Galaxy S6 ve Iphone 5

Bu konuyu okuyanlar

kadirbabacan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar galaxy s6 kullanıcısıydım şundan bir ay öncesine kadar isterseniz benim açtığım konulara bakabilirsiniz hep s6 ile ilgilidir. Bir ay önce s6 telefonumu satmak zorunda kaldım ve idareten de olsa iphone alayım dedim iphone 5 aldım ve bir aydır kullanıyorum ios gerçekten çok iyi çok rahat telefonda ısınma donma kasma sorunları yontur işletim sistemi ios 9.2 olmasina rağmen benim size tavsiyem samsunglarda sadece ekran ve görüntü kalitesi yüksek telefonları donanımsal olarak çok yüksek olmasına rağmen yavaşlamalar ve kasmalar oluyor hele ki telefonu aldınız diyelim üstünden 1-2 yıl geçtiğinde ilk gün ki performansını bulmanız mümkün değil note 5 yerine bence iphone 6s alın deneyim derim memnun kalacağınızı düsünüyorum bu benim kisisel dusuncemdir yinede cihazi almadan once teknik ozelliklerini karsilastirabilirsiniz veya youtubede iki telefonunda kiyaslama videolarini izleyebilir kendi bulunduguz sehirde magazalara gidip telefonun elinize alip incelemeniz daha saglikli olur buyuk ekran kullaniyorsunuz tabii ki plus almanizi oneririm bu arada daha once ben samsungu memnuniyetle kullaniyordum fakat kiyasladigim zaman aradaki farki anladim simdi bu mesaji okuduktan sonra kimsenin fanboy muhabbeti yapmamasini rica ediyorum bagimsiz bir kurumda calisiyorum cep telefonuyla isim yok bu isten bir cikar ve menfaatim yoktur iphonenin benim gozumde 2 eksigi var birincisi batarya kullanım süresi ikincisi de ekran ve görüntü kalitesi bunları da iyileştirdiğinde tadından yenmez. Androidin bir güzel yanı var daha çok müdahale edip değişiklik yapabiliyorsun kişiselleştirebiliyorsun ios da bu durum pek mümkün değil, umarım Android 6 da İos gibi stabil olur sorunlarından kurtulur ben androidi windows bilgisayar gibi görüyorum düzgün kullanır virüs bulaştırmazsan sorun yaşamazsın cihazın iyi çalışır ama pc ile aynı mantık android cihazlar içinde geçerli her 6-12 ay içerisinde formatlanmalıdır. Telefondan yazdigim icin illa ki hatalar ve cumle dusuklukleri olabilir ve tabii ki imla kuralları kusura bakmayın naçizane fikrimi paylaştım değerli vaktinizi aldım iyi günler dilerim.