Galaxy S8+ ve iPhone 7+ arasında kararsızım, hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Atsizdoki01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonumu değiştirecem şuan note 3 kullanıyorum samsıng s8+ veya iphone 7+ almayı düşünüyorum uzun zamandır araştırdım s8+ dan yanatım fakat hala kararsızım uzun süre kullanacam ve kararsız kalma sebebim s8+ kılıf hiç yakışmıyor parmak izi arkada mesela masadaki telefonu elim az kirliyse hemen açmam lazımsa açamayacagım parmak izi özelliğini kullanmak istiyorum iphone'a Kılıf çok yakısıyor ve önde rahatça açılır ama bunları göz ardı etmeyip s8+'nın o kadar özelliğine rağmen kılıfsız ve parmak izinin arkada olmasını bir yana bırakıp almalı mıyım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
İrisi var bunun ? Onunla da açarsın. Kılıfta yakışan kılıf bulursun merak etme. Ama bütçen iyiyse Note cihaz kullanmaktan memnunsan Note 8i bekle ekran altına parmak izi okuyucu yerleştirilebilir.

Atsizdoki01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beklemek istemiyorum telefonum artık dayanılır gibi değil bir an önce değiştirmeyi düşünüyorum neden bu kadr kararsızım bilmiyorum herhalde ikiside pahalı ve bir kere alacam uzun süre gidecek bu hafta almayın düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beklemek istemiyorum telefonum artık dayanılır gibi değil bir an önce değiştirmeyi düşünüyorum neden bu kadr kararsızım bilmiyorum herhalde ikiside pahalı ve bir kere alacam uzun süre gidecek bu hafta almayın düşünüyorum
S8 Plus al o zaman . Dediğim gibi samsung asıl darbeyi Note 8de vuracak bekleyebilirsen bekle.
Cihazın neyi dayanılır gibi değil ?

Atsizdoki01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 8 ne zaman çıkacak?
Şöyle donmalar acayip durmadan bir şeyler durduruluyor, telefonla konusurken sesimi kimse anlamıyor, acayip ısınıyor kulagımda tutamıyorum, kapanmalar vs vs bir sürü sorun ama 3 yıldır falan kullanıyorum memnunum o konuda sadece değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 8 ne zaman çıkacak?
Şöyle donmalar acayip durmadan bir şeyler durduruluyor, telefonla konusurken sesimi kimse anlamıyor, acayip ısınıyor kulagımda tutamıyorum, kapanmalar vs vs bir sürü sorun ama 3 yıldır falan kullanıyorum memnunum o konuda sadece değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum
Note 8in 5-6 ayı var sanırım.
Cihaza rom yükleyin. Sorunlarınız çözülecektir zaten garanti bitmiş. Olmaz bilmem ben derseniz S8 Plusu alın.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Bahsi geçen 2 telefondan birini alacaktım lakin 2 side beklediğim gibi çıkmadı.
Uzun uzun maddeler halinde yazmayacağım, kendim gibi senden önce böylesi ikilemlerde kalanlara tavsiye ettiğim gibi Note8 ve yeni nesil iphone modelini bekle derim.
Zira çok bi zaman kalmadı.

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Note 8'i beklersen iyi olur ama bekleyemem dersen ikisi arasından S8 plus al derim.

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
S8 kullanan biri olarak yazıyorum.

Hocam telefonu almadan önce 7 plus istiyordum.
7 plus ın bana göre en iyi avantajı garantisi sürekli yazılım güncellemesi alması ve fiyatının düşmemesiydi
Hatta portre modunda fotoğraf çekmekte bununla birlikte 7 plus ı istememe sebep oluyordu.
Ama selfie kullanan biriydim. Kamerayı seven biriyim. Iphone ön kamerası hem fotoğrafı çeviriyor hem de dar bir açısı var.
Iphone 4 ay sonra yeni bir telefon tanıtacak ve tasarımda büyük bir yeniliğe gidecek. Şimdi iphone alacaksan aldığın telefon 2016 nın bir telefonu olacak. Onun tasarım çizgilerini taşıyacak.
S8 kılıf yakışmıyor demek biraz bence zevk meselesi. Bugün taktığım kılıfı arkadaşım farketmedi ve kılıf taksana ne olur ne olmaz dedi. Kılıf var zaten diyince hiç belli olmuyor dedi. Gerçekten gir teknoloji mağazasına ve ikisinide kullan ben öyle yaptım ve s8 çok önde bir cihaz olarak çıktı karşıma. Sanada tavsiye ederim

dlsmahabwksn00000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bence 7 plus al baya dayanır bende note 5 var s7 ve s8 e çok önem veriğinden hep note 5 arka planda tutuluyor yazılım vs. s9 çıkıncada s8 arka planda olcak bak s6 ne çabuk unutuldu ve samsungda 3615116284931 tane model olduğundan s8 plus olduğu uzaktan falan belli olmaz ama iphone 7 plus her türlü bence daha iyi şansım olsa note 5 ten iphone 7 plus a geçerdim ben şahsen. S8 plus ı da deneme fırsarım olmuştu çok hassas duruyor sen bi git dene ikisinide
0433e6e370df7db321b542591f712132.jpg

