Galaxy S8+ ve iPhone 7+ arasında kararsızım, hangisini önerirsiniz?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve Atsizdoki01 tarafından 7 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Atsizdoki01

Atsizdoki01 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana

- Galaxy S8+ ve iPhone 7+ arasında kararsızım, hangisini önerirsiniz?

Telefonumu değiştirecem şuan note 3 kullanıyorum samsıng s8+ veya iphone 7+ almayı düşünüyorum uzun zamandır araştırdım s8+ dan yanatım fakat hala kararsızım uzun süre kullanacam ve kararsız kalma sebebim s8+ kılıf hiç yakışmıyor parmak izi arkada mesela masadaki telefonu elim az kirliyse hemen açmam lazımsa açamayacagım parmak izi özelliğini kullanmak istiyorum iphone'a Kılıf çok yakısıyor ve önde rahatça açılır ama bunları göz ardı etmeyip s8+'nın o kadar özelliğine rağmen kılıfsız ve parmak izinin arkada olmasını bir yana bırakıp almalı mıyım?

2. Murat Burç

Murat Burç Dekan

Beğenileri:
    1.320
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    İrisi var bunun ? Onunla da açarsın. Kılıfta yakışan kılıf bulursun merak etme. Ama bütçen iyiyse Note cihaz kullanmaktan memnunsan Note 8i bekle ekran altına parmak izi okuyucu yerleştirilebilir.

gorkemmalp bunu beğendi.
  3. Atsizdoki01

Atsizdoki01 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Beklemek istemiyorum telefonum artık dayanılır gibi değil bir an önce değiştirmeyi düşünüyorum neden bu kadr kararsızım bilmiyorum herhalde ikiside pahalı ve bir kere alacam uzun süre gidecek bu hafta almayın düşünüyorum

4. Murat Burç

Murat Burç Dekan

Beğenileri:
    1.320
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    S8 Plus al o zaman . Dediğim gibi samsung asıl darbeyi Note 8de vuracak bekleyebilirsen bekle.
    Cihazın neyi dayanılır gibi değil ?

5. Atsizdoki01

Atsizdoki01 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Adana
    Note 8 ne zaman çıkacak?
    Şöyle donmalar acayip durmadan bir şeyler durduruluyor, telefonla konusurken sesimi kimse anlamıyor, acayip ısınıyor kulagımda tutamıyorum, kapanmalar vs vs bir sürü sorun ama 3 yıldır falan kullanıyorum memnunum o konuda sadece değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum

6. Murat Burç

Murat Burç Dekan

Beğenileri:
    1.320
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Note 8in 5-6 ayı var sanırım.
    Cihaza rom yükleyin. Sorunlarınız çözülecektir zaten garanti bitmiş. Olmaz bilmem ben derseniz S8 Plusu alın.

Atsizdoki01 bunu beğendi.
  7. ozgurozt

ozgurozt Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hangi ROM'u önerirsiniz?

8. Murat Burç

Murat Burç Dekan

Beğenileri:
    1.320
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Cynogen olabilir. Romları stabil oluyor. Destek kesildi güncelleme gelmeyecek sanırım ama. Lineage os bakabilirsiniz Note 3e destek geldiyse Note 3 için rom öneri,si yazın bulursunuz.

9. Birkan Öztürk

Birkan Öztürk Asistan

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ordu
    S8 plus öneririm bende

gorkemmalp bunu beğendi.
  10. _X_

_X_ Doçent

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Herşeyi Bilmene Gerek Yok, Haddini Bil Yeter.
    Bahsi geçen 2 telefondan birini alacaktım lakin 2 side beklediğim gibi çıkmadı.
    Uzun uzun maddeler halinde yazmayacağım, kendim gibi senden önce böylesi ikilemlerde kalanlara tavsiye ettiğim gibi Note8 ve yeni nesil iphone modelini bekle derim.
    Zira çok bi zaman kalmadı.

11. nights35

nights35 Asistan

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Note 8'i beklersen iyi olur ama bekleyemem dersen ikisi arasından S8 plus al derim.

gorkemmalp bunu beğendi.

12. ozgurcrs

ozgurcrs Üyecik

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    S8 kullanan biri olarak yazıyorum.

