General mobile discovery 500tl !

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
şu telefonu onca kötülemen ve satmıyor olman sadece cihaza b*k atıyomuşsun gibime geldi.
neyse hayırlı geceler

Satmamasının sebebi ; cihazı aldığı yerin tanıdık olması sebebiyle oraya iade edecek olmasıdır.
Sanırım yanlış anladın sen. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş. S3 Mini kullanmayanlar yine fanboyluk yapıp milleti engelliyorlar. s3 mini fiyatina göre en iyi telefondur GM Discovery özellikler iyi ama 500 TL Olması size mantıklı geliyormu? ileride başınız ağrırsa görürüm buralarda. Alacak arkadaşlar s3 Mini alsın kafası rahat etsin..

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bu konuyu görünce 2 yıl önce 569'tl ye almış olduğum ideos x5'i hatırladım :D Fiyatına göre alınabilecek en iyi telefondu fakat anladım ki donanım özelliği, çözünürlüğü o zaman göre çok iyi olsa da bir çok kusur vardı telefonda. En önemli kusuru karşıya sesin gitmemesi, gelen sesin çok az olması. 2.3 rom'un problemli olması, müzik dinlerken kulaklığa sesin çok az gelmesi gibi vs..

Eğer bu telefonda böyle sorunlar yoksa, firma da telefonun arkasında duruyorsa alınabilecek telefon. Ama ideos x5 gibi telefonu piyasaya sürüp arkasına bakmazsa, her telefona güncelleme gelirken yetim kalmış çocuk gibi iç çekebilirsiniz :)

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
fiyatini bu kadar abartmayın bi gm nin sitesine girip hakkında kismina bakın ne yazıyo orda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cihaz çok iyi bir cihaz. ben 3 gün önce aldım ama 500 tl ye bulma sansın yok benım kuzenımın telefoncusu var telpayla anlasması var telpadan alıp bana verdigi halde cihazı 600 e aldım. sana 500 diyolarsa bidaha düşün..

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün aldım müthiş telefonmuş. S4 almaya gittim bunu aldım kaliteyi görünce düşünün o kadar.. Güncelleme gelmiş daha güzel oldu yeni özellikler geldi.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Dün aldım müthiş telefonmuş. S4 almaya gittim bunu aldım kaliteyi görünce düşünün o kadar.. Güncelleme gelmiş daha güzel oldu yeni özellikler geldi.

Kalite? Aman diyim telefonu yere düşürme. 5 cm den bile olsa düşürme. Ne dediğimi anladınız galiba.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
500tlye 0 -2yıl garantili general mobile discovery sizce iyimi alıyımmı şarjı 1günü çıkarırmı asphalt7 temple run2 real football 2013 beach buggy blitz bunlar ve whatsapp falan kaldırımı kasmaz dimi

kardeşim o oyunları oynatır ama asphalttan emin deilim kimseyi tınlama p fiyata daha iyisini bulamassın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

500tlye 0 -2yıl garantili general mobile discovery sizce iyimi alıyımmı şarjı 1günü çıkarırmı asphalt7 temple run2 real football 2013 beach buggy blitz bunlar ve whatsapp falan kaldırımı kasmaz dimi

kardeşim sen burda yorum yapan ergen tiplere bakma onlar telefonu görmeden belkide kullanmadan 600 tlilk şeyi 500 e yazdın diye çakma yazıorlar kimseye bakma bak ben s4 kullanıyorum memnunumda fakat s4 almasaydım alcagım tek cihaz gm dsicovery idi çünkü telefonu çok beyendim nerdeyse s3 e yakın özellikleri dedigim gibi s4 kullanmasam bende alcaktım arkadaşa ben önerdim aldı memnun bana günlük dua edior :) o s3 min alcaktı bende onu boşver gel bunu al gibisinden konuştum ikaz ettim oda bana güvendi ve aldı şimdi memnun sende eger 500 e bulduysan kaçırma al derim bırak 500 ü 650 ye bile satan yerler var ordan bile alsan 500-650 tl lik başka cihaz bunun kadar iyi deil yani bu fiyatlara alınabilecek en iyi android telefondur gm discovery.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi bu işin bilimsel kanıtı var. Gidin GRAFİK BENCHMARK programlarına bakın (Ben GFXBench referans alıyorum). Discovery'nin işlemcisi S3 mini'den biraz hızlı ama pikselleri daha fazla olduğu için benchmarklarda S3 mini ile aynı puanı alıyor. Bence birkaç piksel için adam gibi samsung almak mantıklı ki performansları aynı. Arkasında Samsung tecrübesi var. Her ne olursa olsun samsung senede onlarca telefon çıkarıyor. General Mobile ise bir iki tane.