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ben olsam yeriniz de ikisini de almam öyle bir bütçem varsa telefonum idare ediyorsa şayet note 8 ya da Yen'i çıkacak ıphone yi beklerim hangisi güzelse giderim ilk günden alırım Yok sa bekleme gibi bir şansın bir apple kullanıcı olarak s8+ derim her açıdan çok güzel bir telefon ve bu yılın telefonu

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
hiç beklemeden S8 Plus'u alın.
ama 500 lira cebimde kalsın dersen S8'de alabilirsin.
bataryası ve ekran boyutu dışında herşeyi aynı.
ve daha rahat kullanırsın.

berkeornek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
s8+ ı bugün teknosada elime alma imkanı buldum. Çok zarif bu cihaz olduğunu söylemeliyim ama bu zariflik bende bir güvensizlik oluşturmadı değil ilk düşüşünde kırılacak hasa aldım telefondan ama ip7+ a kıyasla daha şık ve yenilikçi havada olduğunu söylemeliyim performans anlamından bakarsak iki cihazda kendini kanıtladı ve yüksek performanslı diye düşünüyorum burada karar verilecek nokta ben ne istiyorum olmadı android sistemli daha özgür bir cihaz mı ios gibi uzun süre stabil kalabilecek bir cihaz mı (samsungun artık stabiliteyi çözdüğünü düşünüyorum o ayrı konu) androıd imkanlarını çok güzel sunabilicek bir cihaz s8+ ama apple'ın kendıne has artıları olduğuda aşikar dediğim gibi soru ben nasıl bir sistem kullanmak istiyorum olmadı ve ona göre karar verilmeli

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
s8+ ı bugün teknosada elime alma imkanı buldum. Çok zarif bu cihaz olduğunu söylemeliyim ama bu zariflik bende bir güvensizlik oluşturmadı değil ilk düşüşünde kırılacak hasa aldım telefondan ama ip7+ a kıyasla daha şık ve yenilikçi havada olduğunu söylemeliyim performans anlamından bakarsak iki cihazda kendini kanıtladı ve yüksek performanslı diye düşünüyorum burada karar verilecek nokta ben ne istiyorum olmadı android sistemli daha özgür bir cihaz mı ios gibi uzun süre stabil kalabilecek bir cihaz mı (samsungun artık stabiliteyi çözdüğünü düşünüyorum o ayrı konu) androıd imkanlarını çok güzel sunabilicek bir cihaz s8+ ama apple'ın kendıne has artıları olduğuda aşikar dediğim gibi soru ben nasıl bir sistem kullanmak istiyorum olmadı ve ona göre karar verilmeli
Hocam merak ettiğimden soruyoruyorum apple nin artıları nedir yani tek bildiğim uzun yıl stabil kalmasıda artık samsung felanda çözdü o işi bence s7 edge kullanıyorum 6 aydır sonra ne olur bilmemde şu an canavar gibi :D

berkeornek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam merak ettiğimden soruyoruyorum apple nin artıları nedir yani tek bildiğim uzun yıl stabil kalmasıda artık samsung felanda çözdü o işi bence s7 edge kullanıyorum 6 aydır sonra ne olur bilmemde şu an canavar gibi :D
samsung da olmayan teknik servis garantisi mevcut Apple da ön kamera kayması oluyordu mesela siyah iphone 6larda telefonunu götürdüğünde sıfırını veriyorlardı samsungda bu duruma kullanıcı hatası diyeceklerini çok net biliyorum mesela. Diğer bi seçenek ise ikinci eli ucuzlamaz çok değer kaybetmeden satabilirsin. ios androide göre evet kapalı kutudur ama androide karşı uzun süre hızını sabitliğini korur sırf bunun için iphone alanlar var. Dediğim gibi ikisininde artıları var kendine göre biri çok iyi diğeri çok kötü demek teknoloji cahilliğinden ileri gitmez.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Aynen android kullanıyorsan android al ios kısıtlı izin vermiyor sana 3.partilere apple kısaca al sana kullan gerisine karışma biz yapıyoruz diyorlar adamlar android özgürlük he ben olsam ip7+ alırım. Benim öyle türlü rom filan şeylerle işim yok.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
samsung da olmayan teknik servis garantisi mevcut Apple da ön kamera kayması oluyordu mesela siyah iphone 6larda telefonunu götürdüğünde sıfırını veriyorlardı samsungda bu duruma kullanıcı hatası diyeceklerini çok net biliyorum mesela. Diğer bi seçenek ise ikinci eli ucuzlamaz çok değer kaybetmeden satabilirsin. ios androide göre evet kapalı kutudur ama androide karşı uzun süre hızını sabitliğini korur sırf bunun için iphone alanlar var. Dediğim gibi ikisininde artıları var kendine göre biri çok iyi diğeri çok kötü demek teknoloji cahilliğinden ileri gitmez.
Doğru hocam haklısın garantiyi felan hep unuttum

