[Galaxy S3 Mini Toolkit] Root, CWM, Bootloader Açma, Yedekleme, Driver ve Fazlası

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Uygulama bütün özellikleri içerisinde barındıran bir Toolkit'tir. İstediğiniz işlemleri iki üç tuşa basarak kolayca yapabilmenizi sağlar ;)

Snap_2013.03.12_09h30m10s_001_.png

Program ile Yapabileceklerimiz:

• Windows xp/vista/7/8 32bit+64bit için driverları otomatik yükleme
  • Yedek alma ve Yedeği geri yükleyebilme
  • Bootloader kilidini açıp kapatabilme
  • Root yapma
  • CWM Recovery / Dokunmatik CWM yükleyebilme
  • /data ve /system klasörlerini sıkıştırıp (.tar) bilgisayara yedekleme
  • BusyBox yükleme
  • .img uzantılı dosyaları telefona yükleme
  • Telefona uygulama yükleyebilme (çoklu)
  • Sistem uygulamalarını bilgisayara kopyalama
  • Permissions izinlerini ayarlayabilme

• Install drivers automatically
  • Backup/Restore a single package or all apps, user data and Internal Storage
  • Backup your /data/media (virtual SD Card) to your PC for a Full Safe backup of data
  • Perform a FULL NANDROID Backup of your system via adb and save in Custom Recovery format on your PC
  • Pull /data and /system folders, compress to a .tar file and save to your PC
  • Auto Update ToolKit to latest push version on startup (donator feature)
  • Dump selected Phone Partitions, compress to a .zip file with md5 and save to your PC
  • Install BusyBox binary on phone
  • Root any public build INCLUDING JELLY BEAN (different options available)
  • Root with Superuser (ChainsDD) or SuperSU (Chainfire) via CWM (works on ANY build)
    [*]Install any zip file via Sideload feature in Recovery
    [*]Flash CWM Touch Recovery (thanks to clockworkmod team) or TWRP Recovery (thanks to twrp team)
    [*]Rename Recovery Restore files if present
    [*]Flash Insecure Boot Image for adb mode
    [*]Flash Stock Boot Image back to your phone
    [*]Create tar file to flash via Odin with 1-click process
    [*]Download, Extract and Flash Stock Rom (full DETAILED steps) ESSENTIAL FOR WARRANTY RETURNS
    [*]Rip cache.img to zip file in CWM format for editing and flashing (thanks to Adam Lange)
    [*]Install a single apk or multiple apk's to your phone
    [*]Push Files from your PC to your phone
    [*]Pull Files from your phone to your PC
    [*]Set Files Permissions on your phone
    [*]Dump selected LogCat buffers to your PC
    [*]Dump BugReport to your PC (if installed)
    [*]Help, Information Screen for various tasks
    [*]Mods Section to Modify your phone
    [*]Reboot Phone options in adb mode
    [*]Change background, text colour in ToolKit
    [*]Activate Professional version and enable Donator features from within the ToolKit

Model Seçim Ekranı

Snap_2013.03.12_09h32m53s_002_.png

Seçenekler Menüsü

Snap_2013.03.12_09h38m19s_004_.png

Root Menüsü

Snap_2013.03.12_09h39m06s_005_.png

Yedekleme ve Geri yükleme (Backup and Restore) Menüsü

Snap_2013.03.12_09h39m47s_006_.png

Snap_2013.03.12_09h42m43s_007_.png

Programı indirmek için Tıklayın.

Not: Sadece Root yapmak isteyenler BURADAN root dosyasını indirip Stock Recovery menüsünden yükleyebilir.

msxlabs

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Root yapmaya çalışırken birden elektrik gitti. Şimdi s3 mini sürekli samsung yazısı çıkıyor ve bu işlemi tekrarlıyor reset değil; samsung yazısı çıktıktan sonra defalarca samsung yazısı çıkıyor. Ne yapmam gerekir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
orta ihtimal brick yemiş... recovery modda hard reset atmaya çalış olmuyorsa orijinal rom yükle... oda olmadı telefonun cenaze ilanını verebilirsin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cenaze ilanına gerek yok canım. yazılımdan cenaze nerden görülmüş. en kötü ihtimalle servis yapar onu. rahat ol

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Ben de indirdim dosyaları, kardeşimin telefonunda deneyeceğim. İnşallah sorunsuz tamamlanır. :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Bu toolkit biraz eski kalmış, kardeşimin cihazı son güncellemeyi almış olduğu için malesef işe yaramadı. :)

Ben de internet'te araştırırken başka bir yol buldum.
[video=youtube;3T82f4VmcPY]http://www.youtube.com/watch?v=3T82f4VmcPY&noredirect=1[/video]
Video'daki arkadaş root yapmayı başarmış. Kullandığı dosyalar aşağıdakiler.

1) Odin 3.07: https://www.dropbox.com/s/wllql849wn8...
2) recovery.tar.rar: https://www.dropbox.com/s/olzisptfjoo...
3) SuperSU_1.25_CWM: https://www.dropbox.com/s/0lv0yle6ime...

Ben de bu dosyaları kullanarak kardeşimin cihazını, video'yu da izleyerek rootlamayı başardım. Ama sayaç arttı. :( Artmasını istemiyordum ama malesef böyle bir şey yaşandı. Yine de 8 gb hafızası olan bir cihazda Link2SD kullanabiliyor olmak harika bir duygu. :) İstemediği kadar uygulama kurma şansı oldu bu sayede kardeşimin. :) Bu yöntemi kullanmak herkesin kendi sorumluluğudur arkadaşlar, cihazınızda nasıl bir tepki verir bilemiyoruz. Bu işlem büyük ihtimalle telefonunuzun garanti dışı kalmasına sebep olacaktır.

darklove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birde bişey sorucam hani sadece root atmak isteyenler demişsiniz ya ben dosyayı indirdim recovery modda açıp dosyayı bulup yükledim fakat failed hatası aldım en kısa yolu buydu sanırım ama yapamadım bir yardımcı olurmusunuz

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
birde bişey sorucam hani sadece root atmak isteyenler demişsiniz ya ben dosyayı indirdim recovery modda açıp dosyayı bulup yükledim fakat failed hatası aldım en kısa yolu buydu sanırım ama yapamadım bir yardımcı olurmusunuz

dosyayı tekrar indirip dener misiniz? olmazsa eğer bir üstte keyloger ın bahsettiği yöntemi deneyin

darklove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekrar filed hatası aldım rar olarak atıyordum dimi. birde üstteki yöntemi deniyim ama rom istemiyorum odinle uğraşmak falan brick ihtimali var çünkü ara kablom arasıra gidip geliyor

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
tekrar filed hatası aldım rar olarak atıyordum dimi. birde üstteki yöntemi deniyim ama rom istemiyorum odinle uğraşmak falan brick ihtimali var çünkü ara kablom arasıra gidip geliyor

rar dan kastın arşiv ise evet ama rar değil zip olarak atacaksın :)

diğer yöntemde rom yükleme yok zaten sadece cwm yükleyip sonra cwm den root dosyasını yüklüyorsun ama dikkat et sayaç artıyormuş :)

darklove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zip olarak attım. ve sayaç artıyorsa telefonu daha yeni aldım bir sorun olursa garanti yapmaz. o yüzden bilemedim bir tavsiyeniz varmı ? senin verdğin s3mini tool kitle olurmu onu indiriyorum suan

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
zip olarak attım. ve sayaç artıyorsa telefonu daha yeni aldım bir sorun olursa garanti yapmaz. o yüzden bilemedim bir tavsiyeniz varmı ? senin verdğin s3mini tool kitle olurmu onu indiriyorum suan

keyloger da olmamış :) senin android sürümün kaç?

darklove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.1.2 jely bean . Yani keylogerin yaptiginimi yapiyim ? Sayac artmiyorsa sorun yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
keyloger cok saqol kardeşim sayende rootlayıp her ıstedıgımı felan yapıyom oyunlarda hile felan acıyom rahatlıkla Allah razı olsun :D

guide08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
https://archive.org/details/S3Mini adresindeki 173.MB yazan yerden direkt dosyayı indirin. Oradaki açıklama dosyasında tüm detaylar adım adım anlatılmış. Öyle reklamlı link te değil. Ben denedim hepsi de oluyor :)