Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,146
Arkadasim imei sorgulahinca elomdeki telefon ckkiyor s3 diye ve aciklamada sahis cihazla giris yapmistir diye kayitli gorunuyor... spottan kastim yurtdisindan getirilip vergi odemeden imei yuklenerek kullanmaktir yanj krjin kmeisinin kaydi olmamamsi lazim.

O zaman ya bi salaklık yapıp zaten kayıtlı telefona imei çakmışlar ya da telefon çalıntı diye başka bi imei atmışlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar,<br><br>S3 kullanicisiyim ;yurtdisindan geldi ve kayıt ettiremedim. suan 4.0.4 de cakma imei ile kullaniyorum. Kiese bagladıgımda guncelleme var uyarısı geliyor yeni surum olarak ;PDA:MD2 / PHONE:MC2 / CSC:MD1 (XEO) bunu veriyor. Guncellersem sorun olurmu imesi gidermi yardimlariniz icin tesekkurler.<br><br>ademdabaniyassi gmail

Reaksiyon puanı
2,146
Merhabalar,<br><br>S3 kullanicisiyim ;yurtdisindan geldi ve kayıt ettiremedim. suan 4.0.4 de cakma imei ile kullaniyorum. Kiese bagladıgımda guncelleme var uyarısı geliyor yeni surum olarak ;PDA:MD2 / PHONE:MC2 / CSC:MD1 (XEO) bunu veriyor. Guncellersem sorun olurmu imesi gidermi yardimlariniz icin tesekkurler.<br><br>ademdabaniyassi gmail

Çakma imei ile evet gider. Bu konu da gidince nasıl getirilir ile ilgilidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S3 kullaniyorum imesini degistirdim. Bilgisayara bagladigimda guncelleme yapabilirsin diye uyari veriyor. Imei degistirilmis oldugundan guncellemeyi yapmadim. 4.0.4 kullaniyorum. Guncellme yapsam sıkıntı olurmu. tesekkurler. campus_antep hot

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
S3 kullaniyorum imesini degistirdim. Bilgisayara bagladigimda guncelleme yapabilirsin diye uyari veriyor. Imei degistirilmis oldugundan guncellemeyi yapmadim. 4.0.4 kullaniyorum. Guncellme yapsam sıkıntı olurmu. tesekkurler. campus_antep hot
Güncelleme yapıp patch kuracaksınız

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
EFS değil de telefonun kernel'ını yamalıyor bu patch
galaxy s için olanı var mı bu uygulamanın, bugun imei sorgulattım kayıt dışı dedi ama hatta çekiyor konuşma yapılıyor gel gelelim ses tık yok yeni hoperlör aldım taktım yine ses gelmedi ilk bu sorun rom attıktan sonra başımıza geldi hemen geri geldim bu konuya okuduğum yazı aklıma geldi ses ve şebeke problemi içini hatırladım çözümü var mı telefonun?

groff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kolay gelsin ben birşey sormak istiyorum. bu rom yükleyince imei değişmesi sadece yurtdışı cihazlardamı oluyor

ferruhk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese kolay gelsin ben iki ay önce çakma imei olan orjinal samsung galaxy s3 mini aldım geçen gün arama yapamaz oldum hat çekiyor fakat arama yapamıyordum imeisini kontrol ettiğimde klonlanmış yazıyordu şimdi neyapmam gerekiyor aldığım adamı da bulamıyorum imei ni tekrar kullanmadığım bir telefonunkiyle değiştirebilir miyim böyle birşey mümkün mü eğer mümkünse nasıl yapacağım yada orjinal imeisine dönüştürmek mümkünmü pasaporta işletirim telefon kaç gündür kullanılmıyor nayapacağımı şaştım yardımlarınızı bekliyorum android versiyonu 4.1.1

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Orijinal imei numarası telefonun içinde ve kutusunun üzerinde yazar. Tekrar bu numarayı bu tip işleri yapan bir telefoncudan içine yazdırtabilir ve pasaport kaydı yaptırabilirsin. Ama madem ki bir imei tekrar yazılacak varsa evde çekmecelerde biryerde kullanılmayan bir telefon onun imeisini yazdırıp kullan.

ferruhk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuda hiç bir telefoncuya güvenmiyorum tarifi varsa kendim yapmak istiyorum internette aradım ama samsung galaxy s3 mini için bir yöntem bulamadım nasıl yapabileceğimi tarif edebilecek biri var mı?