Hocam telefonu almadan önce 7 plus istiyordum.
    7 plus ın bana göre en iyi avantajı garantisi sürekli yazılım güncellemesi alması ve fiyatının düşmemesiydi
    Hatta portre modunda fotoğraf çekmekte bununla birlikte 7 plus ı istememe sebep oluyordu.
    Ama selfie kullanan biriydim. Kamerayı seven biriyim. Iphone ön kamerası hem fotoğrafı çeviriyor hem de dar bir açısı var.
    Iphone 4 ay sonra yeni bir telefon tanıtacak ve tasarımda büyük bir yeniliğe gidecek. Şimdi iphone alacaksan aldığın telefon 2016 nın bir telefonu olacak. Onun tasarım çizgilerini taşıyacak.
    S8 kılıf yakışmıyor demek biraz bence zevk meselesi. Bugün taktığım kılıfı arkadaşım farketmedi ve kılıf taksana ne olur ne olmaz dedi. Kılıf var zaten diyince hiç belli olmuyor dedi. Gerçekten gir teknoloji mağazasına ve ikisinide kullan ben öyle yaptım ve s8 çok önde bir cihaz olarak çıktı karşıma. Sanada tavsiye ederim

gorkemmalp bunu beğendi.
  13. erenalpsln

erenalpsln Üyecik

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Amasya
    bence 7 plus al baya dayanır bende note 5 var s7 ve s8 e çok önem veriğinden hep note 5 arka planda tutuluyor yazılım vs. s9 çıkıncada s8 arka planda olcak bak s6 ne çabuk unutuldu ve samsungda 3615116284931 tane model olduğundan s8 plus olduğu uzaktan falan belli olmaz ama iphone 7 plus her türlü bence daha iyi şansım olsa note 5 ten iphone 7 plus a geçerdim ben şahsen. S8 plus ı da deneme fırsarım olmuştu çok hassas duruyor sen bi git dene ikisinide[​IMG]

Durmuşkandemir bunu beğendi.
  14. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Doçent

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Mersin
    Ben olsam yeriniz de ikisini de almam öyle bir bütçem varsa telefonum idare ediyorsa şayet note 8 ya da Yen'i çıkacak ıphone yi beklerim hangisi güzelse giderim ilk günden alırım Yok sa bekleme gibi bir şansın bir apple kullanıcı olarak s8+ derim her açıdan çok güzel bir telefon ve bu yılın telefonu

gorkemmalp bunu beğendi.
  15. emirsacu

emirsacu Asistan

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci ve Editör
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    hiç beklemeden S8 Plus'u alın.
    ama 500 lira cebimde kalsın dersen S8'de alabilirsin.
    bataryası ve ekran boyutu dışında herşeyi aynı.
    ve daha rahat kullanırsın.

gorkemmalp bunu beğendi.
  16. berkeornek

berkeornek Üyecik

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    s8+ ı bugün teknosada elime alma imkanı buldum. Çok zarif bu cihaz olduğunu söylemeliyim ama bu zariflik bende bir güvensizlik oluşturmadı değil ilk düşüşünde kırılacak hasa aldım telefondan ama ip7+ a kıyasla daha şık ve yenilikçi havada olduğunu söylemeliyim performans anlamından bakarsak iki cihazda kendini kanıtladı ve yüksek performanslı diye düşünüyorum burada karar verilecek nokta ben ne istiyorum olmadı android sistemli daha özgür bir cihaz mı ios gibi uzun süre stabil kalabilecek bir cihaz mı (samsungun artık stabiliteyi çözdüğünü düşünüyorum o ayrı konu) androıd imkanlarını çok güzel sunabilicek bir cihaz s8+ ama apple'ın kendıne has artıları olduğuda aşikar dediğim gibi soru ben nasıl bir sistem kullanmak istiyorum olmadı ve ona göre karar verilmeli

17. Birkan Öztürk

Birkan Öztürk Asistan

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ordu
    Hocam merak ettiğimden soruyoruyorum apple nin artıları nedir yani tek bildiğim uzun yıl stabil kalmasıda artık samsung felanda çözdü o işi bence s7 edge kullanıyorum 6 aydır sonra ne olur bilmemde şu an canavar gibi :D

gorkemmalp bunu beğendi.
  18. berkeornek

berkeornek Üyecik

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    samsung da olmayan teknik servis garantisi mevcut Apple da ön kamera kayması oluyordu mesela siyah iphone 6larda telefonunu götürdüğünde sıfırını veriyorlardı samsungda bu duruma kullanıcı hatası diyeceklerini çok net biliyorum mesela. Diğer bi seçenek ise ikinci eli ucuzlamaz çok değer kaybetmeden satabilirsin. ios androide göre evet kapalı kutudur ama androide karşı uzun süre hızını sabitliğini korur sırf bunun için iphone alanlar var. Dediğim gibi ikisininde artıları var kendine göre biri çok iyi diğeri çok kötü demek teknoloji cahilliğinden ileri gitmez.

19. Hakkı Alkan

Hakkı Alkan Administrator Yönetici Admin

Beğenileri:
    685
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    Editör
    Yer:
    İstanbul
    Android kullanıyorsan S8+ al.

20. PrestigeMan

PrestigeMan Profesör

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    63
    Aynen android kullanıyorsan android al ios kısıtlı izin vermiyor sana 3.partilere apple kısaca al sana kullan gerisine karışma biz yapıyoruz diyorlar adamlar android özgürlük he ben olsam ip7+ alırım. Benim öyle türlü rom filan şeylerle işim yok.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş