Garantici Bir Şekilde A30 Mu,Riskli Bir Şeklide Redmi Note 7 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

buffon42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biraz sabret A50 al kardeşim diğer saydığın telefonlara on çeker. Ayrıca ikinci el falan neyin ne olduğu belli değil. Sıfır kutulu Samsung Türkiye garantili telefon al. Sonra bir sorun çıktı mı uğraşır durursun.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

lawyersü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar :)

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
Durum böyle siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
Aldınız mı? Aldıysanız hangi cihazı aldınız, yorumlarınızı bekliyorum (Ekşide edit bekleyen çaylak gibi). Ben de rn7 ile a30-a50 arasında kaldım :)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Redmi Note 7 aldım.
İnternette 1700-1800TL ye Türkiye garantili bulunabiliyor,A30 veya A50 önermem,A30 önermem çünkü Resmi Note 7 ile aynı fiyatta olmasına rağmen daha kötü ozelliklere sahip,A50 önermem çünkü bence fiyatını hak etmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

redmi note 7 aldı malesef. :D
Neden maalesef ?Gidip A30 alıp performanstan mi kaybetsrydim,ya da gidip paramı A50 ye verip ziyan mi etseydim ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Redmi Note 7 aldım.
İnternette 1700-1800TL ye Türkiye garantili bulunabiliyor,A30 veya A50 önermem,A30 önermem çünkü Resmi Note 7 ile aynı fiyatta olmasına rağmen daha kötü ozelliklere sahip,A50 önermem çünkü bence fiyatını hak etmiyor.

Neden maalesef ?Gidip A30 alıp performanstan mi kaybetsrydim,ya da gidip paramı A50 ye verip ziyan mi etseydim ?
G6 ya da G7 fit alabilirdin xD

ya da V30+ plus. D:

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
G6 ya da G7 fit alabilirdin xD

ya da V30+ plus. D:
G6 ya da G7 fit güzel telefonlar ama benim için çok önemli iki şey bu telefonlarda yok,batarya ve depolama gün içinde sarjimin bitmesi ve benim onu şarj etmeye uğraşmam benim çok sinirimi bozuyor.
32 GB bana yetmez çünkü hem oyun hemde video çekmeyi çok severim ki bunlarda büyük yer kapliyorlar.Kafam rahat bir şekilde 64 GB almak istedim açıkçası.İyi de yapmışım şimdiden baya bir yer kullanmaya başladım.

V30 plus benim bütçemi çok aşıyor o benim için bir hayal ?

lawyersü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Senin için ne önemli bir telefonda?
ekran gövde oranı
tasarım
kamera (en önemlisi)
günlük ihtiyaçları karşılaması
pil ikisinde de aynı zaten fark ortaya çıkarmıyor
oyun da olur ama çok önemli değil (yüksek grafikli kaliteli oyunlar olmaz öyle pubg gibi değil) kameraya daha önem veririm...
bir de ekranın amoled olup gorilla 3 olması mı yoksa ıps lcd olup gorilla 5 olması mı? Bence ilki samsung tokatlıyor gibi burda
ayrıca samsungun kendi işlemcisi olduğu için snapdragonla kıyaslamasını nasıl yapabiliriz? Realme 3 pro bekliyordum ama üzücü haberi gördüm :/
güncelleme konularındaki bilgilerinize de ihtiyacım var, bir de kronik sorun vs denmiş öyle bir durum söz konusu mu? Teşekkür ederim şimdiden :) Şuan gönlüm rn7'den yana

G6 ya da G7 fit güzel telefonlar ama benim için çok önemli iki şey bu telefonlarda yok,batarya ve depolama gün içinde sarjimin bitmesi ve benim onu şarj etmeye uğraşmam benim çok sinirimi bozuyor.
32 GB bana yetmez çünkü hem oyun hemde video çekmeyi çok severim ki bunlarda büyük yer kapliyorlar.Kafam rahat bir şekilde 64 GB almak istedim açıkçası.İyi de yapmışım şimdiden baya bir yer kullanmaya başladım.

