Galaxy S6 ve S6 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar s6 da not defterine şifre koyamıyormuyuz eğerki kendi özelliğinde yok ise hangi programı tavsiye edersiniz ?

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 üncü şarjdan sonra da şarj şu gibi gidiyor çok can sıkıcı

Hocam telefonu yeni mı aldınız ? Eger 4 saatten fazla ekran süresi alıyorsanız problem yoktur .Bide bu s çocuk film falan onları devre dışı bırakırsaniz daha iyi sonuç alabilirsiniz

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Hocam telefonu yeni mı aldınız ? Eger 4 saatten fazla ekran süresi alıyorsanız problem yoktur .Bide bu s çocuk film falan onları devre dışı bırakırsaniz daha iyi sonuç alabilirsiniz
Yeni aldım 3 buçuk saatin üstüne çıkamadım malesef. Dediğiniz uygulamaları en başta devre dışı bırakmıştım. Şu an durum daha iyi gibi şarj %66 2s15dk ekran süresi. Umarım zamanla daha iyi olur

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni aldım 3 buçuk saatin üstüne çıkamadım malesef. Dediğiniz uygulamaları en başta devre dışı bırakmıştım. Şu an durum daha iyi gibi şarj %66 2s15dk ekran süresi. Umarım zamanla daha iyi olur

Biraz zaman geçtikçe dahada artar sıkıntı yapmayın :)

TargoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Ben iphone 6plus kullanıcısıyım ve iphoneden ve bu işletim sisteminden aşırı derecede sıkıldım yani bildiğiniz tutsakmışım gibi hissediyorum bide üstüne bukadar para veriyoruz.İnşallah telefonumu satıcam ve sattıktan sonra s6 almayı düşünüyorum aslında htc güzel bir şekilde güzel bir değişimle iyi bir kameraya sahip bir telefon çıkarsaydı htc alırdım çünkü htc androidin iphonesi bana göre çünkü şunda iphonenin hakkını yiyemem yağ gibi akan bi telefon ve kullan arkadaşlarımda htc için yağ gibi akıyor diyor ama htc bu seneki m9 u bana göre yapamamış oyüzden samsunga döndüm oda Allah' tan touchwizi hafifletti ve artık eskisi gibi 3 ay sonra telefonda şişme olmuyor diyorlar bende güvenip s6 almayı düşünüyorum aslında note5 çıksaydı sattığım gibi alırdım çünkü büyük ekrana baya bi alıştım ve aşırı film izliyorum umarım s6 da film konusunda ekran bakımından küçük kalmaz.Şimdi telefonu ve androidi gerçekten düzgün kullanabilen arkadaşlarıma sormak istiyorum sizce s6 hız , kamera , performans bakımından düzeltmiş bir telefon mu kendini eskisi gibi 3 ay kullanıp şişen bir arayüz olmaz dimi bunları çok merak ediyorum çünkü ilk android deneyimimi kötü bir şekilde yaşamak istemiyorum!!! Bana bu konuda açıklamalarınızla yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum çünkü samsung ve android tarafında çok deneyimsizim pişman olmak istemiyorum açıkçası . İlginiz için teşekkür ederim ��

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Ben iphone 6plus kullanıcısıyım ve iphoneden ve bu işletim sisteminden aşırı derecede sıkıldım yani bildiğiniz tutsakmışım gibi hissediyorum bide üstüne bukadar para veriyoruz.İnşallah telefonumu satıcam ve sattıktan sonra s6 almayı düşünüyorum aslında htc güzel bir şekilde güzel bir değişimle iyi bir kameraya sahip bir telefon çıkarsaydı htc alırdım çünkü htc androidin iphonesi bana göre çünkü şunda iphonenin hakkını yiyemem yağ gibi akan bi telefon ve kullan arkadaşlarımda htc için yağ gibi akıyor diyor ama htc bu seneki m9 u bana göre yapamamış oyüzden samsunga döndüm oda Allah' tan touchwizi hafifletti ve artık eskisi gibi 3 ay sonra telefonda şişme olmuyor diyorlar bende güvenip s6 almayı düşünüyorum aslında note5 çıksaydı sattığım gibi alırdım çünkü büyük ekrana baya bi alıştım ve aşırı film izliyorum umarım s6 da film konusunda ekran bakımından küçük kalmaz.Şimdi telefonu ve androidi gerçekten düzgün kullanabilen arkadaşlarıma sormak istiyorum sizce s6 hız , kamera , performans bakımından düzeltmiş bir telefon mu kendini eskisi gibi 3 ay kullanıp şişen bir arayüz olmaz dimi bunları çok merak ediyorum çünkü ilk android deneyimimi kötü bir şekilde yaşamak istemiyorum!!! Bana bu konuda açıklamalarınızla yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum çünkü samsung ve android tarafında çok deneyimsizim pişman olmak istemiyorum açıkçası . İlginiz için teşekkür ederim ��

