Galaxy s4 mü Iphone 5 mi

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve DumDumaq tarafından 5 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

dediğiniz doğru fakat yüksek keskinlik ve renk açısından One biraz daha önde inceleme videolarında renk farkı bariz belli oluyor

2. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kişiye göre değişir

20 tane oyun videosu izledım s4 daha parlak duruyor karrarımı verdım zaten hepsi iyi telefon

3. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Bencede S4 özellik olarak güzel işlemciside iyi ancak ya SAĞLAMLIK? Samsung telefonlarda çok şahit oldum yere düşürünce işi bitiyor. Herşey iyi hoş ancak niye plastik kasa. Sonuçta telefondur bu düşer vs. Sony ne olursa olsun sağlamlık bakımından en iyisi, yanlız donanım ve yazılım güncellemelerinde geri kalıyor kesin ama, sanırım Xperia Z alıcam bende. İphone çok güzel çok hızlı kasmıyor ama ya arayüz olsaydı oda android in yaşadığı sorunları yaşarmıydı acaba?

4. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya hiç bi telefon sağlam değil sende telefon bu sağlam olsa nolur yine kırılıyo sağlam olmayanda kırılıyo ayrıca s4 un tıpı kesinlikle s3 ten çok tarz duruyor

Kenarında metal kaplamalar
    Dahada sağlamlaştırmışlar
    Tırtıklar artırılmış
    Ekranın yanları inceltilmiş s3 de telefonun altı ve yanları daha kalındı 4.8 inç değilde 4.5 inç kullanıyo gibiydik şimdi 5 inç kullanabiliyoruz diyebilcem

5. anil1906

anil1906 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, dün yeni IOS 7 çıktı bnce güzel değil ama iphonedan yana olanlar ama android in tasarımını beğenenler için çok hoş bi işletim sistemi android ve Windows phone un karışımı gibi bişey ama ben S4 derim ;D

6. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  7. EsPriTüeL

EsPriTüeL Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2 telefonu yan yana koyup şöyle uygulamalar arası bir gezdin mi peki ? kusura bakma ama arada bariz performans farkı var. Gerçi arkadaşın avatarından da anlaşılacağı gibi çoktan fanatiği olmuş androidin :)

8. DeJong

DeJong Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Samsung sırf hafif olsun diye plastik kasa yaptığı sürece ömrüm boyunca bulaşmam. İsterse telefonun uçma özelliği olsun.
    2bin tl veriyorsun bari elinde dursun yakışsın yani. iPhone 5s ya da 6 ya da 7 de plastiğe geçsin hiç acımadan onu da atarım bi kenara.
    Şu anda iphone 5 kullanıyorum kardeşime de 2 hafta önce s4 aldık. Şimdilik memnunum ama ilk günkü gibi hızlı değil sanki dedi.

9. esatceza

esatceza Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. mstfhll2012

mstfhll2012 Doçent

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    DumDumaq kardesim Aksarayliymissin bnde Aksarayliyim hatta Acemli :) galaxy s4 Kullandim ben biliyorsundur. Sonra geri degistirdim kisisel bi sebebim vardi ama sana tavsiye ederim. Iki cihaz arasinda kalmissin iph5 ve gs4 ikiside canavar gibi ama s4 her halukarda önde tamm optimizesi iyi olabilir ama batarya ekran kamera seni karsilamaz acikcasi:) bir tarafta 5 inc full hd ekran 13 mpx 2600 mah birtarafta 4 inc retine ekran 8 mpx ( ki zaten lensi o kadar kücük ki s4 ün ön kamera kadar ) ve 1440 mah . Iph5 sarji bi gunu cikarir ama gencler icin degil . Biz gencler sürekli eline alip oynyan sagi solu kurcalariz iph5 i kiz arkadasim kullaniyor. Bir kac konuda önde ses ve uygulama. Sesi yuksek ve uygulamasini herkes bilir. Ama s4 diger konularda ters cevirip arkdan öper yani :) sana htc felan demiycem belliki sevmiyorsun ama bi modelini kullan birakamazsin :)

