Galaxy S2 - Galaxy Nexus ?

Bu konuyu okuyanlar

Extremetr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar halen kararsızım. Hangisi alıcağım konusunda kafamda bir sürü şey var. Şimdi sayıcam eğer yardım ederseniz çok sevinirim.

-Galaxy Nexus
-Ekran Büyük olması
-Yazılım güncelliği konusunda sıkıntı olmaması
-Ekran Çözünürlüğü
-Kötü yanı
-MicroSD Desteği yok :(

-Galaxy S2
-Kamera 8 MP olması
-Canlı bir görüntü vermesi
-Nexus a göre GPU yüksekmiş.
-Micro SD Desteği olması
-Bide görüntülü konuşma diyorlar şebeke üzerinde sanırım bunda var.

Halen kararsızım çok az kaldı almama ama kararsızım nexus la s2 yi bugün karşılaştırdım ikiside çok iyi, ikiside performanslı

Sorum var: Nexus ta her türlü oyunu çalıştırma imkanım varmı ? Dead Space, Aspahlt 7-6, Need for speed gibi oyunları ? Cevabınızı bekliyorum.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tabii ki s2 benchmark sonuçlarına da bak ;)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nexus da her oyunu açarsın. Nexus çok daha yüksek çözünürlüğe sahip. Google'ın kendi telefonu, hiç bir zaman ah niye aldım dedirtmez. Ama s2 alırsanız inanın bana deliye döndüğünüz anlar olur. Telefon alırken bilgisayar mantığı ile düşünmeyin, benchmark dan çok telefonun gözle görülen performansı önemli. One x in gpu su one s den çok daha iyi. Ama nenamark 2 de sonuç vasat.

Nexus alırsanız saçma arayüzlerle uğraşmazsınız, ah şü güncelleme daha bize gelmedi bari odinden yükliyim demezsiniz, hatta size gelen güncelleme s2 ye 1-2 ay sonra gelir. Benchmarklarda nexus un geri kalma nedenlerinden biriside yüksek çözünürlüğü, s2 ye göre acayip kaliteli ekrana sahip.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ben s2 kullanıyorum çok ta memnunum ama şuan bi telefon alacak olsam ve bütçem yetse kesinlikle s3 alırdım ha baktım s3 alamıyorum hiç tereddüt etmeden gene s2 yi alırdım ayrıca daha önceden bakmadıysan eğer fikir edinme açısından birde şuraya bakmanı tavsiye ederim;
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Nexus-vs-Samsung-I9100-Galaxy-S-II

Böyle sitelerden telefon kıyaslamak pek mantığa uygun değil :)

Galaxy Nexus şuan one x ve s3 ile kıyaslanıyor internette, xda vb yerlerde. S2 ile kıyaslanamaz bence şuanda. S2 alırsan pişmaz olmazsın ama nexus şuanda çok daha iyi telefon :)

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle sitelerden telefon kıyaslamak pek mantığa uygun değil :)

Galaxy Nexus şuan one x ve s3 ile kıyaslanıyor internette, xda vb yerlerde. S2 ile kıyaslanamaz bence şuanda. S2 alırsan pişmaz olmazsın ama nexus şuanda çok daha iyi telefon :)
eğer dediğin gibi one x veya s3 ile kıyaslanıyorsa nexus bu donanım açısından değilde yazılım açısından olsa gerektir ki o konuda da zaten herkes biliyor s2 nin kadersizliğini,s2 den daha aşağı segmentte olan cihazlara bile 4.0.4 gelmişken biz hala 4.0.3 de pinekliyoz sözün özü nexus s2 yi donanım olarak değilde yazılım olarak sollayabilir ancak..

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
eğer dediğin gibi one x veya s3 ile kıyaslanıyorsa nexus bu donanım açısından değilde yazılım açısından olsa gerektir ki o konuda da zaten herkes biliyor s2 nin kadersizliğini,s2 den daha aşağı segmentte olan cihazlara bile 4.0.4 gelmişken biz hala 4.0.3 de pinekliyoz sözün özü nexus s2 yi donanım olarak değilde yazılım olarak sollayabilir ancak..

