Garantici Bir Şekilde A30 Mu,Riskli Bir Şeklide Redmi Note 7 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
İstediklerine göre redmi note 7 daha mantıklı Kamerası 48mp A30 u sollar 16mp ana kamerası var a30 un gece çekimi de iyi şu geçirmeme özelliği redmi note 7 de var donanım olarak da redmi note 7 önde snapdragon 660 var redmi note 7 videoları 60fps çekiyor daha akıcı olur
Telefon kameralarını MP ine göre karşılaştırmak doğru değil,mesela İphone X in kamerası 12 MP ama çektiği fotoğraflarla Redmi Note 7 nin arasında dağlar kadar fark var.
Onun dışında haklısın :)Ayrıca GCam ile 4K 60 FPS video da çekebiliyor eklemek istedim :)

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Telefon kameralarını MP ine göre karşılaştırmak doğru değil,mesela İphone X in kamerası 12 MP ama çektiği fotoğraflarla Redmi Note 7 nin arasında dağlar kadar fark var.
Onun dışında haklısın :)Ayrıca GCam ile 4K 60 FPS video da çekebiliyor eklemek istedim :)
Haklısın diyafram açıklığı piksel büyüklüğü ve goruntu sabitleyici(OIS EIS)gibi etkenler var kamerada Görüntü sabitleyici olarak redmi note 7 de EIS var diyafram açıklıkları çok yakın 1.7 a30 1.8 redmi note 7 bu etkenler çok yakın olduğu için megapiksel on plana çıkmaktadır bana göre

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Haklısın diyafram açıklığı piksel büyüklüğü ve goruntu sabitleyici(OIS EIS)gibi etkenler var kamerada Görüntü sabitleyici olarak redmi note 7 de EIS var diyafram açıklıkları çok yakın 1.7 a30 1.8 redmi note 7 bu etkenler çok yakın olduğu için megapiksel on plana çıkmaktadır bana göre
Kullanılan lens te önemli,kamera konusunda verilere bakmak yerine fotoğraf örneklerini incelemek en mantıklısı oluyor.Kimisi solgun çekiyor kimisi renkleri parlatıyor vs vs.

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Kullanılan lens te önemli,kamera konusunda verilere bakmak yerine incelemek en mantıklısı oluyor.Kimisi solgun çekiyor kimisi renkleri parlatıyor vs vs.
Aynen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanılan lens te önemli,kamera konusunda verilere bakmak yerine incelemek en mantıklısı oluyor.Kimisi solgun çekiyor kimisi renkleri parlatıyor vs vs.
Redmi note 7 gece çekimi daha iyi gibi geldi bana sence

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Aynen

Redmi note 7 gece çekimi daha iyi gibi geldi bana sence
Kameranın gece çekimi o kadar da başarılı değil bence.
GCam uygulamasından sonra çok güzel oluyor ama normal gece çekiminde çok ta tatmin etmeyebilir.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Şöyle ki Gece uzun pozlama falan yaparken ISO onemli Samsung A30 800 ISO alirken Redmi note 7 3200 aliyor bildiğim kadarıyla
Buna dikkat etmedim.Fotoğraflarla profesyonel olarak ilgilenmiyorum o yüzden pek dikkatimi çekmedi,deneme fırsatım olduğunda bakıp buraya ekleyebilirim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Şöyle ki Gece uzun pozlama falan yaparken ISO onemli Samsung A30 800 ISO alirken Redmi note 7 3200 aliyor bildiğim kadarıyla

Şunuda incele 48 mp 1/2 sensör s amoled ekran, 6000mah batarya, exynoss 9611 ( a50'deki işlemcinin güncellenmiş hali ) iyi bir model 200$ fiyatı 2000 gelse ortalıkta rakibi kalmaz.

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48

Şunuda incele 48 mp 1/2 sensör s amoled ekran, 6000mah batarya, exynoss 9611 ( a50'deki işlemcinin güncellenmiş hali ) iyi bir model 200$ fiyatı 2000 gelse ortalıkta rakibi kalmaz.
Diyafram açıklığı 2.0 gece çekimleri 'nden şüpheliyim o yüzden birde 6000mah batarya ya hızlı şarj i 15W vermek az bence en az 25w olmalıydı 4k çekim yapabilmesi güzel 2000 liralık telefonda 60fps aramaya gerek yok 4k 30 fps normal görüntü sabitleyici olması da büyük bir artı (EIS) ama söyle bir durum var cpu üretim teknolojisi 10 nm bu batarya yi nasıl etkiler tecrubelenmesi lazım donanım olarak da güzel bir cihaz

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

Hocam bu resmi olarak gelmeyecek TR'ye muhtemelen.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam bu resmi olarak gelmeyecek TR'ye muhtemelen.

Samsung ya... çin'de piyasadan silinmemek için bütün numaralarını oynuyor. İşin tek bug'ı bizim bunları görmemiz halbuki görmememiz gerekiyor. Adam diyor sen 2000tl'ye git a30 al devam et ne yapacaksın m30s'i.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Merhabalar :)

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
Durum böyle siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
meizu note 9’da flyme sana sıkıntı yaratır. Arayüzde ara ara sıkıntı yaşatır. Güncelleme olarak da flyme alırsın ama android meçhul

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
meizu note 9’da flyme sana sıkıntı yaratır. Arayüzde ara ara sıkıntı yaşatır. Güncelleme olarak da flyme alırsın ama android meçhul

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635

Redmi Note 7 aldım zaten :)

Berat6767

Asistan
Reaksiyon puanı
66
ben de redmi note 7 aldım sorunla karşılaşırsam yaziyimi buraya netten aldım

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628

Anneme daha yeni Redmi Note 7 aldık. 2 ay filan oldu şu an çok güzel çalışıyor. Ama annemin kullanım şekli çoğunlukla sosyal medya, müzik ve fotoğraf. Fotoğraf açısından da pek çok inceleme filan izledim arka kamera orta seviyeye göre güzel, A50 ile çok farkı yok. Ama ön kamera biraz kötü ancak o Xiaomi'nin yazılımının ön kamerada çok kötü performans göstermesi imiş onu fark ettim çünkü GCam yüklediğimde ön kamerada çok büyük fark oluştu. Büyük bir iyileştirme oldu yani GCam.