Hocam bence tereddütsüz alabilirsiniz.Çok film izlediğinizi söylediniz S6nın bataryası 10,5 saate kadar video izletiyor.Touchwiz eğer şişseydi note4de şişerdi zaten.Zaten S6nın ki note4den bile daha sade bir arayüz.Hız olarak bence en iyi cihaz şuanda (andorid olarak).Kamera konusunda çok iddalıydı zaten g4 çıkana kadarda ilk sıradaydı kamerada.G4de ilede arasında bir fark yok ama sadece gece çekimlerinde 1.8 diafram farkını belli ediyor.Pil performansı olarak bakarsak 1 günü çok rahat çıkarırsınız belki İphone 6 Plusdan çok az bir farkı vardır pilde eksi olarak onuda hissetmessiniz zaten.

TargoN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bence tereddütsüz alabilirsiniz.Çok film izlediğinizi söylediniz S6nın bataryası 10,5 saate kadar video izletiyor.Touchwiz eğer şişseydi note4de şişerdi zaten.Zaten S6nın ki note4den bile daha sade bir arayüz.Hız olarak bence en iyi cihaz şuanda (andorid olarak).Kamera konusunda çok iddalıydı zaten g4 çıkana kadarda ilk sıradaydı kamerada.G4de ilede arasında bir fark yok ama sadece gece çekimlerinde 1.8 diafram farkını belli ediyor.Pil performansı olarak bakarsak 1 günü çok rahat çıkarırsınız belki İphone 6 Plusdan çok az bir farkı vardır pilde eksi olarak onuda hissetmessiniz zaten.

Abicim cevapladığın için teşekkür ederim . Peki şimdi araştırırken gördüm birde incelemelerdede söylediler telefonun ram i doluymuş hep çok az ram kalıtormuş sana bunu bazıları güncelleme geldi çözüldü gibisinden birşey diyorda bu ram problemi çözüldü mü acaba ??

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Abicim cevapladığın için teşekkür ederim . Peki şimdi araştırırken gördüm birde incelemelerdede söylediler telefonun ram i doluymuş hep çok az ram kalıtormuş sana bunu bazıları güncelleme geldi çözüldü gibisinden birşey diyorda bu ram problemi çözüldü mü acaba ??
Ram şişiyor doğru samsung da kabul etti ama henüz yeni bi güncelleme gelmedi telefonun ram dolsa da telefonda bi kasma olmuyor

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ram işi doğrudur bazen kapattığın uygulamalar arkada çalışmaya devam ediyor ama ram dolu diye cihaz hiç kasmıyor ve anlık takılmada olmuyor sadece yazılımsal bir sorun kalıcı birşey değil.Lolipop 5.1 güncellemesi ile bunu çözeceklerini söylediler.Lolipop 5.1de haziranın başlarında gelir büyük ihtimalle S6ya.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Şarj gerçekten çok iyi şu an %50 ekran süresi 3 saat :)

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Çizelge var ya pil bölümünde onun resmini ve ekran süresini çekip atar mısın
6205bc36d2d32f483a4f4ffbf79ce99d.jpg
861a99712bcf74aa0cf8b5ea18717057.jpg

Hocam bi önceki mesajda yanlış yükledim şimdi oldu galiba :)

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bişey sorucam sende geceden sabaha wifi açıkken % kaç gidiyor ?

