Gelir Testi Yaptırdım 3500 TL Borçlu Çıkardılar!

Bu konuyu okuyanlar

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar böyle şeyler genelde memurlar net yada resmi iletişim kurulan sitelerde paylaşılıyor ama ben tercihimi bu siteden yaptım şimdi bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa onlardan bilgilerini aktarmalarını rica ediyorum.. 1 yıldır işsizim ve gelir testi yaptırdım zorunlu genel sağlık sigortası kapsamında her ay prim borçlanmasıyla birlikte toplam borcum 3500 lira olmuş işsiz olduğum 1 yıl süre içerisinde tüm hastane masraflarımı kendim karşıladım madem prim borçlanmasıyla zorunlu genel sağlık sigortası kapsamındaydım o halde neden hastane için gerekli muayene ilaç vs. kendi cebimden ödedim. borçlandırıldığım 3500 TL'yi ödersem emeklilik sigorta prim gün sayıma katkı sağlayacak mı yoksa parayı ödersem sadece devlete keriz gibi hiçbir şeyinden yararlanmadan paramı vermiş olacağım cevaplarınız benim için önemli lütfen bilen kişiler cevap yazsın...

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
benimde 1150 civarıydı teste babamın taşınmazları yüzünden aylık 200 lira prim çıkardılar bende işe girip sigorta yaptım bu sene üniye gidince kesilecek galiba çok saçma iş bu gelirim yok bana illa yatıracan diyor

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Abim geçenlerde SGK nın sitesinden sorgulama yapmış. kendisini 3.500 TL ye yakın borç çıkarmış. Ancak neden çıkarmış onu bir türlü anlayamadım. Çünkü abim 10 yıldır memur olarak çalışıyor :)