Gerçek Counter Strike Oyunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Zwagles

Üyecik
Katılım
18 Eyl 2007
Mesajlar
24
Puanları
3
Selam arkadaşlar, counter strike oyunu benim gençliğimi çalan bir oyundur :) Şimdi iş güç vs. gamer pc alıp oynamak mümkün değil bizde napalım flash oyun formatındaki oyunlar ile yetiniyoruz. Hem hatırlama babında hem de ticaret olsun sizler için oyunumu tanıtayım. Sevgilerle....

466615_strikeforceheroes3.jpg

Counter Strike yada CS olarak bilinen, oyuncunun bir tarafı seçtiği birinci şahıs nişancı ( first person shooter) oyunudur. Heyecan dolu anti- terörizm konulu olan Counter Strike, Martinda ve Cliffe adında iki tasarımcı tarafından 1999 yılında geliştirilmeye başlandı. Counter Strike ilk defe 19 haziran 1999 yılında kullanıcılara sunuldu. O zamandan bu zamana oldukça popüler ve ilgi odağı bir oyun haline geldi.

Counter Strike Nedir?

Counter Strike, amacı düşmanı öldürmek, etkisiz hale getirmek veya ortadan kaldırmak olan rekabetçi bir 5vs5 nişancı oyunudur. Oyun hem tekli hem de çoklu oyunculu modlar içeriyor, böylece istersen botlarla veya arkadaşlarınla oynayabilirsin. Oyuncular CT2, A ve B noktalarını korumaya çalışır. Teröristler bombayı bu noktalara yerleştirebilir ve eğer bomba patlarsa teröristler kazanır. Bir galibiyet istiyorsan düşmanı ortadan kaldırmalısın.
Silah Oyunun son sayısı Counter-Strike: Global Offensive. Oyunun hedefleri oynadığınız haritaya göre değişir. En popüler haritalar Aktif Görev harita havuzuna atanır ve şu anda şunları içerir:
  • Inferno: BT ekibi, T ekibinin boru hatlarını havaya uçurmasını önlemelidir.
  • Tren: BT ekibi T ekibinin trenler tarafından taşınan nükleer yükleri bombalamasına izin vermemelidir.
  • Mirage: CT’nin C4 ekilmesini engellemesi gereken Fas’ta yapılacaklar.
  • Nuke: Nükleer santralde eylemler gerçekleştirilir, T ekibi nükleer reaktörü bombalamak isterken, CT ekibinin bunu yapmasını önlemesi gerekir. Bu muhtemelen hepsinin en ikonik haritasıdır.
  • Üstgeçit: BT ekibi, T ekibinden askeri nakliyeyi savunmalıdır.
  • Toz II: CT ekibi, T ekibinin kimyasal silah depolarına C4 yerleştirmesini engellemeli veya rakibin yerleştirdiği bombayı etkisiz hale getirmelidir.
  • Vertigo: aktif havuzdaki Önbellek yerine dikey bir haritadır. Harita biraz zor ama oynamak ilginç. BT ekibinin T ekibinin gökdeleni bombalamasını engellemesi gerekiyor.
 
Üst
stat counter