Galaxy S10 vs iPhone XR

Bu konuyu okuyanlar

yknzcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ortalama 6000 tl bütçem var fakat 7000 i zorlayabilirim.
Daha çok sosyal medya kullanımı için alacağım.
Kamera önemli (özellikle ön,doğal çekmesini istiyorum)
3 sene götürse yeter.
Veya bu kadar kasmayıp galaxy s10e ile iphone 8 arasındayım.
Ne tavsiye edersiniz ??? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen moderatör:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
7000 i zorlayabiliyosan s10+ al yanında da galaxy buds hediye ediyolar mis gibi kullanırsın

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
3 sene götürse yeter.
Kesinlikle S10+ daha iyi bir seçim olur.

yknzcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kesinlikle S10+ daha iyi bir seçim olur.
S10+ yı babam aldı, elde çok büyük duruyor, rahatsız edici geldi, eğer samsung alırsam, s10e veya s10 alma niyetindeyim, ama gönlüm bir yandan iphone a kayıyor, ön kamerası daha naturel çekiyormuş gibi geliyor bana

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
S10+ almanı öneririm. 2 sene sonra bir batarya değişimi ile çok rahat 4-5 yıl kullanabilirsin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
S10+ yı babam aldı, elde çok büyük duruyor, rahatsız edici geldi, eğer samsung alırsam, s10e veya s10 alma niyetindeyim, ama gönlüm bir yandan iphone a kayıyor, ön kamerası daha naturel çekiyormuş gibi geliyor bana
S10'lar varken İphone'u almak mantıksız. Gerkesiz yere daha fazla pahalı.

merttaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben olsam S10 alırdım fiyat performans olarak

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,126
3 sene götürse yeter.

Samsung Galaxy S10 almanızı tavsiye ederim :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
3 sene götürse yeter.
İphoneların renk tonları daha doğal ama sadece onun için çok para vermek ister misin onu bilemem...8 yerine s10e çok daha iyi seçim olur.

yknzcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İphoneların renk tonları daha doğal ama sadece onun için çok para vermek ister misin onu bilemem...8 yerine s10e çok daha iyi seçim olur.
Samsungun tasarımını, ekranını vs çok beğeniyorum ama ön kamerası beni biraz kuşkuya düşürüyor, emin olamıyorum. S10E, iphone 8 den 800 tl daha pahalıya gelecek bana, ip8 4750 ye alabiliyorum şu an

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
İki telefonda güzel cihazlar fakat birbirinden teknolojik olarak alakaları yok. 3 senedir s8 kullanıyorum 3. işletim sistemini aldı ve sayısız güncelleme aldı. yani samsung güncellemiyor dönemi S serileri için geçerli değil bunu anladık. s7 edge dahi oreo aldı. şu anda 2,5 yıllık s8 günlük kullanımda sabah 7:30 da şarjdan çekiyorum 4,5 g sürekli açık ve bluetooth sürekli açık saatten dolayı. gece 12 civarları %20 ye düşüyor. (tabi kullanıma bağlı değişir) bence samsung tercih edilebilir ip8 yerine s10e olabilir. yan yana resim buldum ama s10 ile yan yana zaten edge haricinde ön görünümü aynı bence estetik olarak samsung daha güzel cihaz. ha bu arada 2,5 yıl önce vr gözlüğü ile beraber s8'i 3600 tl. ye mediamarkt tan almıştım. aynı mağzada şu anda 3200 tl. civarında çokta zarar etmemişim. Bazı arkadaşlar desteksiz sallıyor :)

