Galaxy s7 telefona yaka mikrofonu taktım fakat çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

sercio5806

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba Samsung Galaxy S7 marka cep telefonu bir adet yaka mikrofonu aldım daha sonrasında bunun tek çalışamacagını öğrendim ve tek çizgili mikrofon erkek girişini 3 çizgili erkek girişe çevirici aldım fakat hala telefona yaka mikrofonu ile ses veremiyorum mikrofonun markası ( av-jefe ) model: tcm 130

telefonuma bir aparat dahamı ilave etmem geriyor yoksa başka yol mu denemem gerekiyor.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Aparat kullanman şart. Ali'de ucuza satılıyor vaktin varsa sipariş ver 1 ay bekle.

sercio5806

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan 3 çizgiye dönüştürücüm var ama elimde oda bir işe yaramıyor ne ses kaydı nede başka bir işlem yapmıyor hem telefonda hem canonda
--- Gönderi Güncellendi ---
a>
Hızlı Resim - Img 20171031 Wa0006[1] link teki resimde herşey açıkca gösterilmiştir ne eklemem gerekiyor ki mikrofon çalışsın

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ben de dönüştürücülerle uğraştım olmadı. Gerçi benim mik.stereo idi. Mikrofonlu kulaklığın kablosunu kesip mik.ucunu mik.kablosunu kesip bağlamayı deneyin. Bundan önce orj.mik.kulaklığın mikrofon empedansını ölçüp diğer mikrofonla karşılaştırın. Mik.türleri farklı ise belki ondan çalışmıyordur.