Galaxy S9 ve Honor 10 arasında kaldım

Bu konuyu okuyanlar

yildirim_yildiz_murat

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Dostlar yeni bir telefon alacağım. “Al malın iyisini çekme kaygısını” atasözünden yola çıkarak, şöyle paraya kıyıp almışken iyi bir şey alayım diyorum. Aklımda iki tane model var. Biri Samsung Galaxy S9, diğeri de Honor 10. Şimdi “neden Honor 10 u seçtin” diye soracak olursanız, ya ben artık rutinlerden ve klasikleşmiş tasarımlardan sıkıldım. Mesela S9 rengi olsun, tasarımı olsun bana çok klasik ve sade geliyor artık. Ama Honor 10 modelini gördüm aşık oldum desem yeridir. Arka tasarımı beni müthiş cezbetti. Aurora adı verilen bir renkmiş arkasındaki o renk P20 Pro’da da aynısı var. Şöyle biraz araştırdım, geçişli renk deniyormuş. Yani hangi açıdan bakarsanız, farklı renk görünüyor. Bence acayip olmuş.

Teknolojiden azıcık anlayan biri olarak her iki telefonun benim önemsediğim özelliklerinden kısaca bahsedeyim. Kirin 970, SD 845’i geçemeyebilir belki ama yine de son derece yüksek performanslı olduğunu düşünüyorum. Bi de Kirin 970’in yapay zeka avantajı vs. var, o açıdan bakmak lazım. CPU demek illa oyun, uygulama açılma hızı ve telefonun kullanım performansı demek değil. Ben yapay zekanın geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum, şimdiden yapay zekalı robotlar yaygınlaşmaya başladı bile. Meşhur Sofia’yı bilmeyeniniz yoktur :D Bu yüzden Kirin 970’in gayet yeterli olduğundan eminim.

Honor-10-2.jpg

En güzel taraf ise tasarım. Dediğim gibi Honor 10’un rengini çok beğendim. Gerçekten beni büyük heyecanlandırdı. S9 bana çok klasik geliyor, sanki Galaxy S8’deki parmak izi sensörünü azıcık aşağı alıp, adını da Galaxy S9 koymuşlar gibi..

Her şeyi geçtim 3.000 mAh batarya Galaxy S9 için bence büyük handikap. He evet önemli olan pil süresi ama daha önemlisi hem bataryayı yüksek tutup hem de yeterli dayanıklılığı sağlamak gibi geliyor bana. Honor 10da ise 3,400 mAh batarya kullanılmış, bir tık daha iyi olduğunu söyleyebiliriz herhalde.

Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok beyler, internette yazdığına göre Honor 10, 15 Mayıs’ta Londra’da tanıtılacakmış. O zamana kadar beklicem en azından fiyatı görmek için ama konuşulanlara göre 400-500 euro civarında olacakmış. Eğer öyle olursa S9 a dönüp bakmam ama birbirine yakın olursa arada kalabilirim. Sizin görüşleriniz neler acaba?

samsung-galaxy-s9-fiyati-ozellikleri_16_9_1519623267.jpg

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Dostlar yeni bir telefon alacağım. “Al malın iyisini çekme kaygısını” atasözünden yola çıkarak, şöyle paraya kıyıp almışken iyi bir şey alayım diyorum. Aklımda iki tane model var. Biri Samsung Galaxy S9, diğeri de Honor 10. Şimdi “neden Honor 10 u seçtin” diye soracak olursanız, ya ben artık rutinlerden ve klasikleşmiş tasarımlardan sıkıldım. Mesela S9 rengi olsun, tasarımı olsun bana çok klasik ve sade geliyor artık. Ama Honor 10 modelini gördüm aşık oldum desem yeridir. Arka tasarımı beni müthiş cezbetti. Aurora adı verilen bir renkmiş arkasındaki o renk P20 Pro’da da aynısı var. Şöyle biraz araştırdım, geçişli renk deniyormuş. Yani hangi açıdan bakarsanız, farklı renk görünüyor. Bence acayip olmuş.

