Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ustam dediklerini yaptım bağışta yaptım ama şebekem gelmıyor neden?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba.
bende s3 I9300 var ve yurtdışından aldığım için türkiyede kapandı. bende kayıt yaptırmayıp imeini değiştirttim. yanlız tek sorunum şu anda şu:
yurtdışında olduğum için internet ayarlarını yaptıramıyorum. imei kontrolü yaptım ve nokia 3200 imei atılmış. bununla bir igisi varmıdır acaba.
birde eski imeisine tekrar nasıl döndürebilirim.
yardımınızı bekliyorum...
:((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben yurtdışından samsung galaxy s3 getirtcemde bunun kaydını yasal yollardan hiç imei değiştirmeden yapacağım acaba sonra android güncellemesi yapabilirmiyim şebeke felan gidermi şimdiden teşekkürler :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
ben yurtdışından samsung galaxy s3 getirtcemde bunun kaydını yasal yollardan hiç imei değiştirmeden yapacağım acaba sonra android güncellemesi yapabilirmiyim şebeke felan gidermi şimdiden teşekkürler :)

Ben yurtdışından note2 aldım, custom rom kurdum sıkıntı çıkmadı. Btk ya cihazı kayıt ettirince problem çıkmaz diye biliyorum :)

enriquee34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bende de aynı problem var EDGE ile bağlanabilmeme rağmen WCDMA seçtiğimde şebeke gidiyor. ne 3g nede H yada H+ yok. yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

enriquee34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bende de aynı sorun var. yurtdısı si i9305 aldım. internete girerken sadece EDGE ile bağlanıyor.(Avea) H,H+ veya 3g falan çalışmıyor. telefonu WCDMA moduna aldığımda şebeke gidiyor, arama bile yapılmıyor. otomatik kısımda calısıyor su an ve sadece edge bağlantısı mevcut. bu arada band seçmeyi denedim. ama wcdma modunda 1900 bandını seçmiyor.sen çözebildin mi ? çözdüysen lütfen bu işin formulunu bana acıkla hocam iki haftadır kafayı yemek üzereyim.

kerem0042

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bende de aynı sorun var cihaz da aynı i9305 yurtdışı 10 ay önce almıştım pasaport kayıt yaptırdım ama geçici kayıt yapmışlar 3 gün önce tlf kapandı bende imei attırdım bu seferde 3g si sadece edge görünüyor sadece wcdma yaptığımda da şebeke komple gidiyor sen ne yaptın bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizden rijam orjinal telefonlar için imaıl degiştirme nasıl yapılıyor anlatırmısınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar.
Telefonum yaklaşık 1.5 yıl önce yurt dışından gelmişti ve klonlanmıştı.Dün itibari ile İMEİ klonlu olduğu ve 1 ay içinde kapatılacağı ile ilgili bir mesaj yazmışlar.
Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekmekte sizce.?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şebeke işaretide gitti sim mobil ağlar bölümüne girecem sim kartı takın diyo. iyice anasını belledi senin program telefonun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrhb ben avea hattım vardı samsun s4 cakma tlf kulanıyordum avea
da sebeke sıkıntısı yoktu takı hatımı vodofana tasınca
sebeke gelmıyor
sebekeyi aradıgımda sebekeyi bulamıyor hata dıyor
yardım lutfen

49zen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de Öyle Arıza Patch Calişmıyor Ne Olur Yardım Edin Hediye Aldım Telefonu Güncelleyip Veriyim Dedim Şebeke Gelmiyor Ne Olur Yardım Edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkaşlar bende telefoncudan s2 aldım telin imei sorgulattım nokia bir tellefonun imei var ileride bir sorun çıkarırmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
z3 box denen kutu ile orijinal telefonlara kayıt yaptırılamayan telefonlara imei atılıyormuş

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
devlet kayıtdışı telefonları 300 yada 400 civarı fiyata kayıt altına alsa hiç böyle sorunlar çıkmayacak ama illa pasaport diye diretiyorlar, galiba genç bir bilişim bakanımız olmadığı için böyle bir durumdayız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkadaslar bende s3i9305 var yurtdısı ımeıl atarken tlf nul oldu sımdı yenı ımeıl atamıyoruz yardımcı olursanız sevınırım..

aliemre46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s.a. admin kardeş

quote_icon.png
beyzade_xx Nickli Üyeden Alıntı

Selamin aleykum admin kardeş,kafayi yiyecemmm lütfen yardimmm..almanyadan kuzenim kendi kullandiği s3 i9300 ü bana getirdi fakat cihazi açtim wirelesi çalişmiyo ağ araniyor diyo sürekli,hattimi taktim hattimi görmedi *#06# yaptigim zaman imei:null/null yaziyor..kaçtane telefoncuya gösterdim yapamadilar..hatta cihazin yapilmaz mp3 olarak kullan dediler küfreder gibi..kardeşim bi yardimci ol sana zahmet zor durumdayim..bide ben bu program işlerinden hiç anlamiyorum bana bi yol gösterinn..acil cvp bekliyorum..!!!

aynı sorun bende de mevcut bana da yardımcı olabilir misin sana zahmet. özel mesaj atmayı bulamadım o yüzden buraya yazdım
teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende samsun galaxy young GT-S6310 var yurdışından arkadaş getirmişiti güncelleme sonrası ağda kayıtlı değil diyor imei numarasını sorgulattım kayıtlı ve 35 ile başlıyor,mobil ağlara girdiğimde şebekenize erişebilmek için sim kartı takın diyor .yardım edin