68534

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
3 sene götürse yeter.
Galaxy s10 almanızı tavsiye ederim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Neden 2 sene sonra batarya değişiyor ? lityum iyon'nun 2 senemi kullanım süresi?
2-3 sene sonra genellikle %80 altına düşüyor batarya performansı kullanıma bağlı %70 civarına bile düşebilir. Lityum İyon günümüze bakıldığında çok gelişmiş bir teknoloji değil sonuçta Sony tarafından piyasaya 1991 yılında sunulan bir teknoloji. Yine Sony Kükürt İyon bazlı piller üzerinde çalışıyordu son hali ne oldu bilmiyorum.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
2-3 sene sonra genellikle %80 altına düşüyor batarya performansı kullanıma bağlı %70 civarına bile düşebilir. Lityum İyon günümüze bakıldığında çok gelişmiş bir teknoloji değil sonuçta Sony tarafından piyasaya 1991 yılında sunulan bir teknoloji. Yine Sony Kükürt İyon bazlı piller üzerinde çalışıyordu son hali ne oldu bilmiyorum.
Doğrudur nikel kadmiyum pillerden kurtulmamızdan sonra lityum iyon uzun süredir gelişemeyen teknoloji olarak hayatımızda.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Doğrudur nikel kadmiyum pillerden kurtulmamızdan sonra lityum iyon uzun süredir gelişemeyen teknoloji olarak hayatımızda.
Hali hazırda Lityum-Sülfür bataryalarda geliştiriliyor ama dediğim gibi bu süreçler çok uzun sürebiliyor. Gerekli yatırım, patent ve izinlerin alınmasından sonra seri üretime geçmek ve bunu yaygınlaştırmak uzun iş. Burada Lityum-Sülfür bataryalara bakabilirsiniz.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
3 sene götürse yeter.
Ben ıphone x den s10 plus geçtim ve memnunum s10plus oneririm

Reaksiyon puanı
296
iphone x xr alabirsin iphone daha çok güncelleme alabilen bir model

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Samsungun tasarımını, ekranını vs çok beğeniyorum ama ön kamerası beni biraz kuşkuya düşürüyor, emin olamıyorum. S10E, iphone 8 den 800 tl daha pahalıya gelecek bana, ip8 4750 ye alabiliyorum şu an
S10e,ip8’den çoğu kısımda daha iyi. Ön kamerasının renk tonu iphone kadar doğal olmayabilir ama daha kaliteli kareler çekebilirsin.

İphone 8’e kıyasla s10e’nin 800₺ daha pahalı olması hiçbirşey diyebilirim. Çünkü onun asıl rakibi xr.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Biri Iphone deyince kan beynime çıkıyor... Neden biliyor musunuz? Dünyanın neresinde bir kan dökülse, nerede bir garibin gözyaşı aksa orada mutlaka dünya jandarmalığına soyunan, tasması yahudi elinde olan şedid bir canavar geliyor aklıma... Yeni nesil genç arkadaşlarımız ne yazık ki bu gibi şeyler umurlarında değil.

Dünyanın neresinde petrol, yeraltı zenginliği, enerji vs. varsa oraya çöküyor adam; Aşağılık bir satılmış bulup orada iktidar yapıyor, sonra orayı hem sömürüyor, hem zulmediyor hem yoksullaştırıp pemperişan ediyor insanları. Bizim ülkemizde sol silahlı örgütlerle başaramadığı zayıflatıp süründürme işlemini FETÖ gibi satılmış bir uşak kiralayarak başarmak üzereydi ki Rabbim yardım etti, bu şehidler yurdunu çiğnetmedi bu kahpelere. Ne yazık ki Mısır bunu başaramadı, İranı sallıyor, düşürmek üzere, keza Venezuela öyle...

Demem o ki sevgili kardeşlerim ne olur azıcık bir davanız olsun, sana kastedenlere, dünya üzerindeki nice ülkelerde milyarlarca insanın gözyaşı dökmesine, açlıktan nefeslerinin kokmasına yol açan bu canavarın damarlarına kan pompaladığınızı anlayın artık. Celladına aşık mazlum rolünü bırakın ne olur.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Biri Iphone deyince kan beynime çıkıyor... Neden biliyor musunuz? Dünyanın neresinde bir kan dökülse, nerede bir garibin gözyaşı aksa orada mutlaka dünya jandarmalığına soyunan, tasması yahudi elinde olan şedid bir canavar geliyor aklıma... Yeni nesil genç arkadaşlarımız ne yazık ki bu gibi şeyler umurlarında değil.

Dünyanın neresinde petrol, yeraltı zenginliği, enerji vs. varsa oraya çöküyor adam; Aşağılık bir satılmış bulup orada iktidar yapıyor, sonra orayı hem sömürüyor, hem zulmediyor hem yoksullaştırıp pemperişan ediyor insanları. Bizim ülkemizde sol silahlı örgütlerle başaramadığı zayıflatıp süründürme işlemini FETÖ gibi satılmış bir uşak kiralayarak başarmak üzereydi ki Rabbim yardım etti, bu şehidler yurdunu çiğnetmedi bu kahpelere. Ne yazık ki Mısır bunu başaramadı, İranı sallıyor, düşürmek üzere, keza Venezuela öyle...

