Gelecek Sanal PC'lerde mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Yavuz Şahin-1

Profesör
Katılım
2 Şub 2009
Mesajlar
1,721
Puanları
0
Genellikle LCD monitör, dizüstü bilgisayar ve beyaz eşya sektöründeki ürünlerle adından söz ettiren LG yeni sanal PC monitörlerini kullanıcıların beğenisine sundu.

SmartVine N adındaki teknoloji bir ana bilgisayar, bu ana bilgisayara bağlı pc gerektirmeyen ve sadece monitör ve klavye, fare setinden oluşan operatörlerden oluşuyor. Operatörler ana bilgisayarın işlemcisini yüzde 1 ila yüzde 5 arasında kullanabiliyor.
N programlama teknolojisi, 11 operatörün tek bir PC ile çalışmasına olanak sağlıyor. Bu sistemin maliyeti yaklaşık 300 dolar. 11 kişiye sistem alındığını düşünürsek bu değer kat kat artıyor. Bu teknolojinin kullanımı ile donanım bedelinin yüzde 60 ila yüzde 70 oranında azalması ve elektrik kullanımının yine aynı şekilde yüzde 90 oranında azalması bekleniyor.
LG SmartVine N serisi 19 inç monitörler Amerika da yaklaşık 199 dolardan satışa sunuluyor. Aynı serinin 16 ve 17 inç modelleri de var. Ürünlerin yakın zaman içersinde Türkiye de kurumsal pazarda satışa sunulması bekleniyor.

:: LG'nin yeni monitörleri hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 

NikeSteeL

Dekan
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
8,427
Puanları
63
Tek Kasa da 2 Kullanıcı İsimli Bir Proje Vardı . Onun Modifiye Edilmiş Hali Sanki Bu Sefer işi Yüksek Donanım Kullanarak bi kaç Kullanıcıya Yazılım ile Bölecekler herhalde
 

orcnd

Dekan
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
6,382
Puanları
63
Konum
İstanbul
sistemin güzelliği her programın çalışabilir ve her bir kullanıcının bir pc gibi sayılması. yani normal pc kullanımından farkı yok. bunun kablosuz versiyonunu bir türk firması yapmıştı.
elbette işlem hacmi yüksek değil
 
Üst
stat counter