V30 plus benim bütçemi çok aşıyor o benim için bir hayal ?
Eski telefonunuz neydi hocam?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
ekran gövde oranı
tasarım
kamera (en önemlisi)
günlük ihtiyaçları karşılaması
pil ikisinde de aynı zaten fark ortaya çıkarmıyor
oyun da olur ama çok önemli değil (yüksek grafikli kaliteli oyunlar olmaz öyle pubg gibi değil) kameraya daha önem veririm...
bir de ekranın amoled olup gorilla 3 olması mı yoksa ıps lcd olup gorilla 5 olması mı? Bence ilki samsung tokatlıyor gibi burda
ayrıca samsungun kendi işlemcisi olduğu için snapdragonla kıyaslamasını nasıl yapabiliriz? Realme 3 pro bekliyordum ama üzücü haberi gördüm :/
güncelleme konularındaki bilgilerinize de ihtiyacım var, bir de kronik sorun vs denmiş öyle bir durum söz konusu mu? Teşekkür ederim şimdiden :) Şuan gönlüm rn7'den yana

Eski telefonunuz neydi hocam?
Pek bilinmeyen Nokia nın Lumia 1320 modeliydi,sadece haberleşme için kullanıyordum çünkü o sıralar masraf yapacak durumum yoktu ve 2. elden öylesine almıştım.Telefonda instagram bile yoktu,instagram beta vardı onda da sadece anasayfada dolaşılıyordu DM flan yoktu.Yani eşşekten inip ata bindim diyebilirim :D
Aklında A30 varsa tavsiye etmem,aynı fiyata,hatta belki biraz daha ucuz Redmi Note 7 varken alınmaz,redmi note 7 bir tık daha üstün bir cihaz.A50 düşünürseniz o tartışılır,kimi A50 der kimi Redmi Note 7 ama bence A50 fiyatını hak etmiyor,biraz daha düşük fiyatlı olsaydı düşünülebilirdi ama bu fiyatta alınacak cihaz değil bence.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Sahibinden sitesinde kapalı kutu A50 modelleri 2200 liradan bulunabiliyor, tavsiye ederim. Neredeyse her konuda Redmi Note 7 modelinden daha iyi. İşlemci performansı, kamera, ekran gibi konularda A50 daha stabil. Ayrıca sağlamlık konusunda da daha iyi diyebilirim. Glastik malzeme pek sağlam görünmüyor fakat youtubedan sağlamlık testlerine bakarsan söylediğimi anlarsın. Bir Xiaomi telefonu 4/5 yıl arıza vermeden kullanma ihtimalin Samsung telefondan çok daha düşük. Burada Xiaomi kullanıp da RN7 tavsiye edecek olan bazı arkadaşlara sor kendi cihazları ne kadar sürede bozulmuş diye. Çünkü gördüğüm kadarıyla kendi sıkıntılarını söylemeden tavsiye veriyorlar. RN7 için sıkıntılı olduğunu söylediğimde bazı küçük kardeşlerimiz "kronik" sözünü kullanmaya başladı. Bir cihazın kronik sıkıntısı olup olmadığını anlamak için uzun süreli kullanımda milyonlarca aynı sıkıntıdan çıkarması gerekir. Benim söylediğim sıkıntılar kronik sayılmazlar yani. Ama herkesin başına gelebilecek donanımsal sıkıntıları olduğu doğru. Özellikle işlemci performansı olarak antutu puanına bakmanızı tavsiye etmem çünkü kısa süreli kullanımda dahi elle tutuşta hissedilmeyecek kadar bile olsa cihaz ısınınca performansı neredeyse yarı yarıya düşürüyor. Kamera konusunda bazı konularda iyi bazı konularda da kötü diyebilirim. Sağlamlık konusunda da ahım şahım bir sağlamlığı bulunmuyor, biri suya sokar sıkıntı çıkmaz, sen iki damla dökersin sıkıntı çıkar. Hak iddia edebileceğin bir sertifikası yok, çok güvenme yani. Xiaomi'nin güncelleme konusunda hala devam eden sıkıntıları var. Özellikle band 20 alanında bir takım güncelleme getirmeleri gerekiyor çünkü şebeke sıkıntısı hemen hemen bütün modellerinde çıkabiliyor. Daha önce de tavsiye ettiğim gibi facebook üzerinden Çin Pazarı adlı gruba girerseniz, orada birçok Xiaomi kullanıcısı ile bire bir konuşma/tavsiye alma şansınız olur. A30 ile A50 arasındaki fiyat farkının 300/400 lira olduğunu düşününce A50 daha mantıklı dostum. Uzun vadeli kullanım istiyorsan stabil/güvenilir marka/modellere yönelmeni tavsiye ederim. Bütçe sıkıntısı çekerken risk almaya inan gerek yok. Meizu/Xiaomi/Oppo markaları yerine Huawei/Honor markalarını da tavsiye edebilirim. En azından hem daha güvenilir hem de Çin dışı güncelleme konusunda daha iyiler.
Hocam sizce bu satıcıdan mi9t alınır mı ne gibi sorunlar çıkar ?