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S.aleyküm arkadaşlar hayırlı akşamlar şöyle bir sorunum var, şimdi daha 3 gün öncesine kadar galaxy s2 kullanıyordum bu teli verip üstüne de biraz para katıp 2 el bi s3 aldım telefoncudan,alırkene de çok dikkat ettim yurtdışı mı değil mi diye sonra imei numarasını kontrol ettim telefondan ve kasadan aynıydı artı imei sorgulama sitesinden baktığımda da numara kayıtlı yazıyordu.Buraya kadar her şey normaldi telefonda da jellybon 4.1.2 united kingdom romu yüklüydü,bende telefona odinle samsungun orjinal türkiye romunu atıyım dedim attım ve ondan sonrada telefona başka bi 0049... la başlayan bi imei geldi işin rengi değişti,bu cihaz şimdi kaçakmı çalıntımı neyin nesi oluyor bundan sonra benim için bi sıkıntı yaratır mı ne yapmalıyım sizce kusura bakmayın biraz uzun oldu ama canım çok sıkkın yardımcı olursanız çok sevinirm.

Reaksiyon puanı
2,146
S.aleyküm arkadaşlar hayırlı akşamlar şöyle bir sorunum var, şimdi daha 3 gün öncesine kadar galaxy s2 kullanıyordum bu teli verip üstüne de biraz para katıp 2 el bi s3 aldım telefoncudan,alırkene de çok dikkat ettim yurtdışı mı değil mi diye sonra imei numarasını kontrol ettim telefondan ve kasadan aynıydı artı imei sorgulama sitesinden baktığımda da numara kayıtlı yazıyordu.Buraya kadar her şey normaldi telefonda da jellybon 4.1.2 united kingdom romu yüklüydü,bende telefona odinle samsungun orjinal türkiye romunu atıyım dedim attım ve ondan sonrada telefona başka bi 0049... la başlayan bi imei geldi işin rengi değişti,bu cihaz şimdi kaçakmı çalıntımı neyin nesi oluyor bundan sonra benim için bi sıkıntı yaratır mı ne yapmalıyım sizce kusura bakmayın biraz uzun oldu ama canım çok sıkkın yardımcı olursanız çok sevinirm.

Yüklediğin rom hangisi?
Eski sürüme döner misin bi ihtimal düzelebilir.

Reaksiyon puanı
2,146
United Kingdom yüklüydü diyorsun ya, odin ile tekrar o firmware'yi yükleyebilir misin.

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
United Kingdom yüklüydü diyorsun ya, odin ile tekrar o firmware'yi yükleyebilir misin.
Tabi sitesinden indiriyim yüklerim yüklemesine de düzelir mi sence ve daha da önemlisi bu cihaz teldeki ve kasadaki imei sorgulamada kayıtlı yazdığı halde bu ne iştir ben anlamadım sence ?

Reaksiyon puanı
2,146
Tabi sitesinden indiriyim yüklerim yüklemesine de düzelir mi sence ve daha da önemlisi bu cihaz teldeki ve kasadaki imei sorgulamada kayıtlı yazdığı halde bu ne iştir ben anlamadım sence ?

Vallahi ben de anlamadım. :)
Klon imei olsa hadi olur böyle şeyler diyeceğim de, buna diyemiyorum. Aldığın yerle görüş.

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi ben de anlamadım. :)
Klon imei olsa hadi olur böyle şeyler diyeceğim de, buna diyemiyorum. Aldığın yerle görüş.

Bende öyle yapacam aldığım yerdeki kişi anlatsın neymiş bakalım bu iş,birde sana bişey daha soracam kardeş affına sığınarak kusura bakmada,bu telefonun imei olayından başka nasıl anlayabilirim kaçak,köçek,yurtdışı falan olup olmadığını.

Reaksiyon puanı
2,146
Bende öyle yapacam aldığım yerdeki kişi anlatsın neymiş bakalım bu iş,birde sana bişey daha soracam kardeş affına sığınarak kusura bakmada,bu telefonun imei olayından başka nasıl anlayabilirim kaçak,köçek,yurtdışı falan olup olmadığını.

En doğrusu MCKS sayfasındaki bilgilerdir. Senin imei ve telefonun kasadaki imei birbiriyle uyuşuyor aynı zamanda da MCKS sayfasında da kayıtlı diyorsa ortada klonlama söz konusu yoktur. Bi yazılım hatası meydana gelmiştir büyük ihtimal, garanti falan varmıydı varsa güncelledikten sonra böyle oldu diyerek hallettirirsin.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
bataryanın altındaki yazı yazan yerdeki imei numarasını sorgulattır kayıtlı yazıyorsa bir samsung teknik servisine götür orda 30 liraya yapıyorlar yazılım atıp imeiyi düzeltiyorlar.

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En doğrusu MCKS sayfasındaki bilgilerdir. Senin imei ve telefonun kasadaki imei birbiriyle uyuşuyor aynı zamanda da MCKS sayfasında da kayıtlı diyorsa ortada klonlama söz konusu yoktur. Bi yazılım hatası meydana gelmiştir büyük ihtimal, garanti falan varmıydı varsa güncelledikten sonra böyle oldu diyerek hallettirirsin.

