Galaxy s3 şarj olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede aynı problem va8r size bi çözüm sunayım mesela şarjı taktığınızda ayarlardan pil e girin yukarıda bazen (usb) bazende (AC) yazıyor bu yazılımla ilgili bişe usb yazdığı zaman şarjı çıkarın tekrar takın taki AC yazana kadar usb modunda kaldığında çok geç şarj oluyor pirizle şarj ettiğim halde usb yazıyor çıkartıp takınca AC ye geçiyor buna dikkat edin usb de kalmasın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni güncellemeden sonra böle oldu.. nefret ettim samsungtan ... satıp ıphone 5 e dönüs olcak olcagı bu. adamlar ilgilenmiyo bile ya.. sallıyolar baslarından. müşteri hizmetleri rezalet.. serwisleri berbt.. vercen cihazı çizip getircekler en iyisi telefoncuya satıp kurtulmak !!!! s4 asla satıs patlaması yapamıycak herkes nefret etti bu telefonun sorunundan.. 8 saatte telefonmu şarj olur ya millet gülüyo . iphoneler 1 saat :% 100 :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sorun galaxy s3 ün şarj cihazından kaynaklanmaktadır. 5v 1 amper güç değerini veremiyor. tüm mesele bu. samsung şarj cihazı dışında 5v ve 1 amper hatta mümkünse 2 amper güç veren bir şarj aleti bulursanız düzelir ve 1~3 saatde şarj olur. Dışarıda gördüğünüz parayla hızlı şarj yapan yerlerin tüm marifeti amper meselesidir. yüksek amperli cihaz pahalıdır. onların şarj cihazları büyük ve en az 10 amper verdiğinden tüm cihazlar 10 dakika içinde şarj olmaktadır. Amper elektriğin akım şiddetini gösteren birimdir. yani arabanıza benzin alırken pompacı bazen tam basar bazen köpürmesin diye yarım basar ve deponuz uzun sürede dolar. Saatte benzinin aktığı hıza elektrikde akım ile ifade edilir. Özetlersek siz cep telefonunuzu 5 amperlik bir şarj cihazına taksanız cihazınız 10~15 dakikada şarj olur. Fizik kuralları böyle söylemektedir. Umarım sizlere bir fikir vermişimdir.

mt8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet arkadaşlar 07-04-2013,17:49 da (yukarıdaki ) yazdığıma ilaveten çözümü de söyleyim. Ataba çift çıkışlı usb adaptörünü tavsiye ederim. (2.1 amper x 2) ve (5 Volt x 2 ) şeklinde çok kaliteli ve tavsiye ettiğim bir üründür. bu adaptörü kadıyöy Başçavuş sokaktaki yazıcıoğlu pasajından 20 Tl ye alabilirsiniz. yanında 1,5 m kablo ile birlikte size 28 tl ye gelir. kabloya dikkat edin çünkü data transferinede uygun olmalı. Bu ürünü aldığınız zaman o eskiden saatlerce şarj olmayan bataryanızın 1 saatde şarj olduğunu görünce çok güleceksiniz. Neden şimdiye kadar beklemişim diye. Ayrıca sizlere küçük ama büyük bir ipucu daha vereyim; bu telefonun internetini bağlı olduğunuz Gsm şirketinin müşteri hizmetlerini arayıpta benim internet ayarlarımı iptal edin, bu telefon ile internete çıkış yapmak istemiyorum derseniz ve internetini kapatırsanız önceden 1 gün giden bataryanızın 3 gün gittiğini göreceksiniz. Çünkü bu çok akıllı bir telefondur. Siz internetini manuel olarak elle kapatsanız bile bu telefon işletim sistemi için internete çıkış yapıyor veya internete bağlanarak bazı bilgileri almaya çalışıyor ve bunu her an yapıyor. Buda adı 9 a çıkmış olan ve bir türlü 1 e inmeyen bataryanın bir günde bitmesine neden oluyor. Benim bataryam uzun gitsin , ben zaten interneti kullanmıyorum diyenler için bir tercihtir. Ama interneti kullanıyorsanız yapacak birşey yok tabiki. Gülü seven dikenine katlanır. Bataryanızın uzun gitmesi için kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth, wireless,internet, ayarlarını kapatmayı unutmayın. 3G bağlantısı çok hızlı batarya bitirir. EĞer ben telefonu çok kullanmayı severim, benim bataryam hiç bitmesin diyenlerdenseniz, o zaman Hepsiburada.com da satılan galaxy s3 şarj cihazı ve yanında bataryası ile birlikte satılan bir kit almanız durumunda bataryanızın yedeği olduğu için hiç bitmeden kullanabiliceksiniz. Bu mükemmel ötesi telefondan bu gibi küçük ayrıntılar nedeni ile vazgeçmemeniz için bunları yazdım. inşallah bu yazdıklarımın sizlere yararlı olması dileğiyle.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 TL'ye aldığım USB prizinide taktım. Şarj oluyor. Uğraşmayın boşuna orijinal şarj aletinde sorun var. Kafayı yemeye gerek yok. Çözüm başka bir USB priz aletinde. İyi günler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de ayni sorun vardi,ne yaptiysam sarj olmadi buradan okuduktan sonra son çare diş firsasini alip şarj girişini temizledim,2 gündür boşa uğraşmisim,meger bu kadar basitmiş:))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde s3mini var aynı sorun bende de olmuştu telefonu yeniden başlattım açıldıgında şarj olmuştu.(sadece küçük bir tavsiye)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun tamamen orjinal şarj aletinden kaynaklanıyor 2 amperlik herhangi bir usb çıkışlı şarj aleti alın sorun çözülüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar çözümü basit muhakkak deneyin, telefondan hafıza kartını çıkarın ve göreceksiniz çok az şarj yiyor vede hızlı şarj oluyor. günlerce kafayı sıyırmıştım bu sorun yüzünden en sonunda düzelttim. bazı hafıza kartlarıyla uyum sorunu var son güncellemelerin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Son güncellemeden sonra 10 saatin üzerinde sarj olmaya başladı. Samsun Galaxsy S3 servise gönderdim, gitti geldi düzelmedi. Diş fırçasıyla temizle falan denilen her şeyi yaptım tek ve net çözüm : İnput yani çıkışı 2.0 A şarj aleti alın sorununuz çözülecektir. 1 saat oldu % 50 si dolu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 kullanıcısıyım sarja taktım gecen gece sabah kalktıgımda yuzde 72 sarj olmus %100 olması gerekirken sonra aksam tekrar takmayı denedim ve sarj cok yavas hatta mesajlasıyordum sarjımın azaldıgını gördüm. yardım edebilirseniz sevinirim.

mt8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
s3 kullanıcısıyım sarja taktım gecen gece sabah kalktıgımda yuzde 72 sarj olmus %100 olması gerekirken sonra aksam tekrar takmayı denedim ve sarj cok yavas hatta mesajlasıyordum sarjımın azaldıgını gördüm. yardım edebilirseniz sevinirim.

arkadaşım sorunun çözümünü zaten anlattık, hele bir formu zahmet et bir oku, yine olmazsa ondan sonra yardım iste, bu kadar da olmaz ki armut piş ağzıma düş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yüzde doksan ihtimalle virüsle alakalı bir şeydir bende aynı sorunu yaşadım google play dışındaki yerlerden uygulama yüklüyordum bu son bir haftadır bugün cut the rope uygulamasını android market dışından yükledim ondan sonra bu sorun ortaya çıktı telefona ve hafız kartına format attıktan sonra düzeldi bakalım umarım tekrar yaşamam sorunu

ilhanabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aradaşlar bendede ayn sorun vard bende bugün garantiye verdim fakat bir aradaş bana hafıza kartından da sorun yarata biliyor yani şarj sorunu yaaratıyor dedi fakat ben garantiye verdimden deneyemedim şarj sorunu olan bir aradaş hafıza kartın ckartıp şarj yapmayı deneyebilirmi bir de bende 8gb kart taklıdı sonradan 16 gb taktıktan sonra sorun yaşamaya başladım sanra bir de şarj sorunu yaşayan aradaşlar acaba hafıza kartı takılı yapıp yapmadın yaza bilirmi bir de haafıza kartsız şarj yapıp yaapmadını sonucunu yazabilirlermi kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar, Galaxy S3'ümü alalı 7 ay kadar oldu 2 gündür bende aynı sorunla karşı karşıyayım. Telefonum normal açıkken şarj oluyor gibi gösteriyor ama 3-5 sn sonra sarj etmeyi kesiyor. Gece saat 10 gibi sarja taktım sabah 7 de uyandım %60 şarj olmuştu deli oldum görünce, önceden 1,5 saat de falan full oluyordu. Telefonu uçuş moduna alıp öyle şarj ediyorum ve kapalıykende oluyor. Dokununca veya bi uygulamaya falan girince (mesajlar vs.) yine şarj olmuyor. Şarj aletim ve kablosu Telefonum herşey orjinal. Bazı arkadaşların dediği gibi diş fırçasıyla temizledim olmadı, Fabrika ayarlarına geri döndüm olmadı. Ne yapmam lazım bi yardımcı olurmusunuz. Garantiye göndermek istemiyorum. Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum. :(