lawyersü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam sizce bu satıcıdan mi9t alınır mı ne gibi sorunlar çıkar ?

Pasaport kayıtlarına kısıtlama geliyor, sadece kendi pasaportuna kaydedebileceksin tarzında bir düzenleme söz konusu idi. Şu an için uygulanmasa bile ilerleyen zamanlarda uygulamaya geçeceğini düşünüyorum. Satarken de sıkıntı olur, kimse satın almak istemez fiyatını aşağı çeker bu pasaportlu tel piyasasının. İthalatçı garantilisi 2.800 trendyolda, zorlasan belki daha aşağı fiyattan da bulursun. Girme bence :)

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Pasaport kayıtlarına kısıtlama geliyor, sadece kendi pasaportuna kaydedebileceksin tarzında bir düzenleme söz konusu idi. Şu an için uygulanmasa bile ilerleyen zamanlarda uygulamaya geçeceğini düşünüyorum. Satarken de sıkıntı olur, kimse satın almak istemez fiyatını aşağı çeker bu pasaportlu tel piyasasının. İthalatçı garantilisi 2.800 trendyolda, zorlasan belki daha aşağı fiyattan da bulursun. Girme bence :)
Tamam teşekkür ederim :)

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Pek bilinmeyen Nokia nın Lumia 1320 modeliydi,sadece haberleşme için kullanıyordum çünkü o sıralar masraf yapacak durumum yoktu ve 2. elden öylesine almıştım.Telefonda instagram bile yoktu,instagram beta vardı onda da sadece anasayfada dolaşılıyordu DM flan yoktu.Yani eşşekten inip ata bindim diyebilirim :D
Aklında A30 varsa tavsiye etmem,aynı fiyata,hatta belki biraz daha ucuz Redmi Note 7 varken alınmaz,redmi note 7 bir tık daha üstün bir cihaz.A50 düşünürseniz o tartışılır,kimi A50 der kimi Redmi Note 7 ama bence A50 fiyatını hak etmiyor,biraz daha düşük fiyatlı olsaydı düşünülebilirdi ama bu fiyatta alınacak cihaz değil bence.
Hocam memnun musunuz redmi note 7 den? Birde mi a2 ile mi a3 neden tavsiye edermisiniz?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
RN7'yi salla acelen yoksa RN8 Pro beklemeni öneririm

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hocam memnun musunuz redmi note 7 den? Birde mi a2 ile mi a3 neden tavsiye edermisiniz?
Redmi Note 7 den oldukça memnunum.
A3 önermem,ekran olarak 720p bu seni bir tık sogutabilir,idare ederim dersen telefonda saf android var bu da bir çok kişinin sevmediği bir şeydir.İslemci olarak bir tık üstün ama onun dışında hiç bir farkları yok diyebilirim,redmi Note 7 daha iyi bir tercih olur.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Redmi Note 7 den oldukça memnunum.
A3 önermem,ekran olarak 720p bu seni bir tık sogutabilir,idare ederim dersen telefonda saf android var bu da bir çok kişinin sevmediği bir şeydir.İslemci olarak bir tık üstün ama onun dışında hiç bir farkları yok diyebilirim,redmi Note 7 daha iyi bir tercih olur.
Peki mi a2 ye ne dersiniz? Redmi note 7 de çok kronik sorun varmış en çok olarak hayalet ekran sorunu varmış. A2 den herkes memnun birde ben saf android telefonu seviyorum.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Malesef hocam acelem var annemin telefonu bozulduğu kendi p smart 2018' mi verdim şuan s3 kullanıyorum yakında kırmadan değiştirmeyi düşünüyorum. :)
Anladım hocam bundan 3 ay önce bende RN7 istiyordum @HYÇ hocam önermediği için bende vazgeçmek zorunda kaldım şu aralar tek isteğim Mİ9T
Hocam sırf ben önermiyorum diye almamazlık etmeyin sizin beklentileriniz ile benimki bir değil bence forumda RN7 kullananlar ile görüşün onların deneyimlerinden yararlanın derim
Samsung tarafında yeni A serisinin çok abartıldığını düşünüyorum bence Samsung alacak olan kişi S veya Note serisinden bir model almalı çünkü parasının en çok karşılığını S ve Note serisi veriyor
edit: Samsung fanboyu değilim ama S serisinden S9 Plus ve S10'u çok beğeniyorum

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Peki mi a2 ye ne dersiniz? Redmi note 7 de çok kronik sorun varmış en çok olarak hayalet ekran sorunu varmış. A2 den herkes memnun birde ben saf android telefonu seviyorum.
ben saf android önermem alttaki google arama çubuğunu kaldıramıyorsun bile
MI A2 RN7'ye göre daha az sorunlu diyebilirim ama tasarım olarak çok geride bir de bataryası 3000 civarı

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
A2 nin de bir farkı yok,yine saf android.
Redmi Note 7 alırken bende çok sorun duydum ama gözümü karartıp aldım.O söylenenlerden hiç birini yaşamadım,yok telefonla konuşurken başka uygulamalar açılıyormuş ya da en çok duyulan hayalet ekran,ekran mis gibi.
Sormak istediğin içinde kalan bir şey var ise sor cevaplayayım.

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
yetkili distribütör garantili aldınız umarım. İthalatçı garantisinde sorun çıkabiliyor.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
yetkili distribütör garantili aldınız umarım. İthalatçı garantisinde sorun çıkabiliyor.
Evet Türkiye garantili aldım.
Alırken biraz tedirgindim çünkü internetteki bu sorunlar beni korkutmuştu bu yüzden her türlü Türkiye Garantili almam lazımdı,bu sorunlardan birini yaşarsam muhattap olabileceğim birileri olmalıydı ama şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaratmadı.

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Evet Türkiye garantili aldım.
Alırken biraz tedirgindim çünkü internetteki bu sorunlar beni korkutmuştu bu yüzden her türlü Türkiye Garantili almam lazımdı,bu sorunlardan birini yaşarsam muhattap olabileceğim birileri olmalıydı ama şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaratmadı.

hayırlı olsun o zaman hocam

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48

İstediklerine göre redmi note 7 daha mantıklı Kamerası 48mp A30 u sollar 16mp ana kamerası var a30 un gece çekimi de iyi şu geçirmeme özelliği redmi note 7 de var donanım olarak da redmi note 7 önde snapdragon 660 var redmi note 7 videoları 60fps çekiyor daha akıcı olur

Son mesajlar