Demem o ki sevgili kardeşlerim ne olur azıcık bir davanız olsun, sana kastedenlere, dünya üzerindeki nice ülkelerde milyarlarca insanın gözyaşı dökmesine, açlıktan nefeslerinin kokmasına yol açan bu canavarın damarlarına kan pompaladığınızı anlayın artık. Celladına aşık mazlum rolünü bırakın ne olur.
Tam twitterlık yazı. Fakat maalesef burada işe yarayacağını sanmıyorum. Örneğin bizden 1000 kişi iphone yerine başka bir şey alsa Amerika direk batacak değil ya...

Hem zaten bizim hükümet her türlü kazanıyor: Dünyadaki en pahalı iphone vergisi Türkiye’de. Yani iphone almak isteyen 2000-4000₺ vergi ödemek zorunda kalacak. Aynı zamanda fiyatı pahalı olduğundan dolayı birçok kişi iphone almak istemeyecek. Zaten hükümet te amarıgka malı istemiyor. Kazan-kazan meselesi. Hükümet iphone alınmasını istemiyor. Ama aynı zamanda almak isteyenlerden de çok büyük kazanç elde ediyorlar.

Yurt dışından almak ta var fakat kaç milyon telefon çok daha ucuza yurtdışından getirildiyse artık hükümet rahatsız olup kayıt ücretini 3 kat artırdı.

Bu arada telefon konusunda neredeyse her türlü Amerika kazanıyor. En basitinden android ve ios Amerika’nın. Görünüşe göre Samsung ve Huawei androidden bağımsız olmak istiyorlar. Neler olacak çok merak ediyorum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tam twitterlık yazı. Fakat maalesef burada işe yarayacağını sanmıyorum. Örneğin bizden 1000 kişi iphone yerine başka bir şey alsa Amerika direk batacak değil ya...

Hem zaten bizim hükümet her türlü kazanıyor: Dünyadaki en pahalı iphone vergisi Türkiye’de. Yani iphone almak isteyen 2000-4000₺ vergi ödemek zorunda kalacak. Aynı zamanda fiyatı pahalı olduğundan dolayı birçok kişi iphone almak istemeyecek. Zaten hükümet te amarıgka malı istemiyor. Kazan-kazan meselesi. Hükümet iphone alınmasını istemiyor. Ama aynı zamanda almak isteyenlerden de çok büyük kazanç elde ediyorlar.

Yurt dışından almak ta var fakat kaç milyon telefon çok daha ucuza yurtdışından getirildiyse artık hükümet rahatsız olup kayıt ücretini 3 kat artırdı.

Bu arada telefon konusunda neredeyse her türlü Amerika kazanıyor. En basitinden android ve ios Amerika’nın. Görünüşe göre Samsung ve Huawei androidden bağımsız olmak istiyorlar. Neler olacak çok merak ediyorum.

Büyük resmi görenlere laf anlatma kendini melek başkalarını zebani görüyorlar karşındaki insanda niyet iyi değilse boşuna bir şey anlatma bilmemesi daha hayırlıdır.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Yahu adam hangisini alayım demiş işi bambaşka yerlere dökmüşsünüz.

Madem Amerika'ya tepkiniz büyük kullanmayın o zaman onların ürettiği şeyleri. Büyük vergiler için bastırın, kulis yapın, Kore mallarına indirim yaptırtın.

Ama yok illa beylik lafı edeceksiniz burada.

Adam bir soru sormuş siyaseti alet etmeyin lütfen şu forumda yorumlarınıza.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139

Madem Amerika'ya tepkiniz büyük kullanmayın o zaman onların ürettiği şeyleri. Büyük vergiler için bastırın, kulis yapın, Kore mallarına indirim yaptırtın.

Maalesef bazıları iphone sevmiyorsa basitçe iphoneların kötü yanlarını hatırlatmak yerine işi siyasete yöneltiyor.

Sana tamamıyla katılıyorum.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Apple'ı amerikan devleti olarak düşünmemek lazım.Üretimini Çin'de yapıyor.Global bir şirket.Amerikan gizli servislerine ''arka kapı'' bırakmayı red etmişti.Gizlilik ve güvenliğe önem veren bir firma.
Devletler üstü bir şirket apple,kendisi devlet olacak güçte.

yknzcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Aslında haklılar, iphone dan vazgeçtim, şu an gidip son model 128 mekapiksel kameralı, 512 cigolayt remli vestel venüs almaya gidiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar...

Son mesajlar