[Galaxy Note][N7000] Root Yapma

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Samsung Galaxy Note N7000 Root yapma

note2_2323527b.jpg

Yapacağımız işlemler çok basit. İşlemler doğru yapılırsa bir sorun olmaz. ama yinede sorumluluk kabul etmiyorum.
001_smile.gif

Öncelikle yüklemediyseniz Samsung KIES programını yükleyip telefonu bağlayın, driverlar yüklensin.
Kies yerine Samsung USB Drivers for Mobile Phones ta yükleyebilirsiniz.

1. Odin uygulamasını indirin ve klasöre çıkartın.
2. Root dosyamızı indirelim.
3. Odin3 v1.85.exe yi çalıştırın. karşımıza bu ekran gelecek.

N1Unkld.jpg

4. Buradan PDA ya tıklayıp indirdiğimiz Root dosyasını seçelim.
5. Telefonu kapatın ve Download Moduna alın

(Ses Kısma+Ev+Güç tuşlarına basılı tutun çıkan uyarı ekranında Ses açma tuşuna basın)

6. Telefonu USB Kablosu ile Bilgisayara bağlayın
7. Odin programı telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı)

IXNxHyc.jpg

8. Start butonuna basın. biraz bekledikten sonra telefon yeniden başlatılacak.
9. İşlemler bu kadar hayırlı olsun :)

Not: Cihazın Root olup olmadığını kontrol etmek için Root Checker kullanabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen dediğiniz gibi yaptım işlemleri sorunsuz tamamlandı. Ama cihaz root olmadı ???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Anlattığınız gibi yaptım ama root olmadı. Telefon açıldığında sarı ünlem çıkıyor. Bunun bir zararı var mı? Başka dosyalarla bu işlemi yapmak istesem önceki işlemin zararı olur mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar pda bulumune secmezsenız root dostasını bu problemlerle karsılasırsınız sargılar mediatech iletişim kırklareli

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende root yaptım ama telefon şimdi hiç açılmıyor ne yapmam lazım

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Konu hakkında güncel bilgiler nelerdir [MENTION=130683]android3[/MENTION] Telefonun yazılımını değiştirmeyi düşünüyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen işlemi uyguladım root olmadı açılırken sarı ünlem işareti çıkıyor

Kistanbullu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle bu konuyu açan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Benimde nacizane bir Galaxy N7000 Note I bir telefonum var ve bu telefonuma http://forum.shiftdelete.net/samsun...-note-n7000-root-denenmis-stabil-rom'lar.html burada anlatıldığı şekilde root işlemini uyguladım ve hatta bunda başarılı olup olmadığıma bakmak için "Root Checker" uygulamasını indirdim ve burada da başarılı şekilde root yaptığımı
8a4l.png
gördüm. Ancak buna rağmen telefonumdaki gmail, google talk, chatON vb. gibi uygul*amaları hala telefonumdan kaldıramıyorum. Yani kendi kurduğum uygulamaları telefonumdan kaldırabilirken, telefonuma yüklü olarak gelen uygulamaları
qf02.png
kaldıramıyorum. Buda haliyle belli bir süre sonra telefonun sistem belleğini oldukça yoruyor ve donmalara sebebiyet verebiliyor. Benim sizlerden öğrenmek istediğim; telefonum ile gelen kaldıramadığım standart uygulamaları nasıl kaldırabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı şekilde benimde oldu açılmıyor telefon yardım edin :(