Gazi Mustafa Kemal'in Amerikalılara Hitabı

Bu konuyu okuyanlar

ieee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[FLASH]http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=5889134696478286104&hl=tr&fs=true[/FLASH]

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Gözlerim yaşardı.bi an hala yaşıyor diye düşündüm :(

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ulusalcılar görmesin :S

Atamı Vatan Haini ilan ederler falan :S

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
2-3 sene önce izlemiştim bunu. fake fln dıolar ama sanmıorm...

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu Video Bir kaç ay Önce Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayınlandı daha onceden bir yerde yayınladığını hiç sanmıyorum ama olabilirde ..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
2-3 sene önce izlemiştim bunu. fake fln dıolar ama sanmıorm...

Videolar cumhurbaşkanlığının sitesinden alınma.

Bu arada bunları açıkça söylemeyenler bile "vatan haini, Amerikan uşağı" diye hakarete maruz kalırken sözde Atatürkçüler izlemesin bu videoyu, maazallah Atatürk'ü de "vatan haini Amerikan uşağı" ilan ederler.

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Videolar cumhurbaşkanlığının sitesinden alınma.

Bu arada bunları açıkça söylemeyenler bile "vatan haini, Amerikan uşağı" diye hakarete maruz kalırken sözde Atatürkçüler izlemesin bu videoyu, maazallah Atatürk'ü de "vatan haini Amerikan uşağı" ilan ederler.

Sonuna kadar katılıyorum :) Cunku Defalarca dile getirdiğim gibi Onlar Atatürkcü Değil Leninci =)

Lenin Deyince Aklına ne geliyor Rusya ?

Rusya Düşmanı=Amerika :)

Yani düsmanlık buradan geliyor ;)

Not : B uradan Benim amerikancı olduğum anlamını cıkartmayınız ...
Amerikaya bunlardan daha cok dusmanım ama Lenin'i ve Rusyayı sevdiğim için değil yaptıkları için...

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
O zamanki şartlara göre söylenmiş bir sözdür. Geleceğe hitap etmediğine göre o an ki ilişkilerden bahsediyor.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
birşeyleri saptırmakta üstünüze yok :)
ne diyor Atatürk
"2 millet arasında kuvvetli , köklü muhabbet olmalı " diyor
ama ardından şunu diyor
"dünyada sulf ve huzur sahasına sokmaya medar olacaktır"...
amerika şuan sulf ve huzur mu sahlıyor dünyaya..?
bırakın lenincilikmiş , abdcilikmiş , hertürlü emperyalist çıkarları filan.. kendimize bakalım , Türk milleti olarak bişeyler yapalım..
ozaman Atatürk'ün yanındaki sanırsam abd temsilcisi.. o adamın yanındada abd yi nası yendik , ebedi düşmanımız demesini bekleyemezsin.Atatürk çok zekiydi bu konuşmada başka şeyler saklı olabilir.. Atatürk kurtuluş savaşı zamanında leninlede yakınlaştı , temsilcisini yolladı.. ama ülkeye kominizm gelmesin diye de çok zeki yaklaştı..

Atatürk'ü sadece 1dk konuşmayla değil tüm hayat duruşuyla yorumlayınız ;)

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim burada tartıştığım Atatürk'ün yaşamı, hayata bakışı değil.. Atatürk'ü sevdiğini idda edenlerin aslında Leninist olduklarına benim isyanım...

Ya Atatürk'ü seversin yada Atatürk'ün istemediği komünizmi Savunan Lenin'i ...
Birini tercih etsinler Hem Atatürkcü hemde Leninci olunmaz ...

