Galaxy s7, Iphone 6s, Xperia xz

Bu konuyu okuyanlar

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Arkadaşlar 40 gün içinde yeni bir telefon almayı düşünüyorum.suan 5 yıldır note 2 kullanıyor ve aynı zamanda illallah getirdi diyebilirim.Eski samsung cihazlarındaki donma hata raporu arama rehberi yavaslamasj vs derken samsunga olan güvenin bayağı bitti.Iphone cephesinde 6s alabilirim hepsiburada da 2100 e kadar düsmüştü.Iphone klas geliyor ve kullanicisina ayrı bir klas bir kullanin hazzi verdiğini düşünüyorum.Xz ise sadece duyumlarimla fena olmadığını söylediler.Direk şu özellikleriaradığımı belirtmek isterim.Kamerası iyi olsun(instagram snapchat ağırlıklı) stabil olsun (3-4 sene sorunsuz devam etmeli) ve şarjı 1 günü çıkarsın (ağırlıklı sosyal medya için ideal olsun yeter) buna göre önerileriniz ne olur ? Simdiden çok teşekkür ederim.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Ben olsam Xz alırım.
S7 ekran olarak en iyisi,arka kamera ve videoda da bu cihazlardan daha iyidir.
6s uzun kullanılabilir,ama iOS 10'da sorunlar var.Bataryada da kötü sonuçlar alıyor.
Xz ekran ve kamera açısından 6s'ten iyi s7'den kötü.Batarya konusunda s7 ile yakın sonuçlar alıyor.6s'ten daha iyidir bu konuda.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
6s tabiki s7'ye daha güncelleme bile gelmedi. Bide samsungun en üst telefonu.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
6s tabiki s7'ye daha güncelleme bile gelmedi. Bide samsungun en üst telefonu.
S7 %50'de kapanmıyor.S7 Kullanıcıları şarj aleti olmadan dışarı çıkabiliyor.
Gene apple fanları bastı burayı.Bi apple,bi Samsung bi de reeder çalışan/fanlarından çektiğimiz nedir?

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Haklısın da iphone nin marka güvencesi de iphone nin artısi gibi samaungtan çektim çünkü garantisinden

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Haklısın da iphone nin marka güvencesi de iphone nin artısi gibi samaungtan çektim çünkü garantisinden
Demekki apple cihazları daha fazla garantiye gidiyor samsunga göre daha sorunlu cihazlar üretiyor o yüzden garantisi daha iyi ;)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Demekki apple cihazları daha fazla garantiye gidiyor samsunga göre daha sorunlu cihazlar üretiyor o yüzden garantisi daha iyi ;)
Aslında apple garanti ve müşteri hizmetleri açısından oldukça iyi.Ama gerçekten de bazı modeller özellikle 5s sonrası çok sık garantiye gitti.Etrafımda çok iPhone kullanan var oradan biliyorum.

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Arkadaşlar 40 gün içinde yeni bir telefon almayı düşünüyorum.suan 5 yıldır note 2 kullanıyor ve aynı zamanda illallah getirdi diyebilirim.Eski samsung cihazlarındaki donma hata raporu arama rehberi yavaslamasj vs derken samsunga olan güvenin bayağı bitti.Iphone cephesinde 6s alabilirim hepsiburada da 2100 e kadar düsmüştü.Iphone klas geliyor ve kullanicisina ayrı bir klas bir kullanin hazzi verdiğini düşünüyorum.Xz ise sadece duyumlarimla fena olmadığını söylediler.Direk şu özellikleriaradığımı belirtmek isterim.Kamerası iyi olsun(instagram snapchat ağırlıklı) stabil olsun (3-4 sene sorunsuz devam etmeli) ve şarjı 1 günü çıkarsın (ağırlıklı sosyal medya için ideal olsun yeter) buna göre önerileriniz ne olur ? Simdiden çok teşekkür ederim.
6s al keyfine bak dostum. şarjı 1 günü çıkarır. yalnız sadece sosyal medya vs için kullanacaksanız 16 gb yeterli gelir yoksa 32 gb öneririm.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
6s al keyfine bak dostum. şarjı 1 günü çıkarır. yalnız sadece sosyal medya vs için kullanacaksanız 16 gb yeterli gelir yoksa 32 gb öneririm.
Teşekkür ederim yaklaşık 40 gün sonra alacam galiba suan 6s daha mantıklı geliyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6s ya da 6s Plus alın bence. Uzak durun S7 ve diğerinden.