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Hiç açık bırakmadım gece hocam bilmiyorum yatarken kapatıyorum şarj israfı olmasın diye kapalıyken 2 3 gidiyor sadece

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bendede aynı gidiyor ama bir ricam olacak senden bugün cihazi kullanmadığım zaman Wifi yi acik bırakıp % kaç gittiğini test eder misin

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sadece kullanıcı olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Ne zamandır kullanıcısınız?
Depolama alanı olarak zorladığınızda telefonda donmalar veya herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ?
En yoğun olduğunuz gününüzde kaç defa şarja ihtiyaç duydunuz?
Normal zamanda batarya durumu sizi kaç saat götürüyor?
Kamera ve arayüz hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
TÜM ARKADAŞLAR ADINA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM:thumbup:

imgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
telefonun 2 tarafı da cam olduğu için olası bir düşürmede camların dayanıklılığı nasıl?
Eskiden düşürünce 3 parçaya ayrılıyordu şimdi bütün olduğu için iphone gibi kolayca kırılır mı?
Güncelleme ile şarj iyileşir mi?
4-5 ay sonra telefon kasar mı?
Edge'de 500 lira edecek fark ne?
3g'yi kullanırken ne kadar ısınacak?
Evimde internetim yok usb bağlantı veya taşınabilir wi-fi ile telefondan bilgisayara bağlıyorum. Şuanki telefonum dandik galaxy ace (gt-5830i) onla bağlanırken 4 kez batarya değiştirdim bu da şişti. Ama batarya şişince değiştirebildim s6'da şişme durumu nasıl olur değiştirmem gerekirse garanti dışında bana ne kadara patlar?
Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi :D

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Telefonu hiç düşürmedim 20 gündür ama önüne bir kırılmaz cam takarsanız arkaya isteğe göre kılıf olursa hiçde sıkıntı çıkmaz,kenarları çok sağlam bu arada kolay kolay çizilmez.
2-Şarjında sıkıntı yok zaten güncelleme gelsede farketmez.
3-şuan çok stabil ne kadar zorlasamda henüz kastıramadım 20 gündür.
4-edge ile farkı 2 kenarın çok azıcık kıvrık olması başka hiçbir farkı yok o yüzden değil 500 lira 200 lira olsa bile verilmez bence fazladan.
5-Açıkcası sosyal medyada falan dolaşırken telefon ısınıyor ama elini yakmıyor yada pişirmiyor sadece elinle o ısıyı hissediyorsun rahatsız edici değil oda cam olduğu için.
6-Cihazda 2 yıl boyunca batarya şişmesi %100 olmicaktır ki olsa bile samsung cihazı değiştirir bence çünkü haber çıkmıştı bi tane şişti diye samsung değiştirmişti.2 yıl sonradanda şişeceğini düşünmüyorum bataryanın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben telefonu kastırmaya çalıştım ram de 600 küsür mb boş yer vardı önce arka plandaki tüm uygulamaları kapatıp rame baktım 900 küsür mb boşluk oldu sonra telefondan açabildiğim kadar uygulama açtım buna oyunlar falan ne ararsanız dahil. Ama ne yaptıysamda ram deki boşluk 500 mb'nin altına inmedi. Aynı zamanda da kasma yavaşlama vb. herhangi bi sorunla karşılaşmadım. Evet çok ram kullanıyor gibi görünüyor ama bu kullanım performansı etkilemiyor.

imgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anladığım kadarıyla insan gibi kullanırsam bir şey olmaz. S6 edge'e ben de fazladan ücret vermeyi gereksiz buluyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim kafamdaki soruların bir kısmı gitti.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Bu ram problemi şarja da yansıyor sanırım tarayıcıya 1dk girip çıktım 25 dk bağlı kalmışım gösteriyor baya da şarj yemiş telefonu nerdeyse hiç kullanmadım bi saatte yüzde 25 şarj gitti

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Hocam dediğinizi denedim yaklaşık 2 buçuk saat Wifi açık telefona hiç dokunmadım yüzde 3 şarj gitti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s6'yı satın aldım ve suya birazcık temas etti ama geçirmediğini tahmin ediyorum çünkü saat 2 civarındaydı (bu Konuda yardımcı olun sizce su geçirmiş midir ? ).S6 şimdide dondu. Ses kısma tuşuna ve kilit tuşuna basarak telefonu resetleyin kendine geliyor.Asphalt 8 Vegas Gangsteri gibi ağır oyunlar yüklenmiyor (Yazılımsal problem olarak düşünüyorum.)Antutu'dan 61 bin civarı puan aldı.Şu an aklıma takılan tek soru telefonu hemen silmeme ve kılıflı olmasına rağmen su geçirmiş midir? Şu ana kadar ekran görüntüsünde gitme olmadı.