Geçinemiyorum sizce ne yapayım?

Bu konuyu okuyanlar

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Arkadaşlar 21 yaşında biriyim.

Lise mezunuyum, şuan bir bankada ofis elemanı olarak çalışıyorum ama geçinemiyorum sizce ne yapayım?

Kimse iyi maaş vermek istemiyor, bir 2250-2500 alsam rahatlayacağım

Asgari ücret+ yemek kartı veriyorlar.

Çok bunaldım artık ben gerizekalı ve tembel biriyim. Yaşıtlarım 3. sınıfta üniversite okuyor.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
İyi de üniversite okuyanlar iş bulabilecek mi?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar 21 yaşında biriyim.

Lise mezunuyum, şuan bir bankada ofis elemanı olarak çalışıyorum ama geçinemiyorum sizce ne yapayım ?

Kimse iyi maaş vermek istemiyor, bir 2250-2500 alsam rahatlicam

Asgari ücret+ yemek kartı veriyorlar.

Çok bunaldım artık ben gerizekalı ve tembel biriyim. Yaşıtlarım 3 sınıfta üniverste okuyor.
Lise mezunu olarak orada rütbe atlayacak tecrüben olmadığı gibi çoğu iş yerinde de aynı durum geçerli olur. Yapabileceğin şey intenette ek iş kovalamak. Sitelerde editörlük gibi.

Son düzenleme:

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
bekçilik başvuruları vardı onu deneyebilirsin. kpss deneyip devlet kadrosuna girmeye çalışabilirsin. tembelsin de ders çalışmadan da bir şey kazanılmıyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
kurumsal firmalarda asgari ücret ile bir ömür çalıştırırlar. özel sektörde de başlangıçta asgari ücret alırsın ama zaman geçtikçe zam alarak maaşını yükseltirsin. kralı olsan yeni girdiğin işte yüksek maaş alamazsın. bizim şirket 7 8 senelik teknikere 3.500 verirken yeni giren mühendise 2.500 lira veriyor. ama 5 seneye o mühendis 5 bini bulacak. işten çıktığın anda herşey resetleniyor. yine girdiğin yerde asgariye başlarsın. gelecek gördüğün ve çalışırken seveceğin bir işe gir ve orada kalıcı olmaya bak.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Pazarcılık tarzı bir şey yapabilirmisiniz sonuçta işçi ne konumda olursa olsun köledir. Pazarcılık belki adamı yorar ama kafa dinçtir eğer istemeden yapmak gibi bir duruma düşmessen millet ev araba alıyor o işten veya gayrimenkul danışmanlık veya internet üzerinden ürün satışı yani fazla çıkış yolu yok üç beş seçenek uymazsa zaten yurtdışı düşünülebilir:(. Bende benzer durumdayım sonumuz kötü olmasa bari.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Açık öğretime gir ve Üni diploması almaya bak. Veya İşten ayrıl ve Üniversiteyi oku. Lise mezunu olarak böyle geçinememe durumuna alışmak zorundasın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu saatten sonra üniversite okumak aptallık olur. Açıktan okumayı falan da deneme boşuna masraf olur. En son seçenek olarak intiharı düşünebilirsin. Hayat sana istediklerini vermiyorsa kendini öldürmek mantıklı bence.
Hayat bu kadar basit mi yani?

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Belli bir param var, faize koysam rahatlayacağım fakat faiz günah olduğu için koyamıyorum.

BilimHezarfen

Asistan
Reaksiyon puanı
20
İşini neden beğenmiyorsunki masa başı iş bulmuşsun hafta sonları cumartesi pazar boşsan git bi lokanta manav restorantta ek iş olarak çalışabilirsin.

BilimHezarfen

Asistan
Reaksiyon puanı
20
ee kardeşim intihara teşebbüs ediyon adama az mantıklı düşünceli yaz edep yahu

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Herkesin canı çok tatlıdır. Kimse basit iş yüzünden intihar etmez hayat o kadar ucuz değil. Kimse burada intihar etmiyor yani.Bu yüzden biraz daha sakinlikle öneriniz varsa yazın arkadaşlar.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Bir de İş ve İşçi bulma kurumunun bazen meslek kursları oluyor (Halen oluyormu bilmiyorum) Bu kurslardan birisine katılarak daha iyi ücretlendirilen bir iş öğrenilebilir. Genelde beden gücü isteyen meslekler oluyorlar ve bölgeye göre farklı olabiliyor. Gidip araştırmakta fayda var.

BilimHezarfen

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bir de İş ve İşçi bulma kurumunun bazen meslek kursları oluyor (Halen oluyrmu bilmiyorum) Bu kurslardan birisine katılarak daha iyi ücretlendirilen bir iş öğrenilebilir. Genelde beden gücü isteyen meslekler oluyorlar ve bölgeye göre farklı olabiliyor. Gidip araştırmakta fayda var.

Aynen öyle benim arkadaşım şuan bilgisayar teknisyeni izmirde işkurdan 1 yıl kursa gitti öğrendi kendini geliştirdi şuan gayet memnun işinden

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İçine imhotep kaçmış bir isyankara benziyor bu arkadaş :D
Konfi sen ne dersin bu işe? :p

tEmptation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
İsyankar sen misin? Uzun zamandır girmiyorsun diye intihar ettin sanmıştım.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben sizleri anlamıyorum kolat işiniz var gocunuyorsunuz

Bende asgari ücretle çalışıyorum

Ne iş yapıyorsun dersen
Asfalt atıyorum
İş makinası tamir bakımınay yardım ediyorum
Çalıştığım şefliğin temizliğine çay dağıtımına bakıyorum bahçe temizliği ve düzenine bakıyorum buda yetmiyormuş gibi daha gidip broşür dağıtıyorum

Masa başında iş bulmuşsunuz beğenmiyorsunuz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Daha bitmedi eve gidip tamir tadilat yapıyorum komşuların elektrik işlerine yardım ediyorum kömür çekiyorum ve bunlardan ücret dahi almıyorum yaşlı insanlar olduğu için. Ben ne yapayım şimdi bendemi intihar edeyim

Son düzenleme: