Garantici Bir Şekilde A30 Mu,Riskli Bir Şeklide Redmi Note 7 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Merhabalar :)

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
Durum böyle siz ne dersiniz bu konu hakkında ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu note 9 daha iyi ama güncelleme olarak android sürüm güncelleme almıyor.

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Merhabalar :)

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
Durum böyle siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
listeye meizu note 9 u da ekleyelim:)Note 7 ye kıyasla daha iyi bir cihaz ve fiyatı da şuan n11 de Meizu Türkiye garantili olarak 1899TL

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    118.1 KB · Görüntüleme: 566

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
listeye meizu note 9 u da ekleyelim:)Note 7 ye kıyasla daha iyi bir cihaz ve fiyatı da şuan n11 de Meizu Türkiye garantili olarak 1899TL
Evet tamda ona bakıyordum şimdi,çok daha iyi bir cihaz.A30 u baya eziyor,ayrıca bu fiyat bandında Snapdragon 660 dışında bir işlemci görmekte içimi bir hoş etti.Kalınlık açısından baya kötü,birde herhangi bir koruması yok (redmi note 7 gorilla glass 5) ancak onun dışında gayet iyi gözüküyor.
Güncelleme olarak android sürüm güncelleme almıyor denilirken bir örnek verilebilir mi ? Yani Android 10.0 çıktığında bunu alamayacakmıyım yoksa daha farklı bir şey mi ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bunun ne gibi dezavantajları var ?

Yani 4/5 yıl sonra uygulama desteği kesilebilir android sürümleri ile beraber gelen şeyleri zaten meizu flyme olarak veriyor bu ciddi bir eksik ama yinede bence bu cihaz kötü değil. Malesef android 10 almıyor ama flyme güncellemelerini alıyor. Bana sorarsan a30 iyi cihaz risk oynamak istersen note 7 yerine meizu note 9 öteki türlü a30 iyi cihaz yada sahibindende kapalı kutu cihazda araştırabilirsin.

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Evet tamda ona bakıyordum şimdi,çok daha iyi bir cihaz.A30 u baya eziyor,ayrıca bu fiyat bandında Snapdragon 660 dışında bir işlemci görmekte içimi bir hoş etti.Kalınlık açısından baya kötü,birde herhangi bir koruması yok (redmi note 7 gorilla glass 5) ancak onun dışında gayet iyi gözüküyor.
Güncelleme olarak android sürüm güncelleme almıyor denilirken bir örnek verilebilir mi ? Yani Android 10.0 çıktığında bunu alamayacakmıyım yoksa daha farklı bir şey mi ?
yeni android sürümü mutlaka gelir ancak güncelleme sorunu olduğunu söyleyenler var. Mesela güncellemeleri geç alıyor gibi. Benim kafamı karıştıran durum da bu

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Yani 4/5 yıl sonra uygulama desteği kesilebilir android sürümleri ile beraber gelen şeyleri zaten meizu flyme olarak veriyor bu ciddi bir eksik ama yinede bence bu cihaz kötü değil. Malesef android 10 almıyor ama flyme güncellemelerini alıyor. Bana sorarsan a30 iyi cihaz risk oynamak istersen note 7 yerine meizu note 9 öteki türlü a30 iyi cihaz yada sahibindende kapalı kutu cihazda araştırabilirsin.
Durumum pek yok telefonu aldıktan sonra gidebildiği yere kadar kullanacağım,dikkatli kullanacağım için tahminimce 4-5 yılı aşar kullanım sürem.Meizu Note 9 u elemem gerekiyor sanırım.Donanımsal olarak tamam efsane,meizu x8 de öyleydi ama sadece donanımla olmuyor :(

Sanırım Rm7 alacağım.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Sahibinden sitesinde kapalı kutu A50 modelleri 2200 liradan bulunabiliyor, tavsiye ederim. Neredeyse her konuda Redmi Note 7 modelinden daha iyi. İşlemci performansı, kamera, ekran gibi konularda A50 daha stabil. Ayrıca sağlamlık konusunda da daha iyi diyebilirim. Glastik malzeme pek sağlam görünmüyor fakat youtubedan sağlamlık testlerine bakarsan söylediğimi anlarsın. Bir Xiaomi telefonu 4/5 yıl arıza vermeden kullanma ihtimalin Samsung telefondan çok daha düşük. Burada Xiaomi kullanıp da RN7 tavsiye edecek olan bazı arkadaşlara sor kendi cihazları ne kadar sürede bozulmuş diye. Çünkü gördüğüm kadarıyla kendi sıkıntılarını söylemeden tavsiye veriyorlar. RN7 için sıkıntılı olduğunu söylediğimde bazı küçük kardeşlerimiz "kronik" sözünü kullanmaya başladı. Bir cihazın kronik sıkıntısı olup olmadığını anlamak için uzun süreli kullanımda milyonlarca aynı sıkıntıdan çıkarması gerekir. Benim söylediğim sıkıntılar kronik sayılmazlar yani. Ama herkesin başına gelebilecek donanımsal sıkıntıları olduğu doğru. Özellikle işlemci performansı olarak antutu puanına bakmanızı tavsiye etmem çünkü kısa süreli kullanımda dahi elle tutuşta hissedilmeyecek kadar bile olsa cihaz ısınınca performansı neredeyse yarı yarıya düşürüyor. Kamera konusunda bazı konularda iyi bazı konularda da kötü diyebilirim. Sağlamlık konusunda da ahım şahım bir sağlamlığı bulunmuyor, biri suya sokar sıkıntı çıkmaz, sen iki damla dökersin sıkıntı çıkar. Hak iddia edebileceğin bir sertifikası yok, çok güvenme yani. Xiaomi'nin güncelleme konusunda hala devam eden sıkıntıları var. Özellikle band 20 alanında bir takım güncelleme getirmeleri gerekiyor çünkü şebeke sıkıntısı hemen hemen bütün modellerinde çıkabiliyor. Daha önce de tavsiye ettiğim gibi facebook üzerinden Çin Pazarı adlı gruba girerseniz, orada birçok Xiaomi kullanıcısı ile bire bir konuşma/tavsiye alma şansınız olur. A30 ile A50 arasındaki fiyat farkının 300/400 lira olduğunu düşününce A50 daha mantıklı dostum. Uzun vadeli kullanım istiyorsan stabil/güvenilir marka/modellere yönelmeni tavsiye ederim. Bütçe sıkıntısı çekerken risk almaya inan gerek yok. Meizu/Xiaomi/Oppo markaları yerine Huawei/Honor markalarını da tavsiye edebilirim. En azından hem daha güvenilir hem de Çin dışı güncelleme konusunda daha iyiler.

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Durumum pek yok telefonu aldıktan sonra gidebildiği yere kadar kullanacağım,dikkatli kullanacağım için tahminimce 4-5 yılı aşar kullanım sürem.Meizu Note 9 u elemem gerekiyor sanırım.Donanımsal olarak tamam efsane,meizu x8 de öyleydi ama sadece donanımla olmuyor :(

Sanırım Rm7 alacağım.
RM7 de Donanımsal hata şikayet sayısı fazla iyi düşünün pişman olmayın.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sağlamlık konusunda da ahım şahım bir sağlamlığı bulunmuyor, biri suya sokar sıkıntı çıkmaz, sen iki damla dökersin sıkıntı çıkar. Hak iddia edebileceğin bir sertifikası yok, çok güvenme yani.
Gorilla Glass 5 vr ve izlediğim sağlamlık videolarında gözüme sağlam gözüktü.
Epeyde Sıçramalara karşı dayanıklı olduğu yazıyor,bu sertifika olarak sayılmaz mıdır ?(P2İ)

Sahibindende 2. elden A50 alabilirim sanırım 3-4 tane ilan var şuan ama temizini bulmak istiyorum,çizik filan istemiyorum.Mümkün olursa A50 almaya çalışacağım.Umarım temiz bir tane bulabilirim.