Paran varsa 700 TL'lik Xperia M var. İçinde en son 1 GHZ çift çekirdek işlemci var. Ama benchmarklarda 2'ye katlıyor. Herşeyin işlemci saat hızı olmadığına iyi bir örnek...

GFXBench telefon ekranındaki Skorları
s3 mini (i8190) : 225 Fps
General mobile discovery: 263 Fps
Xperia M: 691 Fps

Fark bu kadar net!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba öylesine bakarken yorumları okudum ve yazmayım dedim dayamadım malesef ülkemizde o kadar teknoloji cahili varki bilende konuşuyor bilmeyende. o diyor yok s3 mini iyi yok 500 tl ye iyi bir telefon olabileceği aklınız alıyormu? yok çin malı. yaa arkadaş bir konuda cahilseniz bari konuşmayında kendinizi küçültmeyin. bende genaral mobile discovery kullanıyorum. telefon piyasının en iyisidir diyemem fan boyluk yapmaya gerek yok neyse o. telefon gerçekten güzel real reasing 3- modern combat 4 - gta vice city oyunlarda takılma donma yok ama sizin yüklediğiniz versiyonların grafik işlemcisi telefonunuzla uyumlu değilse takılırda donarda yüklerken işlemcinizle uyumlumu değilmi ona bakın çift çekirdekli apple da bile bu oyunlar 4 sanal (zayıf) 4 gerçek(güçlü) çekirdekli toplam 8 çekirdekli s4 ten bile daha stabil çalışabiliyorsa bu optimizasyon meselesi telefonu kötülemeye karalamaya gerek yok. telefonun eksileri yokmu var. ama neye göre var siz gider s4 le kıyaslarsanız kendi segmentinde kıyamaslamazsanız eksileri çıkar. arkadaşlar telefon 650 tl o fiyattaki telefonlarla kıyaslarsanız şuan bunu geçebilecek bir telefon yok idda ediyorum s3 de var evde s4 de kullandım telefon s4 ü geçemez ama s3 le kafa kafa gider. bancmark testlerini derseniz samsung orada işlemcilerindeki bir yazılımla hile yapıyor işlemci bancmark algıladığı anda saat hızlarını max. kullanması gerekenin üstüne çıkartıyor ve yüksek puan almasını sağlıyor. internetten araştırın. normalde işlemcilerin saat hızları max. ve min. olarak belirli hızlarda sabitlenmiştir buda işlemcini stabil çalışması ve yanmaması için yapılmıştır. 500 tl ye telefon olurmu diyen arkadaşlar amerikada ve avrupa ülkelerinde s4 400 dolar yani 800 tl o nasıl oluyor odamı olmaz dahada idda ediyorum aynı ülkelerde gsm şirketleri 2 yıl benim hattımı kullan s4 ü sana hediye edeyim diyip hediye ediyor. bu nasıl oluyor? neyse polemiğe girmeye gerek yok kısaca telefonu savunmuyorum eksileri var eğer samsungla kıyaslarsanız kamerası daha zayıf ama kötü değil işlemcisi daha zayıf ama kötü değil ama s3 miniyi ve diğer çift çekirdeklileri hertürlü döver. eğer bütçeniz zafıfsa ve bir telefona 1000 tl ve üstü vermek istemiyorsanız telefon alınır. hiçbir takılma donma ölü piksel benim telefonumda yok telefon gerçekten güzel. ama yok kardeşim bende para çok derseniz gidin note 3 alın o büyük derseniz gidin s4 alın. ama ortada bir emek var bilip bilmeden karalamayın ve insanların aklını karıştırmayın. ya daha iyisini gidip yapın yada saygı duyun haa eleştri olur yaparsınız ama bildiğiniz ölçüde yapın sallamadan dürüstçe. son olarak güncelleme ben aldım 2 sefer güncelleme aldı fakat telefonun eksik yönlerini tamamlamak adına android güncellemesi değil zaten şuan son sürüm kullanıyor. ileride sürüm yükseltilirmi bu firmanın geleceğini belirler eğer yükseltirlerse firma kalitesini kanıtlar ve bundan sonraki telefonları satılır eğer idios x5 gibi olursa bundan sonraki telefonlarda hava alırlar. şimdiden yorum yapmaya gerek yok yok alır yok almaz bekliyip görücez.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim burada discovery den bahsediyoruz temple run2 gibi düşük gereksinim gerektiren uygulamarda kasmaz veya sorun yaşanmaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
baya uzun yazmışın ama herşeyi açıklamışsın.600-650 tl aralığındaki diğer telefonlara bakıp öyle almak gerekir ki zaten s3 gibi 1000 tl üzeri telefonla kafa tutan bir telefondur.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
kardeş sen burdaki cahil insanların cevaplarına aldanma kanma benim yakın arkadaşım aldı kullanıyor hiç bi sıkıntısı yok güzel zarif o oyunları fazlasıyla kaldırır aşırı uygulama yüklemessen kasmaz.