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
hahaha.hemen atlamışlar Atatürk ü hain ilan edersiniz diye.Ozman ki amerika şimdiki gibi olsa Atatürk yine aynısını mı söylerdi?ya bi gidin Allah aşkına.bu arada bu video ne zman çıktı gün ışığına?acaba Amerikanın Türkiye üzerindeki etkin rolü görülmezlikten gelsin diye mi yayınlanıyor kasıtlı olarak?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
hahaha.hemen atlamışlar Atatürk ü hain ilan edersiniz diye.Ozman ki amerika şimdiki gibi olsa Atatürk yine aynısını mı söylerdi?ya bi gidin Allah aşkına.bu arada bu video ne zman çıktı gün ışığına?acaba Amerikanın Türkiye üzerindeki etkin rolü görülmezlikten gelsin diye mi yayınlanıyor kasıtlı olarak?

Sorun bu ya kardeşim. "Ozamanın şartları şöyleydi, Atatürk ondan onları övdü" diyorsunuz ama, "bu zamanınş şartları böyle, onun için şöyle davranmak lazım" diyemiyorsunuz. :) Yani o zamanın şartlarını maşallah çok iyi değerlendiriyorsunuz ama ne hikmetse bu zamanın şartlarını değerlendiremiyorsunuz. Bu çelişkiniz neyden kaynaklanıyor; Atatürk için herşeyi meşru sayıyorsunuz. Yani yaptığı şeylerin sebebini biliyorsanız zaten dört elle ona sarılıyorsunuz, yok eğer sebebini bilmiyorsanız kendiniz bir sebep uyduruyorsunuz. Örneğin o zaman Atatürk'ün kasıntı ABD elçisinin yanında neden böyle konuştuğunu bilmiyorsunuz, ve senin deyiminle hemence "atlıyorsunuz" ve "eeööö o zamanın şartları" diye cümleye girişiyorsunuz.

Neyse benim için çok önemli değil. Zira benim gözümde Amerika o gün ne idiyse, bugün de aynısı..

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bugün yapılacak şey belli.elini ayağını çekeceksin.tam bağımsız olacaksın ama nerdee.bu arada merak ettim.sen biliyorsan sen söyle.neden kasıntı elçinin yanında öyle konuşuyormuş Atatürk?ayıp olmasın diye mi?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"Ayıp olmasın diye" görüşü sizin cehana ait Çağlarcım, senden önce yazılmış mesajları okumanı şiddetle tavsiye ederim. Sonra diğer iddialarıma da bir şey dememişsin, zaten herhalde hikmetinden sual olunmayan durumlar her zaman mevcudatını koruyacağı için ne cevap vereceğin de önceden belli olurdu zannediyorum. :)

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Olaya bak Şimdinin Sözde Kemalist ve Atatürkçü Bozuntularının ise En Büyük Düşmanı ABD.

Yani Video da Atalarının Bahsettiği O Asil Irk dediği ABD ( Zaten Çok yükselmiş Bulunan Amerikan Milleti ) Ye Düşmanlar :)

Komik Hallerinize Gülün Sözde Kemalistler :p :)

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
sen ilk önce mesaj yazmayı öğren.sadece cümlelerin ilk kelimelerinin ilk harfleri büyük yazılır.

şimdi sana hiç bişey anlatmaya çalışmicam.anlamican biliyorum.bence bu sayfaları baştan sona tekrar bir okuda o sözde Kemalist dediğin adamların aslında ne dediklerini kavramaya çalış.
bu arada bu söylediklerimize karşı çıktığınıza göre ABD yi savunuyorsunuz demektir.nede olsa biz kötülüyoruz.aynı ABD değil diyoruz.bana savunulacak, sevilecek tek bir yönünü söyleyin Amerika nın.gidipte "orda ki insanların durumu iyi.okuma seviyesi yüksek.iş imkanları çok" gibi saçma sapan cevaplar vermeyin ama.neyi sorduğumu anladınız...

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sen ilk önce mesaj yazmayı öğren.sadece cümlelerin ilk kelimelerinin ilk harfleri büyük yazılır.

