gates vakfı, corona virüsü çıkmadan 3 ay önce ilacın patentini almış!

Bu konuyu okuyanlar

umiteker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Çin'de öldürücü virüs daha ortaya çıkmadan üç ay önce ABD'de Gates Vakfı'nın virüsün Çin’in Vuhan bölgesinden yayılıp dünyayı saracağını simülasyonla göstermiş. Bu kadar da rastlantı olabilir mi diyebilirsiniz ancak daha da ilginç olanı koronavirüs virüsü daha ortada yokken bu vakıf, virüs için yapılacak ilacın patentini bile almış.Çin'de öldürücü virüs daha ortaya çıkmadan üç ay önce ABD'de Gates Vakfı'nın virüsün Çin’in Vuhan bölgesinden yayılıp dünyayı saracağını simülasyonla göstermiş.

kaynak: gates vakfı, corona virüsü çıkmadan 3 ay önce ilacın patentini almış! |

Son düzenleyen moderatör:

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Kaynak diye paylaştığınız linkte kaynak yok. Düz metin, Ne referans var ne belge. Şaka mısınız ?

Mr.Root

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende ciddi cidi okuyup,bağlantıya gittim..hiçbişey yok :/ sinir bozucu

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
her yazılana inanıyon mu sen? :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet, Bill Gates'in Çin (Wuhan) koronavirüsünü bir yıl önce tahmin ettiği ve ilk altı ay içinde 33 milyonun ölebileceğini söyleyen bir simulasyon çalışması haberi var.

Ancak yeni gözlemlenen Wuhan koronavirüsü (2019-nCoV) patentli değildir; iddia edilen patent farklı bir koronavirüs içindir. Bu aslında enfeksiyöz bronşit virüsünün (IBV) versiyonu, kuşlar ve diğer hayvanlar için hastalığa karşı bir aşı haline getirilmesi amacıyla patentlenmiş zayıf bir versiyonudur.

Patent sahibi Pirbright Enstitüsü, kümes hayvanlarını enfekte eden bir koronavirüs olan enfeksiyöz bronşit virüsü (IBV) ve domuzları enfekte eden domuz deltacoronavirüsü hakkında araştırmalar yaptığını ve şu anda insan koronavirüsleri ile çalışmadığını enstitü web sitesinde belirtmiş. Koronavirüs hayvancılık araştırmaları hakkında daha fazla bilgiyi enstitü web sitesinden bulabilirsiniz.

Pirbright Enstitüsü, bu patentli çalışma için olmasa da, Bill ve Melinda Gates Vakfı'ndan bazı fonlar alıyor. Ancak Enstitü iddia ettiği gibi onlar tarafından kurulmadı.

Son düzenleme:

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Haber the sun'dan tabloid basın yahu, Ciddiye alınacak bir tarafı yok. Diğer linkte de simülasyon pandemic influenza ile ilgili, bayılıyorsunuz bir yerden komplo teorisi çıkarmaya. Yıllarca konuşulacak şehir efsaneleri böyle çıkıyor zaten.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
a haber'in gta şifreleri gibi bu da plague inc'ten falan çıkarmış.

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Linkleri atıp atıp, millet anlamıyor diye. Türkçe döşüyorlar, altına. Enstitülerin kısa blog gibi etkinlik faaliyet, bildirileri yahu. Sonra bir tevatürden şehir efsaneleri üretiyorlar. Bu hep böyle işliyor.
Coronavirus - Wikipedia
Buyrun meraklısı baksın. Wikipedi'de yazanlara değil ama Wiki maddesinde, en altında yer alan kaynakça'dan.
Kulağına ses gelen, elini klavyeye atıp döşüyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Haber the sun'dan tabloid basın yahu, Ciddiye alınacak bir tarafı yok. Diğer linkte de simülasyon pandemic influenza ile ilgili, bayılıyorsunuz bir yerden komplo teorisi çıkarmaya. Yıllarca konuşulacak şehir efsaneleri böyle çıkıyor zaten.
Bahsi geçen web adresleri yukarıdaki mesajımda yer alıyor. Herhangi bir komplo teorisi üretmeden aksine konuda iddia edilen durumu çürüten kaynaklar ve açıklamalar sunmuş olmama rağmen, mesajımın konuyu ve şehir efsanelerini destekler nitelikte olarak değerlendirilmiş olmasına anlam veremiyorum. ;)

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Evet, Bill Gates'in Çin (Wuhan) koronavirüsünü bir yıl önce tahmin ettiği ve ilk altı ay içinde 33 milyonun ölebileceğini söyleyen bir simulasyon çalışması haberi var.
Konu zaten komplo teorisi olarak açılmış, Cümleniz de Yukarıdaki gibi başlıyor. Aralarda da hiç yorum ya da düşünce yok. Bence anlaşılmamaktan yakınmayın :) :) . Sadece size de değil genel bir durumu da belirtmek için söylüyorum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konu zaten komplo teorisi olarak açılmış, Cümleniz de Yukarıdaki gibi başlıyor. Aralarda da hiç yorum ya da düşünce yok. Bence anlaşılmamaktan yakınmayın :) :) . Sadece size de değil genel bir durumu da belirtmek için söylüyorum.
Konuda bir iddia var ama paylaşılan kaynakta iddia sahibinin iddiasını destekleyen herhangi bir kaynak paylaşmadığını görüyoruz.
Evet cümleye o şekilde başladım çünkü orada konunun nereden çıktığına değindim. Tam olarak ne olduğuna bakmadan içeriğe hemen "asılsız" ya da "şehir efsanesi" diyerek ön yargılı olmak istemedim ve araştırma yaparak iddiayı çürüten bilgiler sundum. O mesajda yazdıklarım birebir çeviri değildir, bir nevi özet ya da anahtar içeriktir. Umarım demek istediğim anlaşılmıştır.

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Moda olan bu zaten bir şey dediğini düşünüp demediğini anlamadan yaşamak.
Lütfettiniz varolun. ?
Alay değil bu arada ciddi söylüyorum. Var olun, sağ olun. ?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Doğrudur bilmediğimiz çok şey var..