Garanti Bankası Müşteri Memnuniyeti!!!

Bu konuyu okuyanlar

iso81tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 15523… numaralı müşterisiydim. Bankanın Güngören Şubesine bağlı 779-6675… no.lu hesabımdan Ocak 2011 döneminde hesap işletim ücreti adı altında 38,00 TL ücret, onayım alınmadan kesildi.

Kesilen ücretin iadesi için 10/01/2011 tarihinde Esenyurt Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığına başvuruda bulundum ve Hakem Heyetince 16/02/2011 tarihinde ver
ilen 62 sayılı kararla şikayetim haklı bulunarak kesilen hesap işletim ücretinin iadesine karar verildi. Ayrıca şikayet konusu yapmadığım halde ve talebim olmamasına rağmen Hakem Heyetince ileriki tarihlerde üyelik aidatı kesilmemesine de karar verildi.

Bunun üzerine banka “Müşteri Memnuniyeti!!!” adı altında parayı iade ederek, nasıl bir memnuniyetse parayı yeniden almak üzere Hakem Heyeti kararının iptali için Bakırköy Tüketici Mahkemesine dava açtı. Memleketin Adaletli Yüce Hakimi!!! de sanki 38 TL benim değilmiş, sanki Tüketici Hakem Heyeti kararını yazan benmişim gibi beni haksız görerek davayı ve mahkeme masraflarını üzerime yıkmıştır.

Neticede 38 TL’yi geriye almak bana 630 TL’ye maloldu. İşte size garanti bankasının Müşteri Memnuniyeti anlayışı.

Dikkat edin sizi de MEMNUN etmesin...

ANTİ-garanti

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar garanti bankası ile nasıl hala çalışmaya devam ediyorsunuz anlayamıyorum?

bankalar arasında kârı en yüksek olan garanti bankası en yakın rakibini 2 ye katlamıştır.
çünkü para yatırırken masraf alıyor
para çekerken masraf alıyor
bunun yanında ekstre ve hesap işletim ücretlerinide hiç aksatmadan keser hesabınızdan
eğer banka müşterisi değilseniz sizden sonra gelenler sürekli sizden önce işlem yapıyor.
internet bankacılığında şifreniz kilitlenirse bankaya gitmek zorunda kalıyorsunuz.
eğer elinizde madeni euro varsa banka kabul etmiyor sanki piyasadan kalkmış gibi
müşteri hizmetlerine şikayet yazıyorsunuz.çözüm bulmak yerine bankalarını savunuyorlar

ben 2004 yılından itibaren farklı bir banka kullanıyorum bu sorunları başka bankalarda hiç yaşamadım açıkçası

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
iyide madem iş mahkemelik oldu niye avukat tutmadın bir dünya emsal davalar var bu konuyla ilgili temyize gönderin dosyayı problem olmaz

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mutlaka temyize gidin, bu konuda çok emsal dava var. Üzerinize sindirim enzimleri yollamışlar :)

iso81tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyide madem iş mahkemelik oldu niye avukat tutmadın bir dünya emsal davalar var bu konuyla ilgili temyize gönderin dosyayı problem olmaz
savunmayı avukata yazdırdım, hakem heyeti nin ileriye dönükte alınmaması ibaresi yaktı beni, zaten dava öyle saçmaydı ki sanki sonucu önceden belli, davanın birincisinde hakim sözleşmenin aslı olmadığı için ertledi, 2. duruşmaya bankanın avukatı gelmedi, 3. sünde 2 dakikada hakim kaybettin dedi. artık tüketici hakem heyetleri de vadesiz hesapların hesap işletim ücreti iade taleplerini kabul etmiyor, davalar kaybedilmeye başladığını sonunda onlarda gördüler...

mahkeme sonucu henüz gelmedi elime, gelirse ne yapcam onuda bilmiyorum, tek yapabildiğim bankayla ilişiğimi kesmek oldu...

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Geçmiş olsun aynı sey benim babamin başına geldi Ak... ile ama sorunsuz şekilde iadesini aldı.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
savunmayı avukata yazdırdım, hakem heyeti nin ileriye dönükte alınmaması ibaresi yaktı beni, zaten dava öyle saçmaydı ki sanki sonucu önceden belli, davanın birincisinde hakim sözleşmenin aslı olmadığı için ertledi, 2. duruşmaya bankanın avukatı gelmedi, 3. sünde 2 dakikada hakim kaybettin dedi. artık tüketici hakem heyetleri de vadesiz hesapların hesap işletim ücreti iade taleplerini kabul etmiyor, davalar kaybedilmeye başladığını sonunda onlarda gördüler...

mahkeme sonucu henüz gelmedi elime, gelirse ne yapcam onuda bilmiyorum, tek yapabildiğim bankayla ilişiğimi kesmek oldu...

ozaman yapılacak şey yine mahkeme sonucu gelince temyize göndermek. anlamadığım bir kaç gün önce bir bakan çıkıp açıklama yaptı bu tarz ücretlerin hepsini kaldıracağız diye bu hakim neye istinaden böyle enteresan bir karar verdi anlayamadım

patriot34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temyiz, o kararı kesin bozar,bu konuda yüksek yargı kararları var.Benim merakım hangi hakimmiş oda yüksek yargı kararları olmasına rağmen,böyle bir karar vermiş !!!

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
dünde gidip garanti hesabımı aktif ettirdim bugün 2 tane böyle konuya denk geldim :D

ahanda diğeri de bu http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/266525-garanti-bankasi-hesap-islem-ucreti.html

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bende basit bir örnek vereyim,
2 sene önce bi arkadaşım nişanlanacaktı ama parası yoktu bana benim adıma kredi çekermisin dedi eyvallah dedim bende garanti de bayramda kredi veriyordu telefonuma mesaj geldi ayda 170 TL geri ödemeyle 5.000 TL kredi veriyordu (normalde garanti ile kesinlikle çalışmam yıllar öncesinde yine bir yamuk yapmıştı ve bende bütün ilişiğimi kesmiştim gönderdikleri kredi kartlarını geri gönderiyordum ve çalışmıyordum).
Arkaş ile beraber gittik müracaat ettik ve bana ayda 170 TL'yi ödeyemeceğim için kredi başvurumun reddedildiği mesajı geldi. Ağzım açık kaldı (ara ara kapatmakta zorlanıyorum hala) bizde gittik Akbank'tan çektik krediyi.

iso81tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende face de anti garanti sayfası açtım, mücadeleye devam

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar daha önce kullanmadan kapattığım garanti bankası hesaplarımı bu sefer sorun yaşamam ümidiyle dün tekrar açtım.Fakat aradan bir gün geçmesine rağmen yine sorun yaşadım.Bankamatikten 5.700 TL para yatırmak istedim.fakat 5.010 TL yatırmam gerekiyormuş ve işlemi iptal etti.Ekranda parayıda 2 parça halinde geri vereceğini yazdı.700 TLsini geri verdi fakat 5.000 TL olan kısmı geri vereceği sırada parama el konulduğunu yazıp iade etmedi.Allah belasını versin böyle bankanın 2 kere hesap açtım 2sinde de işlem yapamadan sorun çıktı.Mümkünse garanti kullanmayın kullandırtmayın.

hulusi98

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bilgi için teşekkürler ileride garanti bankasıyla işim olmaz.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bende anlamıyorum adamlar bilmem kaç punto yazıyor artık bu ücreti alabiliriz diye, alınmasını istemiyorsan git flexinin bilmem ne kartını kullan. Ben 4 yıldır garanti ile çalışıyorum ve her yıl ücretimi iade ettiriyorum. Neden 38 tl İÇİN Dava açarsın anlamam ki.

iso81tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu 38 tl kart ücreti değil vadesiz hesap ücreti madmex, ayrıca açtığımda dava değil sadece herkesin yaptığı gibi tüketici hakem heyeti başvurusu.

Şimdi banka arıyo tekrar kredi kartı vermek için, reddediyorum. aradan 2 ay geçince yine arıyolar kart vermek için. müşteri istiyorsan önce elindekilerine iyi davranacaksın. Müşterisi haddinden fazla olan bi bankadan memnuniyet beklemekte biraz hayal açıkçası...

Muradgazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam birinde de beni aramışlardı kredi kartı vermek için. Çok ilginç bir banka. Ödeme gecikince mail atan, sicilinize işletiriz diyebilen bir banka. Çok PROFESYONELLER....

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
O kadar banka türedi, hala şu kesintileri yapıyorlar... İnsanların güvenini kazanmak hiç kolay değil.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu tefeci kurumları a, b diye ayırmamak gerek. Hepsi aynı soyun farklı renkleri!
Geçen gün çıldırttılar beni. Bağırdım çağırdım çıktım sinirle.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Okumadan imzaladığımız hesap sözleşmeleri var ya hani herkesi yakan o sözleşmeler...

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
şu aralar çok sık ariyorlar :D bilemiyorum :p