Gamebook Tavsiyesi Max 5500

Bu konuyu okuyanlar

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar uzun süredir arayıştayım ve forumada danışmak için kayıt oldum. Artık kafamdaki seçeneği teke düşürerek satın almak istiyorum. Max 5500 liraya çıkabilirim ama benim için ne kadar ekonomik ve iyi olursa o kadar iyi olur. Arada kaldığım modeller şunlar
Bu laptop özellik olarak iyi görünüyor ancak benim için görüntüsü de önemli gözüme hoş gelsinde isterim o yüzden buna pek ısınamadım.
Bu var

Ve omen serisinden bu var. Monsterlarda ssd var ve ayrıyeten. Hdd almam gerektiği için hiç bakmadım. Gönlüm omen den yana ama daha düşük fiyata aynı kapasiteyle çalışacak bir laptop varsa hayırda demem. Ya da omem iyi mi? Deneyimli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Ve forumu takip ettiğimde sık tavsiye edildiğini gördüğüm şu model var kafa karıştırıcı

Teşekkür ederim şimdiden.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Monster Abra A5 V16.1 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD Fiyatı

Bunu alırsan eğer istersen ayrı bir yuvası var hdd için sadece hdd alıp takmak gerekiyor, çocuk oyuncağı... Ama zaten ssd olan bir bilgisayara öyle şart bi şey değil hdd.

hp ısı olarak kaçınılması gereken bir markadır ama özelde o model için net bi şey söyleyemem fakat ben olsam kesinlikle hp casper gibi markalardan uzak dururdum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
5700 TL'ye GTX 1650 barındıran Monster cihazlar var.
Bu Acer modeline bir de SSD taktımmı tamamdır.

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
5700 TL'ye GTX 1650 barındıran Monster cihazlar var.
Bu Acer modeline bir de SSD taktımmı tamamdır.
Hocam ben bu laptopun tipine klasik laptoplara benzediği için herhalde ısınamadım hiç. O attığım omen nasıl sizce? Bütçe olarak onu verebilirsek onu, vermezsek bu acerı almayı düşünüyorum. Omen hakkında yorumunuz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monster Abra A5 V16.1 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD Fiyatı

Bunu alırsan eğer istersen ayrı bir yuvası var hdd için sadece hdd alıp takmak gerekiyor, çocuk oyuncağı... Ama zaten ssd olan bir bilgisayara öyle şart bi şey değil hdd.

hp ısı olarak kaçınılması gereken bir markadır ama özelde o model için net bi şey söyleyemem fakat ben olsam kesinlikle hp casper gibi markalardan uzak dururdum.
Hocam 5500 ü kuruş geçemem, oraya kadar zor çıktık zaten. Ve hdd benim için şart, 256 gb ssd çoğu kimseye de hdd siz normal olarak yetmeyecektir yani o da benim için ekstra bir masraf olacak uygun değil benim için...

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Hocam ben bu laptopun tipine klasik laptoplara benzediği için herhalde ısınamadım hiç. O attığım omen nasıl sizce? Bütçe olarak onu verebilirsek onu, vermezsek bu acerı almayı düşünüyorum. Omen hakkında yorumunuz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 5500 ü kuruş geçemem, oraya kadar zor çıktık zaten. Ve hdd benim için şart, 256 gb ssd çoğu kimseye de hdd siz normal olarak yetmeyecektir yani o da benim için ekstra bir masraf olacak uygun değil benim için...
Omen modeli de gayet iyidir.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
i5 gaming almayın derim. Bütçenizi zorlayın. i7 alın derim.

Benimkisi kişisel öneri.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
i5 gaming almayın derim. Bütçenizi zorlayın. i7 alın derim.

Benimkisi kişisel öneri.
Aslında mantıksal olarak doğru gibi ama yanlış bir düşünce. Çünkü düz yazıldığı belli. İ5 alma İ7 al der gibi yazmışsınız.
Basitinden bir örnek vereyim.
İ7 7700HQ işlemcisi İ7'dir ama İ5 8300H modeli ondan çok daha iyidir.
Mevcut ve güncel İntel mobil işlemcilerde İ5 olanlar genelde 4 Çekirdek 8 Thread, İ7 olanlar 6 Çekirdek 12 Thread olarak satılıyorlar. 6 çekirdek doğal olarak daha iyi oluyor hem oyun hem de iş için. Ama bu İ5 olanları asla çöpe atmıyor. İ5 9300H en basitinden çok çok güçlü bir işlemci. İ5 8300H ile İ7 8750H arasında yer alıyor.
Umarım anlatabilmişimdir :).

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Aslında mantıksal olarak doğru gibi ama yanlış bir düşünce. Çünkü düz yazıldığı belli. İ5 alma İ7 al der gibi yazmışsınız.
Mevcut ve güncel İntel mobil işlemcilerde İ5 olanlar genelde 4 Çekirdek 8 Thread, İ7 olanlar 6 Çekirdek 12 Thread olarak satılıyorlar. 6 çekirdek doğal olarak daha iyi oluyor hem oyun hem de iş için. Ama bu İ5 olanları asla çöpe atmıyor. İ5 9300H en basitinden çok çok güçlü bir işlemci. İ5 8300H ile İ7 8750H arasında yer alıyor.

Hocam benimkisi kişisel öneri. Oturup CPU teknolojileri üzerine fikir tartışmasına girmenin bir anlamı yok. 8. nesil işlemciler olsun hele ki 9. nesil işlemciler olsun aldı başını gitti.

Ben bu sondaki harfleri bilmeden bir notebook almıştım. i5 7200 serisi ama U olunca maalesef yıllar sonra anladım ne olduğunu.

:confused:

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teşekkürler hepinize arkadaşlar. Peki hp laptopların genelde çok ısındığı şikayeti vardır. Bu bir gamebook sanıyorum ki normal bir modelden daha iyi bir soğutması olacaktır illa ki ama böyle bir sorun yaşamam mümkün mü? 5000 lira verip böyle bir şeyin canımı sıkmasını istemiyorum çünkü, para kolay kazanılmıyor biliyorsunuz. Bugün sipariş vereceğim bu arada akşam ısınma konusunu da belirledikten sonra kafamda.

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam siparişi verdim omen sayın aldık. Isınma konusunda imternette yabancı forumlarda da bir sıkıntı göremedim. Siz ne dersiniz? İçime sinen model bu olduğu için tercih ettim açıkçası ama hp ve ısınma efsanesi malum.