Galaxy s3 kendi sarj aletleri yaramıyor ama baska sarj aletleri oluyor anlayamadım

Bu konuyu okuyanlar

BasakS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar Galaxy s3 sarjım cok yavas doldurmaya baslamıstı sonra arkadasımın sony ericsonn sarj aletini kullandım gayret hızlı sarj etti bir seferde baska birinin sarjını denedim htc sarjı o da aynı hızla doldu böylece telefonda bir sorun olmadığını anladım bugün orjinal sarj aldım telefonumum fakat o da aynı ağır sarj 2 saattir bir yada iki dis atlıyor ne yapmam lazım? sarjı değistirmem mi lazım yoksa baska marka sarj aleti telefona zarar vermiyorsa onlardan mı kullanmalıyım??? neden böyle???

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bir note 2 orjinal sarj aleti alın. Hızlı şarjın keyfine varın

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Uzun vadede pilin ömrünü kısaltabilir belki ama bunu kullanıcı hissedemez sanırım. Birde bence o hıza değer [MENTION=316182]BasakS[/MENTION]

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
micro usb olsun standart voltaj 5v 500mA olması yeterli olmalı.

BasakS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
micro usb olsun standart voltaj 5v 500mA olması yeterli olmalı.
Voltaj her sarjın yazıyor dimi yoksa anlamam pek :) Yeni aldığım orjinal sarjda
MODEL:ETA0U10HKM
INPUT:100-240V-50-60Hz 0,15A
OUTPUT:5,0Vm0,7A yazıyor uygunmu?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Uzun vadede pilin ömrünü kısaltabilir belki ama bunu kullanıcı hissedemez sanırım. Birde bence o hıza değer @BasakS
Hayır benim merak ettiğim samsung galaxy s3 ornjnl sarjlar niye yavas böyle diğer sarjlara gelince niye normal :D

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Usb li adaptor al cok hizli sarj ediyorlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Voltaj her sarjın yazıyor dimi yoksa anlamam pek :) Yeni aldığım orjinal sarjda
MODEL:ETA0U10HKM
INPUT:100-240V-50-60Hz 0,15A
OUTPUT:5,0Vm0,7A yazıyor uygunmu?

Hayır benim merak ettiğim samsung galaxy s3 ornjnl sarjlar niye yavas böyle diğer sarjlara gelince niye normal :D

uygun olur şuda olabilir kablosu bozulmuş ondan şarjı yavaş oluyor başka şarj ile şarj ederken başka kablo kullanıyon kendi kablonu?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
iPad'in şarj aletini kullanıyorum :) iki kata yakın hızlı şarj ediyor. Telefona zarar vermez bir tek daha çok ısınır. Bir de kablon bozulmuş olabilir onu değiştirip dene birde :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
zarar söz konusu bile olmaz ısınma çok olmaz ama her telefon şarj olurken,3g modem olarak ve 3g ile kullanırken ısınıyor benim ch@t527 bile ısınıyor 40 c - 50c artık onu nekadar zorlarsam tabi pingleri yüksek takozun modemliği kötü.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hıza etki eden output çıkış değerleri yani. Mesela note 2 nin 2A sizin yeni aldığınızın 0.7A yani kağıt üzerinde 2A olan 3te1 sürede doldurur. SGS3 ün orjinalsşarj aleti 1A çıkış veriyor. Tabi birde şarj aletlerinin sağlam olduğunu varsayarsak. [MENTION=316182]BasakS[/MENTION]

BasakS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPad'in şarj aletini kullanıyorum :) iki kata yakın hızlı şarj ediyor. Telefona zarar vermez bir tek daha çok ısınır. Bir de kablon bozulmuş olabilir onu değiştirip dene birde :)
Bilmiyorum ya emin olamadım o yüzden telefonun orjinal sarjından aldım o da yavas yavas tın tın ama telefonu aldığınızda yanından cıkan sarj değil tipi falan değisik niye böyle dedim öbürlerinden cok sikayet alıyoruz bu orjinal kutudan cıkan sarj aleti satılmaz vs birseyler demis bilemedim aldık bir umut simdi dün öyle yapınca değistirdim birde bunu denicem simdi yoksa baska marka kullancam mecburen

Hıza etki eden output çıkış değerleri yani. Mesela note 2 nin 2A sizin yeni aldığınızın 0.7A yani kağıt üzerinde 2A olan 3te1 sürede doldurur. SGS3 ün orjinalsşarj aleti 1A çıkış veriyor. Tabi birde şarj aletlerinin sağlam olduğunu varsayarsak. @BasakS
Baya fark varmıs.. Orjinal diye aldım trcll bayisinden ama kutudan cıkan bildiğimiz orjinal sarj değil tipi değisik dün öyle olunca değistirdim eğer bu da olmazsa baska marka kullanıcam artık

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Siyah renk olanlardan verdi sanırım size 0.7A çıkışlı ise s2 şarj aletinden olabilir. Dün baktım samsungavm de aslında samsung tablet sarj aleti de alabilirsiniz. Eğer kablonuz sağlam ise. Daha hızlı şarj eder. [MENTION=316182]BasakS[/MENTION]

http://www.pdateknoloji.com/samsung-n7100-galaxy-note-2-orjinal-ev-sarj-aleti-etau90ebe-siyah_41398.html

Buna bir bakın. Hatta direk alın bence.