Ularin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung kesinlikle düşünme derim ne ön kamerası ne de şarjı başarılı değil. Batarya ömürünü daha çok önemsiyorsan xz, fotoğraf kalitesini daha çok önemsiyorsan 6s öneririm.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsung kesinlikle düşünme derim ne ön kamerası ne de şarjı başarılı değil. Batarya ömürünü daha çok önemsiyorsan xz, fotoğraf kalitesini daha çok önemsiyorsan 6s öneririm.
S7 edge in kamerası rekor kırdı 90 puanla 1.şuan neresi kötü anlamadım kamerada 6s i s7 den daha iyi diyorsun s7 edge en iyi akıllı telefon seçildi 2016 yılında çekememek bu olsa gerek

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ben de bir telefon serisini tamamen toplatıp piyasadan çeken ve 18 milyar dolar zarar eden şirketi savunmanızı anlamıyorum.
Iphone alırken herkes en az 3-4 sene kullanacağını bilir.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Hepsisorunsuz götürür tercih meselesi siz hangisini beğenirseniz hepsi güzel cıhaz

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
dediklerini hepsi yapar ama kamerada s7 daha başarılı3-4 yıl sorunsuz 6s gider diğerleri sorun yapabilir.Pil konusunda s7 edge ve xz daha iyi 6s den.Karar senin ben alsam s7 alırdım.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben de bir telefon serisini tamamen toplatıp piyasadan çeken ve 18 milyar dolar zarar eden şirketi savunmanızı anlamıyorum.
Bende bulduğu her fırsatta insanları mal yerine koyup cafedeki garsonun sana hesap geçirmesi gibi size hesap geçirmesine rağmen hala neden savunduğunuzu anlamıyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Koskoca wolswagen bile hata yaptı arabalarını çağırdı şu konuda haklısın samsungun sorunu bulup tekrar piyasaya sürmesi lazımdı ama hala sorunun nolduğunu bulamadılar yada bize söylemiyorlar

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Şarj vs olsun benim tavsiyem S7 ama performans ıstersen 6s.:)

Gamingpc11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Donanımsal olarak S7 yi tek geçerim ve o donma sorunu 3-4 yıl önceki telefonlardaydı note 4 var 2.5 yıl oldu nerdeyse alalı hala bir sorun yok benim tavsiyem S7 alman hızlı şarjı nabız hızı ölçeri stres ölçeri Ultra güç tasarrufu felanda var Bütçe varsa S7 EDGE ALINMASINI TAVİSYE EDERİM ve söylemeyi unuttum 3 yıl sonra telefonun garantisi bitince root atıp ardından rom la istediğiniz yazılımı (ozaman ne çıkarsa mesela S9 felan onun yazılımını) yükleyebilirsiniz :)

Son düzenleme:

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
İlla android alıcam diyorsan kesinlikle XZ al derim. Sony stabilite ve güncelleme konusunda neredeyse Apple ile yarışıyor. Ama yok iOS de olur dersen kesinlikle 6S al.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Sen bi yerini haddini bil önce ondan sonra benim mesajlarımı alıntıla.

Hayatında eline bi iphone mu alabildin ?

Hangi iphone %50 de kapanıyormuş. Dün saat 17:00 de şarjım %36'ydı edgeye aldım güç moduna aldım saat 22:00 de baktım hala 36. Peki bunu hangi android cihazı yapabiliyor.

Dediğim gibi uyarımı dikkate almanı tavsiye ederim. Benim mesajlarımı alıntılayıp cevap almak istiyorsan yerine bileceksin konuşmalarına dikkat edeceksin. Birdaha cevap da alamazsın.

