Garanti Uzatmak Mümkün mü?

Bu konuyu okuyanlar

keremsirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.

3 gün önce bir telefon mağazasından ikinci el iPhone 6s+ aldım. İlanda 6 ay garantisi var yazıyordu. Oradaki yetkili cihazın 6 ay garantisi olduğunu söyledi. Daha sonra ben Apple sitesinden garantisini sorgulamak istedim fakat site o an çalışmıyordu. Sitenin çalışmadığını belirtince evet bi hata var; cihazın garantisi 6 ay uzatılmış, yani garantisi bitmiş 300 lira verilerek 6 ay uzatılmış dendi bana. Yetkiliye güvendim ve cihazı faturasıyla birlikte satın aldım. Eve geldiğimde ilk işim bilgisayarı açıp cihazın garantisini sorgulamak oldu. Seri numarasını girip sorguladım fakat cihazın garantisinin olmadığı gözüküyordu. Yetkiliye mesaj attım, durumu anlattım ve cevabı "Apple’de gözükmüyor maalesef. Garantisi geçerli; Zorluya, Akasyaya, Genpaya, KVK’ye ve bize getirebilirsiniz. Kullanıcı hatası olmadıkça sorununuz çözülür" oldu. Açıkçası durumdan kıllandım. Apple’ da nasıl gözükmez? Ayrıca 300 tl verip 6 ay garanti uzatma gibi bir şey var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler…

(Bu arada uzun süredir sdn takipçisi olmama rağmen forumda yeniyim :). Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.)