 9 ve op 6'yı örnek veriyorum.
Kardeşim yazarken doğru düzgün yazacaksın o zaman.İşlemcisi yüzünden 5-6 bin vermek ne kadar doğru demişsin.Bende sana 2800 liraya o işlemci var kim niye işlemcisi 845 diye 5 bin lira para versin anlamında yazı yazmışım.Bahsettiğim telefonun kötü özelliği bile yok.2800 liraya 845li her konuda iyi bir telefon alabiliyorsun.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Üst seviye SoC size psikolojik bir rahatlama sağlıyor bence.

Orta seviye cihazlar da bana göre yeterli. Kasma felan pek olmuyor. en fazla 2-3 major sürüm alıyor android tarafında. Zaten o zamana kadar da 3 yıl geçiyor. 4. yıl da biraz sürünse de "E artık değiştireyim" e giriyorsunuz.

Reaksiyon puanı
5,172
Çok kaba bir hesap olmuş. Şuan oynatıyor... Peki bundan 2 yıl sonra ne olacak...

Ben 2014de note4 aldığımda bir arkadaşım ne gerek var o paraya diye note4 ün yarı fiyatına t50(yanlış hatırlamıyorsam) almıştı. Telefon iki sene zorla dayandı. 2 sene sonra ip6 aldı. Şuan ip6 yıda elinden çıkardı. Ben note4 ü 1500e alıp 4 yıl kullanmıştım. O neredeyse aynı süre zarfında telefona iki kat para harcadı ve benim note4 den aldığım haz kadar o telefonlarına nefret besledi.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence de 5-6 bin tl vermek gereksiz (845'li telefonlar için demiyorum 855'li Kirin 980'li telefonlar için konusuyorum) ama işlemci 855 olunca insanın kafası çok rahat oluyor ama orta seviye bir cihazda kirin 710'u örnek vereyim 2.yıldan sonra sürünmeye başlar artık değiştireyim dersiniz işlemci önemli ama telefon alacak olan birinin önceliklerini belirlemesi gerek benim gibi oyun oynamayan biri için snapdragon 660 675'li hadi en baba 845'li bir chaz yeter daha fazlasına gerek yok

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Kardeşim yazarken doğru düzgün yazacaksın o zaman.İşlemcisi yüzünden 5-6 bin vermek ne kadar doğru demişsin.Bende sana 2800 liraya o işlemci var kim niye işlemcisi 845 diye 5 bin lira para versin anlamında yazı yazmışım.Bahsettiğim telefonun kötü özelliği bile yok.2800 liraya 845li her konuda iyi bir telefon alabiliyorsun.
Bahsettiğim telefonun kötü bir özelliği bile yok derken g7'den bahsediyorsan komik olur.

Reaksiyon puanı
5,172
Bahsettiğim telefonun kötü bir özelliği bile yok derken g7'den bahsediyorsan komik olur.
Biz sana yazacağımızı yazdık. Eğer sen anlamak istemiyorsan bu bizim sorunumuz değil. Eğer amacın kafandakini bize kabul ettirmek ise soru sorar gibi değil aklındakini düzgüncene açıklar şekilde konu kaç ki bir dahaki sefere bizi dinlemeyecek hatta anlamaya bile çalışmayacak kadar düşüncesini kafasında netleştirmiş birinin konusuna girip yazı yazmayalım.
Ben bu zamana kadar amiral seviyesinde telefon kullanmadım genelde orta segmentti. Artık bir amiral cihaz alıp telefon işini düşünmek istemiyorum açıkçası. 855 işlemcili cihazı sırf uzun ömürlü olması için istiyorum şahsen zira orta seviye cihazlar 2-3 yıl sonra kasma ve donmalara sebep olabiliyor. Oyun kasması demiyorum ben zaten mobilde oyun oynamam anismasyon atlamaları vs. beni bezdiriyor şahsen. Üst seviye telefon alınacaksa bence minimum 3 yıl kullanılması lazım. Kimisi de orta seviye telefon alıp 2 yılda bir değiştiriyor.
Çok kaba bir hesap olmuş. Şuan oynatıyor... Peki bundan 2 yıl sonra ne olacak...

Ben 2014de note4 aldığımda bir arkadaşım ne gerek var o paraya diye note4 ün yarı fiyatına t50(yanlış hatırlamıyorsam) almıştı. Telefon iki sene zorla dayandı. 2 sene sonra ip6 aldı. Şuan ip6 yıda elinden çıkardı. Ben note4 ü 1500e alıp 4 yıl kullanmıştım. O neredeyse aynı süre zarfında telefona iki kat para harcadı ve benim note4 den aldığım haz kadar o telefonlarına nefret besledi.