şimdi sana hiç bişey anlatmaya çalışmicam.anlamican biliyorum.bence bu sayfaları baştan sona tekrar bir okuda o sözde Kemalist dediğin adamların aslında ne dediklerini kavramaya çalış.
bu arada bu söylediklerimize karşı çıktığınıza göre ABD yi savunuyorsunuz demektir.nede olsa biz kötülüyoruz.aynı ABD değil diyoruz.bana savunulacak, sevilecek tek bir yönünü söyleyin Amerika nın.gidipte "orda ki insanların durumu iyi.okuma seviyesi yüksek.iş imkanları çok" gibi saçma sapan cevaplar vermeyin ama.neyi sorduğumu anladınız...

Yahuuuuu Sanane Yazımdan Benim İster Her yerini BÜYÜK İster kemal mustafanızı küçük Yazarım Sanane Dengesiz Benim Yazıma Cevap ver Şekline değil Birde Yazımı oku diyor yahu Sen okumuşsunda Şekline Laf atıyorssun Manukyan Seni :p :)

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
forum kurallarını okursan neden müdahale ettiğimi anlarsın.böylelikle anlamış olduk ki dengesiz sensin.beni cevap bulamayınca birilerinin avatarlarına, yazılarına, üslüplarına laf atıp aşağılayan insanlarla karıştırma.sonuna :p :) koyarak şirinlikte yapma.şaka yapıyorsan şaka da yapma.ayrıca konuyuda dağıtma.kaldığın yerden devam et

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yahuuuuu Sanane Yazımdan Benim İster Her yerini BÜYÜK İster kemal mustafanızı küçük Yazarım Sanane Dengesiz Benim Yazıma Cevap ver Şekline değil Birde Yazımı oku diyor yahu Sen okumuşsunda Şekline Laf atıyorssun Manukyan Seni :p :)

Üstü kapalı olarak millete küfür etmeyi bırak. Manukyan diyerek neyi kastettiğini biliyoruz. Modlar gerekli müdahaleyi yapacaktır.

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[flash=550,400]http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=5889134696478286104&hl=tr&fs=true[/flash]
bu videoyla birlikte o zamanki abd hakkında bigi sunsaydın dahada muhteşem olurdu
yakalanacak tandans şu
atatürk bir elçiyi onore ediyor ama şimdiki gibi süper gücü değil o zamanın abd si daha da fakir konuşması mimikleri özellikle gençlerimizce incelenmeli örnek alınmalı ve o uslub harika
atatürk türk milletini birbirine perçinleyen en önemli ikinci faktördür atatürkün hareket ve sözlerinden fitne uyandırıcı anlamlar çıkarmakta sadece hainlere özgü davranıştır
bu sutunlardan vatan hainlerine şerefsizlere ve yaptığı her türlü ahlaksızlığı bu mümtaz şahsiyetin sevgisiyle örtmeye çalışan haya yoksunlarına sesleniyorum
atatürkün sevgisi 70 milyona yeter kimsenin himayesindede değildir atamıza sahip çıkıyoruz ve onu sahiplenmeye çalışan bir gurup aymazın sadece şimdilik kaydıyla yüzüne tükürüyoruz ve unutturmaya çalıştıkları gençliğe hitabeyi istiklal marşının tüm kıtalarıyla göklere yazıyoruzGençliğe Hitabe'ye Giriş ve Nutuk'un Sonu
Sayın baylar, sizi, günlerce işlerinizden alıkoyan uzun ve ayrıntılı sözlerim, en sonu tarihe mal olmuş bir çağın öyküsüdür. Bunda, ulusum için ve yarınki çocuklarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek kimi noktaları belirtebilmiş isem kendimi mutlu sayacağım.
Baylar, bu söylevimle, ulusal varlığı sona ermiş sayılan büyük bir ulusun, bağımsızlığını nasıl kazandığını; bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayanan ulusal ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.
Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uygarlığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır.
Bu sonucu, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum.

M.KEMAL ATATÜRK
Gençliğe Hitabe'nin Orjinali
EY TÜRK GENÇLİĞİ!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

Son mesajlar