General Mobile Discovery Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
16 GB olanından aldım 2 hafta filan olacak. Ölü piksel olayı da yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu telefonı kullanıyorum ve tek kelıme ıle harıka aklı olan hemen alsın gercekten cok guzel

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
gorilla glassın ne olduğunda biliyoruz tek düşmede ekranı kırılan s3-s4-note yada iphoneları da. Gorilla glassın teknoloji dünyasında en çok abartılan şey olduğunu düşünüyorum. Sağlamlık camla değil kasayla oluyor, kasayı sağlam yaptıktan sonra pencere camı koysan kolay kolay kırılmıyor.

Dostum, bazı noktalarda ya gerçekten bilmiyorsunuz yada işinize öylesi geliyor.

Misal discovery'nin ekranı cam mıdır? Hayır. Bildiğin plastik. Kırılma ihtimali elbetteki cam ekranlara göre çok düşük. Peki gorilla glass nedir? Gorilla glass cam'ın kırılma ihtimali olabildiğince düşürülmüş şeklidir. Camdır, kırılabilir. Telefonun ekranının cam olmasıyla plastik olması arasındaki farkı da bilmiyorsan ki dağlar kadar fark eder, onu da başka bir gün izah ederim.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Discoveryle kıyasladığımı nereden çıkardın? 600 liralık Discoveryle galaxy ailesini karşılaştırmıyorum heralde, cam muabbetini bu konuda tartışmam sadece tesadüf.

Gorilla glass abartılan bir olay diyorum, mesela sony gorilla glass kullanmıyor hatta çoğu modelinde cam bile kullanmıyor ama ekran kırılma yüzdesi samsunlardan (gorilla glass diye örnek verdim lg vs de olabilir) daha düşük. Kasa dandik/ince çerçeve/plastik ağırlıklı olduktan sonra normal cam da goril cam da plastik de çatır çutur kırılıyor, ee o zaman goril moril bu yüzyılın icadı muamelesi bu abartı niye? Hepsi gibi kırılıyorsa sadece zor çiziliyor diye mi goril oldu?

Buna da her zaman klasik ''kırılmayan cam değil taaaammıııı dayanıklı camm bikerem'' diye cevaplar gelir herzaman. Sağlam kasalı cihaz alıp film kaplat(buna da sony örneği vereyim çünkü her modeli fabrika çıkışı film kaplı) alsana maymun camı. Ya yazılanı anlamak istemiyorsunuz yada illa açık açık izah etmek gerekli!
Bir insan sizinle aynı düşünmeyince ve bunu dile getirince illa camla plastik arasındaki farkı bilmeyen, işine gelmeyen yada ekstra izaha gerek duyan bir insanmı oluyor? Herşeyi gayet iyi biliyorum siz beni düşümeyin:)

____________________________________________________________________________________________________

Yukarıdaki konuyla ve cevap verdiğim arkadaşla(keyloger) alakası olmayan bir konuya da değinmek isterim ne zamandır aklımda şimdi kısmetmiş.

Forumda her popüler marka model telefon hakkında gerekli gereksiz benzer onlarca konu açıldı/açılıyor/açılacak. Günümüzde de en populeri g2 mesela, daha öncede htc one'dı nys, bu konular kimseyi rahatsız etmedi bu denli hassasiyetle açılmaları engellenmedi konular kilitlenmedi ama ne zaman discovery konusu görsem hemen kilitleniyor ana konu yani bu konuyla birleştiriliyor. Benim için sakıncası yok olması gerekende bu zaten ama neden discoveriye bu hassasiyet?? Ayrıca bu konularda kendine görev edinmiş sadece tek kişi tarafından kilitleniyor sadece sebebini discovery garezini merak ediyorum!?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
[MENTION=56637]mendocino[/MENTION] gözün o kadar dönmüş ki discovery konusunda, tamamen olayı abartıyorsun. :) Gorilla Glass, her şeyden önce taaa 1960'ların ürünüdür, telefon için icad edilmemiştir. Sadece Steve dayı (r.i.p) telefonda faydalı olacağını düşünerek iPhone'da kullanmaya başlamıştır. Yukarıdaki mesajında yine anlaşılıyor ki, camın plastikten daha kırılgan olduğunu anlamamışsın, gorilla glass'ın bütün amacı plastik kadar dayanklı cam üretebilmek ama dediğim gibi seninle anlaşmamız mümkün gözükmüyor. Bundan sonraki mesajlarına cevap vermeyi düşünmüyorum, bilgine.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Bencede cevap verme zaten, çünkü benim gözüm dönmüş:4:

nys diğer konuya resim ekleme ihtiyacı hiseettim o sebepten konuya tekrar girdim. Sadece anlık bir örnek. Ayrıca ben ne discovery kullanıyorum nede kullanmayı düşünüyorum belirteyim.
http://i.imgur.com/hymQNBD.png

cocuklukhali

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekran fotoğrafı nasıl çekiliyor? Bilen varmı ben 2-3 şekilde denedim ama bulamadım :)

