Galaxy s3 i9300 şarj olma sorunu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve ilhanabi tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ilhanabi

ilhanabi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Galaxy s3 i9300 şarj olma sorunu

samsung galaxy s3 i9300 telefonum var telefonum zor şarj oluyor yeri geldinde oda oda dolaşıyorum orjinal sarz makinası ile şarj ediyorum ama cok gec şarj oluyor yeri geliyor yüzde 2 gibi bir dilimi bile 2 saatte şarj ediyor yeri geliyor saatlerce takılı oldugu halde şarj bile etmiyor telefonumda 4.1.2 yüklü fakat aynı şarj la samsung 5610 telefonumu hızlı bir şekilde şarj yapıor bu şarj olayını nasıl çözebilirim yolu varmı ne yapmam lazım bilen ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim yardımlarınızı ve acıklamalarınızı bekliyom herkese kolay gele

2. eSa

eSa everything is possible.. Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    183
    Ödül Puanları:
    63
    Adaptörde sorun olabilir başka uygun bir adaptörle deneyin derim. Benim xperianın kendi şarj adaptörü de geç şarj ediyor. Nokianın şarj adaptörü ile şarj ediyorum. 2-3 saatte dolduruyor.

3. mustang

mustang Dekan

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Bence sorun telefonda yada Bataryada.
    Muhtemelen Telefonun Garantisi devam ediyorsa Servise gönderin.

4. ilhanabi

ilhanabi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    samsunug 5610 telefonun bir dilimini yarım saat gibi bir zamanda şarz etti ama s3 ün orjinal şarj cihazı samsung s3 ü 8 10 saatte zor ediyor şarjda bir sorun olsa 5610 telefonuda şarj etmezdi sanırım yinede cevap için teşekkürler kolay gele

- - - Mesaj Güncellendi - - -

10 15 gündür böyle daha önceden şarjda sorun yoktu başka bir şarj cihazı da kullansam yine aynı sorun oluyor 4,1,2 den sonra gelen ek güncellemeden kaynaklanabilirmi teşekkürler birde sanırım üzerinde orjinal iran yazılımı var o yazılımdan yaparmı kolay gele

5. arslanav

arslanav Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sarj aletini servise gonder gec dolduruyor yaz ariza bildirim formuna yenisini veriyorlar telefonu yollama jarj aleti ve kablosunu yolla yeterli ben öyle yaptim

6. ilhanabi

ilhanabi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler

7. ilhanabi

ilhanabi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    araştırırken başka bir forumda böyle bir yazı buldum böyle bir şey olabilirmi

galaxy s3 ün 4.1.1 ve 4.1.2 sürümünü yüklediğimiz 4 farklı telefondada maelsef şarj da özellikle problem oluşmasını önleyecek bir çözüm bulunmamakta bu iki sürümdede kernelden kaynklı bug bulunmaktadır(ne kadar samsung kabullenmesede bu sorunu samsung servis arkadaşlada konuştuk o da onay veriyor) geçici çözüm kablo değişimi data kablosuyla şarj etmeme ve ya şarj aleti değiştirme telefonu kapalı şarj etme ve ya adaptörlü(data kablosuz) şarj ünitesi kullanmak ama direk çözüm ics 4.0.4 geri dönme olarak tespit ettik bunu paylaşmak istedim bu tip sorunu olan arkadaşlara duyrulur..4.2.1 beta sürümündede aynı sorun baş göstermekte 4.2.1 final veya 4.2.2 sürümünde sorunun hallolacağını düşünüyorum benim tavsiyem o zaman

8. ardacumhur

ardacumhur Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    NL920 1saat 45Dakikada %6dan %100'e geliyor :)

9. adrasa

adrasa Dekan

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Sana garantiye gönderme yolu gözükmüş. Benim baya hızlı doluyor, şaşırıyorum bazen. :D

10. sbsbs

sbsbs Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim aynı sorun bendede var... farklı kablo ile denedim farklı sehirde bile denedim genede fayda etmedi kafasına gore bazen cok hızlı bazen 2 saat de %2 son olarak sen ne yaptın ?
    senin dediğin gibi yapmayı düşünüyorum sen yalnızca bunu yağarak mı değişim yaptırdın öğrene bilir miyim ?

