Gearbest siparişi

Bu konuyu okuyanlar

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Gearbestten bir sipariş vermiştim neredeyse 1 aya yakın zaman oldu hala gelmedi bu normal mi ? Birde bu siparişimin Türkiye' ye gelince hangi kargo şirketine veriyorlar değişiyor mu veya nereden öğrenebilir yardımcı olabilecek var mı ?

Reaksiyon puanı
5,171
Gearbestten bir sipariş vermiştim neredeyse 1 aya yakın zaman oldu hala gelmedi bu normal mi ? Birde bu siparişimin Türkiye' ye gelince hangi kargo şirketine veriyorlar değişiyor mu veya nereden öğrenebilir yardımcı olabilecek var mı ?
Takipli kargomu aldın...

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
1 ayı geçtiyse muhtemelen takipsiz kargo almışsındır. Takipsiz kargo 2 aya kadar sürebilir. Şans işi. Ama bana 2 haftada geldiği de olmuştu.

Kargolar genelde PTT ile geliyor. MNG İnter de olabilir

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
1 ayı geçtiyse muhtemelen takipsiz kargo almışsındır. Takipsiz kargo 2 aya kadar sürebilir. Şans işi. Ama bana 2 haftada geldiği de olmuştu.
Takipsiz kargo sıkıntılı ancak artık takipsiz kargolar sadece çok uygun fiyatlı ürünlerde var. Bence arkadaşın çokda büyük kaybı olmaz.

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Takipsiz kargo sıkıntılı ancak artık takipsiz kargolar sadece çok uygun fiyatlı ürünlerde var. Bence arkadaşın çokda büyük kaybı olmaz.
Zaten genelde yüksek fiyatlı ürün alanlara takipsiz önermiyorlar. Ürün Çin'de kargoya verildikten sonra takibi yapılamıyor.
Dediğin gibi genelde uygun fiyatlı ürünlerde oluyor.

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dediğiniz gibi uygun fiyatlı 4 dolarlık bir kulaklık aldım takipsiz kargolu çünkü kargo ücretsiz olduğu için onu seçtim

Reaksiyon puanı
5,171
%99 ptt ile geliyordur. Belki kargonuz ptt de kalmıştır. İlinizin geçit şubesini arayarak kargo ptt ye gelmişmi öğrenebilirsiniz.

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Teşekkür ederim ptt kargoya sorarım. İnternet üzerinden kargo takibi yapabilir miyim? Sipariş No su yurt dışı kargo şirketi için mi siparişlerim kısmındaki ?

Reaksiyon puanı
5,171
Teşekkür ederim ptt kargoya sorarım. İnternet üzerinden kargo takibi yapabilir miyim? Sipariş No su yurt dışı kargo şirketi için mi siparişlerim kısmındaki ?
Normalde yapabilirsin ancak elinde kargo takip kodun olmadığından...

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Teşekkürler. Anlaşılan beklemeye devam ediceğim. Kardeşim aliexpress den alış veriş yaptı benden sonra onun kargosunun ikisi geldi benimki gelmedi onun için sordum merak ettim normalde tam tersi olması lazım :D