Konuyla ilgili değil ama foruma yeni üye oldum yorum yazamyorum neden acaba ? Misafir olarak orum yazdım üyeliksiz :(

mt8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ÇÖZÜM VE YASAL HATIRLATMA:Samsung galaxy s3 şarj aletinde üretim hatası vardır. Normalde toplatmaları gerekirdi fakat yapmadılar. İsteyen arkadaşlar Tüketici mahkemesine başvuru yapıp zararlarının teminini isteyebilirler. Satın aldığınız firma kabul etmezse bilirkişi raporu isteyin o zaman ortaya çıkar herşey. Ben kesinlikle Şarj aletinin üretim hatası olduğunu ispat ettim fakat mahkemeye gidecek zamanım yok 30 tl verip şarj aleti almaz zorunda kaldım. Sabahlara kadar şarj olmayan telefonum, 2.1 amperlik Usb şarj aletini aldıktan sonra 3 saatde şarj olmaya başladı ve Eskisi gibi birdaha şarj olmama hatasını tekrar etmedi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc den şarj edin hem çabuk hemde full şarj oluyor. yada tlf şarjda iken tlfla oynamayın. hadi oynadınız şarjı yeniden takip çıkartın. :thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende şimdi sorunu buldum.güncellemeye filan gerek yok..orjinal s3 şarj başligiyla (daha önce kullandigim) blackberry 8520 nin usb kablosunu birleştirdim çok cabuk sarji doluyo..10 dk once %46 iken su anda %57 de :))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede sarj sorunu var yazilim guncelleme geldi yukledim ondan sonra sarj surekli bitiyo sarja takiom full doluyor.. sonra bakiom kendiliginden sarj bitmis kapanmis... Guc tasarruf herzamanda acik ama fayda etmiyor napmam gerek ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bu şarj problemlerinin hepsini yaşadım telefonun şarj soketibi değiştirdimn iphone adaptörü kullandım nokia blackberry uyumlu olabilecek herşeyi denedim bunun dışında adaptörü fırçayla temizlemeyide yaptım bu sorunun tek kaynağı güncelleme samsung s3 telefonumu ilk çıktığı günlerde almıştım uzun zaman oldu ve bu sorun her güncellemede daha da arttı ve bi süre sonra şarj olmaz hale geldi bende şuanda pc den şarj etmek zorunda kalıyorum piyasada ki tüm şarj aletlerini denedim işportasından orjinaline kadar bu konuda yazılan tüm çözümler doğrudur sizin için en az 1 i işe yarayacaktır ama sorun kendini tekrarlayacaktır

DemonQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung'un bu hatasını yaşayan kullanıcılar elbet yeri gelince Samsung'a da resti çekecektir Nokia'ya çektikleri gibi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler diş fırçasıyla şarj girişini temizleyin süper ötesi hızlanıyor ben yaptım işe yaradı....

sinangj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu sikayetleri okuduktan sonra sgs3 almaktan vazgececegim sanirim

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bu sikayetleri okuduktan sonra sgs3 almaktan vazgececegim sanirim
Şikayetler tüm ürünlerde olur yalnız :) kullanıcısı ne kadar artarsa sorun sayısı da o kadar artar.Emin olun diğer ürünlerde de farklı sorunlar var..Ekran sorunludur,kaplama sorunludur,bellek sorunludur,yazılım sorunludur......

sinangj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şikayetler tüm ürünlerde olur yalnız :) kullanıcısı ne kadar artarsa sorun sayısı da o kadar artar.Emin olun diğer ürünlerde de farklı sorunlar var..Ekran sorunludur,kaplama sorunludur,bellek sorunludur,yazılım sorunludur......

tabii ki de oyle fakat ister istemez urkuyorum