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Yanılıyorsun dostum. 2 farklı samsung servisine götürdüm. Sadece şarj cihazını değil telefonu da istiyorlar. "Sağlam telefonu neden vereyim, farklı şarj cihazlarıyla denedim sorun bu şarj cihazında" dedim ama dinlemediler. Genel bir sorun bu!!!!

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

note 2 şarj aletini dene yalnız orjinal kablosunu değilde farklı bir kablo dene

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

selam arkadaslar daha önce bende s 3 şarj sorunu yasamıstım servıse yolladım şarj aletınde sorun varmış ve bu arada bendekı s 3 nedense kendı kablosu hariç baska sarj alet ıle sarj olmuyor mumkun deıl olmuyor neden acaba ve şimdi bazan kendi sarj aletı ıle 3 veya 4 satte sarj oluyor ama bır gun sonra 10 saatte ancak yarısı dolmuş oluyor b u arada 4.1.2 versıyonu var yeni güncelleme ne zaman gelir bilen vamı

14. androchar

androchar Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bendede aynı sorun vardı servise gönderdim bekliyorum. neticeyi buraya yazarım. :dirol:

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

şarj kablosundaki dişlere bakın. ben de de ayni sorun vardi, cok arastirdim sonunda yabanc bir forumda buldum cevabimi. USB kablodaki dislerden biri eksikti :) az once kabloyu degistirince sorun falan kalmadi. yarim saatte %43'den %65 geldi :)

16. neslim1977

neslim1977 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benımde aynı sorun devam edıyor ama ben 3 kere gıttı servıse bve bunun sonununca mahkemeye verdım cevabı beklıyorum hıc ugraşmayın derım....

17. mehmetfurkan

mehmetfurkan Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sorun kabloda veya sarj cihazınızın dişlerinde değil. Sorun Andriod sürümünde. 4.0.4 İce cream yüklü iken takır takır şarj eden makina 4.1.2 jely bean güncellemesi gelince neden kaplumbağaya dönsün ? Garantilik birşey yok, korkmayın da sorun yazılımla alakalı. Çözümü eski versiyona dönmek. Veya sorunsuz android sürümünü indirip kurmak

18. androchar

androchar Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sanırım çözümü buldum 4.1.2 güncellemesine bazı hafıza kartlarıyla tanıyamama sıkıntısı var heralde benim 16 gb'lik toshiba exceria hafıza kartım var bugün cihazı hafıza kartını çıkarıp şarja taktım ve normal şarj olmaya başladı şarj olurken hafıza kartını tekrar taktım ve sorun düzeldi artık hafıza kartı da takılı normal şarj oluyor.

19. neslim1977

neslim1977 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba tşk ederım cevap verip bılgılendırdıgınız ıcın fkat hafıza kartını cıkarttıgımdada aynısorund evam edıyor yuklemede yapamıyorum daha dogrusu zaten bılmıyorum:)

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

selam arkadaslar. bu sorun bır kez bıle olsun baska bır sarj aletı kullandıysanız gecmeyecektir. s3 lerin genel sorunu kendi sarj aleti yerine baska marka telefon sarj aletı kullanın hıcbır sıkıntı kalmıyor. bir ara orjinal sarj aletim kaybolmustu o sırada turkcell t10 un sarj aletını kullandım normaldı. sonra orjınal sarj aletını buldugumda sarj etmemeye basladı. ve sonra hıc duzelmedı 6 aydır t10 sarj aletıyle sıkıntısız sarj edıyorum. iyi gunler

Sayfayı Paylaş