11. kayhanm

kayhanm Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iki aydır note 2 kulalnıyorum. sırf 1 gb ram var diye s3 almadım iyide etmişim. tamam iphone uygulamaları süper. stabil bir sistem ama note 2 kullandıktan sonra iphone bana basit geliyor. kocaman kasa küçüçük ekran 4 ve 4s grubu telefonlar için diyorum. eskiden e72 kullanıyordum. bi laf var tosbağa kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemmiş diye tam benlik. geçen arkadaşın elinde 4s vardı bana bi garip göründü ekran küçüçük çakma diye sordum. biraz inceledim değilmiş kasası çelik önü arkası cam ama benim plastik note 2 min yanında gözüme oyuncak gibi geliyor. bundan sonra mecbur kalmazsam küçük ekranlı telefon kullanmam. gözüme yazık herşeyi net olarak görebiliyorum. sanada s4 tavsiye ederim. biraz adaha uzun ekran diye iphone alma kardeş

12. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    galaxy s4 aldım ı9505 kardeşim :) özel mesja atarmısın

13. sebastiantr

sebastiantr Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi telefonlar arasında?
    iP5 de kullandım patronumda var. Kelimenin tam anlamı ile telefon, fazlası değil.
    Son mesajımda HTC One X var demiştim. 30cm den yere düşüp ekranı tuzla buz olunca (lafın gelişi değil gerçekten tuzla buz oldu) S4 ü çok beğendiğimden S4 aldım kendime de.

Telefon yapı olarak bit HTC ONE kadar sağlık hissi vermese belki Samsung un yaptığı en iyi tasarıma sahip telefon.
    İlkkez ben biraz da olsa sağlamım hissi veriyor.

Hız olarak android 6 falan çıkarsa belki o zaman iPhone lar ile yarışabilir.
    iOS tamamı ile yazılımının esnekliği sayesinde yağ gibi akıyor.
    S4 ise akma işlemini donanımına bağlı.

Ancak S4 tembel bir telefon, gözümden kaçmadı değil. Telefonu açtınız 2-3 sn telefon sanki uykudan uyanmış gibi tepki veremiyor, kasıyor sonra normala dönüyor.
    Hele uykudan kamera ile dönmeye çalışırsanız kameranın açılması 3-4 sn sürüyor.
    8 çekirdekli bir telefonun böyle olmaması lazımdı.

Kabaca açıklamak gerekirse yavaş hızlanan ama son hızı iyi olan bir araba gibi.

14. memogoren

memogoren Ready to Rock! °°° Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Çanakkale
    Tamamen haklısın, buna ek olarak bir şey eklemek istiyorum, Iphone haricindeki hiçbir cihazda oyunlar tam anlamı ile optimize değil, s4 te, Xperia Z de, Htc one da kaliteli oyunlar donuyor, kasıyor

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

ben şu anda iphone 4s kullanıyorum full oyun oynamama ragmen en çok 1.5 gün gidiyo en az 10 saat gidiyo
    ama alttaki uygulamaları kapatınca

16. antepli2727

antepli2727 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence de s4 al ben de 2 haftaya alıyorum :laugh:

17. memogoren

memogoren Ready to Rock! °°° Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Çanakkale
    İphone 5 kat ve kat daha iyi, Tabiki iphone

18. XReisX

XReisX Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adam s4 almış video bile çekmıs :)

19. thuglife

thuglife Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    iphone 5s e gerek yok iphone 5 s4 ü 2 ye katlar 10 ile çarpar :D

20. cyucel

cyucel Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    S4'de sıkıntılar var, cihaz şuanda ROM'lar dışında stabil çalışmıyor. iP5 almak da şu süreçte mantıklı bir hamle değil. 5S'i beklemelisin bence.

Sayfayı Paylaş