Aldığım yerdeki telefoncu cihazı arkadaşından aldığını ve faturasını da arkadaşının aradığını bulunca da bana getireceğini söyledi,cihazıda arkadaşının sebil bilgisayardan aldığını,garantisinin ise karşıdaki türkcell iletişim merkezinde bakıldığını ve hatta inanmadım oğlanla beraber kendim gittim ve oradaki kişide cihaza kendilerinin baktığını,garantisinin de daha devam ettiğini ve fatura olmadan bile bakabileceklerini söyledi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bataryanın altındaki yazı yazan yerdeki imei numarasını sorgulattır kayıtlı yazıyorsa bir samsung teknik servisine götür orda 30 liraya yapıyorlar yazılım atıp imeiyi düzeltiyorlar.

Peki ondan sonra güncelleme yaparken veya odinle rom atarken herhangi bi sıkıntı gene oluyormu başka imei di,şebeke sorunuydu falan filan yani telefon tamamen düzeliyor mu?

Arkadaşlar telefon aramada yapmıyor birini aramaya basınca ''AĞDA KAYITLI DEĞİL'' diye bi yazı çıkıyor

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Aldığım yerdeki telefoncu cihazı arkadaşından aldığını ve faturasını da arkadaşının aradığını bulunca da bana getireceğini söyledi,cihazıda arkadaşının sebil bilgisayardan aldığını,garantisinin ise karşıdaki türkcell iletişim merkezinde bakıldığını ve hatta inanmadım oğlanla beraber kendim gittim ve oradaki kişide cihaza kendilerinin baktığını,garantisinin de daha devam ettiğini ve fatura olmadan bile bakabileceklerini söyledi.

Peki ondan sonra güncelleme yaparken veya odinle rom atarken herhangi bi sıkıntı gene oluyormu başka imei di,şebeke sorunuydu falan filan yani telefon tamamen düzeliyor mu?
onu bilmiyorum benim telefonda imei atılmış çıktı rom yükledikten sonra ses gitti gittim samsung servisine dedim böyle böyle illa diyor bataryanın altındaki yazan imeyi yazabiliriz içine olur olmaz falan sonradan kabul ettiler içindekini atalım tamam dediler şu saate olur dediler gittim yazılımdan yapmıyormuş dediler hoperlörde bir sorun varmış hala bekliyorum.
efs yedekleme ile bir sıkıntı olmuyor diyen var olmuyor diyen var bende bilmiyorum :)

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O cihazı aldığım yere götürdüm geri verdim ve üstüne biraz daha para verip 2 aylık orjinal tr ankara samsung garantili galaxy s4 aldım şimdilik bi sıkıntı yok çok şükür cihaz bugün 2 defa da wifi den güncelleme yaptı herhangi bi sıkıntıda olmadı.

Reaksiyon puanı
2,146
O cihazı aldığım yere götürdüm geri verdim ve üstüne biraz daha para verip 2 aylık orjinal tr ankara samsung garantili galaxy s4 aldım şimdilik bi sıkıntı yok çok şükür cihaz bugün 2 defa da wifi den güncelleme yaptı herhangi bi sıkıntıda olmadı.

İyi olmuş S3den yana sıkıntı çıkmaması. Hayırlı olsun. :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
S4 kullaniyorum klon imei yaptirdim android 4.3 e guncellesem odinle imei silinirmi yoksa zarar gelmez mi

Reaksiyon puanı
2,146
S4 kullaniyorum klon imei yaptirdim android 4.3 e guncellesem odinle imei silinirmi yoksa zarar gelmez mi

Klon işi sıkıntı keşke pasaporta kaydetseydin. Güncellemeden önce philz gibi recoverylerle full nandroid backup üstüne modem ve efs backup ayrı ayrı alıp öyle güncelle. Olmazsa bi ihtimal geri dönme şansın olur. Bildiğim kadarıyla modem değişmezse şebeke sıkıntısı olmuyor ama 4.2.2 nin modemi 4.3 de çalışmayabilir.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Klon işi sıkıntı keşke pasaporta kaydetseydin. Güncellemeden önce philz gibi recoverylerle full nandroid backup üstüne modem ve efs backup ayrı ayrı alıp öyle güncelle. Olmazsa bi ihtimal geri dönme şansın olur. Bildiğim kadarıyla modem değişmezse şebeke sıkıntısı olmuyor ama 4.2.2 nin modemi 4.3 de çalışmayabilir.

Peki dedem Suudı arabistandan gelcek 3 gun sonra orjinal yapabilirmiyim maliyeye 100tl ödesem yasal bi şekilde