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
s3 mini nedir Allah için ya dünyadaki en büyük çöp desek yeridir gmd al kardeşim her türlü cihaz akar gider pisman olmassın marka bazen sadece yazıdan ibaret aldırma samsung fancılopçularına

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya 300 500 önemlideğil ama bir garantiye gönderince 5 liralık yer için 50 lira istenirmi garantsi olmuş boş 5 para etmez bana göre garanti var diye göz boyuyorlar...

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kalite? Aman diyim telefonu yere düşürme. 5 cm den bile olsa düşürme. Ne dediğimi anladınız galiba.

Emin ol çok düştü bir şey yok. Hafif bir sıyrık var telefonda.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Emin ol çok düştü bir şey yok. Hafif bir sıyrık var telefonda.

korkmazcakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim 3 ay kullandım hiç kasmadan dedigin her oyunu oynarsin sarjida 1 gunu rahat cikariyor (oyunu abartmazsan)

XyMoX

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sark soket yeri arizalaniyor cok kiside var o sorun garanti disi kaliyor 50 tl bayilmak zorunda kaliyorlar

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
GMD almayın aldırmayın. Telefon nerdeyse benden çok serviste durdu. 13 Kasım'dan beri de 2. defa hala serviste.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar nexus 4 mü parasını hak ediyor bumu sizce hangisini almak daha mantıklı.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bu kadar net söylüyorum Nexus 4 te dahil olmak üzere bu çıta civarında alınabilecek her türlü Android cihaz yerine GMD tavsiye ederim artan para da cebinize kalır. Gerisi hikaye.

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar nexus 4 mü parasını hak ediyor bumu sizce hangisini almak daha mantıklı.

GMD ye verdiğim parayı geri alabilseydim Nexus 4 alırdım. GMD alayım üstü cebimde kalsın diye düşünmeyin. Üstü cebinizde kalmıyor çünkü...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
GMD almayın aldırmayın. Telefon nerdeyse benden çok serviste durdu. 13 Kasım'dan beri de 2. defa hala serviste.

Peki neden serviste onuda yazsaydın keşke.

Bende de var 1 ay oldu bir sıkıntı yok şuan ondan soruyorum

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Peki neden serviste onuda yazsaydın keşke.

Bende de var 1 ay oldu bir sıkıntı yok şuan ondan soruyorum

İlkinde şarj soketi bozulduğu için göndermiştim. 50 TL ücret istemişlerdi. 2. seferde ise telefon bilgisayardan şarj oluyor ama prizden şarj olmuyor. Bu sebeple yolladım. 13 Kasımda ellerine ulaştı telefon. 19 Kasımda anca sisteme girdiler. O günden beride tamir işlemi devam ediyor yazıyor. Daha tamire başlamadılar yani. Muhtemelen yine para isteyecekler...

Telefonun performansına diyecek hiçbir şey yok. Ama çürük bir telefon. Şarj soketi kırılma olayı öyle 3-5 kişinin başına gelen birşey değil...

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütçesi düşük olan insanlar için iyi bir telefon olabilir fakat bir o kadarda baş agritici bir telefon maalesef..