Garantici Bir Şekilde A30 Mu,Riskli Bir Şeklide Redmi Note 7 Mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 3, Ziyaretçi & Botlar: 1)

MMTKR

Asistan
her zaman garantili sıfır cihaz ikinci elden 2000 tl lenovo z5 pro gt düşse yine almam garanti takıntım var ikinci elden alcaksın adam neden satıyor memnunsa kafamda deli sorular oluyor kafam rahat olsun fatura benim üzerime olsun misss

Xiaomi Redmi Note 7 forumdaşlarımızın dediğine göre epey sorunu olan bir cihaz. Eğer Çin firması alabilirseniz Meizu Note 9 alınız.
A30'dan daha iyi cihaz.

Sardaukar

Asistan
meizu redmi 7 den donanımlı üretmişte o telefonu güncelleme ve yazılımla desteklemediğin sürece mutlu etmez

bu arada p smart 2019 düşünebilirsin

ForeverPower41

Profesör
meizu redmi 7 den donanımlı üretmişte o telefonu güncelleme ve yazılımla desteklemediğin sürece mutlu etmez

bu arada p smart 2019 düşünebilirsin
O telefonu almamamdaki en büyük sebeplerden birisi hala Micro-USB ile şarj olması,neden Type-C değil.Kardeşimde Type C li telefon var 2 yıldır aynı şarj aletini kullanıyor,eski telefonunu hatırlıyorum 4-5 ayda bir micro usb olduğu için ucu bozulan şarj aletinden tekrar almamız gerekiyordu,hızlı şarj olmaması da kötü.
Belleğinin 3GB olması da aşırı aşırı düşük geldi.Zaten çoğunu sistem kullanacak,bana engel olabilir diye düşünüyorum.

Sardaukar

Asistan
O telefonu almamamdaki en büyük sebeplerden birisi hala Micro-USB ile şarj olması,neden Type-C değil.Kardeşimde Type C li telefon var 2 yıldır aynı şarj aletini kullanıyor,eski telefonunu hatırlıyorum 4-5 ayda bir micro usb olduğu için ucu bozulan şarj aletinden tekrar almamız gerekiyordu,hızlı şarj olmaması da kötü.
Belleğinin 3GB olması da aşırı aşırı düşük geldi.Zaten çoğunu sistem kullanacak,bana engel olabilir diye düşünüyorum.
3gb işini görür gayet

mia2 ye de bakabilirsin

buffon42

Üyecik
Biraz sabret A50 al kardeşim diğer saydığın telefonlara on çeker. Ayrıca ikinci el falan neyin ne olduğu belli değil. Sıfır kutulu Samsung Türkiye garantili telefon al. Sonra bir sorun çıktı mı uğraşır durursun.

Leand

Profesör

lawyersü

Üyecik
Merhabalar :)

Kendime telefon alacağım fakat çok arada kaldım çünkü Redmi Note 7 de sorun var diyen var bir o kadarda telefonu öven kullanıcı var.Kalbim gir riske Redmi Note 7 al düzgün çıkar belki diyor ama aklım ya bozuk çıkarsa,sen daha düşük özellikleri olmasına rağmen A30 u tercih et diyor.
Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum,kamera olsun,sağlamlık-su geçirmezlik olsun,işlemci-grafik birimi olsun Redmi note 7 daha önde ayrıca Antutu testinde de 40K civarı bir fark atmış.
Durum böyle siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
Aldınız mı? Aldıysanız hangi cihazı aldınız, yorumlarınızı bekliyorum (Ekşide edit bekleyen çaylak gibi). Ben de rn7 ile a30-a50 arasında kaldım :)

ForeverPower41

Profesör
Redmi Note 7 aldım.
İnternette 1700-1800TL ye Türkiye garantili bulunabiliyor,A30 veya A50 önermem,A30 önermem çünkü Resmi Note 7 ile aynı fiyatta olmasına rağmen daha kötü ozelliklere sahip,A50 önermem çünkü bence fiyatını hak etmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

redmi note 7 aldı malesef. :D
Neden maalesef 😄Gidip A30 alıp performanstan mi kaybetsrydim,ya da gidip paramı A50 ye verip ziyan mi etseydim ?

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Redmi Note 7 aldım.
İnternette 1700-1800TL ye Türkiye garantili bulunabiliyor,A30 veya A50 önermem,A30 önermem çünkü Resmi Note 7 ile aynı fiyatta olmasına rağmen daha kötü ozelliklere sahip,A50 önermem çünkü bence fiyatını hak etmiyor.

Neden maalesef 😄Gidip A30 alıp performanstan mi kaybetsrydim,ya da gidip paramı A50 ye verip ziyan mi etseydim ?
G6 ya da G7 fit alabilirdin xD

ya da V30+ plus. D:

Son düzenleme:

ForeverPower41

Profesör
G6 ya da G7 fit alabilirdin xD

ya da V30+ plus. D:
G6 ya da G7 fit güzel telefonlar ama benim için çok önemli iki şey bu telefonlarda yok,batarya ve depolama gün içinde sarjimin bitmesi ve benim onu şarj etmeye uğraşmam benim çok sinirimi bozuyor.
32 GB bana yetmez çünkü hem oyun hemde video çekmeyi çok severim ki bunlarda büyük yer kapliyorlar.Kafam rahat bir şekilde 64 GB almak istedim açıkçası.İyi de yapmışım şimdiden baya bir yer kullanmaya başladım.

V30 plus benim bütçemi çok aşıyor o benim için bir hayal 😁

lawyersü

Üyecik
Senin için ne önemli bir telefonda?
ekran gövde oranı
tasarım
kamera (en önemlisi)
günlük ihtiyaçları karşılaması
pil ikisinde de aynı zaten fark ortaya çıkarmıyor
oyun da olur ama çok önemli değil (yüksek grafikli kaliteli oyunlar olmaz öyle pubg gibi değil) kameraya daha önem veririm...
bir de ekranın amoled olup gorilla 3 olması mı yoksa ıps lcd olup gorilla 5 olması mı? Bence ilki samsung tokatlıyor gibi burda
ayrıca samsungun kendi işlemcisi olduğu için snapdragonla kıyaslamasını nasıl yapabiliriz? Realme 3 pro bekliyordum ama üzücü haberi gördüm :/
güncelleme konularındaki bilgilerinize de ihtiyacım var, bir de kronik sorun vs denmiş öyle bir durum söz konusu mu? Teşekkür ederim şimdiden :) Şuan gönlüm rn7'den yana

G6 ya da G7 fit güzel telefonlar ama benim için çok önemli iki şey bu telefonlarda yok,batarya ve depolama gün içinde sarjimin bitmesi ve benim onu şarj etmeye uğraşmam benim çok sinirimi bozuyor.
32 GB bana yetmez çünkü hem oyun hemde video çekmeyi çok severim ki bunlarda büyük yer kapliyorlar.Kafam rahat bir şekilde 64 GB almak istedim açıkçası.İyi de yapmışım şimdiden baya bir yer kullanmaya başladım.

V30 plus benim bütçemi çok aşıyor o benim için bir hayal 😁
Eski telefonunuz neydi hocam?

stat counter