Gaming Cafe İzmir

Bu konuyu okuyanlar

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba ben İzmir'de oturuyorum ve aklımda kuzey tarafında (Karşıyaka-Aliağa) herhangi bir yerde gaming cafe açma fikri var, böyle bi fikri olan ya da ortak olmak isteyen arkadaşlar bana yazabilirler mi? Sizce karlı bir yatırım olur mu? Teşekkür ederim

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Dükkan için 500bin TL bilgisayarlar için 30, 35bin TL bu bütçeye çıkabiliyorsanız 2, 3 yıl sonra kâr yapmaya başlarsınız.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@şimdiyedimseni malesef o rakamlara çıkamıyorum.. Hepsi için elimde şu an için 200-250 bin bandında bir sermaye var. Bu yüzden ortağa ihtiyacım var

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar merhaba ben İzmir'de oturuyorum ve aklımda kuzey tarafında (Karşıyaka-Aliağa) herhangi bir yerde gaming cafe açma fikri var, böyle bi fikri olan ya da ortak olmak isteyen arkadaşlar bana yazabilirler mi? Sizce karlı bir yatırım olur mu? Teşekkür ederim
şimdi yedim seni haklı ben kocaelideyim kocaelideki en iyi internet kafe altun internet kafe

adam açtığında içerde atletle dolaşıyodu 2 3 yıl geçti adam paraya para demiyo
pclerin sistemide iyi
2 tllik masa 1050 ti intel i5 3 veya 4. nesil 8 gb ram
3 tl standart masa 1060 veya 1070 ekran kartı 16 gb ram intel i7 işlemci
4 tllik masa vip masalar i78770k 1080 ti ekran kartı 16 gb ram
internet kafenin sahibinin bilgisayarı rtx 2080 ti 32 gb ram intel i9 9900k

gerisini siz düşünün

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@sancarkhan hocam inanın insanların bu sektörden neler kazandığını biliyorum. böyle bir girişimi bu yüzden yapmak istiyorum. fazlaca emek ve sermaye istiyor. Benim ihtiyacım olan dürüst ve güvenilir bir ortak. Arkadaş dost ya da başka birşey değil. İnsanlarla aramda herhangi bir duygusal bağ olmasa da olur yeterki bu vasıfları taşısın ben bu cafe'yi açarım. Bu arada yanıtınız için teşekkür ederim

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
@sancarkhan hocam inanın insanların bu sektörden neler kazandığını biliyorum. böyle bir girişimi bu yüzden yapmak istiyorum. fazlaca emek ve sermaye istiyor. Benim ihtiyacım olan dürüst ve güvenilir bir ortak. Arkadaş dost ya da başka birşey değil. İnsanlarla aramda herhangi bir duygusal bağ olmasa da olur yeterki bu vasıfları taşısın ben bu cafe'yi açarım. Bu arada yanıtınız için teşekkür ederim
inanın bana ortak almak istemezsiniz bile kötü bişey yapmam dediği halde güvenilmez çok riskli inanın bana

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@sancarkhan size hak veriyorum fakat ne yapabilirim?
gerçekten ikinci bir seçenek göremiyorum, ticaret esnaflık risk işi biraz, en azından bize öğretilen bu.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Yani Büyük ve gelişmiş şehirlerde İnternet kafe yapmak biraz komiklik (saçma) olur ama büyük olmayan yerlere gitsen, atıyorum Muğla gibi yerde işte o zaman internet kafe orada çok işe yarar. Çünkü gelişmiş şehirlerde oturan insanlarda neredeyse %70-80'i kadar bilgisayarı ve ya oyun konsolu var. İnan bana gelişmemiş bir yerde internet kafe açsan daha iyi olur ama sen İzmir'de oturuyorsun. İnternet kafecilik yaparsın ama nasıl ayakta kalacaksın? Onu bir de düşün.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@allahınkulu hocam öncelikle ben izmirde oturuyorum. Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz fakat üstte de dediğim gibi başka seçenek göremiyorum bu sermayelerle. Daha az sermayeyle girilen işlerin riski az olsa da getirisi çok az oluyor büyüme olmuyor

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
@sancarkhan size hak veriyorum fakat ne yapabilirim?
gerçekten ikinci bir seçenek göremiyorum, ticaret esnaflık risk işi biraz, en azından bize öğretilen bu.
şöyle yapın

bankadan kredi çekin ama ödeyemeyecek kadar değil internet kafe açıldığında hepsini ödersiniz
ama dediğim gibi ortaklık etmeyin sonu çok kötü

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Hocam öncelikle ben izmirde oturuyorum. Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz fakat üstte de dediğim gibi başka seçenek göremiyorum bu sermayelerle. Daha az sermayeyle girilen işlerin riski az olsa da getirisi çok az oluyor büyüme olmuyor
Kocaeli diye okudum, kusura bakma ve düzelttim orayı. Gelişmiş yerlerde bu işi yapmak zor olur gerçekten.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@sancarkhan hocam çektiğim kredi kadar faiz öderim ve bu işin de bi riski var. oldu da tutmadı diyelim bu sefer krediyi ödeyemeyiz. o yüzden krediye sıcak bakmıyorum

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
@sancar khan hocam çektiğim kredi kadar faiz öderim ve bu işin de bi riski var. oldu da tutmadı diyelim bu sefer krediyi ödeyemeyiz. o yüzden krediye sıcak bakmıyorum
KuveytTürk, Albaraka gibi faizsiz bankaları tercih edebilirsin. Senden sadece hizmet parası alırlar.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@allahınkulu est. hocam. yani dediğim gibi seçenek bakıyorum fakat bütün sektörler çok kötü şu an. tek rağbet gören şey bu sektör
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@allahınkulu tavsiyleriniz için çok teşekkür ederim kredi işine sıcak bakmıyorum açıkcası. Hocam burada mekanlar çok ama çok pahalı.

Açalımhadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@allahınkulu haklısınız hocam normal olarak pahalı fakat sermayem belli ve yapmak istediğim şey belli