İyi forumlar.
4 senedir İos,2 senedir iPhone kullanıyorum.Çevremde de bir çok kişi iPhone kullanıyor.%40-50 seviyelerindeyken sizin o pek sorunsuz İos işletim sisteminiz İos 10 ile çalışan 6s kapanıyordu.
Millete önerdiğiniz cihazın sorunundan bahsetmeden direk önermek midir sizin işiniz?1 günü zor tamamlayan 6s var ortada,adam demiş bir günü rahat çıkarsın.
Buyur.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
4 senedir İos,2 senedir iPhone kullanıyorum.Çevremde de bir çok kişi iPhone kullanıyor.%40-50 seviyelerindeyken sizin o pek sorunsuz İos işletim sisteminiz İos 10 ile çalışan 6s kapanıyordu.
Millete önerdiğiniz cihazın sorunundan bahsetmeden direk önermek midir sizin işiniz?1 günü zor tamamlayan 6s var ortada,adam demiş bir günü rahat çıkarsın.
Buyur.
%40-50'de kapanan 6S'ler için batarya değişim başlattı Apple. Bunun için bu kadar tartışmaya gerek yok. 10.2'den sonra bende de 1 günü zor çıkarıyordum. Ama restore ettim temiz kurulum yaptım. Şuan sabah 7'den gece 12'ye çok rahat yetiyor.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
%40-50'de kapanan 6S'ler için batarya değişim başlattı Apple. Bunun için bu kadar tartışmaya gerek yok. 10.2'den sonra bende de 1 günü zor çıkarıyordum. Ama restore ettim temiz kurulum yaptım. Şuan sabah 7'den gece 12'ye çok rahat yetiyor.
Plus modelinde bu sıkıntı varmı

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Bence HTC 10 bu üçünden biri olsun diyosan İphone 6S :)

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Plus modelinde bu sıkıntı varmı
Sorunlu bir seri vardı. O serilerin hepsini geri çağırdı Apple. Ama hiç korkun olmasın. Garanti konusunda hiçbir firma Apple ile yarışamıyor. Anında cihaz değişimi bile yapıyorlar. Arkadaşım iPhone 5 kilit tuşundan dolayı değiştirmeye gitmişti. Elimizde iPhone 5 kalmadı buyurun 5S verelim kusura bakmayın dediler. Öyle de bir firma. :)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Batarya değişim programı başlatmak zorunda apple.Herhangi bir marka da zorunda.
Ama asıl sorun şu;Neden son 2 senedir üretilen iphone'lar bu kadar sorunlu.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Sorunlu bir seri vardı. O serilerin hepsini geri çağırdı Apple. Ama hiç korkun olmasın. Garanti konusunda hiçbir firma Apple ile yarışamıyor. Anında cihaz değişimi bile yapıyorlar. Arkadaşım iPhone 5 kilit tuşundan dolayı değiştirmeye gitmişti. Elimizde iPhone 5 kalmadı buyurun 5S verelim kusura bakmayın dediler. Öyle de bir firma. :)
Ya ben forum açmıştım geçen günlerde s7 edge mi 6s plus mı diye son kararım s7 edge di kafam yine karışmaya başladı :(

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Bir s7 edge kullanıcısı olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Kameraya herkes hayran.
Şarjı saatlerce yetiyor bir günü kesinlikle çıkarırsın. s7 için de bu böyle şarjı çok iyi.
Ekran çok parlak. Evdeyken kesinlikle full parlaklıkta kullanmazsın. Dışarda ise ekranı çok rahat görürsün.
Suya ve toza karşı dayanıklı yapısıyla sağanak yağmurda hiç korkmadan kullanıyorum. Ama suya sokmakla eş değer değil bu. Suya direk sokmanı tavsiye etmiyorum.
Ekstradan kullanacağın çok fazla özellik var. Always on display bunlardan en önemlisi. gerçekten çok işe yarıyor.
Bunun dışında hafızayı dert etmene gerek yok. Tabi ki de hafıza kartı girişi var!
Son olarak android 7.0 güncellemesi 17 ocakta geliyor. Güncellemeyle birlikte daha fazla pil süresi, daha hızlı ve kararlı bir performans bekliyoruz.

Seçim senin. Bu 3 üyle de pek mutsuz olmazsın ama S7 senin için ideal. Bir de ön kamera için htc 10 çok iyi. daha rahat fotoğraflar çekebilirsin. S7 nin tek kötü yanı ses performansı çok iyi değil. şiddetli ama kalitesiz ses. Onun dışında her alanda çok iyi!

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
İlgilendiğiniz üç telefonda güzel telefonlar açıkçası. Benim kişisel tercihim s7 olurdu.

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Üçüde güzel telefon tabiyki ancak android kullanıcısı olarak s7 vs xz ye daha sıcak bakardım ben ve şarj çok önemliyse s7yi değilse xzyi seçerdim bu seçeneklerin dışında olduğu için yazmadım ama m7 kullanıcısı olarak htc 10 u seçerdim aslında :D telefonlar arası tercih sebebim zevkler bu yüzden zevkine kalmış bence.

Son mesajlar