Kıyaslanmasının en büyük nedeni 1280x720 ekranı olması. Hayatımıza yüksek çözünürlükler girmişken s2 nin ekranı güçsüz kalıyor.

Bu arada işlemciler birbirine çok yakındır. 3d performanslarıda öyle. Nexus 2d ve ram performansı üzerinden kaybeder. Öyle ahım şahım donanım farkı yok. Ve unutmamak lazım Nexus'un çözünürlüğü s2 kadar olsaydı fark nerdeyse sıfır oldurdu.

Zaten yazılım desteği onu çok öne çıkartıyor.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
geçenlerde benzer bir konuda yazmıştım tekrar yazmış olayim özellikle nexus noktasındaki artıları...

1. Google telefonu olması
2. Saf google cihazı olduğu için en stabil yazılım ile gelmesi
3.Güncelleme desteğini ilk elden alması
4. Donanımı ne olursa olsun yazılımla donanımın birlikte uyuma sahip olması.
5. Stok arayüzesahip oluparayüz seçeneğinin kullanıcıya bırakılması
6. Aksesuarlarının yaygın anlamda bulunması mesela 2000 lik batarya kiti ( batarya + arka kapak )
7. en az 3 tane büyük güncelleme gelmesi kesin olması (galaxy nexus için konuşursakJelly Bean dan sonraki güncelleme Key Lime Pie %90 ihtimalle gelecek )
8 yine galaxy nexus için konuşursak Amerika Play store üzerinden temin edildiğinde 349 usd yani 650 lira + 100 lira kayıt parasına toplamda 750 - 800 liraya patlaması ki Türkiye piyasasında anca Galaxy Ace 2 o fiyatta alınabliyor...

bunların haricinde Google Nexus 2013 içinde söylentiler çıkmaya başladı cihazın 4.8 inch 1600 x 900 çözünürlüklü AMOLED Ekran//Samsung Exynos 5 yada Nvidia Tegra 4 chipset ( Cortex A15 quad core 1.6 GHZ ) // 13.1 MP Arka 3 MP ön kamera ve Android 4.2 yada 5.0 Key Lime pie sürümü ile 299 yada 399 usd fiyat etiketine sahip olması dedikodular arasında... şöyle bir düşünürsek Google Telefon olarak Samsung ile çalışmaktan memnun ve Google arabuluculuğu ile Nvidia ile masaya oturup yeni bir nexus cihazı hazırlanmasıda çok zor değil... Samsungta aynı zamanda Exynos 5 chipsetini yaygınlaştırmak için bu fırsatıda kullanacaktır...

son olarak bence Nexus alan donanımı ne olursa olsun hiç bir sıkıntı çekmeden 3 sene rahatına bakar diye düşünüyorum...

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
ne olursa olsun s2 sıkıntı çekiyor güncelleme alma konusunda 4.0.4 bile zar zor geldi.
senin yerinde olsam düşünmeden nexus alırdım

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Beyler burada güncellemeyi mi kıyaslayacağız GPU'yu mu? S2 GPU'su ile her zaman önde .Ayrıca Nexus güncelleştirmeyi hemen alsa da üzerinde hantal bi ekran çözünürlüğü olduğu sürece iyi bir performans alamazsınız.Demek istediğim donanım uyuşmazlığı var..

ilkayyy17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S2 ile galaxy nexus kiyaslanamaz çünkü s2yi yaptiklarinda samsung mühhendisleri bile bu kadarini tahmin edememişlerdir tahminime göre. çünkü hala 4 çekirdekli en üst düzey telefonlara kafa tutabiliyor. Nexusun tek avantaji android için erken güncelleme almasi. S2 alinca da port edersin güzel güzel kullanirsin bu kadar basit düşünme bence al s2

omerror

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nexus yeni ve arkası sağlam ,s2 güncelleme sıkıntı

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
s2 her türlü güncellemede sıkıntı tmm ama donanım ve sağlamlık yeter