Yağız.1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şahsen s 8 in tasarımı çok çok iyi eğer tasaraım düşünürsek s 8 ama ben şu an sınırsız bütçede olsam iphone 7 alırım niye mi benim ilk telefonum samsung galaxy trend plus tı sonra 1,5 yıl s 5 mini kullandım sonra j 7 4 g ve onu suya düşürdüğüm için a 5 2016 kullandım ve en sonunda ipad im den alıştığım iphone 6 aldım çok memmunum ama şu an ki telefonun ne o önemli eğer andiorid seviyorsan s 8 ios çiysen ki bence ios daha iyi işte o zaman iphone 7 ama ram den ve işlemci peformansı hemen hemen birebir eğer şu an ki telefonuna dayanabiliyorsan ve ios çiysen birza daha bekle ve para biriktir çıkınca iphone 8 al

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bence ilk önce bir liste yap ikisininde artı yönlerini sırala ondan sonra hangisi işine geliyorsa onu al ben yaptım i7+ baskın çıktı onu aldım not olarak bu liste kişiden kişiye değişiklik gösterebilir .

M

Murat Burç

SDN Okuru
@batuhansakalar 7 plusdan s8 plusa geçti ve cihazdan memnun sadece pilinin tam performansıan ulaşması için 1 hafta felan geçmesi gerekiyor.
Ben kesinlikle ve kesinlikle S8 Plus öneriyorum.

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bende bütçe sıkıntısı olmamasına rağmen s8 plus tercih etmedim.. Onun yerine s7 edge aldım çünkü home butonu kaldırılması parmakizi okuyucunun arkada biraz biçimsiz bir yerde konumlandırılması vb. sebeblerden dolayı.. Fakat bunlar senin için sıkıntı değilse kesinlikle mükemmel bir telefon s8 plus.. Benim gözümde ipohne 7 s8 plusın rakibi bile olamaz..

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
O kadar para vermişim, s8+ alırım. ama zaman varsa note 8 de mantıklı

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
hocam s8 neyse de s8+ hakkında uzun ekran dolayısıyla bazı uygulamaları açtığı zaman üstte ve altta siyah boşluklar oluşturduğunu duymuştum.. parmak izi kullanımı sıkıntılı tuşun yeri sebebiyle. iris tarayıcısı ise ışığa çok hassas bir sensörmüş, atıyorum evde ayarladığınız sensörü açık havada kullanırken size çok sıkıntı çıkarabiliyormuş.. ayrıca o kadar para verip tamam telefon çok şık ama stereo haporlör olmaması da bence büyük bir eksiklik.. ben sadece eksileri yazdım buraya tabii ki telefonun çok çok iyi özellikleri de var ama bunlara da dikkat edin derim.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Uzun ömürlü ama kalas gibi bir telefon kullanmak istiyorsan kesinlikle iphone ama şık harika tasarımlı olsun masaya koyunca 50 metre öteden görsünler ama 3 yıl ömrü olsun diyorsan samsung

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Uzun ömürlü ama kalas gibi bir telefon kullanmak istiyorsan kesinlikle iphone ama şık harika tasarımlı olsun masaya koyunca 50 metre öteden görsünler ama 3 yıl ömrü olsun diyorsan samsung
vallaha s8+ üç sene ömrü varsa öp başına koy bence.. en ufak bir düşmede o telefonun dağılacağını düşünüyorum.. normalde telefon düşünce çerçeveler hasarı emmeye çalışır o cihazda çerçeve yok ve komple cam :D iyi ihtimalle önü dağılmasa arkası dağılacak ki o telefonun camını tamir ettirmek de iyi bir paraya mal olur gibime geliyor.. ha telefona tank gibi kılıf takarım diyosan da 4.500 tl para ödüyosun telefona kılıfla kullanıyosun o şıklığı kaybediyor cihaz..

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
vallaha s8+ üç sene ömrü varsa öp başına koy bence.. en ufak bir düşmede o telefonun dağılacağını düşünüyorum.. normalde telefon düşünce çerçeveler hasarı emmeye çalışır o cihazda çerçeve yok ve komple cam :D iyi ihtimalle önü dağılmasa arkası dağılacak ki o telefonun camını tamir ettirmek de iyi bir paraya mal olur gibime geliyor.. ha telefona tank gibi kılıf takarım diyosan da 4.500 tl para ödüyosun telefona kılıfla kullanıyosun o şıklığı kaybediyor cihaz..
Düşme gibi bir ihtimali saymayarak 3 sene dedim zaten düşerse patates :D