Facebook grubunda da takılayım biraz.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Epeyde Sıçramalara karşı dayanıklı olduğu yazıyor,bu sertifika olarak sayılmaz mıdır ?(P2İ)

Sahibindende 2. elden A50 alabilirim sanırım 3-4 tane ilan var şuan ama temizini bulmak istiyorum,çizik filan istemiyorum.Mümkün olursa A50 almaya çalışacağım.Umarım temiz bir tane bulabilirim.

Sadece sıçramalara karşı olduğu için herhangi bir sıkıntıda özellikle Xiaomi'nin merdiven altı garanti servislerini düşününce kullanıcı hatası demeleri yüksek bir ihtimal. Gorilla Glass 3/5 çok önemli değil, ikisinden birinin olması tabii ki avantaj ama ikisinin de koruması iş yapar. Cihazı 4/5 yıl kullanmak istediğinize göre koruyucu kılıf ve ekran koruma kullanacağınızı düşündüğüm için söylüyorum, iki cihaz da kılıfla birlikte sağlamlıklarını korurlar. İkinci ele karşı değilim fakat tanıdık bir telefoncu bulabilirseniz iyi olur, internetteki ilanlara güvenmek ne kadar doğrudur tartışılır. Benim sahibinden sitesinden bakın dediklerim kapalı kutu cihazlar, sıfır yani. Genelde operatörlerden taksitle alınıp nakde çevrilen cihazlar oluyor, cihazın kutusunu bile açmadan telefoncuya satıyorlar. Bu şekilde olan cihaz bulursanız daha güvenilir olur. Ayrıca şehrinizdeki telefoncuları gezmenizi tavsiye ederim. Sahibinden ilanları çok pahalı olduğu için çoğu telefoncu internete ilan koymuyor. İnternette bulamadığınız fiyatları telefoncuda bulmanız muhtemel. Yalnız ithalatçı garantili olan cihazları kesinlikle tavsiye etmem, hangi marka/model cihaz alırsanız alın distribütör ya da Türkiye garantili olmasına özen gösterin.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sadece sıçramalara karşı olduğu için herhangi bir sıkıntıda özellikle Xiaomi'nin merdiven altı garanti servislerini düşününce kullanıcı hatası demeleri yüksek bir ihtimal. Gorilla Glass 3/5 çok önemli değil, ikisinden birinin olması tabii ki avantaj ama ikisinin de koruması iş yapar. Cihazı 4/5 yıl kullanmak istediğinize göre koruyucu kılıf ve ekran koruma kullanacağınızı düşündüğüm için söylüyorum, iki cihaz da kılıfla birlikte sağlamlıklarını korurlar. İkinci ele karşı değilim fakat tanıdık bir telefoncu bulabilirseniz iyi olur, internetteki ilanlara güvenmek ne kadar doğrudur tartışılır. Benim sahibinden sitesinden bakın dediklerim kapalı kutu cihazlar, sıfır yani. Genelde operatörlerden taksitle alınıp nakde çevrilen cihazlar oluyor, cihazın kutusunu bile açmadan telefoncuya satıyorlar. Bu şekilde olan cihaz bulursanız daha güvenilir olur. Ayrıca şehrinizdeki telefoncuları gezmenizi tavsiye ederim. Sahibinden ilanları çok pahalı olduğu için çoğu telefoncu internete ilan koymuyor. İnternette bulamadığınız fiyatları telefoncuda bulmanız muhtemel. Yalnız ithalatçı garantili olan cihazları kesinlikle tavsiye etmem, hangi marka/model cihaz alırsanız alın distribütör ya da Türkiye garantili olmasına özen gösterin.
Tamamdır bilgi için teşekkürler.Böyle uzun uzun yazdınız,elinize sağlık :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

sıfır değilse ikinci el'e girme bence.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Tamamdır bilgi için teşekkürler.Böyle uzun uzun yazdınız,elinize sağlık :)
Estağfurullah dostum. Kısa kısa sadece önerdiğim cihazı söylesem tavsiye etmemin bir anlamı kalmaz.
Şu tür ilanlar var,gayet temiz gözüküyor.
Hat takılmamış cihazlardan yana bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama kullanılmış 2/3 aylık cihazlara hiç bakmayın derim. Fark edilmeyen bir sıkıntısı olur, sonradan canınız sıkılır. Aradaki 150/200 lira için değmez, sıfır alırsınız daha iyi.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Estağfurullah dostum. Kısa kısa sadece önerdiğim cihazı söylesem tavsiye etmemin bir anlamı kalmaz.