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ekran fotoğrafı nasıl çekiliyor? Bilen varmı ben 2-3 şekilde denedim ama bulamadım :)
Kapatma ya basılı tut ve ses kısma ya bir defa bas bende öle

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bencede cevap verme zaten, çünkü benim gözüm dönmüş:4:

nys diğer konuya resim ekleme ihtiyacı hiseettim o sebepten konuya tekrar girdim. Sadece anlık bir örnek. Ayrıca ben ne discovery kullanıyorum nede kullanmayı düşünüyorum belirteyim.
http://i.imgur.com/hymQNBD.png
shiftdelete.net belikde Discoveryle den reklama alamamıştır ya da bu kısma bakan admin Discoveryle gördukten sonra diğer telefonlara verdiği paraya acımaktadır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben ekim ayında aldım bir ay bile olmadı ektan kendi kendine donuyor....pili çıkartıp tekrar takınca düzeliyor..ayıplı ürün gibi oldugunu düşünüyorum...

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim telefona güncelleme geldi abiler. :)

Boyutu 36.46 MB

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Detaylar: http://shiftdelete.net/general-mobile-discovery-guncellendi-48404.html
Cihaz güncellemeden sonra diğer Jely Bean cihazlara daha da bir benzedi(ayarlar ve bildirim çubuğundaki butonlar) ama tek eksi tarafı güncelleme sonrası fotoğraf çekiminde flaş seçeneği auto oldu.Video çekiminde flaş butonu sabit(on/off) kaldı ama foto çekiminde flaş seçeneği değiştirilemez oldu.Bu düzeltilmeli.Bunu firmaya iletebileceğimiz bir kanal olmalı bilen varsa lütfen söylesin.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Cihazda çift taşıyıcı teknolojisi var mıdır ? :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1. sorun dil bölümünden yazı ilgili boyut var büyük orta küçük
2. sorun bende hiç öyle birşey yok ses ayar bölümüne bir gözat istersen

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Vay be.. Haftalık Android uygulamalar bölümünden çabuk açıldı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben kullanıyorum telefon araştırmalarıma göre en iyi f/p ürünü. 4.2 JB işletimi var ve bnde şuan inanmiycaksınız burda söylemek için saydım 36 tane oyun var ve boş beleş oyunlar değil :yes: . Şuan g. playde en çok kasan grafiği en yüksek iki oyun var 1. si ve en iyisi real racing 3 ikinci most wanted ve ikiside yüklü olmasına karşın ikiside sorunsuz oynanıyo. bütçeniz eğer 700 lira ise 16 gb alın 610 lira civarında ise 4 gb alın 8 gb lığını araştırdım yok ki gerek yok yha düşük 4 gb olcak yada yüksek 16 gb :D ... son olarak telefonun siyah rengi telefonu çok büyük gösteriyo bu büyük bi artık ama ben beyaz aldım çünkü yakından bakınca beyaz daha iyi bu özellikte telefon bu fiyata bulamazsınız ... kefilim 4 çekirdek kullanan 5 telefon var benim bildiğim ;
Samsung S4 ve note 3
lg g2 ve 4XHD
Ve tabiki general mobile ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kamerası vasat falan değil xperia z alacaktım discovery aldım hiç pişman değilim .üstün oyun ve grafik kalitesi sunuyor .s3 de işletim hataları hart safada eğer aldımmı herşey yapabileceğim bir telefon diyorsanız emin olun en uygunu ve en iyisi bu fazla para veripde sony iphone almanıza hiç gerek yok bu telefonda tek hayal kırklılığım nfc nin olmaması ama telefon özellikleriyle o eksiğini unutduruyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefon genel anlamda fiyatını karşılayan bir cihaz kullanım ve tasarım olarak idare eder ama telefonun bazı kronik arızalar çıkartıyor bu arızalardan dolayı telpaya yollanan cihazlardan telpa kullanıcı hatası diyerekten kullanıcılardan ücret talep ediyor..ben aldım kullandım aldıgıma pişman oldum aynı paraya daha iyi servis veren cihazlar var gm discovery tavsiye etmiyorum kesinlikle...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesinlikle katılıyorum aldığıma pişmanım ucuz ürün alacak kadar zengin olmayın