Sanırım size şu ürün satıldı. http://www.pdateknoloji.com/samsung-n7100-galaxy-note-2-orjinal-ev-sarj-aleti_23872.html

BasakS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siyah renk olanlardan verdi sanırım size 0.7A çıkışlı ise s2 şarj aletinden olabilir. Dün baktım samsungavm de aslında samsung tablet sarj aleti de alabilirsiniz. Eğer kablonuz sağlam ise. Daha hızlı şarj eder. @BasakS

http://www.pdateknoloji.com/samsung...inal-ev-sarj-aleti-etau90ebe-siyah_41398.html

Buna bir bakın. Hatta direk alın bence.

Sanırım size şu ürün satıldı. http://www.pdateknoloji.com/samsung-n7100-galaxy-note-2-orjinal-ev-sarj-aleti_23872.html

evet buydu arkasını okudum her galaxy modele uyuyor sarj değistirdim ama onu buna benzer yine verdiler sarjım olduğu icin demedim henüz ama yeni verdikleride buna benziyor ucu falan ayn

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Anladım. İşinizi görür. Ama hızlı şarj olsun istiyorsanız verdiğim linkteki ürünü alabilirsiniz. Ne kadar ödediniz şarj aletine?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bu ara bu konular çok arttı. Bütün şarj aletleri aynı anda bozulmuş gibi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
kablolarini cepte tasiyinca bozuluyor zamanla birde pcnin kasanin arkasina takinca egzost fani kurutuyor ve kablo kirilgan oluyor samsung ozel yaptirtmis sanki.

BasakS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım. İşinizi görür. Ama hızlı şarj olsun istiyorsanız verdiğim linkteki ürünü alabilirsiniz. Ne kadar ödediniz şarj aletine?
50 TL verdim önceden konussaymısız o parayı ona değil dediğiniz sarja verirdim o da aynı fiyat :) Kutudan cıkan sarj aletime benziyor zaten bende ondan istiyordum ama ondan cok sikayet almıslar

Bu ara bu konular çok arttı. Bütün şarj aletleri aynı anda bozulmuş gibi.
​Aynen zaten son zamanlarda patlak verdi nedense güncellemeden dolayımı acaba :D

kablolarini cepte tasiyinca bozuluyor zamanla birde pcnin kasanin arkasina takinca egzost fani kurutuyor ve kablo kirilgan oluyor samsung ozel yaptirtmis sanki.
Bende anlamadım o kadar para veriyoruz ya telefondan memnunumda sarj canımı sıktı güncelleme ile ilgili belkide cünkü baya tepki var herkese bu olay yasanmıs :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
dediğim gibi kablosu çok narin cepte taşımak istersen torbaya koy ısı kaynaklarından uzak tut bu ısı 40-60c bile olmasın kablo içindeki telleri zamanla kırılıyor o zaman şarj yavaş oluyor yada olmuyor genelde yavaşlıyor.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı olsun artık inşallah dertleriniz son bulur [MENTION=316182]BasakS[/MENTION]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar d&r da 10 liraya satılan cellup diye bir şarj cihazı var genpa çinden ithal etmiş ve 2 yıl garantili. içinden garanti kaıtları falan da çıkıyor bayi kaşeleyip imzalıyor sanırsın 100 liralık cihaz. nyse ben geçen gün tesadüfen aldım 10 liralık cihaz olduğundan hiç umudum yoktu eve gelip taktım 2 saat olmadan yüzde 100 doldurdu. çıkışı 5 volt 800 mili amper. 10 liraya süpr şarj ve garantili. zaten kötü bişey olsa d&r satmaz. tavsiye ederim. 50 60 lira vermeyin bir şarja yazık günahtır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dediğim gibi kablosu çok narin cepte taşımak istersen torbaya koy ısı kaynaklarından uzak tut bu ısı 40-60c bile olmasın kablo içindeki telleri zamanla kırılıyor o zaman şarj yavaş oluyor yada olmuyor genelde yavaşlıyor.

Şarj almama sorunu ben s3te de vardi. Bu sorun kabloya biraz sert davrandiktan sonra (otobus yolculuğunda) başladı. Ben de şarj kablosunun telefona giren yerindeki 3 metal parçayı bir iğne yardımıyla esneterek temassızlığı gidermeye çalıştım. 6 ay filan boyle gitti. En son 1 hafta once yine otobüste kabloyu taktım, katladım. Yine bozuldu fakat bu sefer dikiş tutmadı.

Yalniz bu defa telefonu sarj ediyor gösteriyordu fakat sarj artacağına azaliyordu. Sarj bitip telefon kapandığında ışık 1sn yanıp 10sn sönüyordu. Telefon açıkken ise devamli şarj aliyor gibi görünüyor. Muhtemelen arkadaştaki sorun da buydu. Nedeni de kablonun içindeki veya ucundaki metal parçaların kolay zarar görmesi. Sadece kabloyu değiştirerek sorun ortadan kalktı. Ben garantiye göndermeyi düşünmüyorum. Ucundaki tellerle oynadığım için. Kablo da standart olduğundan ucuza bulacagima inaniyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yukarıda verilen linkteki 2Alik şarj aletini almak istiyorum. genpa garantisi belirtilmiş. pdateknoloji sitesi güvenilirliği nasıldır?

S

SDN okuru okur

SDN Okuru
Arkadaşım, hortlatcam ama şarj KABLOSUNDA sorun vardır. Kablonu değiştirmeni tavsiye ederim

Son mesajlar