GameBook'umda FPS Düşüşleri yaşıyorum Acil Yardım !

Bu konuyu okuyanlar

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2 ay önce aldığım gamebook umda ani fps düşüşleri yaşıyorum ilk aldığım zamanlarda da yaşamıştım 30-50 fps arasında seyrediyordu sonrasında ekran kartı driverından olduğunu farkettim ve düzelmişti 200-250 fps lere çıkmıştı cs go performansım çok memnundum ne takılma ne kasma nede herhangi bir fps düşmesi yaşamıştım ama sonrasında ne olduysa bilmiyorum artık sürekli takılmalar yaşıyorum 100-110 fps arasında seyrediyor birden 20-30 fps lere düşüyor sonra tekrar düzeliyor bilgisayara format attım yok yine hala aynı sorun devam ediyor lütfen yardım edermisiniz bütün sürücülerim güncel durumda

Sistemim :
GTX 960M 4 GB ekran kartı
8 GB Ram
Windows 10 home edition
1 tb hdd 128 gb ssd
intel i7- 6700hq 3.5 ghz işlemcim var lütfen yardım edin konuya hakim kişiler gerekirse teamviewer'dan bağlanabilir acil yardımınıza ihtiyacım var

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Isınma sorunu gibi görünüyor.
dizüstünüzün içini açıp tozlarını temizleyin.

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Isınma sorunu gibi görünüyor.
dizüstünüzün içini açıp tozlarını temizleyin.
laptopu alalı daha 2 ay oldu usta ve bir defa bile altında fansız kullanmadım dokunduğumda öyle aşırı bir ısınması da yok 60-70-75 derece arası seyrediyor

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Eğer ısınma olmadığına eminseniz bu takdirde ekran kartı sürücüsü sorunu.
Windows 10'da sürücü sorunları sık yaşanan bir durumdur.
Yeni sürücünün sorunu düzeltmesini bekleyebilir veya Windows 8,7 gibi bir sürüme dönebilirsiniz.

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer ısınma olmadığına eminseniz bu takdirde ekran kartı sürücüsü sorunu.
Windows 10'da sürücü sorunları sık yaşanan bir durumdur.
Yeni sürücünün sorunu düzeltmesini bekleyebilir veya Windows 8,7 gibi bir sürüme dönebilirsiniz.
bu sorunu yaşayalı ekran kartı sürücüsü 4-5 kez güncellendi ama sorun hala aynı ve bilgisayarı aldığımda Windows 10 du şimdi 8 e dönemiyorum

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Sürücü sorunlarının düzelmesi bazen aylar sürebilir ama düzelecektir.
Windows 7 veya 8 iso dosyasını temin edip kendiniz yükleme yapabilirsiniz.
Aynı sorun bu forumda başka bir arkadaşta daha vardı, nedeni sürücünün fallback sıcaklık değerini yanlış yapılandırması, sizin yapabileceğiniz birşey yok gibi.

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sürücü sorunlarının düzelmesi bazen aylar sürebilir ama düzelecektir.
Windows 7 veya 8 iso dosyasını temin edip kendiniz yükleme yapabilirsiniz.
Aynı sorun bu forumda başka bir arkadaşta daha vardı, nedeni sürücünün fallback sıcaklık değerini yanlış yapılandırması, sizin yapabileceğiniz birşey yok gibi.
yani win7 veya win 8 e geçmek sorunun çözümü olur diyorsunuz geçmeyi denerim ancak benim bilgisayarımda cd/DVD girişi yok internetten indirip direk deamontools ile yükleyebilirim ancak bunun için önce içerideki windows10 u mu temizlemem gerekli

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben korsan oyun ve yazılıma bağlıyorum.

mehmet akif tufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
oyunların hepsi orijinal bu roblemi lolde ye yapıyor the withcer 3 te de cs go da da cod bo 3 te de hepsi orijinal ama yinede sorun var