Hat takılmamış cihazlardan yana bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama kullanılmış 2/3 aylık cihazlara hiç bakmayın derim. Fark edilmeyen bir sıkıntısı olur, sonradan canınız sıkılır. Aradaki 150/200 lira için değmez, sıfır alırsınız daha iyi.
Tamamdır tekrardan teşekkür ederim,aklımda 2-3 ay kullanılmış cihazlarda vardı fakat mantıklı düşününce yeni alınmış bir cihaz neden satılsın ki,büyük ihtimalle bir sorunu vardır.
Bu tür temiz bulabilirsem alacağım,ne zamandır ertelemek zorunda aklıyorum,para bir türlü denkleşmiyor.en yakın zamanda alırım.Hiç olmadı A30 alacağım beni karşılayacak bir cihaz :)

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Meizu almanızı önermiyorum(güncelleme sorunları) Note 7 kronik sorunları olduğu söyleniyor..

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Tamamdır tekrardan teşekkür ederim,aklımda 2-3 ay kullanılmış cihazlarda vardı fakat mantıklı düşününce yeni alınmış bir cihaz neden satılsın ki,büyük ihtimalle bir sorunu vardır.
Bu tür temiz bulabilirsem alacağım,ne zamandır ertelemek zorunda aklıyorum,para bir türlü denkleşmiyor.en yakın zamanda alırım.Hiç olmadı A30 alacağım beni karşılayacak bir cihaz :)
A30 da günlük kullanımda iş görür tabii ama 4/5 yılı düşününce A50 bir tık daha iyi. Bol şanslar dostum, sağlıcakla kal

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
her zaman garantili sıfır cihaz ikinci elden 2000 tl lenovo z5 pro gt düşse yine almam garanti takıntım var ikinci elden alcaksın adam neden satıyor memnunsa kafamda deli sorular oluyor kafam rahat olsun fatura benim üzerime olsun misss

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Xiaomi Redmi Note 7 forumdaşlarımızın dediğine göre epey sorunu olan bir cihaz. Eğer Çin firması alabilirseniz Meizu Note 9 alınız.
A30'dan daha iyi cihaz.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
meizu redmi 7 den donanımlı üretmişte o telefonu güncelleme ve yazılımla desteklemediğin sürece mutlu etmez

bu arada p smart 2019 düşünebilirsin

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
meizu redmi 7 den donanımlı üretmişte o telefonu güncelleme ve yazılımla desteklemediğin sürece mutlu etmez

bu arada p smart 2019 düşünebilirsin
O telefonu almamamdaki en büyük sebeplerden birisi hala Micro-USB ile şarj olması,neden Type-C değil.Kardeşimde Type C li telefon var 2 yıldır aynı şarj aletini kullanıyor,eski telefonunu hatırlıyorum 4-5 ayda bir micro usb olduğu için ucu bozulan şarj aletinden tekrar almamız gerekiyordu,hızlı şarj olmaması da kötü.
Belleğinin 3GB olması da aşırı aşırı düşük geldi.Zaten çoğunu sistem kullanacak,bana engel olabilir diye düşünüyorum.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
O telefonu almamamdaki en büyük sebeplerden birisi hala Micro-USB ile şarj olması,neden Type-C değil.Kardeşimde Type C li telefon var 2 yıldır aynı şarj aletini kullanıyor,eski telefonunu hatırlıyorum 4-5 ayda bir micro usb olduğu için ucu bozulan şarj aletinden tekrar almamız gerekiyordu,hızlı şarj olmaması da kötü.
Belleğinin 3GB olması da aşırı aşırı düşük geldi.Zaten çoğunu sistem kullanacak,bana engel olabilir diye düşünüyorum.
3gb işini görür gayet

mia2 ye de bakabilirsin