General Mobile Discovery Hafıza Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

osman_32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de böyle bir konu açmıştım aynı yere ama 1 cevap bile gelmedi bu konuya 62 cevap gelmiş İLGİNÇ

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefon hafızasını ikiye bölen başka bir saçma firma yoktu heralde :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamlar. Benim de şöyle bir sorunum var; General mobile discovery benim telefonum fakat daha demin format attığıma rağmen hiçbir şekilde fotoğraf çekmiyor ve ekram görüntüsü almıyor. depolama dolu diyor. Ne yapmam gerek? Servise yollasam gelmesi çok uzun sürecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende sd kart var 4gb lık ama telefon hafızasını hiç kullanamıyom bütün yüklediğim oyunları sd karta atıyo bunu telefon hafızasına nasıl aktarabilirim nasıl düzeltirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak google play storenin güncellemelerini kaldır yükle oluyor bende kullanıyorum oyle yapa yapa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar Anlamadığım Nokta Şu benimde 16 gblik telefon hafıza kartı olmadan bi islem yapmıyo onu anlamıyorum watsapptan 85 kb resmi indiremiyorum hafiza kartım yok diye 16 gb hafıza var diyolar hafıza kartı olmadan işlem yapamıyorum discovery pişmanlıktır!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de bu hatayı yaşıyordum fakat sd kartı çıkarıp denedim gta vice city'yi yükledi sonra sd kartı yeniden taktım ve şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyo:yes::yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonun uygulama ve sistem hafızası 5 GB, fotoğraf, video(depo) gibi dosyalar için ise 11 GB yer ayrılmış. bol bol uygulama yükleyince 5 gb lık bölüm doluyor ve daha uygulama falan yükleyemiyorsunuz. bu sefer sd kart alıyorsunuz. mevcut uygulamaların bir kısmını sd karta taşıyorsunuz ama yine de geride dosya kalıyor. yani uygulamaları tamamen sd karta taşıyamıyorsunuz.

sorun şu: uygulama için ayrılan 5b lık bölümü, 11 gb den ek yapabilir miyiz? yani uygulama alanını 10 gb, depo alanını 6 gb yapabilir miyiz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ayarlar - Uygulamalar - Tümü seçtikten sonra özellikle çok kullandığınız uygulamaları tek tek tıklayıp "verileri temizle" yapın.

T

TRABZONSPOR3561

SDN Okuru
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı.
Bu sorun genellikle telefonu garantiye yolladıktan sonra oluyor. Bende telefonunu garantiye yolladım. Sorunu düzelttiler ve telefon sıfırlanmış halde bana geldi. Her indirdiğim uygulamayı sistem belleğine indiriyor. Sistem belleğinde ise 2 GB boş alan var. Bir süre sonra hiçbirşey indirmiyor. Dahili hafıza doldu diyor. Bundan sonra çok siteyi araştırdım. Hiçbirşey bulamadım sonra telefonu sıfırlayim dedim. Sorun düzeldi. Yapacağınız tek şey telefonu sıfırlamak. Bir de telefondaki resim müzik bunları yedekleyin.

Not: Eğer sıfırladıktan sonra bilgisayardan yedeklediginiz resim muzikler i attığınızda yine ayni şeyi yapıyorsa, telefonu tekrar sıfırlayın ama bu sefer resim müzikleri bilgisayardan telefona atmayin. Ama büyük ihtimalle 1. Anllatyigim olur.
Şimdiden teşekkürler. Bbbbb :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya 16 GB hafıza kartım takili telefona bisey yukleyemiyorum hata veriyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben discovery 2 plus kullanıyorum ve 11gb boş alanım var hafıza kartından telefona taşıyacağım nasıl yapacağım.
Ve hafızayı çıkarıyorum mesala (fifa 15, asphalt8:airbone ...vb) oyunlar açılmıyor.
Ve hafızayı çıkarıp bütün uygulamalarımı tekrar yükledim ama açılmadı hafızayı taktım bu seferde tekrar hafıza yükledi yükleme yerinide telefonu seçtim.
offff acil yardım edermisiniz.....:biggrin::biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba. 16gblik telefonumda hafızayı kullanamiyorum. Kamerayı acinca depolama yok sd kart takin diyor. Ayni zamanda galeride de öyle. Ayarladan depolamaya giriyorum sisteme 4.90gb ayirilmis. Bos olarak 0.94gb görünüyo fakat telefon kapasitesi 0.00b görünüyor boş olarakta 0.00b görünüyo. Hicbir sey yapamiyorum. Tercih edilen yükleme konumu degistiremiyorum. Şeffaf bi halde tıklama olmuyo. Yardim ederseniz çok sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben yeni sd kart aldım telefondada sd kartdada bayağı boş yer var ama uygulama yüklemiyor veya resim felan çekmiyor çoğu programda hata veriyoracil yardım

A

AbdullahDoruk

SDN Okuru
Arkadaşlar aynisi banada oluyordu cozdum ayarlara giriyoruz /geliştirici senecekler / depolama koru yazicak orda onun yanındaki tike tıklayarak onu kaldırıyorduz şimdi istediğinizi indirin :)

K

K.aysi

SDN Okuru
General mobile 16 GB telefon 16gb deil 5gb kalan 11gb kullanılmıyor

M

Mert kartal

SDN Okuru
16 gb lik sd kartım var yükleme konumu sd kar (sd kartta boş yer var) ama yüklemiyor neden ?

İ

İLoyy

SDN Okuru
Bnm telefonun general mobile discovery 1 acaba hafıza kartsiz fotoğrafı yükleri ??

Ç

çağla123456777

SDN Okuru
GM 4 GB telefonum var ve yakin zmnda 8gb SD kart aldım , uygulamalarimi SD karta taşıyıp dahili belleği bos bıraktım ama yine de uygulama yükleyemiyorum sistem kapasitesi bos alan 130 MB diyor bunu nasıl arttırabilirim

uzun80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar suna aciklik getirelim telefonlarda diyelim 16 gb hafizasi olsun bunun 2 veya 4 gb ini sisteme ayriyor apk dosyalarina falan nekadar sd falan yerin olursa olsun bi ise yaramiyor,simdi benim sormak istedigim sd siz ve anlattigim 16 gb lik hafizanin bunun 2 veya 4 gb lik sisteme ayirdigi alani genisletebilirmiyiz yani 16 gb lik telefonun 6 gb alip sistemi 6 gb gibi degistirme imkanimiz var,exra bi kartta falan ihtiyac duymadan kendi hafizasindan sistem icin aldigi 2 veya 4 gb nasil degistirebiliriz.

Zebra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Bugün GMD'de ilginç bir sorun fark ettim. Arkadaşımda 16 GB'lık modeli var. Depolama da hafızayı 3'e bölmüş. 16 GB'ın yaklaşık 5 GB'ı sisteme ayrılmış onun da bir kısmı kullanılıyor. Diğer tarafta 11 GB'lik bir bölüm var. Onun da 10 GB'sini kullanıma sunmuş. En sonda da işte SD kartın olduğu kısım var. Sorun şu: 5 GB'lik kısım neredeyse doldu. 11 GB'ın geri kalanı nerde? Kullanamıyoruz. Bu sorun diğer GMD cihazlarda da var. Forumda arkadaşlar dile getirmiş ama henüz çözümüne rastlamadım. Acaba sorunu nasıl halledeceğimizi bilen var mı? Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Durumu daha iyi izah etmek için resimler koydum.

sd44.jpg

Kardeşim ben de aynı telefonu kullanıyorum ve fark etim ki telefonu bilgisayara bağlayınca müzik galeri vb ulaşamıyorsun zaten(fark ettiğim bu değil) ve ayarlar>depolama ya girdiğinde telefon hafızası sıfırlanıyor yani bilgisayardan telefona attığın dosyalar telefon hafızasına gidiyor. Ben uygulamanın yazılımını bilgisayara kopyaladım ve telefonda o uygulamayı sildim. Sonra bilgisayardan bu işlemi diğer uygulamalar için de yaptım böylelikle uygulamalarımı telefon hafızama attım ama bilgisayara bağlandığında uygulamayı açamıyorum. Ama bua değer diye düşünüyorum.

8iz0.jpg