[Galaxy Wonder][Galaxy W][ I8150] Root Yapma

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Samsung Galaxy Wonder I8150 (Galaxy W) Root yapma

galaxy-w-rev.jpg

Not: Telefonu Root yapmak cihazı garanti kapsamı dışında bırakabilir. İşlemler çok basit ve Hata payı %1 denecek kadar azdır. Ama her ihtimale karşı sorumluluk size aittir.

• Buradan Root dosyasını indirin ve arşivden çıkarmadan telefona kopyalayın.
  • Telefonu Recovery Moduna alın. (Telefon kapalı iken Güç + Ses Açma + Home (Ev) tuşlarına aynı anda basılı tutun.)

Recovery1.jpg

• Recovery menüsü açılınca Ses tuşları ile apply sdcard:update.zip üzerine gelin ve Home (Ev) tuşu ile Onaylayın.
  • Daha önce dahili hafıza kartına kopyaladığınız Update.zip dosyasının üzerine gelin ve Home tuşu ile onaylayın.yaklaşık 5sn kadar bekleyin
  • Reboot system now seçeneğini seçin ve onaylayın. Telefon yeniden başlatılacak ve Telefonunuz Rootlu olacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hiçbir sıkıntı yok gercekten tesekkur ederım emegı gecen herkese

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefondan recovery menüsünü açamıyorum telefon açılıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya birtek benim telefondamı olmuyor çıldıracam yaa yapamadım birtürlü o updat zip attım telefona daha sonra dedklerini yaptım ama birtürlü apply update from sdcard yazısını bulamadım bana bi kulay yoldan anlatabilirmisin lütfen

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ya birtek benim telefondamı olmuyor çıldıracam yaa yapamadım birtürlü o updat zip attım telefona daha sonra dedklerini yaptım ama birtürlü apply update from sdcard yazısını bulamadım bana bi kulay yoldan anlatabilirmisin lütfen

update.zip dosyasını telefona kopyaladıktan sonra telefonu kapatıp Recovery menüsüne gireceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben oraya girdim zaten ama birtürlü apply update from sdcard yazısını bulamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu root meselesi nedir ? yaparsak ne olur ? garanti kapsamından çıkarmı ?
sorularıma cevap verirseniz sevinirim. :)

ntzsche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam, bende 2.3.6 android var. Bu root işleminde rom atmak gerekiyomu? ve bu root sürümü kaça yükseltir? yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam, bende 2.3.6 android var. Bu root işleminde rom atmak gerekiyomu? ve bu root sürümü kaça yükseltir? yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Hayir hocam root atmak icin rom atmaniza gerek yok ve root yapmak sadece sizi sistem uzerinde tam yetkili kilar android surumunu yukseltmez..android surumunu yukseltmek icin rom yuklemeniz gerekir..eski bir galaxy w kullanicisi olarak cyanogenmod romlarini tavsiye edebilirim..cm9 romu android 4.0 , cm10 romu android 4.1.2 , cm10.1 romu da android 4.2.2 ye yukseltir surumunuzu ve dedigim gibi surum yukseltme root ile yapilmaz rom atmaniz gerekir { cm=cyanogenmod }

ntzsche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sağol.. bu bilgiler ışığında biraz daha araştırayım.. Öncelikle root yapayım daha sonra rom atarım. sanırım sıkıntı olmaz.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynen hocam size tavsiyem oncelikle root atip titanium backup indirip gereksiz dosyalari silip telefonu rahatlatin daha akici bir deneyim olacak silebileceginiz sistem dosyalarini internetten iyi arastirin yalniz yanlis bir dosyayi silmek telefonu bozabilir...bu islemler sonucu yine telefon istediginiz seviyeye gelmezse bu sefer rom atin oh be dunya varmis diyeceksiniz ben galaxy w kullanirken demistim oradan biliyorum :)

ntzsche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır üstad yüklemedim, sadece yukarı da upload değilmiş dosyayı telefona indirdim.