Teknolojiden azıcık anlayan biri olarak her iki telefonun benim önemsediğim özelliklerinden kısaca bahsedeyim. Kirin 970, SD 845’i geçemeyebilir belki ama yine de son derece yüksek performanslı olduğunu düşünüyorum. Bi de Kirin 970’in yapay zeka avantajı vs. var, o açıdan bakmak lazım. CPU demek illa oyun, uygulama açılma hızı ve telefonun kullanım performansı demek değil. Ben yapay zekanın geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum, şimdiden yapay zekalı robotlar yaygınlaşmaya başladı bile. Meşhur Sofia’yı bilmeyeniniz yoktur :D Bu yüzden Kirin 970’in gayet yeterli olduğundan eminim.

Ekli dosyayı görüntüle 39250

En güzel taraf ise tasarım. Dediğim gibi Honor 10’un rengini çok beğendim. Gerçekten beni büyük heyecanlandırdı. S9 bana çok klasik geliyor, sanki Galaxy S8’deki parmak izi sensörünü azıcık aşağı alıp, adını da Galaxy S9 koymuşlar gibi..

Her şeyi geçtim 3.000 mAh batarya Galaxy S9 için bence büyük handikap. He evet önemli olan pil süresi ama daha önemlisi hem bataryayı yüksek tutup hem de yeterli dayanıklılığı sağlamak gibi geliyor bana. Honor 10da ise 3,400 mAh batarya kullanılmış, bir tık daha iyi olduğunu söyleyebiliriz herhalde.

Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok beyler, internette yazdığına göre Honor 10, 15 Mayıs’ta Londra’da tanıtılacakmış. O zamana kadar beklicem en azından fiyatı görmek için ama konuşulanlara göre 400-500 euro civarında olacakmış. Eğer öyle olursa S9 a dönüp bakmam ama birbirine yakın olursa arada kalabilirim. Sizin görüşleriniz neler acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 39251

Öncelikle donanımdan söz edersek kirin 970'in yapay zekasından çok şey bekleme tamamen deneysel bir aralar çok konuşuldu ancak şimdi o yapay zekadan kimse bahsetmiyor.
Ömürlülük bakımından Galaxy S9 gayet avatanjlı. Kamera konusunda birbirlerine yakınlar ancak s9 video konusunda daha başarılı. Honor 10 tasarım konusunda başarılıdır. Yalnız şöyle bir durum varki S9'un kullanım alanları çok geniş. Bu cihazı bir çok platformda kullanabiliyorsunuz ancak honor 10 da bu böyle bir durum söz konusu değil pil konusunda honor 10 daha başarılı olabilir. Bir telefondan çok fazla beklentiniz yoksa bir telefonda olması gereken temel niteliklere sahip güçlü ve tasarımsal olarak şık bir cihaz arıyorum diyorsanız honor 10 almak daha mantıklı olur.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
S9 u honor 10 u bilmemde ben galaxy s7 ve huawei p10 kullandım s7 nin yazılımı ve stabilitesi p10 a göre çok daha iyiydi.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Galaxy S9'u gömmek gibi olmasın ama, Honor 10'u ben de inanılmaz sevdim. İmkanım olsa alırım vallahi.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Honor 10 al derim ben. S9'a bu kadar para vermeye değmez.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne yapay zekaymış arkadaş öve öve bitirilemeyen yapay zeka meselesi 845'de var. Sadece bangır bangır dillendirilmiyor. Kesinlikle S9 alınmalı. İlla çok para verilmek istenmiyorsa OnePlus 6 gelecek o alınır 5T alınır Mix 2S alınır.

yildirim_yildiz_murat

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Son düzenleme:

BİLİRKİSİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bence biraz bekle cünkü ucuzluyacak ozm alırsın fiyat farkıda kalkmıs olur

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yani honor 10 daha mantıklı mı diyorsun? :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tabi orası tartışmasız öyle. Samsung'un yazılımı çok başarılı ama Honor da fena değildir diye düşünüyorum
Telefonun tasarımını gerçekten çok önemsiyormusun?

BİLİRKİSİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
s9_dan vaz gecme bence honorun bir biyasası yok samsunga bakarak ileriyide düsünn derim satısıda var bunun S9 sattıgında bir kac krs verirler ama honor :(