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
hayır üstad yüklemedim, sadece yukarı da upload değilmiş dosyayı telefona indirdim.
hocam cwm nin dosyasını kur(install zip from sd card dan dosyayı seç) sonra tekrar kapatıp aç recovery yi. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

aslında cwm ye gerek yok hocam sen direkt bu dosyayı kur

ntzsche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buldum arkadaşlar. Telefonu kapalı duruma getirdikten sonra Home+ses açma+power tuşları ile telefonu açıyoruz. İlk samsung yazısı gelince parmağımızı power'dan çekiyoruz. Sonra ki telefonun marka modeli yazan ekran geldiğin de Home tuşunun solunda ki (seçenekler olarak kullanılan )tuşa bi kere tıklıyoruz. Daha sonra menüler geliyor. Başka birinde aynı problem olursa yardımcı olurum iyi günler..

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ben telefonu rootladım. Galaxy 4.2.2 var şu anda ve gayet te stabil çalışıyor. Ancak kamera kayboldu. Play den bir kamera uygulaması indirdim o da kasıyor. Bunun kendi orjinal kamerasını nerden bulacağız

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ben telefonu rootladım. Galaxy 4.2.2 var şu anda ve gayet te stabil çalışıyor. Ancak kamera kayboldu. Play den bir kamera uygulaması indirdim o da kasıyor. Bunun kendi orjinal kamerasını nerden bulacağız

cyanogenmod 9 final i yükle ben bunu kullanıyorum sorunsuz.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
cyanogenmod 9 final i yükle ben bunu kullanıyorum sorunsuz.

Otomatik yüklenmiyor herhalde. Bir de son sürümleri yüklemek için en iyi anlatım ner de var. Ben ilk kez rootlayım romladım. O da sinanilyas.com sitesinde anlatılanları yaparak. Bir yere bakmadan yapamayabilkirim

tekkebey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İngilizceniz iyiyse http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1474 Adresine girin orda size yarayacak herşeyi bulabilirsiniz.bende eski bir galaxy w kullanıcısı olarak bu siteden yararlandım.hatta telefonumu xperia romu yükleyip kullanmıştım :) romlar modlar eklentiler... Vs vs aklınıza ne geliyorsa bursan bulailirsiniz.romda tavsiyem stabil olanları yüklemeniz.bazı romlar halen beta sürümünde.bu size sorun çıkartabilir.ilk defa rot rom yapacak arkadaşlar burdan fazlasıyla faydalanabilirler.arkadaşlar birde aklınızda olsun rom yüklemeden önce kesinlikle cwm yükleniz gerekiyor ve bu cwmler telefonlora özeldir özellikle galaxy w için olanını yüklemniz gerekiyor bunu sakın unutmayın yoksa telefon brick olabilir

:)

Ve ayrıca kernel sürümünü yükseltirseniz telefonu ram i 10 mb ya da 20 mb civarında yükseltmeniz mümkün ;)

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Otomatik yüklenmiyor herhalde. Bir de son sürümleri yüklemek için en iyi anlatım ner de var. Ben ilk kez rootlayım romladım. O da sinanilyas.com sitesinde anlatılanları yaparak. Bir yere bakmadan yapamayabilkirim
cyanogenmod 9 final yaz ve çıkanlardan birinden yükle dostum aşağı yukarı hepsinde aynı anlatım var. yorumlara bakıp yüklersin. bende telefonda bu işlerden pek anlamam ama adamlar öyle bir anlatmış ki yükleyememek daha zordur heralde :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya bnmki üçünede b astım randump mode bide altında cause:Force uplood yazıyo yardım :((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim Tlefonum Spot Galaxy Wonder HOME+POWER+VOLUME UP İşlemi Olmuyo Tlefonmda Lütfen Yardım Edin Bu İşlemin Olmaması Tlefonmun Spot Olmasıyla Bağlantılımıdır Acaba ??

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
şimdi root ettim bi tane wonder'i ama şunu unutmuşsunuz xda'da görmesem uğraşacaktım bir sürü bunun recovery'si açılmıyor diye :)

Recovery2.jpg

CWM'yi de Odinle uğraşmadan terminal emulatöründen yükleyebilirsiniz.

http://www.mediafire.com/?c9i74w0p0rix989 bu dosya içindeki recovery.img'i sdcard'a çıkarıp
Terminal emulatöründe
su (root iznine izin ver)
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p13
yükledikten sonra recovery'yi açmak için
reboot recovery